MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den,
mám, prosím, 2 dotazy. Nejprve bych se chtěla zeptat ohledně ochrany pleti před UV zářením. Mám od vás doporučeno na den použít sérum s retinolem a překrýt ho Lehkým ochr.krémem s rostl. extrakty. Ale pokud nemám make up s SPF, měla bych používat raději Duo aktivní krém s SPF ? A jak je to s krémy na ruce? Má Ryor nějaký s SPF, nebo jak chránit pokožku rukou, která také neustále vystavena slunečnímu záření? A druhý dotaz je, jaký je správný postup práce s ultrazvukovou žehličkou. Nejprve nanesu napleť sérum či masku a jak použít vodivý gel? Nanáším ho na pleť nebo přímo na kovovou hlavici přístroje tak, aby žehlička správně pracovala. Moc vám děkuji za odpověď.

Dobrý den paní Aleno,

děkujeme za váš dotaz.

Ohledně vašeho prvního dotazu,tak v letních měsících bych vám doporučila Lehkký ochranný krém s rostlinnými extrakty vyřadit z vaší péče a nahradila bych ho Duo-aktivním krémem SPF 15 je to polomastný denní krém s obsahem kyseliny hyaluronové,extraktem z mořských řas,bambuckým máslem a vitamínem E.Tento krém má střední stupeň ochrany proti UV záření a kromě ochrany pleti je zajištěna i hydratce pokožky.

Naše krémy na ruce bohužel neobsahují UV filtry,takže pokud si chcete chránit pokožku na rokou,tak bych vám doporučila Opalovací krém SPF 50 je to lehký,voděodolný opalovací krém,který se snadno roztírá a nenechává pocit mastnoty.Je vhodný pro ochranu pokožky celého těla,ale i obličeje.Tento krém opět pokožce zajišťuje dokonalou hydrataci.

V případě dotazu na Vodivý gel,tak tento gel se aplikuje přímo na ultrazvukovou hlavici a aktivní látky jako např: séra a masky přímo  na obličej.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobry den, prosim o pomoc s výběrem vhodného denního i nočního krému. Mam pleť spíše sušší, po odliceni napnutou. Netrpim na akné, ale jednou za cas se jeden ukáže. Nicméně mam v obličeji pigmentove skvrny a to knira, na tvářích flek a nad obočím. Samozřejmě mimicke vrásky mam take. Nevyhovují mi olejové veci, jsem dlouho mastná a lesknu se. Nejvíce mi vyhovuje krémové složení. Velmi dekuji za odpověď

Dobrý den Alice,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR. Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a odličte Pleťovým tonikem Hydroperfekt je to výjimečné pleťové tonikum,které má hydratační účinek a je vhodné i pro citlivou pleť.

2) Na celý obličej aplikujte Sérum s retinolem je to lehké,dobře vstřebatelné sérum,které má hydratační,antioxidační,zklidňující a rozjasňující účinky.Zlepšuje strukturu pleti,omezuje tvrobu vrásek,optimálně působí na místa projevů akné a redukuje pigmentové skvrny.

3) Na oční okolí aplikujte Oční krém Koenzym Q10 je to speciální přípravek k ošetření očního okolí.Výrazně zvláčňuje a zpevňuje pleť.Zpomaluje proces stárnutí.

4) Jako denní péči použijte Denní krém Mořské řasy je to polomastný,lehký hydratační krém,který vyživuje a zpevňuje pleť.Chrání pokožku proti vnějším vlivům a obsahuje vitamín E -vitamín krásy a mládí.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tohika Hydroperfekt v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na cleý obličej opět aplikujte Sérum s retinolem 

4) Na oční okolí opět aplikujte Oční krém Koenzym Q10 

5) Jako noční péči použijte Noční krém Mořské řasy je to lehký,jemný,snadno vstřebatelný regenerační krém,který zpevňuje a hydratuje pleť.Obsahuje vitamín E- vitamín krásy a mládí.Působí proti vráskám a redukuje všechny projevy stárnutí.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana 

Jana Šebková

 

Dobrý den,
ráda bych Vás poprosila o sestavení nejvhodnější péče o moji pleť z Vašich výrobků :-)
Bude mi 30 let a pleť máš spíše suchou s tím, že v průběhu cyklu se mi občas objeví i pupínky, především na čele. Také pozoruji mimické vrásky, opět především v oblasti očí a na čele. Ráda bych Vás poprosila o nejvhodnější krém, který lze používat na den i moc pod make-up, aby nebyl mastný. Ráda bych se také zeptala na nejvhodnější produkty pro odličování. Bude dostačující mycí gel a tonikum?

Předem moc děkuji za odpověď :-)

Dobrý den Iveto,

začnu od konce, na suchou pleť není mycí gel moc vhodný, mnohem lepší by pro vás byla Dvoufázová odličovací emulze ,má velice jemnou konzistenci, obsahuje extrakt ze světlíku lékařského a hydratační komplex, jemně a šetrně odličuje a čistí :), používala by jste jí při večerním čištění a následně by jste ji dočistila Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť , tonikum by jste použila také při ranním čištění pleti (tonikum nikdy neoplachovat vodou). Na takto správně vyčištěnou pleť by jste aplikovala ráno i večer Aktivní krém proti vráskám a to i včetně očního okolí, krém obsahuje extrakt z mořských řas, bambucké máslo, avokádový olej, vitamin E a kyselinu hyaluronovou. Tyto mimořádně účinné aktivní látky dodávají pleti potřebnou pevnost i elasticitu a ovlivňují výskyt vrásek. Pod make-up je naprosto ideální :). V období výskytu akné aplikujte lokálně dle potřeby Antiakné roll-on - výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti.

Mějte prosím na paměti že, nejdůležitější úkon, který nejvýrazněji ovlivňuje kvalitu a vzhled pleti je odličování a čištění.  Bez správného čištění nemá následné ošetření kosmetickým přípravkem smysl!!!

Z Ryoru zdraví Renata :)

 

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. O pleť jsem se nikdy nějak výrazně nestarala, od doby puberty, co mi na pleti začaly rašit první problémy, jsem si zvykla používat gely na čištění a u toho jsem zůstala. Vyzkoušela jsem i pár krémů, různé značky, vždy na doporučení nějaké kamarádky, ale zatím jsem nenašla něco, co by dle mého mělo větší efekt. Před vánocemi jsem si koupila ryor, první krém, který mne mile překvapil. Teď už mám dohromady čtyři, různě a nepravidelně je střídám, ale všechny jsou pocitově fajn.
Mám:
Hydratační 24hodinový krém s aloe vera a kys. hyaluronovou
Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami
Matující krém s pudrovým efektem
Konopný korekční krém pro problematickou pleť

Moje pleť je spíše mastnější, rozšířené póry, které se rády ucpávají, černé tečky. Poslední dobou se mi tvoří i nehezké boláky, proto docházím k závěru, že bych měla konečně začít pleť řešit komplexněji a pořádně. Ráda si od Vás nechám poradit od začátku do konce, i to, zda jsem koupené krémy zvolila dobře.

Děkuji moc, Lucka

Dobrý den Lucie,

krémy máte vcelku dobře zvolené, zvláště pak Konopný korekční krém pro problematickou pleť ten opravdu řeší problémy problematické pleti :). Ale nezapomínejte prosím na to NEJDŮLEŽITĚJŠÍ a to správné a důkladné čištění pleti,bez správného čištění nemá následné ošetření kosmetickým přípravkem smysl!!!!! Vzhledem k tomu, že máte ráda mycí gely a trápí vás akné doporučuji následující postup : ráno osvěžit a očistit pleť POUZE Bylinným tonikem na problematickou pleť   (žádné gely, žádné oplachování vodou) na takto vyčištěnou pleť aplikovat Konopný korekční krém. Bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího akné nanášejte Antiakné roll-on - výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti v rámci nadměrné produkce mazu.  Večer odlíčíte a vyčistíte pleť Mycím gelem s minerály (pokud by jste netrvala na gelu, doporučovala bych spíše Hydratační micelární vodu ), následovat bude velice důležité DOČIŠTĚNÍ Bylinným tonikem na problematickou pleť, na TAKTO vyčištěnou pleť aplikujete Konopný korekční krém. Až se vám pleť zklidní a akné nebude tak výrazné, můžete tonikum vyměnit za Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť . Vhodné by také bylo zařadit do pravidelné péče, 1x týdně aplikaci  Masky na černé tečky - maska s obsahem komplexu ovocných kyselin účinně redukuje výskyt černých teček a zároveň stahuje póry. Díky obsahu kyseliny hyaluronové je pleť hydratovaná.

V případě nejasností nebo dalších dotazů nám napište, velice rádi vám na vše odpovíme :)

Z Ryoru zdraví Renata 

 

Dobrý den, u recenze na čaj Lymfodren se na vašich stránkách píše, že by se po dobu kúry měla mj. omezit namáhavá fyzická činnost, protože při velkém zatížení znečištění v uzlinách narůstá. Denně chodím svižnou chůzí 8km a rovněž velmi svižně půl hodiny plavu. Obzvlášť po plavání jsem sice velmi příjemně, ale přesto fyzicky dost unavená, tak by mě zajímalo, jestli to snad nemůže mít negativní vliv na užívání lymfodrenové kúry. Vždy jsem měla za to, že pohyb rozproudění lymfy naopak prospívá a pomáhá...
Děkuji za odpověď a přeji krásný den.
Mirka

Dobrý den Mirko,

při užívání Čaje Lymfodren můžete sportovat bez omezení, asi bych jen doporučila, vyhnou se třeba maratonu :), já osobně v době  6týdnů kdy čaj užívám nijak nepolevuji ve sportovních aktivitách (běh, rychlé a dlouhé procházky-klidně i 20km), důležité je pouze pravidelné užívání, 6týdnů každého půl roku :)

Z Ryoru zdraví Renata  

 

Dobrý den, prosím Vás o radu jak správně používat vaše výrobky. Mám suchou a citlivou pleť a mám od vás odlicovaci mlíko a tonikum a ještě krém proti vráskam a ráda bych ještě něco použila ale nevim co a jak. Děkuju za odpověď.

Dobrý den Dagmar,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si k péči o pleť vybrala naší českou kosmetiku RYOR.

Jenom jsem vás ještě chtěla poprosit,zda by jste mi mohla napsat jaké mléko a tonikum jste vybrala pro čištění pleti,který krém z které řady nyní používáte? Jenom bych ctěla zjistit jestli jsou výrobky správně zvolené pro váš typ pleti. Poté vám velice ráda sestavím váš osobní plán jak správně pečovat o pleť.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den

prosím poraďte mi vhodné přípravky na pleť s ohledem na věk. Mám rozšířené póry, sklon k tvorbě akné a černých teček. Na první pohled je pleť lesklá - mastná, ale s tendencí se olupovat. Řekla bych, že je paradoxně sušší. Ráda bych si koupila též galvanickou žehličku. Můžete mi doporučit nějakou konkrétní? Pleť jsem celoživotně zvyklá čistit a mazat - vzhledem k její nedokonalosti.
Moc děkuji. Hana Bělíková

Dobrý den Hano,

škoda že jste nám nenapsala jak pleť odličujete a čistíte, protože nejdůležitější úkon, který NEJVÝRAZNĚJI ovlivňuje kvalitu a vzhled pleti je právě odličování a čištění. Jak správně čištění pleti provádět? Nejprve pleť vyčistíme odličovačem či mlékem a následně dočišťujeme tonikem nebo pleťovou vodou, hlavně žádná voda na pleť! Potom teprve následuje aplikace krému. Ráno se pleť přečistí pouze tonikem (žádná voda) a následně se aplikuje ochranný krém. Bez správného čištění nemá následné ošetření kosmetickým přípravkem smysl!!!!  Jak by tedy měla vypadat vaše péče o pleť ?

Ráno osvěžíte a vyčistíte pleť Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť (žádné oplachování vodou) aplikujete Sérum s retinolem  - zlepšuje strukturu pleti, omezuje tvorbu vrásek, minimalizuje póry, optimálně působí na místa projevů akné a redukuje pigmentové skvrny. Má hydratační, antioxidační, zklidňující a rozjasňující účinky:). Sérum následně překryjete Konopným korekčním krémem pro problematickou pleť  - obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Součastí přípravku je i extrakt z irisu, vitamin A, zinek, arganové máslo a lecitin. Při pravidelné aplikaci je pleť sjednocená, zmatněná a bez viditelných problémů :).         Bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího akné nanášejte Antiakné roll-on - výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti 

 

Večer odlíčíte a vyčistíte pleť Hydratační micelární vodou  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích) následovat bude dočištění Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť aplikujete Sérum s retinolem, které můžete, ale nemusíte :) překrýt Konopným korekčním krémem pro problematickou pleť.

1x týdně, lokálně na problematické partie (vždy na důkladně vyčištěnou pleť) aplikujte Masku na černé tečky - maska s obsahem komplexu ovocných kyselin účinně redukuje výskyt černých teček a zároveň stahuje póry. Díky obsahu kyseliny hyaluronové je pleť hydratovaná. Při aplikaci postupujte podle návodu uvedeném na obale.

My osobně jsme spíše zastánci ultrazvukových přístrojů, u nich můžete zapracovat pomocí Vodivého gelu vlastně jakékoliv gely, séra i masky. U galvanické žehličky jste omezena pouze na speciální produkty ktere vedou galvanický proud ):

Z Ryoru zdraví Renata 

Renata Voláková

 

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jaký je správný postup. Používám séra a ta zazehluji galvanickou žehličkou a dále také masku, která se neomyva, jen se setre přebytečné množství vlhkým tamponem. Mám tedy prvně žehlit sérum a pak dát masku nebo naopak?
Děkuji předem za odpověď.
Barbora

Dobrý den Barboro, 

pleťové masky by se měly aplikovat 1-2x týdně, kdyžto séra každý večer. To znamená, že pokud zapracujete ty 2 večery :) v týdnu masku, není nutné ani žádoucí zapracovávat ještě sérum a to z toho důvodu, že obsažené aktivní látky z masky (pokud je to maska vyživující není nutné zbytky masky stírat, naopat je jemně vmasírujte do pleti) zůstávají v pleti a pracují v pokožce až do rána:)

V případě nejasností pište :)

Z Ryoru zdraví Renata 

 

Dobrý den, stav mojí pleti myslím odpovídá mému věku, mám trochu mastnější T zónu, ale ne moc. Denně plavu v bazénu, chodím do přírody, pracuji z domova. Prosím o doporučení přípravků na běžnou údržbu - krémy, maska ...
děkuji
Markéta Schinkmannová

Dobrý den Markéto,

nejdůležitější úkon, který nejvýrazněji ovlivňuje kvalitu a vzhled pleti je odličování a čištění. Jak správně čištění pleti provádět? Nejprve pleť vyčistíme odličovačem či mlékem a následně dočišťujeme tonikem nebo pleťovou vodou. Potom teprve následuje aplikace krému. Ráno se pleť přečistí pouze tonikem a následně se aplikuje ochranný krém. Bez správného čištění nemá následné ošetření kosmetickým přípravkem smysl! Jak tedy na to ?

RANNÍ PÉČE

1)Osvěžíte a očistíte pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt (žádné oplachování vodou)

2)Aplikujete, včetně očního okolí Výplň vrásek pro korekci pleti 

3)Následovat bude překrytí Aktivujícím výživným krémem s ASCIII - lehký, výživný krém s moderní aktivní látkou ASC III na bázi lipozomu cíleně podporuje tvorbu nejkvalitnějšího kolagenu III v pokožce, ovlivňuje tvorbu elastinu a tím minimalizuje tvorbu vrásek a zároveň redukuje vrásky stávající. Má vliv na zvýšenou elasticitu a pevnost pleti :)

VEČERNÍ PÉČE

1)Odlíčíte a vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí - tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích. 

2)Pleť dočistíte Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt - tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému.

3)Na takto vyčištěnou pleť aplikujete, včetně očního okolí Výplň vrásek pro korekci pleti.

4)Následovat bude překrytí Aktivujícím výživným krémem s ASCIII

Důležité také je zařadit do pravidelné péče Enzymatický peelig - ten obsahuje AHA-kyseliny a enzym které jemně a cíleně odstraňují zrohovatělou vrstvu pokožky. Aplikujte 1x týdně, vždy na důkladně vyčištěnou pleť, nechte působit max. 5 minut.

Lifting masku s ASCIII doporučuji používat 2x týdně, vždy na důkladně vyčištěnou pleť. Výživná , vysoce účinná maska s vypínacím efektem která díky aktivní látce ASC III podporuje tvorbu kolagenu III v pokožce. Dále jsou obsaženy hedvábné proteiny, avokádový a jojobový olej. Intenzivně zvyšuje hydrataci, pevnost a elasticitu pokožky :)

Pokud by vás zajímaly také vhodné přípravky na tělo, ruce či vlasy, napište, velice rádi vám vybereme to nejlepší :) :) :)

Z Ryoru zdraví Renata 

 

Dobrý den,

chtěla bych poradit s denní a večerní péči o pleť. Má pleť je spíš sušší, ale občas mám období kdy mě trápí rozsáhlé akné, zejména na bradě a tvářích (většinou se jedná o červené velké pupínky, černé tečky ty vůbec nemívám). Každé ráno a večer si pleť vyčistím micerální vodou a nanesu čisticí pěnu a následně denní nebo noční krém.
Moc Vám děkuji za odpověď

Dobrý den Veroniko,

čištění pleti je špatné, možná proto je vaše pleť problematická a zároveň sušší, Hydratační micelární voda  slouží POUZE k večernímu odlíčení a vyčištění a je NUTNÉ JI DOČISTIT pleťovým tonikem!!!!! Pokud vás tedy trápí akné, doporučuji dočisti Bylinným tonikem na problematickou pleť , pokud vás akné zrovna netrápí pak by to bylo Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť , tonikum použijete také na ranní čištění pleti (ráno nikdy nepoužívat micelární vodu). Čistící pěnu s mořskými řasami doporučuji používat pouze pokud máte pleť výrazně mastnou. Na denní i noční péči doporučuji Konopný korekční krém pro problematickou pleť - ten obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky, součástí je také kyselina hyaluronová a rostlinné ceramidy které pleti zajišťují bohatou hydrataci. Důležité je krém aplikovat vždy na správně vyčištěnou pleť !!!

Z Ryoru zdraví Renata :)