MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den,
před prahem čtyřicítky bych ráda našla krémy, které jsou vhodné pro mou věkovou kategorii. Pleť mám malinko mastnější, bez skvrn, boláků a akné a zatím nejsou viditelné ani žádné větší vrásky. Jsem tmavší typ (tmavě hnědé oči i vlasy). Na jaře ráda používám samoopalovací krémy než pleť a tělo získá trochu barvy. Prosím o doporučení denního krému, popř. krému s UV, nočního krému, očního krému (zda malinko pozoruji počínající vrásky). Pokukuji i po make-upu, i když doposud jsem používala na denní krém jen pudr. Moje denní rutina je, že vyčistím pleť, nanesu denní krém (doposud Vichy Aqualia Legere nebo Riche, aktuálně denní a noční krém s argan. olejem) a cca do 5 minut se potřebuji líčit. Ideálně tedy nějaký lehký, dobře vstřebatelný krém.
Moc Vám děkuji za rady a budu se těšit.

Dobrý den Lucie,

děkujeme,že jste se se svým dotazem obrátila na naší poradnu a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR. V dotazu píšete,že momentálně používáte denní a noční krém s aragnovým olejem,předpokládám že od naší značky. Pokud vám tyto přípravky vyhovují,tak nevidím jediný důvod proč je měnit. Tyto krémy jsou určené pro celoroční použijtí.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít

 

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a  osvěžte Pleťovým tonike Hydroperfekt je to vyjímečné pleťové tonikum,které má hydratační a vypínací účinky. Je vhodné i pro citlivou pleť.

2) Na celý obličej aplikujte Kyselinu hyaluronovou-gel je to jemné,dobře vstřebatelné gelové sérum s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové,která zajišťuje intenzivní hydrataci pleti redukci drobných vrásek.Při pravidelné aplikaci bude pleť pevná, svěží a rozjasněná.

3) Na oční okolí aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy je to nepafémovaný přípravek ,který spojuje šetrnou a zároveň vysoce účinnou péče o oblast kolem očí.Komlex aktivních látek zajišťuje vyhlazení kontur a redukci jemných vrásek.Tento krém zároveň snižuje redukci váčků pod očima.

4) Jako denní péči použijte Denní krém s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem je to lehce vstřebatelný denní krém,který obsahuje UV filtry a tím zajišťuje pleti celodenní ochranu. Zaručuje hydrataci pleti a redukci drobných vrásek.Tento krém celkově zklidňuje pleť.  Pokud by jste chtěla vyzkoušet jiný pleťový krém doporučuji vyzkoušet Krém s kyselinou hyaluronovou a akmenovými buňkami  z řady Mořské řasy je to lehký,jemně parfémovaný krém,který výrazně stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu a tím dochází ke zpevnění pleti. Vyhlazuje drobné vrásky a má liftingový efekt. Tento krém také obsahuje kyselinu hyaluronovou,která intenzivně hydratuje pleť.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up. Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na celý obličej opět aplikujte Kyselinu hyaluronovou-gel 

4) Na oční okolí opět aplikujte Rozjasňují oční krém s peptidy 

5) Jako noční péči použijte  Noční krém s hedvábím,betaglukanem a arganovým olejem je to restrukturalizační noční krém s obsahem aktivních látek,které cíleně působí na tvorbu kolagenu, čímž dochází k výraznému omlazení pokožky.Tento krém také zajišťuje pleti optimální hydrataci.  A opět pokud budete chtít na noc vyzkoušet jiný krém doporučuji vyzkoušet Noční krém Mořské řasy je to lehký,jemný,snadno vstřebatelný noční krém,který zpevňuje a hydratuje pokožku. Obsahuje vitamín E - vitamín krásy a mládí. Působí proti vráskám a redukuje všechny projevy stárnutí.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobry den,
Muzete me doporucit pripravky na mastnejsi plet, vrasky jen kolem oci, take kruhy pod ocima,
Pigmentove skvrny na tvarich. Plet uz neni tak pevna, takze take neco na zpevneni. Vek 43.
Moc dekuji,
Jarka

Dobrý den Jarko,

děkujeme,za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR.Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť 

2) Na celý obličej aplikujte Sérum s retinolem je to lehké,dobře vstřebatelné sérum,které má hydratační,antioxidační,zklidňující a rozjasňující účinky. Zlepšuje strukturu pleti, omezuje tvorbu vrásek,minimalizuje póry a redukuje pigmentové skvrny.

3) Na oční okolí aplikujte Výplň vrásek pro korekci pleti je to přípravek pro rychlou a dlouhodobou výplň vrásek .Zajišťuje okamžitý i postupný účinek při korektivní redukci vrásek. Způsobuje rychlé a bezchybné vypnutí plet.

4) Jako denní krém použijte Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami z řady Mořské řasy je to lehký,jemně parfémovaný krém,který výrazně stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu a tím dochází ke zpevnění pleti. Vyhlazuje drobné vrásky a má liftingový efekt.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up. Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť  v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na celý obličej opět aplikujte Sérum s retinolem 

4) Na oční okolí opět aplikujte Výpň vrásek pro korekci pleti 

5) Jako noční krém opět použijte Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami z řady Mořské řasy

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den, prosím o radu , mám suchou pleť na obličeji tak nějaký krém

Dobrý den Zdenko,

děkujeme,že jste se se svým dotazem obrátila na naší poradnu a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR.Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikm Hydroperfekt je to vyjímečné pleťové tonikum,které má hydratační a vypínací účinky. Je vhodné i pro citlivou pleť.

2) Na celý obličej aplikujte Kyselinu hyaluronovou-gel je to jemné,dobře vstřebatelné gelové sérum s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové,která zajišťuje intenzivní hydrataci pleti a redukci drobných vrásek.Při pravidelné aplikaci bude pleť pevná, svěží,rozjasněná a zbavená pocitu suchosti.

3) Na oční okolí aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy  je to neparfémovaný přípravek ,který spojuje šetrnou a zároveň vysoce účinnou péče o oblast kolem očí.Komlex aktivních látek zajišťuje vyhlazení kontur a redukci jemných vrásek.Tento krém zároveň snižuje redukci váčků pod očima.

4) Jako denní krém použijte Extra výživný krém s arganovým olejem pro suchou pleť je  to výživný,lehký,jemně mastný krém s vysokým obsahem bio arganového oleje.Tento krém má vynikající vstřebatelnost bez mastného pocitu,zabraňuje pocitu suchosti pokožky, vyhlazuje vrásky a aktivuje unavenou pleť.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up. Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt  v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na celý obličej opět aplikujte Kyselinu hyaluronovou-gel 

4) Na oční okolí opět aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy 

5) Jako noční krém opět použijte Extra výživný krém s arganovým olejem pro suchou pleť 

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den,
poslední dobou (cca 1 rok) mám problém s pletí. Měla jsem i před tím, ale ne v takové míře. Červené tváře s pupínky (přecházející na krk) a na dekoltu. Pleť mám hodně citlivou a reagující na změny teplot, vítr.....
Děkuji za radu

Dobrý den Lucie,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR. Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti. Pokud máte citlivou a začervenalou pleť,tak je důležité správné čištění pleti a proto by jste na něj nikdy neměla zapomínat.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikem Hydroperfekt je to vyjímečné pleťové tonikum,které má hydratační účinek a je vhodné i pro citlivou pleť.

2) Na oční okolí aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy je to neparfémovaný přípravek,který spojuje šetrnou a zároveň vysoce účinnou péči o blast kolem očí.Komlex aktivních látek zajišťuje vyhlazení kontur a redukci jemných vrásek v oblasti kolem očí. Tento krém zároveň redukuje výskyt váčků pod očima.

3) Jako denní krém použijte Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám je to vysoce účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidňujícím účinkem vhodný pro všechny typy podražděné pokožky. Tento krém působí proti zarudnutí,pleť hydratuje a zklidňuje. Je vhodný pro celoroční použití.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up. Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na oční okolí opět aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy 

4) Jako noční krém opět použijte Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám 

V přípafdě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den,ráda bych vás porosila o pomoc při vyběru přípravků na jarní a letní období.,krémy,séra,masky.Pleť mám suchou,citlivou kolem očí mimické vrásky,vrásky asi úměrné věku .Na zimu jsem používala argan řadu,výplň vrásek,peptidový oční krém hydratacní a liftingovou masku,odličuji se dvoufázovou emulzí a tonikem hydroperfekt.Předem moc děkuji za info a přeji pohodové dny

Dobrý den Radko,

pokud vám tyto přípravky vyhovují, není důvod je na letní období měnit :). Něco jiného by bylo, kdyby se vám typ pleti přes léto měnil na smíšený nebo normální, to by se výživné krémy vyměnily za krémy lehké. Čištění pleti máte perfektní, oční krém i pleťovou masky také :) Na léto můžete přidat více hydratace a to v podobě Kyseliny hyaluronové - gel - aplikace pravidelně ráno i večer na celý obličej před aplikací krému a Osvěžující mlhy s kyselinou hyaluronovou  - lehké hydratační tonikum v praktickém cestovním balení obsahuje kyselinu hyaluronovou, aloe vera a svěží parfém. Po aplikaci je pokožka svěží, vláčná a hydratovaná. Vzhledem k jemné povaze mlhy lze aplikovat i přes make-up. Aplikujte ze vzdálenosti 20 cm na obličej, krk, dekolt i další partie těla několikrát denně.

Z RYORU zdraví Renata :)

 

 

Dobrý den, používám na čištění váš mycí gel s minerály a dočišťuji bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť, ale nejsem si jistá zda to stačí, pleť mám smíšenou tu a tam pupinek, místy sušší, používám už několik let váš denní a noční krém s mořskými řasami. Ráda bych pleti dopřála více péče ale s tím potřebuji poradit. Také mě zaujal váš make up 8 v 1, ale nedokážu si vybrat mezi odstínem light a medium je možné někde získat vzorek? Děkuji T.O.

Dobrý den Terezo,

Mycí gel s minerály, ač je skvělý, nedoporučuji na každodenní čištění pleti, berte ho jen jako takovou ,,nouzovku" při cestování :). Správný postup péče o váš typ pleti by byl následující:

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt (tonikum nikdy neoplachovat vodou, voda na pleť nepatří ), na takto vyčištěnou pleť nanesete na oční okolí Oční krém s koenzymem Q10 , na ostatní části pleti aplikujete Konopný korekční krém pro problematickou pleť -  lehký hydratační krém, který je ideální pro pleť s  výskytem problematických partií a pupínků. Obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Součastí přípravku je i extrakt z irisu, vitamin A, zinek, arganové máslo a lecitin, dále pak také kyselina hyaluronová a rostlinné ceramidy které pleti zajišťují bohatou hydrataci.  V období kdy máte pleť ,,bezproblémovou " doporučuji používat Denní krém s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem

 Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti vám bude věrným pomocníkem při výskytu akné. Doporučuji nosit ho stále s sebou a nanášet bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího pupínku :)

Večer odlíčit a vyčistit pleť Dvoufázovou odličovací emulzí  (tím se odstraní nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistit Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt (tímto krokem se odstraní pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň se pleť hydratuje a připraví na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť nanést na oční okolí Oční krém s koenzymem Q10 , na ostatní části pleti aplikovat Konopný korekční krém pro problematickou pleť 

Vzorek Rozjasňující make-upu 8v1 můžete zdarma obdržet na některých našich partnerských prodejnách ve vašem okolí, seznam naleznete zde https://www.ryor.cz/prodejny/partnerske-prodejny/plzensky-kraj/ . Ale pokud můžu poradit, zvolte jednoznačně odstín medium, light je opravdu je pro bledulky :)

Z RYORU zdraví Renata 

 

 

Dobrý den, dcera má od malička suchou pleť, na tělo používá tělové mléko s amarantovým olejem, má suchou pleť i na obličeji, na bradě se jí nyní v pubertě občas objeví pár černých teček, na čele se občas objeví akné. Většina přípravků na akné jí vysušuje pleť. Můžete nám prosím poradit, s jakými vašimi přípravky může o pleť obličeje pečovat. děkuji. Lenka

Dobrý den Lenko,

kombinace akné a suché pleti je vždy velice komplikovaná. Nicméně je velmi důležité pleť ráno i večer důkladně vyčistit a vyhnou se co nejvíce kontaktu s vodou a to i při mytí vlasů, vodu je nutné vždy ostranit z pleti pryč pleťovým tonikem. Jak tedy správně postupovat?

Ráno osvěžit a očistit pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt , na takto vyčištěnou pleť aplikovat  Konopný korekční krém pro problematickou pleť  - lehký hydratační krém, který je ideální pro pleť s  výskytem problematických partií a pupínků. Obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Součastí přípravku je i extrakt z irisu, vitamin A, zinek, arganové máslo a lecitin, dále pak také kyselina hyaluronová a rostlinné ceramidy které pleti zajišťují bohatou hydrataci.  

V boji s akné se jí jistě stane nepostradateným pomocníkem Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji nosit ho stále s sebou a nanášet bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího pupínku :)

Večer odlíčit a vyčistit pleť Dvoufázovou odličovací emulzí  (tím se odstraní nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistit Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt (tímto krokem se odstraní pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň se pleť hydratuje a připraví na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť aplikovat Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den,prosím pod jaký vhodný krém je vhodné používat Satenové hydratační sérum s ceramidy??
Pleť mám opravdu velmi suchou hlavně pod rouškou a chtěla bych toto sérum vyzkoušet??nevím?který krém je vhodný na léto a pak v zimě?
Děkuji za info a přeji krásný den

Dobrý den Lenko,

Saténové hydratační sérum s ceramidy  je vhodné pod jakýkoliv krém, ale vzhledem k tomu že máte pleť suchou doporučuji například pod Extra výživný krém s araganovým olejem pro suchou pleť  . V zimním období můžete doplnit výrazně mastným Krémem s amarantovýmn olejem .

Velice důležité je sérum či krém aplikovat vždy na správně a důkladně vyčištěnou pleť !!!!!!!!!!!!

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den,
v mládí jsem měla mastnou pleť, teď mám suchou. Přesto se mi vlasy pořád hodně mastí, musím mýt minimálně obden. Rady, že mám vlasy nechat bez mytí a přestanou se mastit, nefungují. Co s tím?

Dobrý den Jano,

pomoci vám můžou správně zvolené přípravky na vlasy (za větší část kvality vašich vlasů jsou ale odpovědné geny). Osvědčené také je nanášet kondicionér pouze do konců vlasů nikoliv do celých délek. Z našich přípravků můžeme doporučit např. velice jemný Bylinný šampon s panthenolem společně s Regeneračním kondicionérem s panthenolem 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli neuvažujete o výrobě ekologických odličovacích tampónů, tj. ne jednorázových, ale nějakých na více použití, které by se dobře snášely s pokožkou. Nebo jestli byste mi něco takového nedoporučili. Děkuji. D. Bobková

Dobrý den Danielo,

o výrobě ,,ekologických" odličovacích tamponů neuvažujeme. My osobně, stejně tak jako naše kosmetičky používáme běžné odličovací tampony ze 100% bavlny. Popravdě ani nejsme zastánci houbiček či jiných podobných prostředků na čištění pleti.

Z RYORU zdraví Renata :)