MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den, koupila jsem si Váš oční gel. Zaujal mě v obchodě, že je na unavené oči po celodenní práci s počítačem, což je můj případ. Netuším ale jak ho používat, informace na přebale je velmi strohá.

Přes den jsem nalíčená, takže použití na makeup asi ne. A večer po odlíčení používám oční krém proti vráskám.

Jak tedy prosím používat tento uklidňující oční gel a používá se pod oko nebo se může mazat i na víčka?

děkuji za odpověď

Dobrý den,

oční gel se dává vždy na oční okolí po vyčištění pleti.

Tedy můžete večer po vyčistění pleti dát jako první Oční gel a asi po 5 minutách nanesete příravek, který běžně používáte na ošetření vrásek očního okolí.

Oční gel odvede z očních partií látky, způsobující pocit  unavených očí.

Používá se ke zklidnění unavených očí, při pálení očí aaplikje sei po práci s počítačem.

Přímo na víčkase nenanáší nikdy, na ta se nesahá, přehnaně řečeno - jestliže saháte s přípravkem na víčka, je to jako když dáte očím pěstí. V okolí očí jsou kanálky, které pracují ve prospěch oka, na oční okolí tedy jemně.

zdraví eva Štěpánková

 

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je péče o pleť dostatečná, pokud používám krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami z řady mořské řasy na den i noc. Není potřeba tento krém ještě překrýt jiným krémem, zdá se mi totiž velice lehký. A je tento krém vhodný i na oblast očního okolí, nebo je lepší pro oční okolí používat jiný krém, popř. který? Který z vašich krému je nejúčinnější proti vráskám kolem očí?

Děkuji za odpověď
Vendula

Dobrý den,

 

mezi nejúčinnější přípravky na oči patří Aktivní sétum na oční okolí s Matrixylem, které řeší vrásky v okolí očí. Nanáší se jako první příravek po vyčištění pleti, teprve potom se ošetřují další partie obličeje.

Nevím, jaký je Váš typ pleti, zvolený Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami z řady mořské řaxy patří mezi nejlepší. Ale doba používání by měla být minimálně 2 měsíce.

Pokud se vám ale krém zdá příliš lehký, zkuste na noc Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie, je o něco  mastnější, ale výborně se vstřebává - patří mezi nejoblíbenější všeobecně, jeho účinnost ve vysoká. Můžete dávat na večer před spaním i do blízkosti očí.

zdraví Eva Štěpánková

 

Dobry den,
Chtěla bych si koupit pro domaci použiti kolagenovy gel na vrasky/...je mi 47 let,kuže na obličeji uz padá dolu,vrasky.....plet unavena....pomuže tento gel???
Staci rano a vecer jen nanest ma vyčištěnou plet nebo se musi ještě neco pouzit???....gal.žehličku nemamDěkuji za odpoveď

Dobrý den,

pro Vaši pleť je v tomto období Kolagenový gel to nejlepší, co na pleť můžete aplikovat.

Výrobek obsahuje aktivní látky, které nám ovlivňují tvorbu našeho vlastního kolagenu a tím omezuje tvorbu vrásek a povolenou pokožku.

Kolagenový gel aplikujte pravidelně jako noční krém a 1x za týden až 10 dnů aplikujte Kolagenový gel na vrásky jako masku na pleť, krk i dekolt. Po 20 min zbytky gelu vetřete do pleti.

Více o gelu ZDE

Jako denní krém aplikujte Multiaktivní krém betaglukan - avokádo z řady Luxury Care.

Více o krému ZDE

Jestliže bude pravidelná domácí péče, nemusíte mít žádný kosmetický přístroj pro domácí   aplikaci a už vůbec ne galvanickou žehličku. Galvanickou žehličkou zapracujete pouze vybrané a specifické výrobky, kam Kolagenový gel na vrásky nepatří.

Věřím, že budete spokojena.

S pozdravem kosmetička F. Ryor

 

Dobrý den, velmi ráda bych k péči o svoji pleť vyzkoušela, po několika letech opět :-), značku Ryor. Hůře se však orientuji v široké nabídce, za niž děkuji a moc Vám, jakožto českému výrobci, fandím. Můžete mi, prosím, poradit základní řadu péče o smíšenou (klasika ´T´ ) zralou pleť s nutností péče i o oční okolí? Moc děkuji, Pavla

Dobrý den,

zase začnu s tím, že velmi důležité je čištění-

Videočlánek: Naučte se správně odličovat a čistit pleť! Je to základ!

Čištění pleti je naprostý základ v péči o pleť. Pokud pokožka není správně vyčištěná, póry jsou ucpané a není možné, aby se aktivní látky z kosmetických přípravků dostaly hlouběji do pleti. Můžete používat ten nejlepší

a nejúčinnější krém, ale bez správného čištění vám to nebude nic platné.

 

 

Pokud pleť čistíte vodou a mýdlem, nemá další péče v podobě krémů ani smysl. Voda pleť díky obsahu chlóru vysuší. Na pleti se pak tvoří např. suché šupinky a má tendenci se více mastit.

 

Pleť čistíme 2x denně - ráno a večer

 

 

Večerní čištění má dvě fáze:

V první řadě pleť vyčistíme nejprve Dvoufázovou odličovací emulzí nebo mlékem dle typu pleti. Tímto přípravkem odstraníme nečistoty rozpustné v tucích, tedy například nečistoty z ovzduší jako jsou smog, zplodiny z aut, ale odstraníme tak třeba i právě make-up a řasenku. Pleť čistíme tak dlouho, dokud poslední tampónek není úplně čistý.

Tím ale večerní čištění nekončí, ve druhé fázi je třeba dočistit tonikem. To odstraní nečistoty rozpustné ve vodě.

Tedy hlavně pot. Pleť zároveň hydratuje a osvěží. Nelekejte se, že tampónek může být opět znečistěný. Je to tím, že odstraňujeme jiný typ nečistot. Nyní můžeme nanést noční krém.

 


Ráno:

Při ranním čištění používáme pouze tonikum. A proč? Pleť se přes noc příliš neznečistí, tím pádem bychom ji zbytečně odmastili a navíc se přes noc na pleti vytvořil kvalitní ochranný kožní film. Použijeme tedy pouze tonikum, které pleť opět očistí od potu a pleť hydratuje a osvěží.

 

Pleť je nyní připravena na aplikaci denního krému.

 

Dvoufázové čištění po ránu bychom zvolili pouze v případě, že se jedná o mastnou pleť. Ale o tom až v jiném příspěvku.

 

Odličování, čištění a tonizace

 

Dvoufázová odličovací emulze získala ocenení Asociace vizážistů a stylistů ČR.

Mléka a tonika snadno rozeznáte. Mléka mají vždy etiketu s modrofialovou květinou, tonika s bílozelenou.

 

 

 

Na závěr ještě upozornění.

Pleť bychom vždy měli čistit pouze přípravky, které jsou určeny pro daný typ pleti a její aktuální stav. Jinými přípravky čistíme suchou a citlivou pleť, jiné jsou vhodné pro ošetření mastné pleti, jiné volíme pro aknózní a problematickou pleť. Vždy je třeba vyvážená kombinace těchto přípravků.

Pamatujte si, že bez správnéh očištění nemá další péče smysl!

 

 

 

Podle čeho vybíráme zda-li tonikum nebo pleťová voda?

Pleťová voda na rozdíl od tonika obsahuje alkohol. Je tedy vhodná spíš pro pleť mastnější nebo smíšenou. Tonikum žádný alkohol neobsahuje. Mezi těmito výrobky volíme tedy podle typu pleti. Pleťová voda je tedy není příliš vhodná pro suchou a ciltivou pleť, kdy pleť by byla ještě více vysušována.

 

 

Podívejte se na instruktážní video...


 

 

 

A jak se liší denní a noční krém?

Jedno z kosmetických hesel zní ,,Denní krém je pro zdraví a noční pro krásu.“.

Noční krém podporuje regenerační procesy, které se odehrávají v noci, kdy tělo a celý organismus je v klidu. Účinek regenerace se pomocí přípravku násobí.

Na den používáme denní krém, který má ochranou funkci. Přes den je pleť vystavena mnoha vlivům, před kterými je potřeba ji chránit. Nejedná se pouze o nepřízeň počasí, ale i o nečistoty z ovzduší a zejména vliv volných radikálů.

 

 

Co jsou to volné radikály?

Jsou to rozdělené molekuly, které mají určitý náboj. Každá část molekuly se chce rychle někam navázat a náboj předat a stabilizovat se tak. Jedním z míst, kde se snaží stabilizovat je i kožní bílkovina. Pokud se na ni naváže a chybí ochrana před volnými radikály, tedy ochranný denní krém, bílkovina po mnoha atacích začne mutovat a může tak dojít i ke vzniku rakoviny.

Tak, odličovací a čistící fázi jsem vyřešila vidoečlánkem, čištění vlastně ovlivňuje 40% kvality pleti.

Na T zónu,pokud je mastnější,bych přes den doporučila Matující krém s pudrovým efektem, na oční okolí Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem, který je zaměřen na citlivé oční okolí, vypíná a vyhlazuje vrásky.

A na ostatní pokožku, která předpokládám, že je ve vašem věku sušší,Výživný krém  s kmenovými buňkami z arganie.

Aplikuje se 2x denně , aby byl výsledek vidět tak minimálně po dobu 2 měsíců.

Zravím a přeji hodně úspěchu s kosmetikou Ryor - Eva Štěpánková

 

Dobrý den,
prosím o radu, jak mám správně používat vodivý gel ?
Nanést přípravek např. sérum na pleť, potom na to vodivý gel, následně použít ultrazvukový přístroj ( mám špachtli) a po ukončení ultrazvuku ten gel nějak smýt, setřít... ? Jak, aby přípravek pod ním zůstal pěkně v pleti ?
Používám vodivý gel nerada, je takový lepivý a mně nepříjemný. Nelze tu vodivost nahradit třeba jen navlhčením pleti ?
Děkuji moc. RT

Dobrý den,

vodivý gel nelze  nahradit navlhčením pleti.

Chcete-li dostat např. sérum  do pleti, je třeba vodivý gel použít, uvědomte se, že prostřednictvím ultrazvuku překonáváte ochrannou barieru pleti, přes kterou by se přípravek normálně nedostal  a pomáhá vám sérum do pleti " vtlačit".

Je-li vám Vodivý gel nepříjemný, po skončení aplikace  můžete přípravek odstranit vyčištěním pleti některým z pleťových tonik. Vtlačené sérum již bude zapracováno v pokožce.

 

Dobrý den, kdysi jsem používala krém z řady Mořské řasy - Matující krém. Vyrábí se ještě? Ten s pudrovým efektem mi přijde jiný, že tolik nehydratuje. Děkuji

Dobrý den,

krém, na který se teď ptáte se už několik let nevyrábí, Matující krém s pudrovým efektem z řady Mořské řasy je mnohem lepší a dostal právě dostal nejvyšší hodnocení v hodnocení americké soutěži postřednictvím Tati a má přes 800 tisíc shlédnutí. Tomu odpovídá i prodej.

Pokud chcete vyloženě hydratační přípravek zaměřte se na Hydratační 24 hodinový krém s aloe vera a kyselinou hyaluronovou z řady Normální a smíšená pleť.

 

Dobrý den,
RYOR výrobky používám už několikátým rokem a jsem s nimi moc spokojená, děkuji Vám za neustálé zlepšování a vyvíjení dalších produktů.
Chtěla bych se zeptat na tři nové produkty: Prvním je Kyselina hyaluronová - gel. Mojí mamce obecně moc nesedí pleťová séra, zkoušela např. Liftactiv Vichy sérum a hyaluronové sérum od Saloos. U obojího jí ale vadí konzistence, jelikož jí na obličeji žmolkuje. Podstrčila jsem jí RYOR Hydratační sérum s ceramidy a to mi už nevrátila, jelikož jí moc vyhovuje :) Chtěla bych se zeptat, jaké konzistence v porovnání se sérem s ceramidy toto hyaluronové sérum má, abych jí mohla podsunout další perlu a nenápadně ji tak přetáhnout na RYOR produkty. (Případně jestli doporučujete jiné sérum...?)
Dále mě zajímají nové produkty z vlasové péče, Urychlovač růstu vlasů – 3 měsíční kúra a Vlasový keratin sprej. Mám jemné vlasy a po umytí vlasů na ně nanáším tužidlo, abych je neměla za hodinu zplihlé. Zajímá mě, jestli se použití tužidla s těmito výrobky nevylučuje. Na vlasy po umytí používám Capillan Hair Care, vlasový aktivátor pro podporu růstu vlasů, který by dle popisu mohla 3měsíční kůra nahradit. Ale nevím, jestli Vlasový keratin sprej jemný vlas příliš nezatíží.
S přáním pěkného dne
Tereza Koudelíková

Dobrý den,

Hydratační sérum s ceramidy je  náhradou za oblíbené Hydratační kapsle s ceramidy a je to přípravek, kde je roztýlen ceramid a skvalan v transportním mediu. Kromě doplnění přirozených ceramidů v pokožce pomáhá zlepšit  ochrannou barieru pleti.

Doporučila bych ještě pro maminku Konopný výživný gel, což je originální receptura s organickým japonským gelem a kanabidiolem, který výrazně napomáhá od suché pokožky i vrásek, napomáhá obnově ochranného kožního filmu a okamžitému promaštění extrémně suchých míst.

Já sama si nedovedu představit den bez Konopného tělového mléka, které používám každý den ráno a pokožka je krásně zvlhčená a promaštěná na celý den, je vhodné pro pleť i tělo.

Zkuste Vlasový keratinový spray , používáme všichni místo kondicioneru, vlasy jsou nezatížené a perfektně se upravují.

Tužidlo - určitě pěnové - lze použít, aby vlasy nebyly zplihlé.

Urychlovač růstu vlasů se používá jeko kůra, celé 250 ml balení vydrží na tři měsíce, skutečně   přípravek zlepšuje kvalitu vlasů a zabraňuje vypadávání vlasů v poslední vlasové růstové fázi.

Myslím, že oba přípravky této vlasové kosmetiky, které byly dlouho očekávány, jsou v nejvyšší kvalitě, výsledky zkoušení na našich klientech a probantech na to poukazují.

Zdraví Eva Štěpánková

 

Dobrý den,

v minulosti jsem narazila na krém na ruce s parafínem Ryor. Velmi se mi osvědčil, zvlášť v chladném odbobí mám velmi suchou pokožku na rukou, svědí mne, svírá. Bohužel jsem krém koupila pouze jednou, v jedné malé drogerii, která se zrušila a jinde mi řekli, že se tento produkt již nevyrábí. Neobjevila jsem ani žádný krém jiné značky, který by obsahoval parafín. V lékárně se na mne dívali podivně, když jsem se ptala, jestli by šel nějaký takový krém namíchat a nutili mi glycerin. Není tento krém už opravdu v sortimentu, nebo nějaký podobný se stejnými vlastnostmi? Zkoušela jsem parafínové lázně na ruce, ale není to ono.
Děkuji moc za informaci

Dobrý den,

nevím, který krém máte na mysli.

Máme několik krémů na ruce, Regenerační krém na ruce s grepovým extraktem a rozmarýnovou silicí, Krém na ruce s aloe vera a další Krém na ruce s vřídelní solí a Krém na ruce s levandulí, všechny tyto přípravky obsahují parafinické složky.

Poslední krém je Pivní krém na ruce, který má název a benefit " princip druhé kůže " - ochranná rukavice.

Obsahuje chmelový extakt, bambucké máslo a lecitin a určitě pokožku nesvírá.

Možná ale máte na mysli Výživný krém Exlusive, který má v sobě ještě parafinické složky a také tvoří dobře  snášený přípravek, který pokožku šetří a určitě nesvírá - má vůni černý rabíz a grep.

Zdraví Eva Štěpánková

 

Dobry den, mam 33r a mam zmiesany typ pleti.
V oblasti T-zony mam rozsirene pory, kt. sa rychlo upchaju a nasledne casto sposobia vznik akne.
V oblasti licnych kosti sa mi na jar a v lete rychlo tvoria pigmentove skvrny, kt. sa pocas zimy mierne zosvetlia. Ale nakolko je uz jar, opat ich vyrazne vidiet.
V ocnom okoli badat viac mimickych vrasok. Ake pripravky by ste mi odporucili?

Pouzivam od vas aj pripravky na cistenie pleti a aj krem Trio aktivna ochrana SPF 30 (cielena ochrana). Dakujem.

Dobrý den,

tak jestliže opravdu dobře čistíte, použila bych na partie, kde se vyskytuje akne Enzymatický peeling nebo masku na černé tečky.

Rozšířené póry upravíte Zklidňujícím sérem na rozšířené póry  z řady Aknestop.

A jak na na pigmentové skrvrny?

Videočlánek: Jak na pigmentové skvrny

 

Stále více lidí trápí pigmentové skvrny neboli hyperpigmentace, která byly dříve výsadou především vyšší věkové skupiny. Ovšem v dnešní době hyperpigmentaci najdeme i u mladších věkových kategorií.  Jedná se o nadměrnou tvorbu kožního barviva v pokožce, které způsobuje vznik tmavých skvrn nebo dokonce i ploch, a to nejčastěji v oblasti obličeje, krku, dekoltu nebo rukou.

 

 

Vznik pigmentových skvrn


Hyperpigmentace může být vrozená ( např. pihy) nebo i získaná. Získaná pigmentace vzniká na základě různých faktorů, například v důsledku:

 

- hormonálních změn (tedy například těhotenství, užívání antikoncepce)

 

- působením slunečního záření nebo častým opalováním

 

- ale příčinou mohou být různé choroby nebo se může jednat o vrozenou poruchu pigmentace, která se projeví v souvislosti s vyšším věkem, kdy se začínají tvořit takzvané stařecké neboli jaterní skvrny, které vznikají na základě nedostatečné funkce jater

 

Na trhu existuje hned několik metod, jak se skvrnami bojovat. Velmi účinný je laserový zákrok, který je ale pro většinu lidí velmi nákladný. Další možností jsou depigmentační krémy, ovšem ne každý se pohybuje v přijatelné cenové hladině, protože ošetřování pigmentových skvrn je dlouhodobé.

 

Jak takovou pleť pomocí depigmentačního krému RYOR  správně ošetřovat?


Nejprve je nutné pleť správně vyčisti.  Jak jsme už uváděli v jednom z minulých článků, pokud pleť není dobře vyčištěná, aktivní látky se nedostanou přes zanesené póry do pleti. Navíc správné čistění ovlivní až o 40% lepší kvalitu pleti.

Nejprve večer pleť vyčistíme Dvoufázovou odličovací emulzí nebo mlékem. Tím odstraníme nečistoty rozpustné v tucích. Následuje dočištění pleti tonikem , čímž odstraníme nečistoty rozpustné ve vodě a glycerinu a pleť zároveň hydratujeme. POZOR! Nezapomeňte, že ráno pleť čistíme pouze tonikem.

 

 

Depigmentace


V případě, že chceme se skvrnami bojovat opravdu intenzivně, měli bychom  se zaměřit na dva typy depigmentace.

 

1) Pomocí peelingu, kdy se pleť bude lehce olupovat.

 

2) Pomocí depigmentačního krému, kdy se potlačuje a tlumí enzym, který umožňuje tvorbu nadměrného množství pigmentu.

 

Nejprve na problematická místa aplikujeme Enzymatický peeling z řady Intensive Care, který způsobí, že pleť se bude nepatrně lehce olupovat. Pigmentové skvrny se tedy budou lehce olupovat zvenčí. Pozor, tento krok děláme pouze večer. Pleť, na kterou působí peeling  je logicky citlivější a neměla by se dostat na sluníčko. Naopak přes den je potřeba používat častěji a větší míře i ochranný s vyšším ochranným faktorem krém.

 

Druhým krokem je samotná aplikace Depigmentačního krému

 

Depigmentační krém naneseme na problematické partie. Ty bývají nejčastěji na místech, kam dopadá nejvíce slunečního záření.  Tedy v oblasti obličeje, dekoltu a na rukou.

 

Depigmetační krém RYOR obsahuje aktivní komplex tlumící aktivitu enzymu, který zajišťuje tvorbu kožního barviva.  Depigmentační krém je testovaný nejen dermatologicky, ale i klinicky, tedy prostřednictvím lékařských pracovišť.

 

 

Na závěr na celou pleť aplikujte vhodný denní nebo noční krém. Na den volíme krém především ochranný, na noc regenerační.

Ideálním ochranným krémem na den je Duo-aktivní krém SPF 15 nebo Trio-aktivní krém SPF 30.

A teď mimické vrásky - poslední doobu má největší úspěch Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie  nebo i Výplň vrásek pro korekci pleti, který je specificky zaměřen na redukci vrásek včetně vrásek v oblasti očí, rtů, krku i rukou.

 

Zdravím a přeji hodně úspěchů při ošetřování - Eva Štěpánková


 

Dobry den,

Rozmyslam o kupe arganoveho oleja, tak som sa chcela spytat, ci ten ktory ponukate je lisovany za studena.

Dakujem vopred za odpoved.

S pozdravom

Jana

Dobrý den,

tento 100% olej má bio kvalitu, ale není za studena lisovaný.

Měl by v obsahu další přísady a nevydržel by ve své kvalitě ani 6 měsíců, což by nebylo u kosmetického přípravku vhodné.