MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den. Zakoupila jsem si krém od Ryor. Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám. Po přečtení složeni jsem byla VELICE SKLAMANÁ,NEB OBSAHUJE METHYLPARABEN. Je mi t líto protože vím,že už si ho nikdy nekoupím. Máte vůbec v prodeji nějaké kremy bez PARABENŮ??? Děkuji Nada

Dobrý den paní Nado,

chápeme vaše obavy z některých látek, ale v případě Parabenů není vůbec čeho se bát. Jsou léty a průzkumy ověřené a nebylo dokázáno, že by byly v povolených koncentracích zdraví škodlivé. Pokud by škodlivé byly, tak by byly dávno zakázané.

Suroviny a konzervanty vybíráme dle typu výrobku a obsažených surovin. A také dle toho, pro jakého zákazníka je výrobek určen. Přípravek, který uvádíte používají i zákazníci s citlivým typem pleti a právě pro takové jedince jsou parabeny ideální, protože jsou minimálně dráždivé i pro velmi citlivé jedince (naproti tomu některé tzv. „BIO“ konzervanty jsou velmi dráždivé).

Parabeny slouží ve výrobku jako konzervant – zabrání množení kvasinek, plísní a bakterií, zajišťují, aby byl po dobu trvanlivosti výrobek bezvadný a hlavně pro zákazníka bezpečný a zákazník nebyl vystaven nějaké kontaminaci. Mimochodem parabeny můžete najít i ovoci a zelenině (borůvky, mrkev, cibule, atd.).

My jako výrobce kosmetiky volíme rozumnou cestu, za naší kosmetikou stojí naše paní ředitelka, vynikající chemička s desítkami let praxe a vývojový tým, který se chemií a vývojem kosmetiky dlouhá léta zabývá. Studujeme látky, výzkumy, atd. a sami se proti některým látkám, které některé přírodní a „bio“ kosmetické značky používají důrazně ohrazujeme a nechceme jít cestou, že budeme zákazníkům marketingově „cpát“ látky, které mají nálepku „bez parabenů“ a přitom jsou škodlivější než látky, na které někteří neoprávněně vrhají špatnou pověst.

Nabízíme kosmetiku, za kterou stojí konkrétní tváře a osoby, my se jako výrobce a vývojář neschováváme a za naše výrobky ručíme i osobně – obsahují látky, které sami používáme a věříme v rozumnou formu výrobků za které se nemusíme stydět.

 Volba produktu je samozřejmě na vás, za celý náš tým vám však mohu říct, že si za výrobky stojíme, jsme na ně hrdí a víme co děláme – je otázkou jestli k tomu takto přistupují i jiné značky, které se snaží svézt na vlně „bez parabenů“.

Z vašeho vzkazu je jasné, že se o problematiku chemie v kosmetice aktivně zabýváte, a proto přikládám i pár odkazů na zajímavé články, kde se můžete dočíst něco víc o našem názoru na tuto problematiku.

 http://www.fullofbeauty.cz/2016/10/26/ubohe-utiskovane-parabeny/

 

http://archiv.protisedi.cz/article/jana-stepankova-ryor-jdeme-proti-proudu-milujeme-parabeny

Máme samozřejmě i výrobky, které parabeny neobsahují (napište nám váš typ pleti a co chcete na pleti řešit – zarudnutí? Rozšířené žilky? A my vám rádi poradíme).

S přáním všeho dobrého, hodně zdraví, štěstí a úspěchů, Veronika Čížková

Veronika Čížková

 

Dobrý den, koupila jsem si vaši masku s kyselinou hyaluronovou.
Masku jsem si dala večer po čištění (dvoufázová em. a tonikum hydroperfekt). Maska se do mě téměř celá vpila, nepatrné zbytky jsem do pleti vmasírovala. Pleť byla po masce taková jakoby mírně mastná.
Asi za 1,5 hod. jsem chtěla aplikovat noční péči (sérum s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem, výplň vrásek a noční krém).
Zajímá mě, jestli před aplikací krémů na noc, je potřeba použít ještě tonikum? Pleť byla po masce stále lehce mastná. Nebo nanést krémy bez dalšího použití tonika? Jaký je správný postup?
Děkuji za odpověď
Magda

Dobrý den Magdo, Maska s kyselinou hyaluronovou  stejně tak jako většina našich pleťových masek ( vyjma masek čistících a redukujících mazivost pleti ) je ideální jako noční péče. To znamená, že po jejím použití (nejlépe vždy večer) už neaplikujeme žádné přípravky na noc, pokud by jste ale přeci jen chtěla použít i další noční péči, je lepší dávat masku v tenčí vrstvě, po 20minutách nevstřebané zbytky vetřít do pleti nebo setřít ubrouskem (ale to by byla věčná škoda :) ) pak by následovala aplikace noční přípravků (žádné čištění pleti).

Z Ryoru zdraví Renata :)

 

 

Dobrý den, používám kosmetiku Ryor řadu s arganovým olejem a to sérum, denní a noční krém, na odlíčení dvoufázový odličovač a tonikum pro suchou a citlivou pleť. Pleť mám velmi suchou, až jako šupinkatou, vrásky jsou především kolem rtů a očí. Prosím o radu, které produkty jsou pro mě vhodné.
Předem moc děkuji za radu, Jana

Dobrý den Jano,

děkujeme za váš dotaz a ve vašem případě bych zůstala u Arganové řady,ale jenom bych vám vyměnila produkty z této řady.

Odličovací přípravky a sérum si ponechte a používejte jako doposud.

RÁNO:

Jako denní krém použijte Výživný krém s kmenovými z argánie je to neparfémovaný,dobře vstřebatelný krém,který zajišťuje hloubkovou regeneraci a výživu pleti.Zajišťuje zpevnění a hydrataci a vyraznou redukci vrásek.

VEČER:

Jako noční krém použijte Extra výživný krém s arganovým olejem je to výživný lehký,jemně mastný krém s vysokým obsahem bio arganového oleje.Tento krém má vynikající vstřebatelnost bez mastného pocitu.Zabraňuje pocitu suchosti pokožky.Vyhlazuje vrásky a aktivuje unavenou pleť.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den, koupila jsem si na vyzkoušení vaši podkladovou bázi pod make-up. V návodu se píše nanést malé množství. To je asi kolik? Velikost hrášku nebo menší? A je lépe nanášet prsty nebo štětcem na make-up?
Děkuji Kristýna

Dobrý den Kristýno,

nanášet jednoznačně prsty, množství se nedá specifikovat, ideálně nanášet drobné části báze přímo na různé části pleti a poté roztírat. Já sama to tak aplikuji a podle sametového pocitu pak poznám zda je báze v dostatečném množství aplikovaná na celé ploše pleti :). No když se nad tím tak zamyslím , tak menší než hrášek :) :)  

Z Ryoru zdraví Renata 

 

 

 

Dobrý den,
za pár měsíců mi bude 49 let, pleť mám normální, bez nějakých problémů, jen vrásky s věkem přibývají. Chtěla jsem se zeptat, jaké produkty byste mi doporučili na ošetření pleti. Děkuji předem za odpověd.

Dobrý den Renato,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR. Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikem Hydroperfekt je to výjimečné pleťové tonikum,které ma hydratační účinek a je vhodné i na citlivou pleť.

2) Na celý obličej aplikujte Kyselinu hyaluronovou - gel je to jemné,dobře vstřebatelné gelové sérum s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové,která intenzivně hydratuje pleť a redukuje drobné vrásky.

3) Na oční okolí aplikujte Výplň vrásek pro korekci pleti je to přípravek pro rychlou a dlouhodobou výplň vrásek.Zajišťuje okamžitý i postupný účinek při korektivní redukci vrásek.Způsobuje rychlé a bezchybné vypnutí pleti.

4) Jako noční krém použijte Aktivující výživný krém s ASC III je to lehký,výživný krém s moderní aktivní látkou ASC III na bázi lipozomu,který cíleně podporuje tvorbu nejkvalitnějšího kolagenu v pokožce.Tento krém zvyšuje elasticitu a pevnost pokožky.Regeneruje a hydratauje pleť.Výrazně zpomaluje přirozené stárnutí pleti.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze  a to i v případě,že nepoužíváte make-up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na celý obličej aplikujte Kyselinu hyaluronovou-gel 

4) Na oční okolí aplikujte Výplň vrásek pro korekci pleti 

5) Jako noční krém použijte Aktivující výživný krém s ASC III 

DOPLŇKOVÁ PÉČE:

1x až 2x týdně použijte Hydratační masku s minerály tato mska obsahuje mořské řasy a minerální látky,které pleť hydratují a tím jí i zpevňují.Aplikujte na vyčištěnou pleť, nechte 20min. působit a poté nevstřebané zbytky masky vetřete do pleti.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

 

Jana Šebková

 

Dobrý den, prosím potřebuji poradit - sestavila jsem si svou rutinu, ale nevím, jestli je to v pořádku, zda něco nevyměnit, přidat, vynechat... Mám suchou a citlivější pleť:
ráno - pleť. tonikum pro suchou pleť, kyselina hyaluronová - gel, mlha, denní sérum s magnolií, oči - výplň vrásek, výživný krém s mandl. olejem střídám s denním krémem s amarant. olejem a hedvábím (přemýšlím i nad kaviárovým krémem)
večer - dvoufázovka, tonikum, kys. hyaluron. - gel, mlha, noční sérum se sněžnou řasou, krém s ASC III
občas - enzymatický peeling, kolagen. gel jako maska
Každopádně Ryor miluji a nic jiného už nechci a nehledám :o)
Moc děkuji předem!

Dobrý den Ludmilo,

jste naprosto úžasná, kéž by všechny ženy tak příkladně pečovaly o pleť tak jako vy :). Opravdu není co vytknout, ani co měnit, pokud by jsme chtěli hóóódně šťourat :) doporučili by jsme jako denní krém Konopný výživný krém s kmenovými buňkami - díky vysokému obsahu aktivních látek řeší současně problémy citlivé pleti a účinně redukuje vrásky. Obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky, kmenové buňky spouštějí rychlou regeneraci a zpevnění pokožky, kyselina hyaluronová, arganové a bambucké máslo pokožku hydratují, vyživují a regenerují :)

Z Ryoru zdraví Renata :)

 

Dobrý den, od Vánoc používám Vaší kosmetiku. Mám normální pleť, odličuju dvoufázovou odličovací emulzí, poté hydroperfektem, poté jsem používala sérum s retinolem a na to konopný výživný krém. Vše bylo v pořádku, dokonce mi prý pleť zářila. Do té doby jsem používala celý život jen indulonu. Před 14 dny mi došlo sérum s retinolem a já v obchodě sehnala saténové hydratační sérum s ceramidy. Koupila jsem ho, po 4 dnech jsem začala mít kůži na obličeji šíleně suchou, loupala se mi. Nevím, zda to může být tím sérem nebo jen shoda náhod. Sérum nepoužívám, kůže je lepší, ale furt sušší. Co bych měla zkusit jinak?Klidně si nějaký krém, či sérum dokoupím. Míň piju, ale to celý život, nevím, zda to může mít souvislost, jinak jsem nic nezměnila. Děkuji za odpověď

Dobrý den Jani, nevím jestli jsem to dobře pochopila, ale vy už jste sérum nepřekrývala krémem ? Překrytí je totiž velice důležité a to ráno i večer. Jinak je velice nepravděpodobé, že by jste po Saténovém hydratačním séru s ceramidy měla pleť vysušenou, neboť jak jistě víte, je toto sérum doporučené jako intenzivní kůra právě pro pleť dehydrovanou a suchou. Je možné, že vaší pleti schází něco jiného, něco z aktivních látek které obsahuje Sérum s retinolem které vám vyhovovalo (ač my ho na suchou pleť nedoporučujeme :) ). Doporučuji tedy návrat k Séru s retinolem a na překrytí séra, ráno i večer Extra výživný krém s araganovým olejem pro suchou pleť ten zabraňuje pocitu suchosti pokožky, posiluje ochrannou bariéru pokožky, vyhlazuje vrásky a aktivuje unavenou pleť :). Důležitou součástí péče o pleť je také zařazení (1x týdně) Enzymatického peelingu ten obsahuje AHA-kyseliny a enzymy které jemně a cíleně ostraňují odumřelé buňky z pleti a tím urychlují obnovu pokožky. Pleť je po aplikaci sjednocená a hydratovaná. Žádoucí je také používání pleťových masek (1-2x týdně) pro váš typ pleti doporučuji Pivní regenerační pleťovou masku maska obsahuje chmelový extrakt, bio arganový olej, skvalen a vitamin E. Využité aktivní látky zajišťují vysokou stimulaci, regeneraci, zpevnění a bohatou výživu pleti. 

Z Ryoru zdraví Renata :)

 

Dobrý den,
jaké přípravky velmi suchou pleť a jak o ni v mém věku správně pečovat.
Děkuji

Dobrý den Jano, velice důležité je kvalitní a správné čištění pleti a dostatek hydratace od toho se pak odvíjí její celkový stav. Jak tedy na to?

RANNÍ PÉČE

1)Osvěžíte a očistíte pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt (tonikum nikdy neoplachovat vodou, voda pleť vysušuje a narušuje velice cenný ochranný kožní film !!)

2)Na oční okolí aplikujete Výplň vrásek pro korekci pleti ta obsahuje dvě unikátní aktivní látky. První aktivní látka zajišťuje okamžitý účinek a způsobuje rychlé a bezchybné vypnutí pleti po dobu 6hodin. Druhá aktivní látka zajišťuje dlouhodobý účinek a způsobuje postupné vyplňování vrásek vlastním tukem zevnitř. 

3)Na ostatní části pleti aplikujete Extra výživný krém s arganovým olejem pro suchou pleť - vynikající vstřebatelnost bez mastného pocitu
- posiluje ochrannou bariéru pokožky
- zabraňuje pocitu suchosti pokožky
- vyhlazuje vrásky a aktivuje unavenou pleť

VEČERNÍ PÉČE

1)Odlíčíte a očistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí (obsahuje extrakt ze světlíku lékařského a komplex hydratačních látek) tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích.

2)Pleť dočistíte Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt - tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému.

3)Na oční okolí aplikujete Výplň vrásek pro korekci pleti  

4)Na ostatní části pleti nanesete Extra výživný krém s arganovým olejem pro suchou pleť 

1-2x týdně, vždy na důkladně vyčištěnou pleť aplikujte Pivní regenerační pleťovou masku - maska obsahuje chmelový extrakt, bio arganový olej, skvalen a vitamin E. Využité aktivní látky zajišťují vysokou stimulaci, regeneraci, zpevnění a bohatou výživu pleti. 

Z Ryoru zdraví Renata :)

 

Dobrý den.Vaše výrobky jsou úžasné,ale jelikož bych si koupila úplně všechny potřebovala bych poradit .Mám normální pleť s občasným pupínkem( při menstruaci) t-zona se mi skoro vůbec nemastí a jen v období zimy mám sem tam suchá místa,ale jelikož už tak nějak svou pleť znám ,nic mě na ní nepřekvapí.Nějaká ta drobná linka na ní už také je.Hlavně v okolí očí-od úsměvu a mezi obočím-od mračení :D. Teď tedy k jádru pudla.Potřebovala bych doporučit denní a noční krém,sérum a popř nějakou speciální péči.Druhý dotaz je spíše o mém těle.Vyzkoušela jsem strašnou řádku výrobků od různých značek na suchou pokožku,ale nic nezabírá i při každodenním mazání. Na nohách mám obzvláště suchou kůži.Bílé šupinky asi bych to přirovnala jak kdybych se koupala ve slané vodě a pak se neosprchovala.Až tak suchou jí mám převážně na holeních.Myslíte ,že by se u vás našel nějaký sprchový gel a krém i na takto suchou pokožku? Děkuji za odpověď a přeji krásný den.

Dobrý den Pavlíno, moc děkujeme za pochvalu :)

1.Péče o pleť - tam je nejdůležitějším krokem čištění pleti! Takže, ráno pleť osvěžíte a očistíte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť  (žádné oplachování vodou) na takto vyčištěnou pleť aplikujete : v klidovém období Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami , v pupínkovém :) období Konopný korekční krém pro problematickou pleť  . Večer pleť odlíčíte a vyčistíte Dvoufázovou odličovací emulzí  následně dočistíte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť , na takto vyčištěnou pleť aplikujete (stejně tak jako ráno), v klidovém období Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami, v pupínkovém období Konopný korekční krém pro problematickou pleť. Abych nezapoměla, na oční okolí a mezi obočí aplikujte ráno i večer Výplň vrásek pro korekci pleti .

Péče o tělo - začít se musí už při mytí těla a to tak, že budete každodenně používat Konopný sprchový olej , po jeho použití bude pokožka jemná a vláčná, 2x týdně také doporučuji zařadit Zjemňující cukrový peeling Lemongrass ten šetrnou cestou odstraní z pokožky odumřelé kožní buňky a společně s olejem zanechá pokožku jemně promazanou. Ráno pak doporučuji tělo promazávat Konopným tělovým mlékem   , mléko obsahuje velice vzácný kanabidiol (CBD) ten ovlivňuje pokožku v zásadních hodnotách a parametrech, napomáhá ovlivnit většinu problémů pokožky souvisejících s přesušenou kůží, mírní podráždění a výrazně zkvalitňuje, zlepšuje a tonizuje pokožku. Součástí přípravku je i konopný olej, kyselina hyaluronová, avokádový a jojobový olej a bambucké máslo zvyšující ochrannou barieru pokožky, která je u velmi suché, citlivé pokožky nedostatečná. 

Věřím, že pokud budete vše takto dodržovat, kvalita pokožky se výrazně zlepší :)

Z Ryoru zdraví Renata 

 

Dobrý večer, používám krémy konopný korekční a lehky ochranným krem s rostlinnými extrakty pro smíšenou pleť a chtěla bych na jaro změnit krémy. Je vhodné změnit krém? A jaké krém by jste mi na smíšenou plet doporučila s vraskami na cele.

Dobrý den Nino,

děkujeme za váš dotaz a pokud máte smíšený typ pleti s občasným výskytem pupínků nebo akné a zároveň chcete řešit vrásky,tak bych vám doporučila tyto produkty v tomto pořadí:

RÁNO:

Denní krém s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem je to lehce vstřebatelný denní krém,který obsahuje UV filtry a tím zaručuje pleti celodenní ochranu.Zaručuje hydrataci pleti a redukci drobných vrásek.Zárověň zklidňuje pleť.

VEČER:

Konopný korekční krém pro problenatickou pleť je to lehký hydratační krém,který obsahuje vzácný kanabidiol (CBD),který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky.Je vhodný pro normální a smíšenou pleť včetně pleti s občasným výskytem akné a pupínků.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková