MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý večer, ještě jsem se chtěla zeptat, jestli tedy a jaké produkty neobsahují parabeny, silikony a také třeba i chemické parfémy? Vím, že některé zákaznice mají rády, když krém voní, ale já bych raději krém bez chemických parfémů a raději kvalitnější, než aby voněl. Děkuji, Zuzana

Dobrý den Zuzano,

odpověď na tento dotaz máte v předešlém dotazu.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý večer, vím, že na to tu dotaz už padl, ale asi to bude nějaká doba a tak jsem se chtěla zeptat na silikony, parabeny, barviva a parfémy a ve vaší kosmetice. Také jsem četla, že sice jsou jednotlivé látky v určitém procentu schváleny jako bezpečné, ale zároveň se nezjišťuje jak na sebe působí tyto látky, když třeba nanesu odličovadlo, pak krém, makeup? Co si o tom myslíte? Je opravdu potencionálně nebezpečné vrstvení těchto produktů obsahující tyto látky? Chtěla jsem se zeptat také na to, jestli jsou některé vaše produkty bio, vegan? A jestli třeba do budoucna hodláte některé produkty ještě pozměnit? Zároveň jste psali, že látky, které používáte jsou těžko nahraditelné (alespoň tak jsem to tedy pochopila z toho, co jsem tu četla), ale jiné značky jako třeba Kiehls zvládají tyto látky nepoužívat...Děkuji za odpověď na mých několik zdlouhavých dotazů, doufám, že byste mi mohla některé věci, kterým nerozumím a nejsem schopna k nim nikde najít informace objasnit, krásný večer, Zuzana

Vážená paní Zuzano,

děkujeme Vám za zájem o naše přípravky. Protože je Váš dotaz obsáhlejší, vezmu to postupně.

Dobrý večer, vím, že na to tu dotaz už padl, ale asi to bude nějaká doba a tak jsem se chtěla zeptat na silikony, parabeny, barviva a parfémy a ve vaší kosmetice.

Silikonové oleje:
Co se silikonů týká, jsou to látky s velice zajímavými vlastnostmi a i když na trhu existují přírodní varianty k těmto surovinám, málokdy silikony zastoupí komplexně. Kromě toho cena přírodních alternativ je daleko vyšší, což se samozřejmě znatelně promítne i na ceně přípravku. Silikony fungují jako kondicionační přísady – jak na vlasech, tak na pokožce. Na vlasech se naváží na vlasovou kutikulu, čímž překryjí její narušení a vlas je tak chráněn před vlivy vnějšího prostředí, jako jsou například surfaktanty ze šamponů. Co se týká pokožky, silikony vytvářejí na jejím povrchu hedvábně jemný, sametový efekt, který je zákazníky velice oblíbený. Co se negativních vlastností silikonů týká, koluje například informace, že jsou silikony nesmyvatelné vodou a dochází tak k jejich kumulaci v místě pravidelné aplikace. To je sice pravda, ale je nutné poznamenat, že tuto vlastnost mají jen některé silikony a že nutně nemusí být negativní. Negativní bude v případě, když bude tento kumulující se silikon obsažen v přípravku určenému pro pravidelnou aplikaci člověku s problematickou pokožkou, kterému může snížení její prodyšnosti udělat problémy. Na druhou stranu pozitivní bude třeba v případě již zmíněné ochrany vlasu. Co z toho plyne? Naprosto zásadní nejsou suroviny, které se pro výrobu přípravku používají, naprosto zásadní je, aby tyto suroviny do přípravku vybíral člověk s dostatečnými znalostmi. Jinými slovy „chemická“ kosmetika vyrobená proškoleným chemikem pravděpodobně bude mnohem kvalitnější a bezpečnější než „přírodní“ kosmetika vyrobená laikem. Co se týká bezpečnosti silikonů, zatím žádný z nich nepodléhá restrikci. Jediným trochu problematickým je cyklotetrasiloxane u něhož se zkoumá možná reprotoxicita. Tento silikon v našich přípravcích však nenajdete. Závěrem tedy za sebe neshledávám důvod, proč silikony v naší kosmetice nahrazovat, marketingový tlak pro mě není důvodem dostačujícím.

Parabeny:
Další téma, na které jsme my chemici poměrně citliví, protože kauza, která kolem těchto látek v médiích vznikla, je naprosto neúměrná jejich možné problematičnosti. Parabeny jsou látky, jejichž vlastnosti jsou ověřeny jejich dlouhodobým používáním v kosmetických přípravcích. Jsou to látky s velice nízkým alergenním potenciálem a je nutné poznamenat, že se běžně používají i v léčivých přípravcích. V posledních letech vzniklo několik vědeckých studií na téma „parabeny a rakovina prsu“. Bylo zjištěno, že některé z nich mají velice nízkou hormonální aktivitu a hormonální aktivita v některých případech může vést k rakovinnému bujení. Nicméně hormonální aktivita parabenů je tak strašně malá, že tato varianta je téměř nemožná a samozřejmě zatím nikdy nebyla pozorována. Pokud bych tedy byla přílišně úzkostlivý spotřebitel, neaplikovala bych si přípravky s parabeny na velice namáhanou pokožku podpaží v blízkosti prsu – tedy bych volila deodorant či antiperspirant bez parabenů. U jiných přípravků je strach z parabenů naprosto neoprávněný. A kromě toho je také samozřejmostí, že pokud se přípravek nekonzervuje parabeny (a obsahuje volnou vodu), je nezbytně nutné ho konzervovat jinou látkou, která je stejně „chemická“ jako parabeny, jen kolem ní není takový mediální kolotoč.

Barviva:
Zde se příliš rozepisovat nebudu, protože barviva moc v našich přípravcích nenajdete, pouze v make-upech, u kterých je asi pochopitelné, že se bez barviv neobejdou.

Parfémy:
Zde bych začala úvodem, že je třeba si uvědomit, že chemik parfémové kompozice vyrábí za účelem použití v kosmetice, příroda samozřejmě ne. U parfémů jsou největším problémem alergeny, zatímco chemik stanovuje koncentraci těchto alergenů v takovém množství, aby co nejméně pokožku spotřebitele dráždila, příroda samozřejmě nic takového dělat neumí. Na to konto upozorňuji, že přírodní parfémy (extrakty silic a esenciální oleje) obsahují alergenní látky mnohdy v daleko vyšších koncentracích, než jsou zastoupeny v parfémech chemických – třeba i v 10x vyšších. Opět tedy záleží na výběru silice či chemického parfému. I v tomto případě může přírodní parfém znamenat daleko větší potenciál nebezpečí než chemický parfém, pokud výběr parfému a zvolení jeho koncentrace v přípravku je v neodborných rukou. Kromě toho bych chtěla poznamenat, že chemici jsou schopni připravit i bezalergenní parfém – v našich produktech používáme jeden pod názvem „Okurka“ a najdete ho například v jediném parfémovaném produktu naší konopné řady – Konopném šamponu se zklidňujícím efektem.

Také jsem četla, že sice jsou jednotlivé látky v určitém procentu schváleny jako bezpečné, ale zároveň se nezjišťuje jak na sebe působí tyto látky, když třeba nanesu odličovadlo, pak krém, makeup? Co si o tom myslíte? Je opravdu potencionálně nebezpečné vrstvení těchto produktů obsahující tyto látky?


Zde bych poznamenala, že kontrolní orgány Evropské unie při hodnocení restrikce problematických surovin berou v potaz možnou kumulaci látky při opakovaných použitích kosmetických přípravků. Myslím si tedy, že kosmetika je v našem ekologicky dost problematickém světě to poslední, čeho se z hlediska bezpečnosti můžete obávat.

Chtěla jsem se zeptat také na to, jestli jsou některé vaše produkty bio, vegan?
Naše produkty nemají certifikát bio a ani o tom v budoucnu neuvažujeme. Bio certifikaci vnímáme jako pouhý marketingový tah, který pro nás není důležitý. Značné peníze, které je potřeba do získání bio certifikace dát, investujeme raději do kvality našich přípravků. Veganské jsou všechny naše stávající přípravky, protože suroviny odvozené ze zvířecí tkáně nepoužíváme, nicméně vegan certifikát též nemáme, ze stejného důvodu jako certifikát bio.

A jestli třeba do budoucna hodláte některé produkty ještě pozměnit?
K obměně našich produktů dochází téměř neustále, ať už za účelem jejich modernizace, tak i za účelem nařízení nové restrikce k určitým látkám, které naše přípravky obsahují.

Zároveň jste psali, že látky, které používáte jsou těžko nahraditelné (alespoň tak jsem to tedy pochopila z toho, co jsem tu četla), ale jiné značky jako třeba Kiehls zvládají tyto látky nepoužívat...Děkuji za odpověď na mých několik zdlouhavých dotazů, doufám, že byste mi mohla některé věci, kterým nerozumím a nejsem schopna k nim nikde najít informace objasnit,
K výměně látek jsem Vám již odpověděla výše, nevidíme k tomu důvod a to, že se tím jiná firma zabývá (s největší pravděpodobnosti kvůli marketingu) neznamená, že to musíme dělat i my.

Dobrý večer, ještě jsem se chtěla zeptat, jestli tedy a jaké produkty neobsahují parabeny, silikony a také třeba i chemické parfémy? Vím, že některé zákaznice mají rády, když krém voní, ale já bych raději krém bez chemických parfémů a raději kvalitnější, než aby voněl.
K Vašemu poslednímu dotazu se omlouvám, ale není v mých silách připravit výčet z všech našich dvou set přípravků, který by splňoval Vaše požadavky. Odkazuji Vás tedy na INCI našich přípravků, které najdete na jejich obalu, na konzultaci v některém z našich obchodů či pokud se Vám zalíbí některý náš přípravek konkrétně, mohu přímo k němu Vás dotaz zodpovědět. Pokud však hledáte přípravek bez parfému, doporučila bych Vám naší konopnou řadu, která jej kromě šamponu neobsahuje.

Snad bude má odpověď uspokojivá, v případě dalších dotazů mě neváhejte znovu kontaktovat.

S pozdravem

Ing. Karolína Klímová
Oddělení vývoje

 

 

Jana Šebková

 

Dobrý den. Chtěla bych poradit, jak na rozšířené pory. Mám mastnejsi pleť se sklonem k červenani, akné . Póry jsou dost viditelné hlavně na čele a tvářích. A mám pocit,když si sahnu na obličej že je jak struhadlo. Používám peeling, hrejive masky, tonikum na problematickou pleť. Zdá se mi že vysledek žádný.
Dekuji Jana

Dobrý den Jano,

děkujeme,že jste se se svým dotazem obrátila na naší poradnu a věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikem pro problematickou pleť 

2) Na celý obličej aplikujte Sérum s retinolem je to lehké,dobře vstřebatelné sérum,které má hydratační,antioxidační,zklidňující a rozjasňující učinky.Zlepšuje strukturu pleti,omezuje tvorbu vrásek,minimalizuje póry,optimálně působí na místa projevů akné.

3) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem je to vysoce účinný přípravek určený především k ošetření očního okolí. Zajišťuje vysokou hydrataci a regeneraci pokožky.Vypíná a vyhlazuje pleť.Zlepšuje kožní bariéru.

4)Jako denní krém použijte Konopný korekční krém pro problematickou pleť je to lehký,hydratační krém,který je ideílní pro pleť s občasným výskytek problematických partií a pupínků.Obsahuje vzácný kanabidiol ( CBD ),který ovlivňuje a napomáhá řešit vetšinu zásadních problémů pokožky.Při pravidelné aplikaci je pleť sjednocená,zmatněná a bez viditelných problémů.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Hydratační micelární vody a to i v případě,že nepoužíváte make-up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v oleji.

2) Na pleť aplikujte Čistící pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť ,která díky obsahu mořských řas redukuje a citlivě odstraňuje přebytečný kožní maz,dlouhoobě udržuje matný vzhled a vláčnost pokožky.

3) Pleť dočistěte pomocí Bylinného tonika pro problematickou pleť v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

4) Na celý obličej opět aplikujte Sérum s retinolem 

5) Na oční okolí opět aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem 

6) Jako noční krém opět použijte Konopný korekční krém pro problematickou pleť 

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu při výběru kompletní péče o pleť.
Je mi 28 let, dříve jsem měla spíše smíšenou pleť, nyní, rok po porodu je pleť mastná. Trápí mně nedokonalosti pleti na všech oblastech obličeje, zejména černé tečky, rozšířené a ucpané póry, nerovný povrch, nejednotná barva (drobné pigmentové skvrnky). Mám pocit, že ať čistím sebelépe, póry se zanášejí neskutečnou rychlostí. Na akné úplně netrpím, sem tam se ale objeví pupínek, zřejmě v souvislosti se stresem, hormony... Vrásky zatím nemám, jen kolem očí už jsou vidět jemné linky (+tmavší kruhy). Ráda už bych ale používala nějakou prevenci proti vráskám, především kolem očí. Kolem nosu a očí mám také trochu rozšířené žilky. A aby toho nebylo málo - pod očima se mi dělají mílie (nedávno jsem zjistila, že příčinou může být nevhodná kosmetika).
Nyní používám ráno a večer mycí gel, tonikum a krém od Garnier. Pod oči sérum a krém. Ráda bych ale změnila celou péči na Ryor. Můžete mi, prosím, poradit vhodné produkty na čištění, krém na ráno a večer, oční krém, a doplňkovou péči v podobě sér, peelingu a masky?
Moc děkuji a zdravím,
Katka

Dobrý den Kateřino,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR. Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť 

2) Na celý obličej aplikujte Sérum s retinolem je to lehké,dobře vstřebatelné sérum, které má hydratační,antioxidační,zklidňující a rozjasňující účinek.Zlepšuje strukturu pleti,omezuje tvorbu vrásek,minimalizuje póry,optimálně působí na místa projevů akné a redukuje pigmentové skvrny.

3) Na oční okolí aplikujte Kaviderm krém na redukci kruhů a váčků pod očima je to intenzivní přípravek,který obsahuje komplex aktivních látek,které napomáhají redukovat kruhy a váčky pod očima.Zajišťuje vysokou hydrataci a regeneraci pokožky.Redukuje jemné vrásky a rozjasňuje pleť.

4) Jako denní krém použijte Matující krém s pudrovým efektem tento krém vytváří dokonale matný a pudrový efekt bez lepivého pocitu.Účinně absorbuje kožní maz a hydratuje pleť.Pokožku zklidňuje,zpevňuje a chrání proti volným radikálům.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Hydratační micelární vody a to i v případě,že nepoužíváte make-up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v oleji.

2) Pleť omyjte Čistící pěnou s mořskými řasami na problematickou pleť tato pěna  redukuje a citlivě odstraňuje přebytečný kožní maz a dlouhodobě udržuje matný vzhled a vláčnost pokožky.

3) Pleť dočistěte pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

4) Na celý obličej opět aplikujte Sérum s retinolem 

5) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem je to vysoce účinný přípravek určený především k ošetření očního okolí.Zajišťuje hloubkovou hydrataci a regneraci pleti. Vypíná a vyhlazuje vrásky.Zlepšuje kožní bariéru.

6) Jako noční krém použijte Konopný korekční krém pro problematickou pleť je to lehký hydratační krém,který obsahuje vzácný kanabidiol ( CBD ),který ovlivňuje a napomáha řešit většinu zásadních problémů pokožky.Při pravidelné aplikaci je pleť sjednocená,zmatněná bez viditelných problémů.

DOPLŇKOVÁ PÉČE:

1x týdně použijte Masku na černé tečky  tato maska obsahuje komplex ovocných kyselin,které učinně redukují výskyt černých teček.Naneste na vyčištěnou pleť,nechte 5-10min. působit,poté zbytky masky omyjte vodou nebo tonikem.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Prosím, poraďte mi, který krém z řady Ryor si mám koupit - včetně pleť. vody a mléka.
Děkuji Zdenka

Dobrý den paní Zdenko,

děkujeme,že jste se se svým dotazem obrátila na naší poradnu a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR.Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť 

2) Na oční okolí aplikujte Výplň vrásek pro korekci pleti je to přípravek pro rychlou a dlouhodobou výplň vrásek.Zajišťuje okamžitý i postupný účinek při korektivní redukci vrásek.Způsobuje rychlé a bezchybné vypnutí pleti.

3) Jako denní krém použijte Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie je to neparfémovaný,dobře vstřebatelný krém,který zajišťuje hloubkovou regeneraci a výživu pleti.Zajišťuje zpevnění,hydrataci a výraznou redukci vrásek.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Pleťového mléka pro suchou a citlivou pleť a to i v přípdadě,že nepoužíváte make-up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v oleji.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na oční okolí opět aplikujte Výplň vrásek pro korekci pleti 

4) Jako noční krém použijte Extra výživný krém s arganovým olejem pro suchou pleť je to výživný,lehký,jemně mastný krém,který má vynikající vstřebatelnost bez mastného pocitu.Zabraňuje pocitu suchosti pokožky.Vyhlazuje vrásky a aktivuje unavenou pleť.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda-li tenzid Disodium Lauryl Sulfosucinate patří mezi sulfátové tenzidy? Osobně proti sulfátovým tenzidům nic nemám, ale koupil jsem si bio kosmetiku, která deklaruje, že neobsahuje sulfáty, a v INCI jsem našel výše uvedenou làtku. Děkuji za odpověď. Tomáš

Dobrý den,

děkujeme za dotaz.

Odpověď je jednoduchá, Disodium Lauryl Sulfosuccinate není sulfát.

Nicméně pokud chcete znát můj názor, osobně se k očerňování látek, používaných dlouhodobě v kosmetice, u nichž výzkum neprokázal zdraví nebezpečné účinky, nepřikláním. Zrovna sulfáty jsou jedny z nich, jsou to sice látky dráždivější, nicméně mají perfektní mycí schopnost a jejich kombinací s jinými surfaktanty (které zase mají mycí schopnost podstatně nižší), se dá vytvořit velice dobře fungující mycí systém, který zvýšené dráždivé účinky nevykazuje. Co se Disodium Lauryl Sulfosuccinate týká, měl by mít o něco nižší dráždivost než jeho sulfátový analog Sodium Lauryl Sulfate, ale pro změnu zase nižší mycí účinnost – tudíž je nutné jeho zastoupení v přípravku ve vyšší koncentraci a ve výsledku dráždivost bude na velice podobné úrovni, ne-li vyšší. Kromě toho, u sulfátů existují oxyethylenovaná analoga (např. Sodium Laureth Sulfate), jejichž dráždivost je oproti nemodifikovaným sulfátům opět snížena.

Výsledek mojí úvahy? Za mě se jedná jen a pouze o marketingový tah, kde je pro výrobce podstatná možnost deklarace „bez sulfátů“ na obalu s cílem upoutat zákazníka a na kvalitě přípravku již mu tolik nezáleží.

V případě jakýchkoli dalších dotazů mě neváhejte znovu kontaktovat.

S pozdravem

Ing. Karolína Klímová
Oddělení vývoje

Jana Šebková

 

Dobrý den, prosím o radu, doporučení produktů.
Mám smíšenou pleť se sklonem k pupínkum i ve svých 40 letech. Začínají vrásky kolem očí, sem tam žilka kolem nosu.

A ještě prosím o doporučení pro syna. 13 let, pupínky hlavně čelo a nos.

Moc dekuji a přeji krásný den Simona

Dobrý den Simono,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR. 

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ :

1) Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť 

2) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem je to vysoce účinný přípravek určený především k ošetření očního okolí.Zajišťuje vysokou hydrataci a regeneraci pleti.Vypíná a vyhlazuje vrásky. Zlepšuje kožní bariéru.

3) Jako Denní péči použijte Denní krém s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem je to lehce vstřebatelný denní krém,který obsahuje UV filtry a tím zaručuje celodenní ochranu plet.Zaručuje hydrataci pleti a redukuje drobné vrásky. Zklidňuje a působí proti začervenání.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up. Přes celý den se nám ny obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v oleji.

2) Pleť dočistěte pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť 

3) Na oční okolí opět aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem 

4) Jako noční krém použijte Konopný korekční krém pro problematickou pleť je to lehký hydratační krém,který je ideální pro normální a smíšenou  pleť včetně pleti s občasným výskytem problematických partií a pupínků. Tento krém obsahuje vzácný kanabidiol ( CBD ),který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky.

Produkty pro vašeho syna:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistí Bylinným tonikem na problematickou pleť  z řady Aknestop

2) Jako denní krém použije Krém s fytosfingosinem a irisem řady Aknestop  je to vysoce účinný krém,který při pravidelné aplikaci  zmírňuje provevy akné, redukuje tvorbu mazu, zmírňuje začervenání a celkově zklidňuje pokožku.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť omyje Čistící pěnou s mořskými řasami na problematickou pleť z řady Aknestop

2) Pleť dočistí Bylinným tonikem na problematickou pleť  z řady Aknestop

3) Jako noční krém opět použije Krém s fytosfingosinem a irisem z řady Aknestop.

DOPLŇKOVÁ PÉČE:

Na problematické partie a pupínky použije Aknestop roll-on je to oblíbený přípravek, který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Může aplikovat lokálně několikrát denně i při prvních příznacích akné.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat jak správně nanášet samoopalovací mléko jak to je a jestli se může kombinovat s krémem popřipadne jestli 1 vyčištění pleti, naneseme krém poté samoopalovací mléko před spaním nebo žádný krém jen čištění a rovnou samoopalovací mléko moc děkuji za radu.

Dobrý den Lucko,

především je velice důležité použít před aplikací Samoopalovacího mlékaPeeling na pleť, nebo Zjemňující cukrový peeling na tělo. Ideálně večer před spaním, postup by byl tedy následující : pleť odlíčit a vyčistit, použít Peeling, aplikovat noční krém, následuje aplikace Samoopalovacího mléka :).

Z Ryoru zdraví

Jana Šebková

 

 

Dobře díky moc za info poslední dotaz :)
mam smíšenou+ citlivou pleť s občasným výskytem pupínků a mastnou t zónou
večer čistím pěnou z řady aknestop poté aqaton (hydroperfekt ) a nanáším konopný korekční krém pro prob. pleť ,, ráno už jen tonikum chci se zeptat jestli je tonikum hydroperfekt vhodné nebo bude lepší z řady aknestop hlavní věc proč ho nepoužívám je jeho specifická vůně , ale hydroperfekt mi vyhovuje de mi také o ty pupínky ale myslím si že pěna a kkkppp krem sou dostačující + hydratace dobrá předem děkuji.

Ještě jednou dobrý den,

ano čistící tonik aquaton je určitě dostačující.

Ještě jsem chtěla upozornit,že by se večer před čistící pěnou měl použít nějaký odličovací produkt: např:  odličovací mléko, hydratační micelární voda nebo dvoufázová odličovací emulze, poté čistící pěna a nakonec tonik na dočištění. A vaše pleť bude dokonale vyčištěná a připravená příjmout jakékoliv aktivní látky z krému,který používáte.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den díky za odpověď aquaton tonikum 500ml objednává běžné a nejsem zaregistrována kosmeticka proč by tady měl být problém, + u nás v Plzni máme potřeby kde prodávají celou sérii skin Care předem díky. Ještě mě zajímalo jaký je přesně rozdíl mezi https://www.ryor.cz/profi/produkty/cisteni-pleti/bylinne-tonikum-na-pro-lematickou-plet/ a https://www.ryor.cz/profi/produkty/cisteni-pleti/bylinne-tonikum/ působí dost podobně předem díky

Dobrý den,

produkt Aquaton 500ml z řady Profi skin care, můžet zakoupit na našem E-shopu nebo na naši značkových prodejnách.Pokud nakupujete u prodejců a není tento výrobek skladem,je možné ho u tohoto prodejce objednat.Můžete zakoupi i jako neregistrovaná kosmetička.

Ohledně vašeho druhého dotazu:

Profi Bylinné tonikun pro problematickou pleť : je určené k čištění   mastné  a problematické pleti a má klidnící a adstringetní účinek. 

Profi Bylinné tonikum: je určené k čištění všech typů pleti ,má výrazné zklidňující a hydratační vlastosti.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně  odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková