MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s výberom vhodných produktov pre moju 11 ročnú dcéru. Hormóny už začínajú pôsobiť a pleť sa jej mení z tej detskej hladkej na pubertálnu s vyrážkami. Ďakujem

Dobrý den Patricie,

je velice důležité začít s péčí o pleť co nejdříve, dcera se tak vyhne možnému těžkému průběhu akné do budoucna. Pro začátek postačí ráno i večer pleť vyčistit Bylinným tonikem na problematickou pleť a na takto vyčištěnou pleť aplikovat ráno i večer Krém s fytosfingosinem a irisem , péči doplnit o lokální aplikaci Antiakné roll-on

 Později bych přistoupila ke kompletní péči a to : ráno krok č1.Čistící pěna s mořskými řasami na problematickou pleť, krok č2. Bylinné tonikum na problematickou pleť, krok č3. Krém s fytosfingosinem a irisem.  Večer krok č1.Hydratační micelární voda, krok č2.Čistící pěna s mořskými řasami na problematickou pleť, krok č3.Bylinné tonikum na problematickou pleť, krok č4.Krém s fytosfingosinem a irisem. Antiakné roll-on několikrát denně. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Koupila jsem si bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť.
Při prvním použití mně pálila pleť.
Pár dnů jsem vynechala a po dalším opakování opět. Za chvíli to odeznělo.
Dnes večer ale po aplikaci mně pleť zrudla a palila, že jsem se musela omýt vodou a pleť chladit.
Nevíte na co bych mohla byt alergická?
Co mi v tonikum škodí?
Děkuji, Hrabovska

Dobrý den Zdeno,

dovolím si připomenou, že pleť večer musíte nejprve vyčistit a odlíčit (Dvoufázovou odličovací emulzí, Pleťovým mlékem čistícím nebo Hydratační micelární vodou) tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up - včetně očního okolí, apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích. Až poté přichází na řadu dočištění Pleťovým tonikem - tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému. Pokud vaše pleť pleť reagovala začervenáním  a pálením i když jste měla pleť takto správně vyčištěnou, máte buď alergickou reakci na některou složku obsaženou v Bylinném toniku pro nomální a smíšenou pleť, nebo také může být vaše pleť podráždná nošením roušek a respirátorů a proto takto reaguje. Každopádně momentálně doporučuji tonikum vyměnit za Pleťové tonikum pro suchou a citlivou pleť které neobsahuje žádné bylinné extrakty které by mohly pravděpodobně v tuto chvíli vaši pleť dráždit. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den mám suchou citlivou pleť se sklonem zcervenat. Jaké krémy mi doporučíte. Děkuji.

Dobrý den Zdeno,

zejména u citlivé pleti se sklonem k začervenání je velice důležité správné čištění pleti a vyhnou se co nejvíce kontaktu s vodu a to i při mytí vlasů nebo sprchování (voda narušuje velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní). Používat ochranné krémy, které pleť chrání před zimou, sluncem, větrem apod. Jak tedy správně postupovat?

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť  (žádné oplachování vodou!!), na takto vyčištěnou pleť aplikujete Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám - vysoce účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidňujícím účinkem, vhodný pro všechny typy podrážděné pokožky. Působí proti zarudnutí, pleť hydratuje, zklidňuje a vytváří na pokožce ochrannou bariéru. Extrakty z dubu korkového a mořských řas výrazně snižují zarudnutí pokožky. Probiotická kultura (Lactobacillus pentosus) vytváří ochrannou bariéru, zejména u velmi citlivé až atopické pleti. Dle potřeby (při pocitu suchosti pokožky) doporučuji ještě překrýt výrazně mastným a ochranným Krémem s amarantovým olejem 

Večer pleť vyčistíte a odlíčíte Dvoufázovou odličovací emulzí   (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť nanesete Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám , dle potřeby doplnit Krémem s amarantovým olejem. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, prosím o doporučení přípravků na celodenní péči, včetně čištění. Mám sušší pleť, méně v T-zóně, výrazné kruhy pod očima, nepoužívám make-up. Nyní jsem měla přípravky od Yves Rocher gelové konzistence, po kterých mám pocit pnutí a suchosti pokožky. (nevím jestli je tím způsobeno i řezání v koutcích očí)
Předem děkuji Lenka

Dobrý den Lenko,

je dobře že zmiňujete také čištění pleti neboť to je nejdůležitější úkon který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti. Přípravky gelové konzistence nejsou vhodné pro sušší typ pleti, maximálně v kombinaci s výživným krémem. Naše doporučení je následující:

RANNÍ PÉČE

1)Osvěžíte a očistíte pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt  (tonikum nikdy neoplachovat vodou, voda narušuje velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní. Celkově se vyhněte co nejvíce kontaktu s vodu a to i při mytí vlasů nebo sprchování, vodu vždy odstraňte z pleti pryč pleťovým tonikem)

2)Na oční okolí nanesete Kaviderm-krém na redukci kruhů a váčků pod očima - pro vyšší účinek kombinujte s užíváním čaje Lymfodren

3)Na ostatní části pleti aplikujete Aktivující výživný krém s ASCIII - jedinečný krém s moderní aktivní látkou ASC III na bázi lipozomu cíleně podporuje tvorbu nejkvalitnějšího kolagenu III v pokožce, ovlivňuje tvorbu elastinu a tím minimalizuje tvorbu vrásek a zároveň redukuje vrásky stávající. Má vliv na zvýšenou výživu, elasticitu a pevnost pleti.

VEČERNÍ PÉČE

1)Odlíčíte a vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí   (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up - včetně očního okolí, apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích)

2)Následovat bude dočištění Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfek (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému)

3)Na oční okolí nanesete Kaviderm-krém na redukci kruhů a váčků pod očima

4)Na ostatní části pleti aplikujete Aktivující výživný krém s ASCIII

Z RYORU zdraví Renata :)

 

 

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli můžu použít krém na 60 let proti vráskám když je my 43 let. Děkuji za odpovet

Dobrý den Lenko,

ano, pokud vaše pleť vyžaduje protivráskový krém (výrazné vrásky) není žádný důvod proč by jste nemohla použít krém doporučenýpro věk 60+. Typ pleti každého z nás se výrazně liší, někdo může mít vrásky již ve 30 a těm šťastnějším se začnou tvořit třeba až v 60 :). Vždy ale zůstává nejdůležitějším úkonem který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti odličování a čištění !!! Můžete použít sebelepší krém, ale pokud pleť není správně vyčištěná, nebude mít krém žádný efekt. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den,
ráda bych si zakoupila Vás ultrazvuk . Je možné ho používat jako laik pro domácí používání ? A jaké přípravky k tomu budu potřebovat nebo co mi doporučíte pro nejlepší efekt :) Přeji pěkný den a děkuji za odpověď. Renata Foglarová

Dobrý den Renato,

ano, Ultrazvuk MAYA je vhodný i na domácí použití :)                    Potřebovat budete pouze Vodivý gel jehož pomocí zapracujete do pokožky (celého těla ) přípravky dle libosti (masky, séra, přípravky na celulitidu.....). Posílám odkaz na podrobný návod použití https://www.mj-krasazdravi.cz/user/related_files/navod-maya.pdf 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den,

Prosím o radu s kosmetikou pro velmi suchou pleť s občasným akné. Děkuji

Dobrý den Terezo,

velice ráda vám doporučím kompletní péči o vaši pleť. Jak jistě víte,nejdůležitějším úkonem který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti je odličování a čištění !!! Pozor si dávejte také na vodu (a to i při mytí vlasů nebo sprchování, vodu vždy odstraňte z pleti pryč pleťovým tonikem ), voda narušuje velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní.

Jak tedy správně postupovat ?

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt , na takto vyčištěnou pleť aplikujete Konopný korekční krém pro problematickou pleť - tento jedinečný krém obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Součastí přípravku je i extrakt z irisu, vitamin A, zinek, arganové máslo a lecitin. Ale vzhledem k tomu že má tento krém lehčí konzistenci a vy máte pleť nejen problematickou, ale také výrazně suchou bude ještě nutné překrytí Výživným krémem s přírodními oleji .

V boji s akné se vám jistě stane nepostradateným pomocníkem Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji nosit ho stále s sebou a nanášet bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího pupínku :)

Večer odlíčíte a vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť aplikujete stajně tak jako ráno Konopný korekční krém pro problematickou pleť + Výživný krém s přírodními oleji.

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, prosím o radu.Potřebuji poradit s výběrem krému a přípravek na čištění pleti.Vzhledem k mému věku už potřebuji lepší péčio pleť.Monentálně používám vodu 3 v 1 od Eucerin,a Saloos šlehané bambucké máslo s růží.Dvakrát jsem měla perionální dermatitidu a jsem opatrná na kosmetiku.Má pleť je suchá, červená,s kruhy pod očima, cítím pnutí a mám potřebu si obličej i odpoledne natřít bambuckým máslem pak se cítím líp nemám takový pocit Předem vám děkuji za radu, přeji hezký den Ivana.

Dobrý den Ivano,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR. Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť 

2) Na oční okolí aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy Je to neprfémovaný přípravek,který spojuje šetrnou a zároveň vysoce účinnou péči o oblast kolem očí. Komplex aktivních látek zajišťuje vyhlazení kontur a redukci jemných vrásek kolem očí. Tento krém,také zároveň redukuje výskyt váčků pod očima.

3) Jako denní krém použijte Krém s amarantovým olejem je to ochranný, výrazně mastný,ale lehce vstřebatelný krém s vysokým procentem amarantového oleje s účinnou látkou skavalen.Tento krém má antioxidační účinky a je ideální k ošetření vrásek.Je vhodný pro suchou a velmi citlivou pleť se sklonem k podráždění.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up. Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika pro sucjou a citlivou pleť v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na oční okolí opět aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy 

4) Jako noční krém použijte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami je to výživný krém,který díky vysokému obsahu aktivních látek řeší současně problémy citlivé pleti a účinně redukuje vrásky. Je vhodný zejména pro sušší, podrážděné, šupinaté a zarudlé typy pleti s vráskami.Tento krém hydratuej,regenruje  a vyživuje.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den prosím o radu suchá pleť zarudlá 45+zilky co používat (krém sérum) na čištění pleti a makeup?Děkuji.

Dobrý den Ivo,

děkujeme,že jste se se svým dotazem obrátila na naší poradnu. Velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetuku RYOR. Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pletri.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikem Hydroperfekt je to vyjímečné pleťové tonikum,které má hydratační a vypínací účinky. Je vhodné i pro citlivou pleť.

2) Na celý obličej aplikujte Kyselinu hyaluronovou-gel je to jemné,dobře vstřebatelné gelové sérum s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové ,která zajišťuje intenzivní hydrataci pleti a redukci drobných vrásek.Při pravidelné aplikaci je pleť zabeva pocitu suchosti.

3) Na oční okolí aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy je to neparfémovaný přípravek, který spojuje šetrnou a zároveň vysoce účinnou péči o oblast kolem očí. Komplex aktivních látek zajišťuje vyhlazení kontur a redukuje jemné vrásky kolem očí. Tento krém také redukuje výskyt váčků pod očima.

4) Jako denní krém použijte Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám  je to vysoce účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidňujícím účinkem vhodný pro všechny typy podráždené pokožky. Působí proti zarudnutí, pleť hydratuje, zklidňuje a vytváří na pokožce ochrannou bariéru.Tento krém ,také posiluje žilní stěny a tím předchízí jejich praskání.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up. Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na celý obličej opět aplikujte Kyselinu hyaluronovou-gel 

4) Na oční okolí opět aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy 

5) Jako noční krém použijte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami je to výživný krém,který díky vysokému obsahu aktivních látek řeší současně problémy citlivé pleti a účinně redukuje vrásky.Je vhodný zejména pro sušší, podrážděné,šupinaté a zarudlé typy pleti s vráskami.Tento krém hydratuje, regeneruje a vyživuje pleť.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Mám suchou ciivou pleť, který krém je vhodný do mrazu, vybírám mezi mandlovým ultra mastný, krém s arganovym olejem. Který je vhodnější? Děkuji Věra

Dobrý den paní Věro,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR.  Tyto dva krémy jsou vhodné oba dva do mrazu,ale pokud máte suchou a citlivou pleť,tak já bych vám doporučila krém z řady Cannabis Derma Care. Jedním z nejdůležitějších kroků v péči o pleť je důkladné čištění pleti a proto by jste na něj nikdy neměla zapomínat.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť 

2) Na oční okolí aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy je to neparfémovaný přípravek ,který spojuje šetrnou a zároveň vysoce účinnou péči o oblast kolem očí.Komplex aktivních látek zajišťuje vyhlazení kontur a redukci jemných vrásek kolem očí. Tento krém zároveň redukuje výskyt váčků pod očima.

3) Jako denní krém použijte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami je to výživný krém,který díky vysokému obsahu aktivních látek řeší současně problémy citlivé pleti a účinně redukuje vrásky. Je vhodný zejména pro sušší,podrážděné, šupinaté a zarudlé typy pleti s vráskami. Tento krém hydratuje,vyživuje a regeneruje pleť.Je vhodný pro celoroční použití i do mrazu.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up. Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na oční okolí opět aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy 

4) Jako noční krém opět použijte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami 

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková