MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den,

chtěla bych poradit s péčí o pleť, která se po porodu tak trochu zbláznila. Mám mastnější T-zónu, černé tečky na bradě a sem tam se mi udělá pupínek. Tváře jsou sušší, rozšířené póry, občas červené.
Před porodem jsem používala Matující krém s pudrovým efektem. Nyní mně po něm hrozně štípe obličej.
Suchá místa se mi objevují i různě po celém těle. Jako dítě jsem měla atopický ekzém.

Děkuji za odpověď

Dobrý den Markéto,

hormony po porodu dokážou s pletí opravdu hodně zamávat :), o to větší důraz musíte nyní klást na důkladné čištění pleti a výběr vhodných přípravků. Jak tedy na to ?

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť , na takto vyčištěnou pleť aplikujete Konopný korekční krém pro problematickou pleť - lehký hydratační krém, obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Kyselina hyaluronová a rostlinné ceramidy pleti zajišťují bohatou hydrataci.

V období výskytu akné se vám jistě stane nepostradateným pomocníkem Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji nosit ho stále s sebou a nanášet bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího akné.

Večer odlíčíte a vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovcí emulzí   (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť aplikujete Konopný korekční krém pro problematickou pleť. 

Lokálně na problematické partie (černé tečky, rozšířené póry) aplikujte 1x týdně (vždy na důkladně vyčištěnou pleť) Masku na černé tečky - maska s obsahem komplexu ovocných kyselin účinně redukuje výskyt černých teček a zároveň stahuje póry. Díky obsahu kyseliny hyaluronové je pleť hydratovaná. Při aplikaci postupujte podle návodu uvedeném na obale.

Na mytí celého těla doporučuji Konopný sprchový olej - ideální přípravek s obsahem konopného kanabidiolu (CBD) pro péči o suchou a citlivou pokožku, který nahrazuje běžné mycí gely. Vzniklý film na pokožce doporučujeme opláchnout vodou, ale již nestírat ručníkem a nechat vstřebat do pokožky. Nahradíte tak aplikaci tělového mléka.

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, prosím, je řada Aknestop vhodná pro dceru 11,5 let, které se začínají dělat první projevy akné na čele? Ráda bych pořídila čistící gel, toniku, krém a tyčinku. Doposud žádné krémy nepoužívá. Děkuji, hezký den Monika Krčilová

Dobrý den Moniko,

ano, přípravky z řady Aknestop jsou vhodné na problematickou a mastnou pokožku v jakém koliv věku. Pro začátek bude dostačující pleť důkladně vyčistit (Čistící pěna s mořskými řasami, Bylinné tonikum na problematickou pleť) a dle potřeby několikrát denně lokálně aplikovat Antiakné roll-on. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý deň, V súvislosti s kyselinou hyaluronovou som sa vo viacerých článkoch dočítala, že KH s nízkou molekulovou hmotnosťou môže vykazovať prozápalové účinky, zatial, čo KH s vysokou molekulovou hmotnosť má efekt opačný- je protizápalová. Zakúpila KH s multimolekulovou hmotnosťou -znamená to, že može vykazovať určité formy prozápalovej reakcie v organizme??
ďakuje za odpoveď

Dobrý den paní Marto,

ano nízkomolekulární kyselina hyaluronová skutečně v určitých případech má prozánětlivé účinky. Nicméně ta problematika je poměrně složitá a výzkumy, které popisují prozánětlivé účinky nízkomolekulární kyseliny hyaluronové proběhly na základě testování přirozené formy této molekuly, která se v pokožce tvoří právě při zahájení zánětu a startuje další kroky tohoto procesu. Nikoli na syntetické kyselině hyaluronové, která je do pokožky dodávána pomocí kosmetického přípravku. Kromě toho formulace „zánětlivý proces“ je velice zjednodušená a evokuje v člověku něco špatného, jenže do tohoto procesu patří mimo jiné také třeba nastartování opravných mechanismů buněk, takže efekt „zánětlivého procesu“ na pokožku nemusí být nutně negativní.

 Existuje i vysokomolekulární kyselina hyaluronová, která má skutečně naopak protizánětlivé účinky, nicméně její problém je v tom, že nedokáže díky své velikosti penetrovat do pokožky a hydratuje jí pouze zvenčí, kdežto nízkomolekulární kyselina hyaluronová je schopna pokožkou prostoupit a hydratuje jí i v hlubších vrstvách.

Závěr z toho plyne takový, že vždy je nejlepší kombinace těchto dvou variant kyseliny hyaluronové tak, aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku. Takovou kombinaci v našich přípravcích máme.

A z praktické roviny, naše přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou jsou velice dobře snášeny i citlivějšími jedinci. S rozvojem zánětu po aplikaci našich krémů jsme se opravdu nesetkali, myslím, že  nemusíte mít nejmenší obavy. Další důležitou informací je, že kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní a má tedy velice nízký alergenní potenciál a nedráždí.

V případě jakýchkoli dalších dotazů mě neváhejte znovu kontaktovat.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den,
Prosím o doporučení přípravků k ošetření a čištění pleti plus něco na dekolt .Pleť mám smíšenou a na čele již pár vrásek ,po nose a u kořene nosu mezi obočím lehce rozšířené póry a pár černých teček.
Váhám zda micelární nebo dvoufázový a také mě zaujalo sérum se zlatem ,zda je pro mne vhodné .Ještě prosím o doporučení na dekolt
Děkuji a přeji pěkný den

Dobrý den Darino,

Děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR.Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikm pro normální a smíšenou pleť 

2) Na celý obličej aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem je to sérum s extrémně vysokým obsahem kyseliny hyaluronové a arganovým olejem,které optimálně hydratuje pleť a vypíná vrásky.Toto sérum viditelně stahuje póry.

3) Na oční okolí aplikujte Oční krém Koenzym Q10 je to speciální přípravek pro ošetření očního okolí,který výrazně zvláčňuje a zpevňuje pleť.Zpomaluje proces stárnutí.

4) Jako denní péči použijte Denní krém s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem je to lehce vstřebatelný denní krém,který obsahuje UV filtry a tím zaručuje celodenní ochranu pleti.Zaruzčuje hydratci pleti a redukci drobných vrásek.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na celý obličej opět aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem 

4) Na oční okolí opět aplikuje Oční krém Koenzym Q10 

5) Jako noční péči použijte Noční krém Mořské řasy je to lehký,jemný,snadno vstřebatelný noční krém,který zpevňuje a hydratuje pokožku.Obsahuje vitamín E - vitamín krásy mládí.Působí proti vráskám a redukuje všechny projevy stárnutí pleti.

DOPLŇKOVÁ PÉČE:

Na černé tečky použijte Masku na černé tečky tato maska obsahuje komplex ovocných kyselin,které účinně redukují výskyt černých teček.Aplikujte lokálně na problematické partie,nechte 5-10 min. působit a poté zbytky masky omyjte vodou nebo tonikem.

Co se týče dotazu o péči o krk a dekolt a na tyto partie momentálně bohužel nemáme speciální připravek,ale je všeobecně známo,že na krk a dekolt můžet aplikovat jakýkoliv denní nebo noční krém.Je to součást aplikace těchto krémů.  A nebo můžete vyzkoušet naše Ultramastné tělové Mořské řasy toto mléko obsahuje hydratční komplex,ceramidů a mořských řas.Pomáhá obnovovat ochranný kožní film,uchovává svěží a mladistvý vzhled pokožky celého těla.Takže důležité je pokožku hlavně mazat.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Hezký večer,
chtěla jsem se zeptat, jestli neuvažujete znovu nad výrobou krému na podbradek, který již nemáte v nabídce.
Děkuji Hlubíková

Dobrý den Kateřino,

děkujeme za váš dotaz. Žádné informace ohledně výroby krému na podbradky nenáme,takže bohužel tento produkt se v nejbližší době určitě vyrábět nebude.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na optimální používání krémů. Krémy od Ryoru používám snad od svých 18 let, vystřídala jsem různé krémy už ani nevím které, později jsem používala denní i noční krém s koenzymem Q10, s mořskými řasy, s ceramidy, teď používám oční krém s koenzymem Q10, denní krém s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem a noční krém s hedvábím, betaglukanem a arganovým olejem, odličuji se ráno bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť a večer pleťovým mlékem čistícím pro normální a smíšenou pleť a bylinným tonikem. Teď jsem se dočetla ve Vašem katalogu, že se nemá používat voda, tak teď se vodou neoplachuji (ale asi cca 14 dní), jinak jsem se normálně oplachovala vodou. Teď můj dotaz, stále cítím jako by mě pleť trošičku táhla jako že je trošku sušší, také se mi sem tam objeví akné (zřejmě reakce na hormonální změny), vrásky si myslím, že mám minimálně okolo očí a na čele tam mám i hlubší, na nose mám trošku černé tečky a trošku kruhy pod očima, mám světlou červenající pleť, špatně se opaluji a mám alergii na sluníčko, přes léto se mi tvoří mílie. Váš sortiment je tak rozsáhlý, že tápu, které krémy by byly pro mě optimální a také uvažuji o doplnění nějakého séra, kyseliny hyaluronové nebo používání nějaké masky, peelingu, nevím jestli by pro mě byla vhodná výplň vrásek pro korekci pleti. Děkuji za odpověď. Gabriela

Dobrý den Gabrielo,

velice si ceníme toho, že jste naší věrnou zákaznicí již 18let :), moc děkujeme.

Ano, voda na pleť nepatří, ale to neznamená že se jí musíte už naždy vyhýba. Znamená to pouze to, že ji z pleti odstraníte vždy pleťovým tonikem (ráno po opláchnutí, večer při mytí vlasů apod.)

Oční krém vyměníme za Kaviderm-krém na redukci kruhů a váčků pod očima - aplikace ráno i večer.

Sérum jednoznačně doporučuji a to Sérum s retinolem  - sérum obsahuje extrakty a oleje z tropických rostlin, kyselinu hyaluronovou, vitaminy A, C, E a extrakty z mořských řas. Má hydratační, antioxidační, zklidňující a rozjasňující účinky. Zlepšuje strukturu pleti, omezuje tvorbu vrásek, minimalizuje póry, optimálně působí na místa projevů akné a redukuje pigmentové skvrny. Aplikace ráno (pod krém) i večer (dle pocitu, není nutné přerkrývat krémem)

V období výskytu akné se vám jistě stane nepostradateným pomocníkem Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji nosit ho stále s sebou a nanášet bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího akné.

Pokud má vaše pleť výraznou tendenci k začervenání doporučuji stávající krémy vyměnit za Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám - vysoce účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidňujícím účinkem, vhodný pro všechny typy podrážděné pokožky. Působí proti zarudnutí, pleť hydratuje, zklidňuje a vytváří na pokožce ochrannou bariéru. Při alergii na sluníčko ideálně překrýt  Duo-aktivním krémem s SPF15 - produkty této řady obsahují UV filtry, které chrání pleť především před UVA zářením, které je všudypřítomné, a to nejen během letního období, ale i v zimě. Plus doplnit  Třezalkovou maskou na rozšířené žilky - maska obsahuje cévy posilující rutin (klidní začervenání) v extraktu z třezalky, makadamový a klíčkový olej, glycerin a vitamin E.

Na černé tečky na nose je výborná Maska na černé tečky s obsahem komplexu ovocných kyselin účinně redukuje výskyt černých teček a zároveň stahuje póry. Díky obsahu kyseliny hyaluronové je pleť hydratovaná. Při aplikaci dodržujte postup uvedený na obale. 

Je to mnoho informací :), v případě nejasností pište 

Z RYORU zdraví Renata  

 

Dobrý den, chtěla bych poradit jaké přípravky na pleť si pořídit. Přeci jen, nějaká ta vráska se už objevila. Pleť mám spíše smíšenou se sklony k občasnému maštění. Mám pocit, že, mastnější krémy mi nedělají dobře a pleť ucpávají.
Jde mi jak o čištění tak o krémy na pleť a oční okolí. Dlouho jsem byla odběratelkou kosmetiky Mary Kay, ale má "dodavatelka" se odstěhovala a kamarádka mě přivedla na Ryor. Tímto bych ráda vyzkoušela a hlavně podpořila českou značku ;o) Děkuji za radu a přeji mnoho spokojených zákaznic.

Dobrý den Ingrid,

je dobře že jste zmínila také čištění pleti neboť to je naprostý základ a ten nejdůležitější úkon, který nejvýrazněji ovlivňuje kvalitu a vzhled pleti. Bez správného čištění nemá následné ošetření kosmetickým přípravkem smysl!!!! Jak tedy na to ?

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť , na takto vyčištěnou pleť nanesete na oční okolí jemným vklepáním Oční krém s koenzymem Q10 , na ostatní části pleti aplikujete jemný, lehký Denní krém s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem (v případě mastící se pokožky doporučuji Matující krém s pudrovým efektem )

Večer odlíčíte a vyčistíte pleť Hydratační micelární vodou   (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť nanesete na oční okolí Oční krém s koenzymem Q10 , na ostatní části pleti aplikujete Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem (sérum doporučuji z toho důvodu, že máte pleť smíšenou se sklonem k maštění, je tedy pro vás na noc vhodnější než krém) 

Možností vhodných krémů pro váš typ pleti je samozřejmě více, toto je jen jedna z mnoha z variant :)

Z RYORU zdraví Renata 

 

 

Dobrý den,
které řady používat pro sušší pleť 40+? Mám moc ráda vaši kosmetiku - je přírodní, kvalitní, česká a cenově dostupná. Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem K. Svobodová

Dobrý den Kateřino,

moc děkujeme za pochvalu:)

Velice ráda vám sestavím kompletní plán péče o pleť, jdeme tedy na to.

RANNÍ PÉČE

1)Osvěžíte a očistíte pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt (žádné oplachování vodou, voda na pleť nepatří neboť má tendenci narušovat velice cenný ochranný kožní film, pokožka se pak stává suchou, citlivou a podrážděnou). 

2)Na oční okolí nanesete jemným vklepání Rozjasňující oční krém s peptidy

3)Na ostatní části pleti aplikujete Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie - jemný, dobře vstřebatelný krém s vysokým obsahem aktivních látek - arganových kmenových buněk, arganového másla a kyseliny hyaluronové. Specifické složení výrobku zajišťuje hloubkovou regeneraci a výživu pleti. Při pravidelné aplikaci dochází ke zpevnění, hydrataci a výrazné redukci vrásek.

VEČERNÍ PÉČE

1)Vyčistíte a odlíčíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí   (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích) 

2)Následně pleť dočistíte Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému).

2)Na oční okolí nanesete Rozjasňující oční krém s peptidy 

3)Na ostatní části pleti aplikujete Noční krém s hedvábím, betaglukanem a arganovým olejem - restrukturalizační, výživný noční krém s arganovým olejem, ASC III, hydrolyzovaným hedvábím a betaglukanem cíleně působí na tvorbu kolagenu, čímž dochází k výraznému omlazení pokožky

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda testujete na zvířatech.
Děkuji Adéla.

Dobrý den Adélo,

testování výrobků na zvířatech je v Evropské unii od roku 2003 zakázáno! Jednotlivé suroviny se na zvířatech nesmí testovat od roku 2009. K testování surovin jsou používány tzv. alternativní metody, kdy se suroviny hodnotí validovanými metodami in vitro (ve zkumavce) či počítačovou modelací in silico. V kosmetických přípravcích Ryor nejsou použity extrakty z ohrožených druhů rostlin. Při volbě ingrediencí do výrobků a při jejich výrobě respektujeme životní prostředí.

Všechny vyráběné přípravky Ryor vyvíjíme ve vlastních laboratořích, které jsou významnou součástí firmy.Využívané aktivní a účinné látky jsou založeny zejména na bázi bylinných a rostlinných extraktů a v součinnosti s moderními kosmetologickými trendy jsou cíleně zaměřeny na řešení problémů pleti, ošetření a modelaci těla. Při vývoji a výrobě kosmetických produktů používáme suroviny prvotřídní kvality, které jsou kvalitou srovnatelné se světovou kosmetickou produkcí. Využíváme přes 300 druhů surovin, které odebíráme pouze od renomovaných firem z celého světa.Naše laboratoře pravidelně kontrolují parametry jednotlivých surovin, vzniklých meziproduktů i výstupní hodnoty hotových produktů.

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, jak jsem už napsala, je mi 64 let. Mám suchou pleť a s tím problém vybrat vhodný krém. Měla jsem od Vaši značky krém mandlový, arganový olej, revitalizační sérum, s amarantovým olejem. Jelikož se hodně potím v obličeji všechny krémy (i jiné značky) po chvíli jakoby z pleti vystoupí a já je musím utřít. Už si nevím rady a tak prosím o typ na výběr krému. Děkuji Ludmila

Dobrý den Ludmilo,

podle toho jak popisujete vaši pleť si nejsem jista zda máte pleť opravdu suchou (typuji spíše dehydrovanou). Ideální by byla návštěva kosmetického salonu kde kosmetička jistě pozná typ vaší pleti. Já si jen dovolím připomenout : krém aplikujeme vždy na důkladně vyčištěnou pleť!!!!  Jak správně čištění pleti provádět? Večer nejprve pleť vyčistíme odličovačem či mlékem (pro vás doporučuji Dvoufázovou odličovací emulzi) a následně dočišťuje tonikem nebo pleťovou vodou (pro vás doporučuji Hydratační pleťové tonikum Hydroperfekt). Potom teprve následuje aplikace krému. Ráno se pleť přečistí pouze tonikem (žádná voda na pleť) a následně se aplikuje denní krém. Bez správného čištění nemá následné ošetření kosmetickým přípravkem smysl!!!!! 

Z RYORU zdraví Renata :)