MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den, potřebuji radu ohledně celodenní péče o pleť. Mám celkem suchou pleť. Nejvíce čelo, obočí, mezi očima a nos. Dělají se mi šupinky. Na nose a bradě mám černé tečky, na tvářích viditelně rozšířené pory. Pleť nemá jednotnou barvu. Na čele se mi začínají dělat vrásky. Pleť je celkově unavená a bledá a občas mám problém s kruhy pod očima.
Moc děkuji za rady.

Dobrý den Aleno,

základním a tím nejdůležitějším úkonem který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti je odličování a čištění.  Bez správného čištění nemá následné ošetření kosmetickým přípravkem smysl!!!! Jak tedy na to?

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt (tonikum nikdy neoplachovat vodou, voda na pleť nepatří!!!! ) na takto vyčištěnou pleť nanesete na oční okolí Kaviderm - krém na redukci kruhů a váčků pod očima na ostatní části pleti aplikujete  Sérum s retinolem - sérum obsahuje extrakty a oleje z tropických rostlin, kyselinu hyaluronovou, vitaminy A, C, E a extrakty z mořských řas. Má hydratační, antioxidační, zklidňující a rozjasňující účinky. Zlepšuje strukturu pleti a minimalizuje póry. Sérum následně překryjete Výživným krémem s mandlovým olejem 

Večer vyčistíte a odlíčíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích) následně pleť dočistíte Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému), na takto vyčištěnou pleť nanesete na oční okolí Kaviderm - krém na redukci kruhů a váčků pod očima , na ostatní části pleti aplikujete Sérum s retinolem, které následně překryjete Výživným krémem s mandlovým olejem. 

1x týdně, vždy na důkladně vyčištěnou pleť aplikujte Enzymatický peeling - peeling obsahuje  AHA-kyseliny a enzym které jemně a cíleně odstraňují zrohovatělou vrstvu pokožky, tím pokožku sjednocují a rozjasňují. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

 

Dobrý den, prosím o radu jaké pořídit výrobky a jak pečovat o pleť u něho 8 letého syna, kterému se ucpavají póry (černé tečky) nebo se mu tvoří bílé pupínky v oblastech: kořen nosu, nos, brada a ušní lalůčky. Jedná se v podstatě o male dítě, které zatím nemá pleť "puberťáka", ale pupínky ho trápí, jsou viditelné a často i bolestivé. Naštěstí jich nemá po obličeji příliš mnoho a nedělají se mu permanentně pořád, ale začíná to sam vnímat a problémy s pletí mu docela otravují jeho dětský život. Předem děkuji.

Dobrý den Silvie,

z našich produktů můžeme na tento problém na pokožce nabídnou pouze přípravky z řady Aknestop a to je řada vhodná právě na pleť tzv. pubertální. V každém případě bych vám ale doporučila návštěvu dětského nebo kožního lékaře kteří lépe zhodností stav pleti vaše syna. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den,jakou péči používat na krk-stejny krém jako na obličej? A také sérum? Co na den,co na noc? Děkuji

Dobrý den Martino,

pokud používáte na den i noc protivrásková zpevňující séra i krémy, jednoznačné to samé použijte na krk i dekolt a to ráno i večer. Aplikovat můžete také báječné Ultramastné tělové mléko s mořskou řasou které výrazně hydratuje a posiluje pokožku celého těla .)

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Je mi 58 let, nemam problém s vraskami, ale mam smíšenou pleť s většími póry se sklonem k zarudnutí. Prosím, které krémy si mám vybrat? Dekuji

Dobrý den Jano,

je škoda že jste nám nenapsala jak svou pleť odličujete a čistíte, protože to je nejdůležitější úkon který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti !!!!! Pokud pleť nevyčistíte správný způsobem zanášíte si nečistoty hlouběji do pleti a ty tam pak dělají neplechu.

Věřím tedy že pleť kvalitně ráno i večer čistíte :) a vyhybáte se vodě (voda má tendenci narušovat velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu pleti zásadní)

A teď k vašemu dotazu, ráno i večer vždy jako první (na důkladně vyčištěnou pleť) aplikujte Sérum s retinolem  - sérum obsahuje extrakty a oleje z tropických rostlin, kyselinu hyaluronovou, vitaminy A, C, E a extrakty z mořských řas. Má hydratační, antioxidační, zklidňující a rozjasňující účinky. Zlepšuje strukturu pleti, omezuje tvorbu vrásek a minimalizuje póry. Sérum následně překryjete Krémem proti zarudnutí a rozšířeným žilkám - vysoce účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidňujícím účinkem, vhodný pro všechny typy podrážděné pokožky. Působí proti zarudnutí, pleť hydratuje, zklidňuje a vytváří na pokožce ochrannou bariéru. Obsažené extrakty z dubu korkového a mořských řas výrazně snižují zarudnutí pokožky

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, mám suchou plet´s vráskami a rozšířenými žilkami. Čistění pleti je mi jasné. Koupila jsem si od Vás denní sérum s magnolii a mechem, noční sérum se sněžnou řasou,výplň vrásek pro korekci pleti a kolagenový gel na vrásky, který bych chtěla použít s ultrazvukovým přístrojem. Mám krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám a konopný výživný s km. buňkami. Mohli byste mi prosím poradit v jakém pořadí vše používat? Moc děkuji za odpověď Petra

Dobrý den Petro,

pokud by jste chtěla aplikovat všechny přípravky najednou, postup by byl následující :

ráno : na oční okolí Výplň vrásek pro korekci pleti, na ostatní části pleti Denní sérum s magnólií a mechem, následovat bude aplikace Krému proti zarudnutí a rozšířeným žilkám to vše zakončíte Konopným výživným krémem s kmenovými buňkami.

večer by byl postup totožný, pouze s obměnou za Noční sérum se sněžnou řasou.

Kolagenový gel na vrásky doporučuji  pro začátek  zapracovat pomocí ultrazvuku 2x týdně, nejlépe večer. Následně můžete nechat samostaně jako noční péči, nebo ještě překrýt Krémem proti zarudnutí a rozšířeným žilkám. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, po hodně traumatizujicim období je moje pleť, unavená, povolená a nehezky zašedlá, co by jste mi prosím poradili? Děkuji Eliška Štěpková

Dobrý den Eliško,

doporučuji zařadit do pravidelné péče aplikaci Denního séra s magnólií a mechem a Nočního séra se sněžnou řasou  doplněné Výživným krémem se zlatem a arganovým olejem .

Postup aplikace je následující:

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt  , na takto vyčištěnou pleť aplikujete Denní sérum s magnólií a mechem které následně překryjete Výživným krémem se zlatem a arganovým olejem. 

Večer odlíčíte a vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí  následovat bude dočištění Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt. Na takto vyčištěnou pleť aplikujte Noční sérum se sněžnou řasou které následně překryjete Výživným krémem se zlatem a rganovým olejem. 

Doplnit můžete 1- 2x týdně aplikací Kolagenové masky s kyselinou haluronovou 

 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Ať dělám co dělám mám pořád akné a černé tečky rozšířené póry a teď se mi ještě dělají bradavičky (stopky) hrůza

Dobrý den Lucie,

správnou a důkladnou péčí se dá mnohé zachránit :), důležitá je ale pečlivost a trpělivost. Jak tedy na to ?

RANNÍ PÉČE 

1)Osvěžíte a očistíte pleť Bylinným tonikem na problematickou pleť  

2)Na oční okolí nanesete Oční krém s koenzymem Q10 

3)Na ostatní části pleti aplikujete Krém s fytosfingosinem a irisem - vysoce účinný krém obsahuje dvě hlavní aktivní látky - přírodní látku fytosfingosin a komplex extraktu z irisu, zinku a vitaminu A, dále pak vitamin E a extrakt z mořských řas. Výrazně zlepšuje stav pleti včetně těžší formy akné.

V boji s akné se vám jistě stane nepostradateným pomocníkem Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji nosit ho stále s sebou a nanášet bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího akné :)

VEČERNÍ PÉČE

1)Odlíčíte a vyčistíte pleť Hydratační micelární vodou   (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích)

2)Následně pleť dočistíte Bylinným tonikem na problematickou pleť (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému)

3)Na oční okolí nanesete Oční krém s koenzymem Q10 

4)Na ostatní části pleti aplikujete Krém s fytosfingosinem a irisem  

1x týdně, vždy na důkladně vyčištěnou pleť aplikujte lokálně Masku na černé tečky - maska s obsahem komplexu ovocných kyselin účinně redukuje výskyt černých teček a zároveň stahuje póry. Díky obsahu kyseliny hyaluronové je pleť hydratovaná.

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, dlouhodobě používám vaše výrobky. K očištění pleti dvoufázovou emulzi, na den Kaviderm a matující krém s pudrovým efektem (mořské řasy) a na noc noční krém s hedvábím a arganovým olejem. Jsem spokojená, ale nejsem si jistá jestli používám ty správné. Asi bych měla používat jiné v zimě a jiné v létě a jestli je střídat? Mohli byste mi poradit prosím?Děkuji Řezníčková

Dobrý den Jiřino,

ano, máte pravdu u některých přípravků je potřeba dávat pozor zda jsou vhodné do mrazu. Což zrovna Matující krém s pudrovým efektem NENÍ . Doporučuji ho nahradit např. Lehkým ochranným krémem s rostlinnými extrakty  . Noční krém máte zvolený skvěle a pokud vám vyhovuje není třeba měnit ho dle ročního období :)

K čištění pleti ještě malé upozornění, Dvoufázovou odličovací emulzi musíte vždy dočistit pleťovým tonikem dle typu pleti !!!

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobry den, obsahují vaše produkty na vlasy silikony? A jsou nějaké přípravky na pleť bez parabenů? Dekuji za informaci. Krásné dny R.

Dobrý den Renato,

silikon obsahuje pouze Vlasový keratin sprej  („Silikony“ jsou polysiloxany, vzniklé z přírodních prvků křemíku a kyslíku, existuje hodně druhů s velmi odlišnými vlastnostmi,nejedná se pouze o silikonový olej, který lidé znají z technického použití. Některé jsou např. rozpustné ve vodě (dobře se smývají z vlasů), jiné jsou nerozpustné, do vlasové i tělové kosmetiky jsou vhodné pouze některé druhy. Mají často funkci kondicionační, ochrannou, působí proti třepení vlasů, pro dobrou rozčesatelnost, pro vysoký lesk vlasů...)

Parabenům byla v poslední době věnována velká pozornost, byly na základě mediálního tlaku opětovně prověřovány a bylo konstatováno, že jsou v doporučených a povolených koncentracích bezpečné pro zdraví lidí, což je navíc prověřeno několika desítkami let používání v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu,nehledě na to, že jedná se o nejčastěji používaný konzervant a přesto se neprojevily ani nebyly prokázány žádné nebezpečné účinky parabenů při použití povolených koncentrací v kosmetických prostředcích. Senzibilizace na ně vznikají na rozdíl od ostatních konzervantů a především parfemů pouze ve výjimečných případech. Evropské orgány opakovaně provádějí toxikologické testy a

parabeny stále figurují mezi bezpečnými látkami (v daných koncentracích) pro kosmetický průmysl.

Protože známe nechuť některých zákazníků k parabenům, používáme je jen tam, kde použití jiného konzervantu není technologicky možné, v ostatních výrobcích obsaženy nejsou (výrobků je opravdu mnoho, pokud máte zájem o konkrétní produkty, napiště nám a my vám velice rádi zašleme jejich složení )

 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

 

Dobrý den,
nemohu si pomoct, nevím jaký mám používat krém na obličej. Ráno si opláchnu obličej, použijí micelár a tonikum a poté denní hydratační krém pro normální a smíšenou pleť a když si sáhnu na obličej, jestli se krém vsákl, tak mám furt obličej docela mastný a je mi to nepříjemné. Nevíte, prosím, co mám použít?
Přeji hezký den

Dobrý den Ondřeji,

hned v úvodu vás upozorním na to, že Hydratační micelární voda je určena pouze k večernímu nikoli rannímu čištění pleti. Ráno použijete pouze pleťové tonikum dle typu pleti :)

Denním hydratačním krémem myslíte Hydratační 24hodinový krém s aloe vera a kyselinou hyaluronovou  ?  

Doporučuji pro vás tedy změnu a to Lehký ochranný krém s rostlinnými extrakty -  jemný, snadno vstřebatelný krém s obsahem fermentovaného extraktu z medu černé včely a rostlinnými výtažky. Díky obsaženým aktivním látkám a pravidelné aplikaci získá pleť matný a hedvábný efekt. Navíc také posiluje přirozenou kožní mikroflóru, podporuje syntézu vlastního kolagenu, chrání pleť před modrým světlem z elektroniky a je vhodný také do mrazu :)

Z RYORU zdraví Renata :)