MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem kosmetiky. Bude mi 40 let, mám normální pleť s problémovou T-zónou, kde se mi hlavně na bradě občas tvoří bolestivá zanícení. Pleť čistím a oči odličuji mycími prostředky pro citlivou pleť (micelární gel, čistící pěna, občas peelingový gel...). Preferuji odličování metodou mycích gelů i pro oblast kolem očí. Na pleti nesnesu kosmetiku s výraznou parfemací, protože mi to dráždí nos a sliznice. Nepoužívám make-up. Hledám kosmetiku pro zpevnění, rozjasnění a sjednocení pleti, stažení pórů, redukci vrásek, zpevnění oblasti kolem očí (pokleslá víčka), krém by neměl být parfémovaný a denní by měl být lehce vstřebatelný. Na tváři mám pigmentovou skvrnu, tak prosím o doporučení, co na vymizení. Pokud je kosmetika co nejvíce to jde přírodní, tím lépe. Velmi děkuji za doporučení vhodné řady.

Dobrý den Lenko,

dějkujeme, že jste se svým dotazem obrátila na naší poradnu. Určitě vybereme produkty , které budou vyhovovat přesně vaší pleti. V případě odličování  a dočištění pleti bych vám doporučila, trochu jiné produkty, protože mycí gel se nedoporučuje pro odličování očních partií.

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť , toto tonikum je bez parfémace,takže by vám nemělo dělat žádný problém.

2) lokálně na pigmentovou skvrnu aplikujte Depigmentační krém, tento přípravek ovlivňuje pigmentové skvrny vznikající v důsledku hormonálních změn, intenzivního působení slunečního záření i věku.Projasňuje pokožku a sjednocuje barevný tón pleti.

3) Jako další krok naneste Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a Arganovým olejem, toto sérum obsahuje vysoký obsah kyseli hyaluronové a bio-arganový olej.Hydratuje pleť, vypíná vrásky a vyditelně stahuje póry.

4) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem, přípravek je určen především  k ošetření očního okolí.Vypíná ,vyhlazuje vrásky. Zajišťuje hydrataci a regeneraci pokožky  a zlepšuje kožní bariéru.

5) Jako denní péči použijte Denní krém a kyselinou hyaluronovou a Arganovým olejem,je to lehce vstřebatelný krém,který obsahuje UV filtry.Zajišťuje hydrataci a redukci drobných vrásek. Zklidňuje pleť a působí proti začervenání.Tento krém je vhodný i do mrazu.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Odličte pokožku pomocí Hydratační micelární vody a to i v připadě, že nepoužíváte make-up, přes den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpistné v oleji.

2) Na pleť aplikujte Čistící pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť, která díky obsahu mořských řas redukuje a citlivě odstraňuje přebytečný kožní maz, dlouhodobě udržuje matný vzhled a vláčnost pokožky.

3) Dočistěte pleť pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť, v tomto kroku odličujeme látky rozpustné ve vodě.

4) Na tato vyčištěnou pleť aplikujte opět Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a Arganovým olejem

5) Kolem očí opět aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem

6) Jako noční péči použijte Noční krém s hedvábím, beta-glukanem a Arganovým olejem , je to krém který zajišťuje hydratci pleti.Stimuluje tvorbu kolagenu a tím dochází k výraznému omlazení pleti.

DOPLŇKOVÁ PÉČE:

Na bolestivá, zanícená místa použijte Aknestop roll-on s Irisem na problematickou pleť, používejte bodově na problematická mista . Můžete používat několikrát za den.

Doufám, že mnou vybrané produkty vám budou vyhovovat.

V případě dalších dotazů pište.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den,
na vašem webu mi chybí složení výrobků - je pro mě, resp. pro mou pleť velmi důležité vědět např. zda výrobek obsahuje barviva, parabeny, sulfáty, mýdlo či silikony... Jistě by tato informace pomohla nejen mě :-) Děkuji Michaela

Dobrý den,

 

děkujeme za Váš dotaz a užitečný podnět.

 

V současné době jsme se rozhodli neuvádět složení našich výrobků na webu z několika důvodů. Nechceme jednoduše "servírovat" složení našich výrobků konkurenci, která má často tendenci se u nás "inspirovat" :)

 

Dále pak ve složení některých našich výrobků z legislativních důvodů dochází k úpravám a změnám, které nám zákon a EU diktuje a my nejsme schopni organizačně zajistit to, že stejné složení najdete v jednom okamžiku na krabičkách, které jsou v oběhu a zároveň na webových stránkách, změny děláme průběžně a do obchodů se dostávají postupně dle spotřebování obalů a zahájení prodeje, dále pak jsme rádi s našimi zákazníky v kontaktu a rádi složení přípravků zašleme a poradíme.

 

Často jsou zákazníci ovlivněni různými informacemi, které najdou např. na internetu a které nejsou úplně pravdivé nebo zavádějící.

 

Například konkrétně některé sulfáty nejsou nutně pro použití nevhodné, záleží jen jak je přípravek vyvinut - např. SLS ve výrobku má svůj účel (mytí) a jeho případné negativní vlastnosti jsou v našich výrobcích vyváženy vysoce hydratačními a výživnými látkami, z toho důvodu i když použijete náš sprchový gel, kde SLS najdete, není vaše pokožka vůbec vysušená, ale naopak zvláčněná.

 

Některé firmy se rádi označují nálepkou "bez sulfátů" a pak do výrobků používají mycí látky, které se používají např. do pracích gelů a které pro pleť nejsou tak šetrné jako např. zmiňované SLS.

 

Mimochodem označení jako "bez sulfátů", "bez parabenů" a další je zákonem zakázané a výrobků za ně hrozí pokuta. Straší a chlubí se tím, že používají látky, které jsou povolené a pro kosmetiku v pořádku.

 

Ohledně parabenů - dokonce vědkyně, která původně přišla s názorem, že by mohly být parabeny škodlivé později zveřejnila výsledky testování, které toto tvrzení popírají, ale mezi lidmi již parabeny získali špatnou pověst. Parabeny jsou jednou z nejprověřejnějších látek v kosmetice. Na výzkumy jejich škodlivosti byli vynaloženy miliony a nebyla prokázána škodlivost. Najdete je přirozeně např. v borůvkách, mrkvi nebo cibuli.

 

Doporučuji si také přečíst článek "Milujeme parabeny"

 

Je to všechno velká věda. Slovo chemie se má v dnešní době tendenci shazovat a používat v negativním slova smyslu - a to je škoda. Vždyť přece naše tělo a vše kolem nás je chemie!

 

Třeba uhlík můžeme mít ve formě diamantu, nebo tuhy v tužce se kterou píšeme. Je to jedna látka – uhlík, ale přitom jsou diametrálně odlišné.

 

Stejně tak silikony – hodně lidí je pomlouvá, že ucpávají póry, což není pravda, zůstávají na povrchu pokožky a póry se ucpávají v případě, že se řádně odlíčíme. Silikony můžou být ve formě stavební výplně, báze pod make-up, látky do šamponu nebo implantátu používaného v plastické chirurgii…. Ač jsou to všechno silikony, jsou to úplně jiné látky, kterou nemůžeme házet do jednoho pytle.

 

 

Určitě uvedení složení na webu do budoucna zvážíme. Pokud máte dotazy nebo zájem o složení konkrétního výrobku tak mi prosím napište na cizkova@ryor.cz

 

Přeji krásný den!

Veronika Čížková

 

Dobrý den, nedávno jsem psala dotaz ohledně pleti s akne ale pro zmenu suché a podrážděné. Doporucila jste mi denni krem z mořských řas koukala sem na jeho popis a je polomastny nebude mi ucpavat pory vzhledem k tomu ze mam plet zároveň i s lehkým akne? Děkuji za dodatečnou odpověď a za celkové doporučení kosmetiky.

Dobrý den Aneto,

Aplikace Denního krému s mořskou řasou by neměl být žádný problém, protože vy tento krém budete nanášet pouze lokálně na suchá místa na oličeji, což předpokládám , že je oblast tváří.Na místa ,kde se vám tvoří akné , naneste Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

V připadě dalších dotazů pište

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobry den Prosim vas.Kolik je v kremu koenzim q 10.uvb-uva.? Na kremu se neuvadi.Marcela

Dobrý den Marcelo,

děkujeme za váš dotaz ,tam kde je na krabičkách našich krémů uváděn UV filtr,tak je základní    4 až 5 UV filtr, takže i u krému Q10 je tento UV filtr.

Pak už máme speciální řadu cílená UV ochrana pleti a tam je pleťový krém s SPF 15 a s SPF 30.

V případě dalších dotazů pište

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den. Prosím o radu s výběrem vhodné kosmetiky pro péči o pleť. Mám smíšenou pleť. Čelo, nos a brada jsou mastné, ucpané póry. Tváře jsou suché. Někdy mám pocit že mám pleť i drsnou-hrubou. Pracuji v prašném prostředí. Děkuji.

Dobrý den Lucie,

Děkujeme ,že jste se se svým dotazem obrátila na naší poradnu.Budu se snažit vám doporučit takové produkty , aby vyhovovaly vaší pleti.

Jedním z nejdůležitějších kroků je důkladné čištění pleti,aby aktivní látky ,které jsou obsaženy v našich krémech,mohly působit ,tak jak mají.

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť

2) Na takto očištěnou pleť aplikujte Revitalizační sérum a kyselinou hyaluronovou a Arganovým olejem, toto sérum má vysoký obsah kyseliny hyaluronové a arganového oleje. Toto sérum udržuje optimální hydrataci ,vypíná vrásky a viditelně stahuje póry.

3) Na okolí kolem očí naneste Aktivní sérum s matrixylem, je to vysoce účinný regenerační příoravek určený především k ošetření,očního okolí.Vypíná, vyhlazuje,hydratuje a regeneruje oční okolí.

4) Jako denní péči použijte Denní krém s kyselinou hyaloronovou a Arganovým olejem, je to lehce vstřebatelný denní krém, který zaručuje celodenní hydrataci pleti a redukci drobných vrásek.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Odličte pokožku pomocí Hydratční micelární vody a to i v případě ,že nepoužíváte make-up,přes den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je pořeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v oleji.

2) Pleť dočistěte pomcí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť, v tomto kroku pleť dočistíme od látek,které jsou rozpustné ve vodě.

3) na takto vyčištěnou pleť opět aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a Arganovým olejem

4) Na oční okolí stejně jako ráno naneste Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem

5) A jako noční péči použijte Noční krém Mořské řasy, je to lehký,snadno vstřebatelný regenerační krém. Má zpevňující a hydratační účinek .

Doufám, že budete spokojená až tyto produkty vyzkoušíte.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den, úvodem bych chtěl pochválit Vaši novou řadu Every day, je perfektní, zároveň bych chtěl poprosit, zda-li byste i do těchto sér nemohli dávat nálepky s označením den a noc, velmi se mi osvědčily a v balení mi chybí. Dále jsem se chtěl zeptat, zda-li mycí gel pro intimní hygienu mohou používat i muži. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.

Dobrý den Tomáši,

v první řadě vám moc děkujeme za pochvalu našich sér, velice náš těší , že je používáte  a že vám vyhovují. Jsou opravdu super. Ohledně těch samolepek, přetlumočím to na vedení  a uvidíme,snad by to neměl být problém.

A konečně k vašemu dotazu , gel pro intimní hygienu mohou samozřejmě používat i muži,obsahuje Tea Tree a extrakt ze šalvěje, jsou to látky které udržují  přirozenou mikroflóru intimních partií. Přípravek nebsahuje mýdlo.

V případě dalších dotazů pište

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobry den chtela bych pouzivat vasi kosmetiku bohuzel nevim kterou si vybrat.Plet mam horsi na tvari cervene zilky a kolem oci a na cele vrasky.Myslim ze spis smisenou.Jsem kuracka a je my 41 let.Take mam prevysle ocni vicka.Chtela bych poprosit o radu jaky krem si vybrat a dalsi kosmeticke pripravky na moji plet.Vzhledove sedou unavenou a povadl ou.Predem dekuji Martina

Dobrý den Martino,

děkujeme ,že jste se obrátila na naší poradnu.Věřím, že určite vybereme produkty přesně pro vaší pleť.Vzhedem k typu vaší peti bych vám doporučila tyto produkty.

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť

2) Aplikujte Kyselinu hyaluronovou-gel , je to jemné dobře vstřebatelné gelové sérum s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové,které zajišťuje vysokou hydrataci,redukci drobných vrásek. Po aplikaci bude pleť pevná ,svěží a rozjasněná.

3) Na okolí kolem očí a čelo aplikujte Výplň vrásek pro korekci pleti , je to přípravek pro rychlou a dlouhodobou výplň vrásek.Zajišťuje okamžitý i postupný účinek, při redukci vrásek.Tento přípravek zajišťuje rychlé a bezchybné vypnutí pleti.

4) Jako denní péči použijte Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám,, jeto vysoce účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidnujícím účinkem,proti všem typů podrážděné pokožky.Působí proti zarudnutí ,pleť hydratuje, zklidňuje a vytváří v pokožce ochrannou bariéru.Je vhodný i do mrazu.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Odličte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě , že nepoužíváte make-up, přes den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v oleji.

2) Pleť dočistěte pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť , v tomto kroku pleť dočistíme od látek , které jsou rozpustné ve vodě.

3) Opět aplikujte Kyselinu hyaluronovou- gel

4) Na okolí očí a čelo tak jako ráno aplikujte Výplň vrásek pro korekci pleti

5) A jako večerní péči použijte Noční krém s hedvábím,betaglukanema a Arganovým olejem, je to krém který cíleně působí na tvorbu kolagenučímž dochází k výraznému omlazení pokožky. Zárověň zajišťuje hydratací, která je pro pleť tak důležitá.

Doufám, že mnou vybrané produkty vám budou vyhovovat. V případě dalších dotazů pište.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý Den, mám odjakživa problematickou plet kdysi byla hodně mastná letošním letem se docela zhoršila a zacala jakoby sušit. Neumim nazvat jaká moje pleť přesně je..jelikoz pokaždé se mi zdá jiná, pri líčení se mi dělají supinky a vypadá vysušena, nenalicena je normální, ale musim krémovat. Mam lehké akne především v T zone (tváře brada nos celo.) zároveň je plet citlivá a zarudla. Od Vas používám radu aknestop čistící penu s mořskými rasy bylinne tonikum, take mam serum proti rozšířeným porum to jsem ale doposud nejak nevyuzila uplne nevidim jaky ma mit účinek a jak a kdy ho použít. Nyni jsem dopotrebovala krem hydratační 24 h s kyselinou hyaluronovou. Ted jsem zakoupila krem korekční konopný na problematickou plet. Tuto radu používám jiz téměř mesic ale zlepšení nepatrne.. Některé pupinky se ani nechtějí hojit plet mi prijde citlivá. Myslíte ze je pro mne rada aknestop vhodná? Nebyla by lepší na. Plet citlivou? A je pořadí použití teto kosmetiky správne? Odlíčení : čistící pena, docisteni tonikem, poté namazu kremem konopným na noc a pres den pod makeup taktéž konopný krem. A na supinky nejspíš odumrele kozni bunky mohu použít slupovací masku? Napr z drogerie? Děkuji.

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.

Jestli tomu správně rozumím, tak pleť již není mastná, ale je suchá a šupinatí. Zkusila bych vyměnit tonikum, je možné, že na vaši pleť je tonikum AKNESTOP příliš "silné", obsahuje hodně intenzivní směs bylin, která problémy spojené s akné zasušuje.

Navrhla bych tedy trochu upravit ošetření takto:

Večerní péče:

1) Odličte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličumeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

2) Na pleť aplikujte Čisticí pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť, která  díky obsahu mořských řas redukuje a citlivě odstraňuje přebytečný kožní maz, dlouhodobě udržuje matný vzhled a vláčnost pleti. Pěna je vhodná na mytí i jiných aknózních partií těla (záda, ramena, dekolt). Po použití pleť opláchněte vodou.

3) Dočistěte pleť pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt (v této fázi odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě, např. pot).

4) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť

5) Na suché části pokožky použijte ještě Noční krém s mořskými řasami

.

Ranní péče:

1) Pleť očistěte a osvěžte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt

2) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

3) Na suché části pleti aplikujte ještě Denní krém s mořskými řasami.

4) Vyzkoušejte náš Rozjasňující 3v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve třech odstínech.

Doplňková péče


Slupovací maska
- používejte dle návodu na obale, čistí póry a pleť udržuje matnou (používejte 1x týdně večer po čištění, po použití a dočištění pleti naneste krém), pomůže se jemně zbavit šupinek (odumřelých částí pleti) bez nutnosti používat peeling, který by vaši citlivou pleť mohl podráždit.

Dejte nám vědět jestli se pleť zlepšuje.


Ale opravdu to chce trpělivost, první výsledky mohou být vidět až po několika týdnech. Pleť si musí na přípravky zvyknout.


A nezapomínejte na správné čištění! Držíme palce!

Zdraví, Veronika

Veronika Čížková

 

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem vhodného krému. Je mi 36 let a má pleť je smíšená, občas na bradě a horním rtu zarudlá. Předem děkuji za radu.

Dobrý den Jitko,

Děkujeme za váš dotaz a doufám ,že mnou vybrné produkty vám budou vyhovovat.

ještě bych připoměla,že důležitým krokem v péči o pleť , je dokonalé čištění pleti.

RANNÍ OŠETŘENNÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikem Hydroperfect, toto toniku je vhodné i pro citlivou pleť.Obsahuje hydratační látky a aloe vera.

2) Na takto očištěnou pleť aplikujte Krém proti zarudnuti a rozšířeným žilkám,, je to vysoce k účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidňujícím účinkem , vhodný pro všechny typy . Snižuje zarudnutí, zklidňuje, hydratuje a vytváří v pokožce ochrannou barieru..Tento krém můžete použít i období mrazu.

3) Na zarudlý horní ret aplikujte Konopný výživný gel , díky obsahu vzácného kanabidiolu (CBD), má vysoce regenerační účinek.Je vhodný na různé problémy : suchost, zarudnití,svědění a podráždění. Tento přípravek můžete použít několikrát za den.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Odličte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i vpřípadě,že nepoužíváte make-up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme, nečistoty rozpustné v oleji.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika Hydroperfect, v tomto kroku pleť dočistíme od látek rozpustných ve vodě.

3) Jako veření péči použijte Výživný krém s měsíčkem a klíčkem , je to polomastný krém s obsahem oleje z obilných klíčků, extraktu z měsíčku a vitamínů A a C.Má výrazný zvláčňiující a regenerační účinek. Zklidňuje pleť a zpomaluje tvorbu vrásek.

4) Opět můžete nanést na rty Výživný konopný gel.

V případě dalších dotazů pište.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den,
minulý týden jsem dostala odpověď ohledně výběru krému, mezitím mi byla zjištěna kontaktní alergie na parfémy. Zajímá mě tedy, jestli výrobky Ryor jsou parfemované, zda je můžu používat.
Děkuji
Hezký den

Dobrý den Lado,

všechny produkty ,které jsem vám doporučila ,můžete s klidem používat ani jeden z nich neobsahuje parfémaci,takže by vám neměl udělat žádný problém.

Jediný produkt ,který obsahuje parfémaci je Pleťové tonikum Hydroperfect  a ten bych vám vyměnila  za Bylinné tonikum na nornální a smíšenou pleť , toto toniku nebsahuje parfémaci.

Pokud budete mít další dotazy pište.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková