MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den.
Několik let jsem používala Vaší řadu Aknestop. Mám pleť mastnou a od puberty dost problematickou. Po vyzkoušení X značek až jediný Ryor mě zbavil pupínků, krupičky na čele i se zmenšili póry.
Používala jsem: čištění - Hydratační micelární vodu a Bylinné tonikum Aknestop, krémy - Zklidňující sérum na póry a Ochranný krém Aknestop.

Zhruba před měsícem jsem byla u Vaší kolegyně na poradně v Dejvické drogerii, protože jsem chtěla změnu. S blížící se třicítkou jsem si říkala, že je na čase zaměřit se i na stárnutí pleti a vrásky. Doholy jsme se na kombinaci dvou řad: Aknestop a Mořské řasy.
Na čištění pleti používám Čistící pěnu Aknestop a Bylinné tonikum Aknestop. Krémy mám denní s kyselinou hyal. a kmen.buňkami a Noční krém.

Chtěla bych se zeptat, jak mám momentální způsob péče o pleť změnit, abych se zmíněné krupičky opět zbavila. Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem,
Petra Č.

Dobrý den,

čištění pleti je naprosto v pořádku, tam bych nic neměnila. Jen jednu připomínku, v případě nalíčené pleti, doporučuji jako první krok použít Hydratační micelární vodu, následně Aknestop čisticí pěnu a potom Aknestop bylinné tonikum.

Jak pleť správně čistit uvidíte ZDE

Jako denní krém doporučuji z řady Cílená ochrana pleti Duo aktivní krém SPF 15. Jedná se o lehký, polomastný, hydratační ochranný krém.

Více o krému ZDE

Jestliže máte pleť hodně mastnou a dost rozšířené póry doporučuji Matující krém s pudrovým efektem z řady Mořské řasy.

Více o krému ZDE

Na noc doporučuji Krém s fytosfingosinem a irisem z řady Aknestop.

Více o krému ZDE

1x týdně, max. na 5min aplikujte Enzymatický peeling z řady Intenzivní ošetření pleti. Po   Enzymatický peeling je nutný po působení důkladně smýt.

Více o peelingu ZDE

Doporučuji též celkově pročistit organusmus za pomoci bylinného čaje Lymfodren

Více o čaji ZDE

Je nutná pravidelná a důkladná péče.

Věřím, že budete spokojena.

S pozdravem kosmetička f. Ryor

 

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu, ktorá čistiaca pena a krém sú vhodné pre moju pleť. Dlhé roky ma trápilo akné, skúšala som všetko možné, ale prípravky z lekární zaberali len dočasne. Ani lekár už nevedel čo so mnou. Približne pred 4 mesiacmi som zmenila stravovanie (najmä vylúčenie cukru) a začala som sa inak o pleť starať - pred tým som vôbec pleť nečistila penou a už vôbec nie aj ráno aj večer. Teraz sa o pleť poriadne starám, po umytí penou nanášam hydratačný krém. Za tie 4 mesiace som zbadala veľký pokrok, zrejme bola teda chyba v nesprávnej starostlivosti. Akné ešte úplne nezmizlo, najviac sa vyskytuje na lícach a aj ked zmizne, dlho mi ostávajú červené fľaky. Moja pleť je zmiešaná - niektoré partie sú suché, iné mastné. Vaša kozmetika je založená na prírodnej báze? Dakujem veľmi pekne za radu, Miška

Dobrý den,

nezbytně nutné je opravdu důkladné čištění pleti večer i ráno.

Každý večer v případě nalíčení aplikujte Hydratační micelární vodu a následně pleť umyjte výrobkem z řady Aknestop Čisticí pěnou s mořskými řasami na problematickou pleť. Nezbytně nutné je ještě po micelární vodě a čisticí pěně dočistit pleť Bylinným tonikem na problematickou pleť.

Jak pleť správně čistit uvidíte ZDE

Jako noční krém aplikujte Krém s fytosfingosinem a irisem z řady Aknestop.

Více o krému ZDE

Jako denní krém aplikujte ochranný, hydratační krém z řady Cílená ochrana pleti, Duo - aktivní krém SPF 15.

Více o krému ZDE

Ideální je Gelová maska slupovací, kterou aplikujte 1x za týden.

Nezbytně nutné je důkladné pročištění organismu za pomoci bylinného čaje Lymfodren.

Více o čaji ZDE

Je nutná pravidelná a důkladná péče.

S pozdravem kosmetička f. Ryor

 

Dobrý den, poradte mi, které produkty použít na mou pleť. Mám pory, na tvářích trochu červené žilky a začly se mi objevovat pigmentové skvrny, ty mám také dost na rukách.Plet je mastnější, hlavně v T zoně. V současné době na čisteni pleti používám micerální vodu.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

čištění pleti je nezbytně nutné a Hydratační micelární voda je správná volba. Micelární vodu používejte každý večer a následně po micelární vodě je velmi nutné pleť dočistit Bylinným tonikem na normální a smíšenou pleť.

Kolem očí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem z řady Intenzivní ošetření pleti.

Více o séru ZDE

V tomto období doporučuji večer i ráno na žilky Krém proti zarudnutí  a rozšířeným žilkám (s probiotiky) z řady Derma Ryor.

Více o krému ZDE

Následně na celý obličej aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem. Toto sérum viditelně stahuje póry.

Více o séru ZDE

Jako denní krém je nezbytně nutné aplikovat ochranný, lehký a hydratační krém. Doporučuji na celý obličej i na ruce jeden výrobek z řady Cílená ochrana pleti.

Více o výrobcích ZDE

Bohužel nedokážeme spojit výrobky na póry, žilky i pigmentové skvrny, a proto je nutné nyní pleť chránit před sluncem a před působením volných radikálů (výrobek z řady Cílená ochrana pleti) a v období podzimu a zimy je vhodné aplikovat výrobky na pigmentové skvrny.

Jaké výrobky použít a jak je aplikovat uvidíte ZDE

Je nutná pravidelná a důkladná péče.

Věřím, že budete spokojena.

S pozdravem kosmetička f. Ryor

 

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o doporučení vašich produktů na mou pleť která je na líčkách suchá ale T-zona je smíšená. Předem děkuji za Vaši radu.
Zdena ( 62 let)

Dobrý den,

pro Vaši pleť doporučuji ráno i večer na celý obličej včetně očního okolí aplikovat Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem.

Více o séru ZDE

Následně po séru ráno i večer opět na celý obličej aplikujte Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie z řady Arganový olej.

Více o krému ZDE

Nezbytně nutné pro každou pleť je důkaldné čištění pleti, kdy na Vaši pleť každý večer použijte Pleťové mléko čisticí pro normální a smíšenou pleť a následně pleť vždy musíte dočistit Pleťovým tonikem na suchou a citlivou pleť.

Jak pleť správně čistit uvidíte ZDE

Je nutná pravidelná a důkaldná péče.

Věřím, že budete spokojena.

S pozdravem kosmetička f. Ryor

 

Dobrý den,
nejprve bych chtěla moc poděkovat za účinnou, kvalitní a cenově dostupnou kosmetiku. Mám 40 let a velmi mastnou pleť s akné. Od té doby, co používám Vaše přípravky, se mi pleť velmi zlepšila. Na čištění používám Hydratační micelární vodu, Čistící pěnu s mořskými řasami a Bylinné tonikum na problematickou pleť. Na den Matující krém s pudrovým efektem, který je úžasný a první, po kterém mi pleť vydrží pár hodin matná. Na noc Krém s fytos. a irisem. A také oční krém s kaviárem.
Sem tam se mi ještě nějaký pupínek objeví a nyní v létě mě trápí, že jizvy po akné na slunci zpigmentují a vznikají nepěkné hnědé skvrny. A to i přesto, že používám bázi s SPF 20. Klasické opalovací přípravky na obličej nemůžu používat, protože pleť se mi po nich ihned velmi zmastí, póry se zanášejí a výskyt akné se zvyšuje. Nemůžu používat ani ty, které jsou určené přímo na mastnou pleť. Běžně se neopaluji, stačí projít městem nebo pracovat chvíli na zahradě.
Můžu proti těmto skvrnám nějak bojovat, aby vůbec nevznikly? Případně mohu nyní v létě používat depigmentační krém, krém s ovocnými kyselinami nebo enzymatický peeling?
Moc děkuji za odpověď.
Marcela

Dobrý den,

velmi správně aplikujte výrobky na čištění pleti, čištění pleti je naprosto nutné a nezbytné.

Pigmentové skvrny je velký problém, ale dá se proti nim bojovat i odstraňovat.

Nutností při použijtí výrobků na depigmentaci je následná péče a ochrana pleti.

V tomto období doporučuji aplikovat jako denní krém z řady Cílená ochrana pleti Duo - aktivní krém SPF 15 nebo Trio - aktivní krém SPF 30.

Více o výrobcích ZDE

Jak správně ošetřovat pigmentové skvrny uvidíte ZDE

V případě použijtí Depigmentačního krému, je možné aplikovat výrobky na čištění pleti jako doposud.

Je nutná trpělivost, pravidelná a důkladná péče.

S pozdravem kosmetička f. Ryor

 

Dobrý den,

prosím které krémy by jste mi doporučili na mastnou pleť a proti vráskám? Jedná se mi o to, aby to byl lehký krém, po kterém bych se ještě více nemastila. Mám 62 let.

Dobrý den,

nezbytně nutné je důkladné čištění pleti, kdy každý večer použijete Pleťové mléko čisticí pro normální  smíšenou pleť a následně je nutné vždy pleť dočistit Pleťovou vodou pro smíšenou a mastnou pleť.

Jak pleť správně čistit uvidíte ZDE

Jako noční krém doporučuji Zklidňující sérum na rozšířené póry z řady Aknestop. Toto sérum stahuje póry a snižuje tvorbu mazu.

Více o séru ZDE

Nebo je vhodná aplikace Revitalizačního séra s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem. Toto sérum viditelně stahuje póry a zároveň hydratuje.

Více o séru ZDE

Jako denní krém 100% doporučuji Matující krém s pudrovým efektem z řady Mořské řasy.

Více o krému ZDE

Je nutná pravidelná a důkladná péče.

Věřím, že budete spokojena.

S pozdravem kosmetička f. Ryor

 

Dobrý den,
moc mi vyhovoval váš krém na ruce s vůní grepu a černého rybízu. Dokonce uklidňoval i atopický ekzém, který mám na rukách. Bohužel byl jen jako dárek k jinému produktu k výročí vaší firmy. Můžete mi prosím napsat, zda je nějaký výrobek s podobným složením i ve vaší bežné nabídce v e-shopu? Moc díky a přeji hodně úspěchů.

Dobrý den,

složením je nejvíce podobný Pivní krém na ruce z řady Wellness and Spa.

Tento krém má navíc ještě chmelový extrakt a má jinou parfemaci.

Doporučuji vyzkoušet a věřím, že budete spokojena.

Více o krému ZDE

S pozdravem kosmetička f. Ryor

 

Dobry den, mam vetsi problem. Vybrat si krem pro muj typ obliceje je problematicke uz tak. Dlouhou dobu jsem mel velmi mastnou, reaktivni plet s velkym vyskytem akne. To se castecne zmenilo a zklidnilo po lecbe isotretinoinem. Po dokonceni lecby se plet zklidnila, prestoze je mastna, je relativne klidna az na momenty kdy pupinky vylezaji i po jednom neumyti, zvlast vecer, pokud jsem absolutne vycerpan. Ucpava me temer cokoliv, vasi radu aknestop nezkousim pouzit, protoze jsem ji zkousel v dobe pred lecbou a nyni jsem ve fazi, kdy se bojim neco rozhazet zmenou fungujicich pripravku na plet. Ted jsem ustalen i diky fluidu z rady morske rasy, ktery mi sedne perfektne a bez problemu. (A ten bych, protoze jsem konzerva, nerad menil). Ted otazka, je nejaka cilena ochrana pleti ve vasi nabidce, ktera me nebude ucpavat, je relativne lehka slozenim a mohla by mi sednout? Vzdy jdu k vam jako prvnim pro vyrobek, protoze vim, ze nesahnu vedle. Fluid jsem mel na doporuceni i od Vas z poradny a sednul jako prd..na hrnec. Diky za odpoved Martin Š.

Dobrý den,

jako ochranu pleti v tomto období doporučuji Duo aktivní krém SPF 15 z řady Cílená ochrana pleti. Tento krém je lehký, polomastný, hydratační a zároveň ochranný.

Více o krému ZDE

Vypínací a zpevňující fluid si ponechte jako noční krém.

Věřím, že budete spokojen.

S pozdravem kosmetička f. Ryor

 

Dobrý den, koupila jsem si Vaši čistící emulzi na pleť i oči, taky čistící vodu.Chtěla jsem poprosit o radu, jaký je pro mě vhodný krém..Vaši kosmetiku mám nyní poprvé.Moje pleť je spíše smíšená, tvar T s rozšířenějšími pory.

Dobrý den,

nezbytně nutné pro pleť je důkladné čištění.

Jak pleť správně čistit uvidíte ZDE

Jako noční krém na Vaši pleť doporučuji Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem.

Více o séru ZDE

Jako denní krém v tomto období aplikujte Matující krém s pudrovým efektem z řady Mořské řasy.

Více o krému ZDE

Jestliže potřebujete póry čistit aplikujte 1x za týden až 10 dnů Gelovou masku slupovací z řady Aknestop.

Více o masce ZDE

Věřím, že budete spokojena.

S pozdravem kosmetička f. Ryor

 

Dobrý den,
Vasi kosmetiku jsem kdysi používala a hodně mi pomohla jako jedna z mála, jelikož mám veliký problém a neustále bojují s akné a proto bych se vás chtěla zeptat
1) jaké produkty by jste mi nejlépe doporučili
2) jak je to s testováním vašich produktů a složek v nich?? Vím, že testování na zvířatech bylo zakázáno, ale i tak jsou některé výrobky a složky nadále testovány. - pokud jsou vyvážený do ciziny ( zejména v Čine )
3) zda jsou složky ve výrobcich vyrobeny na bázi z přírodních materiálů nebo zda jsou spíše na bázi chemických materiálu a tím pádem jaký mají dopad na přírodu a na celý Eco systém..

Děkuji Vám za odpověď

Děkuji Žáčková

Vážená paní/slečno ,

velmi nás těší, že máte zájem o naše produkty. Firma Ryor nyní ani nikdy v minulosti nezkoušela své finální kosmetické výrobky na zvířatech, výrobky jsou dermatologicky testovány na lidech-dobrovolnících na odborných dermatologických pracovištích, některé testy jsou prováděny in vitro-ve zkumavce.

My ve svých prohlášeních jako seriózní firma uvádíme, že naše finální výrobky nejsou testovány na zvířatech, protože kosmetika, která není testovaná na zvířatech ani co se týče ingrediencí, prakticky neexistuje, ačkoliv mnoho firem nepravdivě tvrdí ,že výrobky a tedy ani jejich ingredience takto testovány nebyly (a přitom nebyly testovány pouze od určitého data), většina běžných surovin, které jsou známy celá desetiletí, byla před lety na zvířatech testováno.

Finální kosmetické výrobky obecně se  v EU a tedy ani v ČR nesmějí zkoušet na zvířatech, v ČR se takto netestují již okolo 20 let, tedy ani Ryor na zvířatech své produkty netestuje.

Na kosmetické suroviny se vztahuje  legislativa ke kosmetickým prostředkům, ale i k chemickým látkám, kde je předepsáno, které testy musí být prováděny, aby výrobky z nich vyrobené byly bezpečné.

Výrobci surovin (nikoliv výrobci kosmetiky!) musejí dle legislativy provádět předepsané laboratorní testy, většinou se provádějí in vitro (ve zkumavce), nebo in silico (počítačové simulace), po roce 2013 bylo testování ingrediencí na zvířatech zakázáno úplně a bez výjimky.

Ale většina surovin, používaných v kosmetice, je známa již dlouho, někdy i několik desetiletí, výrobci ingrediencí testy prováděli před mnoha lety a opakovaně se již neprovádějí.

Protože nám také na zvířatech velmi záleží, vybíráme si z nových surovin pouze ty, které nejsou pro živočichy nebezpečné, neohrožují přírodu a nemusejí být na zvířatech testovány. Kdybychom si vybírali pouze suroviny, které nikdy v minulosti na zvířatech testovány nebyly, neměli bychom my ani ostatní výrobci z čeho vyrábět

K Vašemu druhému dotazu, doposud mi není znám případ, že by se konkrétně kosmetika testovala na nějakém druhu vzácné rostliny. Z čistě teoretického hlediska je rostlina natolik jiný materiál, že by byla i k testování zcela nevhodná.

Více jak 95 % surovin, které používáme, jsou přírodní látky. Máme ale i syntetické suroviny, které nemají přírodní ekvivalent (polymery, UV filtry atd). Uhlíkovou stopu u jednotlivých komponent proměřenou nemáme, ale až na úplné výjimky se jedná o látky, které jsou (třeba že synteticky) vyrobeny z obnovitelných zdrojů.íce jak 95 % surovin, které používáme, jsou přírodní látky. Máme ale i syntetické suroviny, které nemají přírodní ekvivalent (polymery, UV filtry atd). Uhlíkovou stopu u jednotlivých komponent proměřenou nemáme, ale až na úplné výjimky se jedná o látky, které jsou (třeba že synteticky) vyrobeny z obnovitelných zdrojů.

Bohužel jste nám nenapsala jyký typ pleti máme, a proto předpokládám, že normální  až smíšený. V současné době Vám doporučuji výrobky z řady Mořské řasy. Tyto výrobky jsou lehké, dobře vstřebatelné a hydratační. Na noc doporučuji Vypínací a zpevňující fluid z řady Mořské řasy.

Více o výrobku ZDE

Na den je vhodný krém z řady Cílená ochrana pleti.

Více ZDE

S pozdravem / With kind regards

Ing. Lenka Průšová

 

úsek vývoje