MůjRyor.cz Kosmetický blog

 

NEWSLETTER

 

Dobrý den,

včera jsem se bavila s jednou kosmetičkou a sdělila mi, že odličovače očí, které obsahují parafíny, by vůbec neměly být používány na odličování. Nejlepší je prý silikonový olej.

Používám 2 fázový odličovač a vždy jsem si ho chválela, protože mi pleť pěkně vyčistel. Asi líp, než všechny ostatní odličovače dohromady.

Teď jsem ovšem velmi znejistěla v jeho dalším používání - tento parafínový olej prý podporuje ukládání nečistot a tím se mohou zvýraznit např. kruhy pod očima.

Ráda bych znala Váš názor na tuto věc, jelikož jsme Vaší věrnou a stálou zákaznicí.

Předem Vám velmi děkuji a těším se na Vaši odpověď!

S pozdravem

 

Hana G.

Dobrý den,

velmi nás mrzí, že právě kosmetičky, které by měly být o něco více informované než obyčejný spotřebitel, šíří takové naprosté demagogie. Jak parafinový, tak silikonový olej patří k nepolárním látkám, proto tak dobře odličují různé láky tukového charakteru (make-up, řasenka apod.). Ani silikonový a ani parafinový olej díky své vysokouhlíkaté struktuře nepenetruje do kůže, tudíž nemůže způsobit kruhy pod očima ani nic jim podobného. I přes to, že parafín zůstává na povrchu kůže, jeho struktura umožnuje pokožce dýchat, neboť vytváří jen velmi tenkou vrstvičku. Rozhodně nezalepuje póry, jak tomu mnozí tvrdí. V podstatě bych řekla, že silikonový a parafinový olej je na odličování téměř co do vlastností identický.

 

Nejlepší je se řídit vlastní zkušeností a jak říkáte, naše dvoufázová emulze odličuje líp jak všechny odličovače dohromady. Jsme rádi, že jste spokojená. Děkujeme za dotaz, jsme rádi, že jsme mohli zbořit jeden mýtus.

 

Hezký den.

 

S pozdravem / With kind regards

 

 

 

Ing. Lenka Průšová

úsek vývoje

Dobrý den, co si mám představit pod látkou 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol (Bronopol) ?

 

2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol (Bronopol) je v kosmetickém průmyslu běžně používaná a přísnou evropskou legislativou povolená konzervační látka. Protože naše výrobky většinou obsahují vodu-živnou půdu pro mikroorganizmy, je nutné je nějakým způsobem konzervovat, aby se předešlo mikrobiálnímu znehodnocení výrobku, mikrobiologicky znečištěný výrobek by byl pro pleť velmi nebezpečný. I povolené konzervační látky bývají v koncentrovaném stavu pro lidskou kůži škodlivé, jinak by ani nemohly výrobky konzervovat, tj.ničit mikroorganizmy. To se týká jak uvedené látky, tak i např. benzoanu a sorbanu draselného (toto jsou konzervanty povolené pro biokosmetiku) , isothiazolinonů, parabenů, diazolidinyl urey a mnoha dalších běžně používaných konzervačních látek, ale i přírodních silic aj. v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu. Ale konzervanty se v kosmetických výrobcích používají ve velmi nízkých koncentracích, např. 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol jen v setinách %. Navíc jejich koncentraci jsme mohli u mnoha našich výrobků snížit díky použitím airless dávkovačů. Povolená koncentrace použitých konzervantů je přísně regulována legislativou (na základě medicínských a vědeckých poznatků, kdy je např. vyloučena jejich karcinogenita), její dodržování je kontrolováno, u všech kosmetických výrobků je posuzována a hodnocena jejich bezpečnost pro zdraví lidí, na trh mohou jít jen přípravky bezpečné. Jinými slovy, pokud si budete kupovat kosmetické výrobky vyrobené renomovanými firmami v EU, můžete si být jista, že výrobky odpovídají platné legislativě a že jsou tudíž bezpečné pro zdraví lidí.

Konkrétně naše výrobky jsou posuzovány MUDr.Jírovou ze Státního zdravotního ústavu v Praze, materiály ke všem použitým ingrediencím a výrobkům pro toto posouzení připravuji a tak vím, jaké podrobné toxikologické údaje ke všem surovinám jsou potřeba a že je tedy vyloučeno, aby námi použité ingredience v použitých koncentracích nebyly pro zdraví člověka bezpečné.

Protože známe nechuť části zákazníku k této konzervační látce (ale to se týká i povolených parabenů) a chceme jim vyhovět, pracujeme na změně konzervace našich výrobků, ale jedná se o velmi složitý a při výrobě velmi riskantní proces, aby se zákazníkům při nesprávném skladování nebo používání nezačaly přípravky mikrobiologicky kazit. Již několik let testujeme mikrobiologickou účinnost jiných konzervačních látek včetně biokonzervantů do našich kosmetických výrobků, ale málokteré můžeme z hlediska účinnosti či vhodnosti pro receptury použít. A i pak se může stát, že pokud bude nový konzervační systém vyhovující (a samozřejmě bezpečný), nebude se líbit jiné skupině zákazníků, protože bohužel úplně  bez konzervačních látek emulzní výrobky být nemohou.

 

Dobrý den, před časem byl v nabídce od série Bio care denní a noční krém. Chtěla bych se zeptat, zda je nyní v nabídce denní a noční krém, který by měl podobné složení. Děkuji

 

Dobrý den,

zmíněné 100% ní bio krémy již skutečně nemáme v nabídce, neprodávaly se tak dobře jako ostatní naše výrobky.

Z dalších výrobků Vám můžeme nabídnout např. z řady Mořské řasy oblíbený Denní krém a dobře prodávanou novinku Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami, které jsou z více než 99% také v bio kvalitě (jsou minimálně konzervovány a parfemovány).

Mezi naše neparfemované přípravky určené pro citlivou pokožku patří Ryamar Hydratační krém s amarantovým olejem, který je z 98% v bio kvalitě a z řady Derma Ryor lehké Klidnicí sérum pro intolerantní pokožku, které se pyšní 99% ní bio kvalitou.

Ryamar Hydratační krém doporučujeme jako denní krém (obsahuje UV filtry),stejně tak z řady Mořské řasy Denní krém,  Krém s kyselinou hyaluronovou lze používat přes den i jako noční krém, Klidnicí sérum dle potřeby během dne i na noc.

S pozdravem

Ing.Eva Horčíková

vedoucí úseku vývoje