MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den,jakou péči používat na krk-stejny krém jako na obličej? A také sérum? Co na den,co na noc? Děkuji

Dobrý den Martino,

pokud používáte na den i noc protivrásková zpevňující séra i krémy, jednoznačné to samé použijte na krk i dekolt a to ráno i večer. Aplikovat můžete také báječné Ultramastné tělové mléko s mořskou řasou které výrazně hydratuje a posiluje pokožku celého těla .)

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Je mi 58 let, nemam problém s vraskami, ale mam smíšenou pleť s většími póry se sklonem k zarudnutí. Prosím, které krémy si mám vybrat? Dekuji

Dobrý den Jano,

je škoda že jste nám nenapsala jak svou pleť odličujete a čistíte, protože to je nejdůležitější úkon který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti !!!!! Pokud pleť nevyčistíte správný způsobem zanášíte si nečistoty hlouběji do pleti a ty tam pak dělají neplechu.

Věřím tedy že pleť kvalitně ráno i večer čistíte :) a vyhybáte se vodě (voda má tendenci narušovat velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu pleti zásadní)

A teď k vašemu dotazu, ráno i večer vždy jako první (na důkladně vyčištěnou pleť) aplikujte Sérum s retinolem  - sérum obsahuje extrakty a oleje z tropických rostlin, kyselinu hyaluronovou, vitaminy A, C, E a extrakty z mořských řas. Má hydratační, antioxidační, zklidňující a rozjasňující účinky. Zlepšuje strukturu pleti, omezuje tvorbu vrásek a minimalizuje póry. Sérum následně překryjete Krémem proti zarudnutí a rozšířeným žilkám - vysoce účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidňujícím účinkem, vhodný pro všechny typy podrážděné pokožky. Působí proti zarudnutí, pleť hydratuje, zklidňuje a vytváří na pokožce ochrannou bariéru. Obsažené extrakty z dubu korkového a mořských řas výrazně snižují zarudnutí pokožky

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, mám suchou plet´s vráskami a rozšířenými žilkami. Čistění pleti je mi jasné. Koupila jsem si od Vás denní sérum s magnolii a mechem, noční sérum se sněžnou řasou,výplň vrásek pro korekci pleti a kolagenový gel na vrásky, který bych chtěla použít s ultrazvukovým přístrojem. Mám krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám a konopný výživný s km. buňkami. Mohli byste mi prosím poradit v jakém pořadí vše používat? Moc děkuji za odpověď Petra

Dobrý den Petro,

pokud by jste chtěla aplikovat všechny přípravky najednou, postup by byl následující :

ráno : na oční okolí Výplň vrásek pro korekci pleti, na ostatní části pleti Denní sérum s magnólií a mechem, následovat bude aplikace Krému proti zarudnutí a rozšířeným žilkám to vše zakončíte Konopným výživným krémem s kmenovými buňkami.

večer by byl postup totožný, pouze s obměnou za Noční sérum se sněžnou řasou.

Kolagenový gel na vrásky doporučuji  pro začátek  zapracovat pomocí ultrazvuku 2x týdně, nejlépe večer. Následně můžete nechat samostaně jako noční péči, nebo ještě překrýt Krémem proti zarudnutí a rozšířeným žilkám. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, po hodně traumatizujicim období je moje pleť, unavená, povolená a nehezky zašedlá, co by jste mi prosím poradili? Děkuji Eliška Štěpková

Dobrý den Eliško,

doporučuji zařadit do pravidelné péče aplikaci Denního séra s magnólií a mechem a Nočního séra se sněžnou řasou  doplněné Výživným krémem se zlatem a arganovým olejem .

Postup aplikace je následující:

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt  , na takto vyčištěnou pleť aplikujete Denní sérum s magnólií a mechem které následně překryjete Výživným krémem se zlatem a arganovým olejem. 

Večer odlíčíte a vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí  následovat bude dočištění Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt. Na takto vyčištěnou pleť aplikujte Noční sérum se sněžnou řasou které následně překryjete Výživným krémem se zlatem a rganovým olejem. 

Doplnit můžete 1- 2x týdně aplikací Kolagenové masky s kyselinou haluronovou 

 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Ať dělám co dělám mám pořád akné a černé tečky rozšířené póry a teď se mi ještě dělají bradavičky (stopky) hrůza

Dobrý den Lucie,

správnou a důkladnou péčí se dá mnohé zachránit :), důležitá je ale pečlivost a trpělivost. Jak tedy na to ?

RANNÍ PÉČE 

1)Osvěžíte a očistíte pleť Bylinným tonikem na problematickou pleť  

2)Na oční okolí nanesete Oční krém s koenzymem Q10 

3)Na ostatní části pleti aplikujete Krém s fytosfingosinem a irisem - vysoce účinný krém obsahuje dvě hlavní aktivní látky - přírodní látku fytosfingosin a komplex extraktu z irisu, zinku a vitaminu A, dále pak vitamin E a extrakt z mořských řas. Výrazně zlepšuje stav pleti včetně těžší formy akné.

V boji s akné se vám jistě stane nepostradateným pomocníkem Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji nosit ho stále s sebou a nanášet bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího akné :)

VEČERNÍ PÉČE

1)Odlíčíte a vyčistíte pleť Hydratační micelární vodou   (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích)

2)Následně pleť dočistíte Bylinným tonikem na problematickou pleť (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému)

3)Na oční okolí nanesete Oční krém s koenzymem Q10 

4)Na ostatní části pleti aplikujete Krém s fytosfingosinem a irisem  

1x týdně, vždy na důkladně vyčištěnou pleť aplikujte lokálně Masku na černé tečky - maska s obsahem komplexu ovocných kyselin účinně redukuje výskyt černých teček a zároveň stahuje póry. Díky obsahu kyseliny hyaluronové je pleť hydratovaná.

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, dlouhodobě používám vaše výrobky. K očištění pleti dvoufázovou emulzi, na den Kaviderm a matující krém s pudrovým efektem (mořské řasy) a na noc noční krém s hedvábím a arganovým olejem. Jsem spokojená, ale nejsem si jistá jestli používám ty správné. Asi bych měla používat jiné v zimě a jiné v létě a jestli je střídat? Mohli byste mi poradit prosím?Děkuji Řezníčková

Dobrý den Jiřino,

ano, máte pravdu u některých přípravků je potřeba dávat pozor zda jsou vhodné do mrazu. Což zrovna Matující krém s pudrovým efektem NENÍ . Doporučuji ho nahradit např. Lehkým ochranným krémem s rostlinnými extrakty  . Noční krém máte zvolený skvěle a pokud vám vyhovuje není třeba měnit ho dle ročního období :)

K čištění pleti ještě malé upozornění, Dvoufázovou odličovací emulzi musíte vždy dočistit pleťovým tonikem dle typu pleti !!!

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobry den, obsahují vaše produkty na vlasy silikony? A jsou nějaké přípravky na pleť bez parabenů? Dekuji za informaci. Krásné dny R.

Dobrý den Renato,

silikon obsahuje pouze Vlasový keratin sprej  („Silikony“ jsou polysiloxany, vzniklé z přírodních prvků křemíku a kyslíku, existuje hodně druhů s velmi odlišnými vlastnostmi,nejedná se pouze o silikonový olej, který lidé znají z technického použití. Některé jsou např. rozpustné ve vodě (dobře se smývají z vlasů), jiné jsou nerozpustné, do vlasové i tělové kosmetiky jsou vhodné pouze některé druhy. Mají často funkci kondicionační, ochrannou, působí proti třepení vlasů, pro dobrou rozčesatelnost, pro vysoký lesk vlasů...)

Parabenům byla v poslední době věnována velká pozornost, byly na základě mediálního tlaku opětovně prověřovány a bylo konstatováno, že jsou v doporučených a povolených koncentracích bezpečné pro zdraví lidí, což je navíc prověřeno několika desítkami let používání v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu,nehledě na to, že jedná se o nejčastěji používaný konzervant a přesto se neprojevily ani nebyly prokázány žádné nebezpečné účinky parabenů při použití povolených koncentrací v kosmetických prostředcích. Senzibilizace na ně vznikají na rozdíl od ostatních konzervantů a především parfemů pouze ve výjimečných případech. Evropské orgány opakovaně provádějí toxikologické testy a

parabeny stále figurují mezi bezpečnými látkami (v daných koncentracích) pro kosmetický průmysl.

Protože známe nechuť některých zákazníků k parabenům, používáme je jen tam, kde použití jiného konzervantu není technologicky možné, v ostatních výrobcích obsaženy nejsou (výrobků je opravdu mnoho, pokud máte zájem o konkrétní produkty, napiště nám a my vám velice rádi zašleme jejich složení )

 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

 

Dobrý den,
nemohu si pomoct, nevím jaký mám používat krém na obličej. Ráno si opláchnu obličej, použijí micelár a tonikum a poté denní hydratační krém pro normální a smíšenou pleť a když si sáhnu na obličej, jestli se krém vsákl, tak mám furt obličej docela mastný a je mi to nepříjemné. Nevíte, prosím, co mám použít?
Přeji hezký den

Dobrý den Ondřeji,

hned v úvodu vás upozorním na to, že Hydratační micelární voda je určena pouze k večernímu nikoli rannímu čištění pleti. Ráno použijete pouze pleťové tonikum dle typu pleti :)

Denním hydratačním krémem myslíte Hydratační 24hodinový krém s aloe vera a kyselinou hyaluronovou  ?  

Doporučuji pro vás tedy změnu a to Lehký ochranný krém s rostlinnými extrakty -  jemný, snadno vstřebatelný krém s obsahem fermentovaného extraktu z medu černé včely a rostlinnými výtažky. Díky obsaženým aktivním látkám a pravidelné aplikaci získá pleť matný a hedvábný efekt. Navíc také posiluje přirozenou kožní mikroflóru, podporuje syntézu vlastního kolagenu, chrání pleť před modrým světlem z elektroniky a je vhodný také do mrazu :)

Z RYORU zdraví Renata :)

 

 

 

Jedná se o mou vnučku (13 let). Má problém s akné v obličeji, na zádech. Je ve vaší produkci nějaký pomáhající přípravek ? Děkuji

Dobrý den paní Jiřino,

děkujeme,že jste se svým dotazem obrátila na naší poradnu. V případě vaší vnučky, určitě vybereme produkty určené pro péči o aknózní pleť.

Níže vám napíši jak bude vaše vnučka správně pečovat o pleť a jaké produkty použije:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistí a osvěží Bylinným tonikem na problematickou pleť 

2) Jako denní krém použije Krém s fytosfingosinem a irisem je to vysoce účinný krém,který při pravidelné aplikaci zmírňuje projevy akné,redukuje tvorbu mazu,zmírňuje začevenání a celkově zlklidňuje pokožku.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odlíčí pomocí Hydratační micelární vody a to i v případě,že nepoužívá make-up. Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty pozřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistí pomocí Bylinného tonika na problematickou pleť v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Jako noční krém opět použije Krém s Fytosfingosinem a irisem 

DOPLŇKOVÁ PÉČE:

Na pupínky a boláčky použije Aknestop Roll-on je to oblíbený přípravek ,který výrazně napomáhá redukovat projevy akné a nedostatky na pleti.Aplikovat může několikrát za den i při prvních příznacích vznikajícího akné.

Na záda může použít na umytí těchto partií Čistící pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť  bude aplikovat místo sprchového gelu,tato pěna ho nahradí a navíc partie postižené akné dokáže zhojit.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobry den,chtela bych Vas poprosit o pomoc se sestavenim celodenni pece o plet. S akne mam bohuzel problem cely zivot,ale po pripravcich vylozene na akne se mi tvori supiny a plet je vysusena. Cerne tecky se mi tvori hlavne na nose a brade, rozsirene pory pak na tvarich a zanetliva mista pod bradou a na cele. Uz jsou zjevne i znamky vrasek na cele hlavne a plet je v posledni dobe celkove unavena a bez jasu. Po dceri a posledni dobou mi hodne kolisaji hormony. Moc vam dekuji za radu!

Dobrý den Kristýno,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR. Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť 

2) Na celý obličej aplikujte Sérum s retinolem je to lehké,dobře vstřebatelné sérum,které má hydratační, antioxidační, zklidňující a rozjasňující účinky. Zlepšuje strukturu pleti, omezuje tvorbu vrásek, minimalizuje póry a optimálně působí na místa projevů akné.

3) Na oční okolí aplikujte Oční krém Koenzym Q10 je to speciální přípravek pro ošetření očního okolí. Výrazně zvláčňuje a zpevňuje pleť. Zpomaluje proces stárnutí pleti.

4) Jako denní péči použijte Denní krém s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem je to lehce vstřebatelný denní krém ,který obsahuje UV filtry a tím zaručuje pleti celodenní ochranu.Komplex aktivních látek zaručuje hydrataci pleti a redukci drobných vrásek. Tento krém je vhodný i zimního období.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up. Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť 

3) Na celý obličej opět aplikujte Sérum s retinolem 

4) Na oční okolí opět aplikujte Oční krém Koenzym Q10 

5) Jako noční krém použijte Konopný korekční krém pro problematickou pleť je to lehký,hydratační krém,který obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Tento krém je ideální pro normální a smíšenou pleť včetně pleti s občasným výskytem akné a pupínků.

DOPLŇKOVÁ PÉČE:

1x týdně použijte Masku na černé tečky tato maska obsahuje komplex ovocných kyselin,které účinně redukují výskyt černých teček a zároveň sathuje póry.Aplikujte lokálně na problematické partie, nechte 5-10 min. působit a poté omyjte vodou nebo tonikem.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková