MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den. Prosím poraďte mi jak na rozsirene pory. Je mi 34, nemam akné, pleť smisenou řekla bych, střed mastnější, zejména každé ráno. Pravidelne a zásadne 2x denne cistim. Používám vse Ryor. Sérum na rozsirene pory mam už třetí balení. Přesto už asi deset let postupně sleduji jak se pory zvětšují od středu obličeje směrem dal a ani trochu se nelepší. Napište mi prosim kompletní seznam kosmetiky. Vse si poctive koupím a budu používat. Zároveň bych chtěla samozrejme i pleť vyzivovat, chránit (a nejlépe i omladit:-D ). Děkuji, Eva

Bylo zodpovězeno v minulém dotazu od stejné tazatelky - Eva Štěpánková

 

Dobrý den. Prosím poraďte mi jak na rozsirene pory. Je mi 34, nemam akné, pleť smisenou řekla bych, střed mastnější, zejména každé ráno. Pravidelne a zásadne 2x denne cistim. Používám vse Ryor. Sérum na rozsirene pory mam už třetí balení. Přesto už asi deset let postupně sleduji jak se pory zvětšují od středu obličeje směrem dal a ani trochu se nelepší. Napište mi prosim kompletní seznam kosmetiky. Vse si poctive koupím a budu používat. Zároveň bych chtěla samozrejme i pleť vyzivovat, chránit (a nejlépe i omladit:-D ). Děkuji, Eva

Dobrý den,

tak začnu:

Čištění večer - dvoufázová odlič. emulze + Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť, ještě večer bych pleť přetřela Pleťovou vodou čistící pro smíšenou na mastnou pleť, hlavně to mastné T.

Jedenkrát týdně bych použila Enzymatický peeling a pokračujte v péči viz návod ve videu zde

Popsaná Maska na černé tečky Vám postupně bude abradovat póry - tedy zmenšovat, na den bych použila Matující krém s pudrovým efektem a na noc Zklidňující séum na rozšířené póry.

Použila bych ještě Podkladovou bázi pod make-up na den a na to příslušný Rozjasňující make-up 8v1, póry nebudou vůbec vidět.

Dobré je i kosmetické ošetření scrubber špachtlí, která také jemně abraduje a část pórů se postupně zmenšuje.

Omlazení pokožky je vhodné provádět séry - jestliže máte tento typ pleti Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem tento účel splní.

Zdraví Eva Štěpánková

 

D.den mám na Vás paní kosmetičko dotaz a to: v obchodech se setkávám s produkty krémů kde je označený věk 35+,45+,55, je mi jasné,že každý krém má jiné složení ale co se stane s pleti? např. je mi 49 let a použiju třeba krém na věk 55+ projeví se to na pleti?a jak? děkuji za info.
s kosmetikou Ryor jsem velice spokojena.
S pozdravem vaše stála zákaznice.

Dobrý den,

tak vidíte, že symbolika je dost zmatená a neurčující. Já se bráním tomuto rozlišování, protože každá pleť nezávisle na věku je jiná - má jiný tonus ( napětí ), záleží i množství tuku v podkoží.

Někdy si na 20letého jedince sáhnete a dotýkáte se pergamenu, někde je pleť u stejné věkové kategorie svěží, šťavnatá, tonizovaná.

Já to beru podle jiného podle jiného měřítka - mladší pleť - ideální aktivní látkou jsou mořské řasy, které hydratují, t.tzn. obsahují ceramidy, vitaminy prostěšné pro pleť, minerální látky - ty vlastně také podporují hydrataci.

Pleť, která už má střední věk - idálně pomáhá třeba Q10, která aktivizuje pleť , tím se zlepšuje využití energie v buňce.

Vyšší věková katgorie - např. argan - tam jsou i nenasycené mastné kyseliny, které si organizmus musí vyrábět sám a pomáhá mu, jsou -li tyto látky dodány.Nebo i kaviár - ideální  složení aktivních látek!

Takže spíš se řiďte znalostí, je třeba ošetřovat  hydrataci - to skoro vžddycky, vrásky - hlavně okolo očí a je lépe problémům předcházet než je likvidovat.

ALE HLAVNĚ VŠE VYZKOUŠET!!!! Testery jsou nutné a podle nich vybírat!

Podle pocitu a vzezření do druhého a třetího dne poznáte, jestli vám ten přípravek sedí!

Tak zkoušejte a neřiďte se rozdělením podle věku, je to lepší a rozumnější - Eva Štěpánková

 

Dobrý den,prosím o radu,mám dvouletého syna kterýmu se občas vyskytne na pokožce atopický ekzém. Vyzkoušela jsem řadu opalovacích krému (bioderma,eucerin,avene...) ale žádný nám nikdy nesedne. Škrábe se přes den i v noci..byl by vhodný pro syna váš opalovací krém? Nikde jsem se nedočetla zda je vhodný pro děti

Dobrý den,

 

naše opalovací přípravky jsou pro děti vhodné, ale zase těžko říci, zda syn bude spokojen.

Doporučila bych alespoň ve vzorku vyzkoušet některý z přípravků konopné kosmetiky s CBD - kanabidiolem, aby atopický ekzém ustoupil.

V první řadě bych zkusila Konopné tělové mléko, které velmi dobře pomáhá na pokožku se skonem k podráždění, šupinatění a zarudnutí.Odkaz zde.

S tím opalovaním opatrně - zdraví Eva Štěpánková

 

Dobrý den, mám na obličeji velmi citlivou pleť a alergickou, která reaguje na podněty jak z oblasti potravin a dalších. Používám kosmetiku Ryamar, která mi vyhovuje. Ale vzhledem k svému věku, kdy mi přibývají vrásky bych se ráda zeptala na kosmetiku s kaviárem nebo arganovým olejem + zlato. Asi tak 1x za 2 měsíce používám arganový olej, který použiju k masáži obličeje. Druhý den se mi objeví pár "pupínku", ale do týdne zmizí. Někdy si myslím, že si ucpávám póry. Po použití oleje obličej jen utřu kosmetickým kapesníkem a asi tak za 1 - 2 hodiny opláchnu vodou. Večer použiji odlič. mléko a pleť. vodu. Jsou produkty s kaviárem a arganovým olejem též vhodné pro velmi citlivou pleť? Bohužel k těmto produktům jsem nikdy neobdržela v obchodě vzorek k vyzkoušení. V zimě mi vaše dealerka poskytla vzorek konopné kosmetiky na podrážděnou pleť. Bohužel jsem se osypala. V zimě po ošetření a nanesení krému Ryamar mi pokožka na obličeji zrudne a po příchodu do vnitřních prostor velmi svědí a bolí a na dotek je horká.
Děkuji vám za odpověď.
Kratochvílová Eva

Dobrý den,

tak tady by opravdu chtělo všechny přípravky, které byste chtěla používat vyzkoušet osobně vyzkoušet.

Středočeský kraj je rozsáhlá, ale pokud by to bylo možné, pozvala bych Vás na poradnu do Lotyšské ulice v Praze 6 na 12.6., kdy tam mám  osobní poradnu a hlavně se zkouší a vidíme hned výsledek.

Nebylo by to pro Vás lepší než zkoušet na citlivou pleť různé vzorky a potom trpět?

Asi by bylo dobré, abychom mohli vyzkoušet některý z přípravků bez konzervace, ale to chce skutečně osobní dohled, radit v tomto případě je víc než riskantní.

Prosím, ozvěte se znovu, zda je možná osobní poradna - zdraví Eva Štěpánková

 

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli Vámi nabízená opalovací mléka jsou vhodná i pro děti, případně od jakého věku.

Děkuji.
Petláková

Dobrý den,

všechny přípravky řady Sun Care je možné využít na děti, lékaři především doporučují Opalovací krém SPF 50, kde je vysoká ochrana.

 

Zdraví Eva Štěpánková

 

Dobrý den,
vyzkoušel jsem různé deodoranty (tuhé, kuličky atd.) od různých firem. Vždy po cca týdnu používání v podpaží se mi tam objevily červené fleky.
Po ukončení používání se vše vrátilo do normálu.

Hledám tedy jiné výrobce deodorantů. Máte takové výrobky ve své nabídce?

děkuji za odpověď

Aleš

Dobrý den,

 

zatím ještě deodoranty nemáme - snad příští rok.

Zdraví Eva Štěpánková

 

Dobrý den,

používala jsem nejvíce výrobek pro čištění a ionizaci pleti. Chtěla bych zkusit na svoji věkovou kategorii krém. Úplně si nemůžu vybrat ani s katalogu ani z internetových stránek správnou řadu. Přikláněla bych se pro řadu s Koenzymem Q10. Denní, noční , oční, maska, chybí mi tam podkladové sérum. Nemám žádné potíže s pletí, nekouřím, nepiji, snažím se taky o pestrou stravu. Děkuji za odpověď a přeji hezký den Němečková

Dobrý den,

tak trochu tomu dotazu nerozumím, čištění pleti MUSÍTE provádět denně, protože na nevyčištěnou pleť žádný přípravek nepůsobí - nedostane se do spodních vrstev pokožky, kde by měl realizovat svou výraznou regenerační funkci.Ionizace pleti - to by mělo být ošetření pleti ozonem, kde je vlastně rozpadem ozonu pleť přivedena k vyšší regenerační aktivitě - ale čím? - pouze z vlastních zdrojů .

Pro vaši věkovou kategorii bych se přikláněla k použití arganové řady - po vyčištění pleti  Dvoufázovou odličovací emulzí a dočištění Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť  bych  na noc zvolila vynikající Výživný krém s kmenovými buňkami z arganie.Je to jeden z nejlepších přípravků v oblasti regenerace.

Na den bych volila některý u přípravků z řady Cílená UV ochrana pleti , které chrání před nežádoucím fotoagingem - buď Duo aktivní krém SPF 15 nebo máte-li sušší pleť Trio aktivní krém SPF 30.

Ale hodně podstatná je péče o oční okolí , kde Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem je velice přínosný přípravek s aktivní látkou Matrixyl, která restrukturalizuje především pokožku citlivého očního okolí.

Začala bych tímto ošetřením a budete-li spokojena, není problém ještě doplnit péči o Kyselinu hyaluronovou - gel z řady Intenzivní ošetření pleti.

Matrixylové sérum můžete použít na celý oblčej, pokud ještě budete mít potřebu vyšší hydratace.

Zdraví Eva Štěpánková

 

Dobrý deň, na kozmetickej výstave v Trenčíne som si zakúpila profesionálne gelové sérum skin care so 100% kyselinou hyaluronovou.
Uvedený gél nemôžem nikde zohnať v žiadnej predajni ani na internetových obchodoch.Prosím poraďte kde je možné uvedené sérum zohnať.
Ďakujem Belicová

Dobrý den,

tak toto sérum je k mání jen pro profesionály, ale můžete zakoupit  Kyselinu hyaluronovou - gel, kde je také obsah 100% nízkomolekulární kyseliny hyaluronové ve stejném množství.

Prodejny, kde jsou tyto přípravky k mání , jsou v přiloženém odkazu.

http://www.ryor.cz/sk/prodejny/dalsi-prodejny/trenciansky-kraj/

Zdraví Eva Štěpánková

 

Dobrý den, prosím o radu, jakou kosmetiku vybrat pro 10letou dceru, kterou začíná trápit problematická pleť. Konkrétně černé tečky a pupínky na nose a bradě, trochu i na spáncích. Pleť mastnou nemá. Bojím se, abych jí nevybrala produkty, které by její pleť zbytečně vysušily. Předem děkuji za pomoc.

Dobrý den,

tak konkrétně bych řekla, že přípravky na akné by neměly odmašťovat,  protože tady platí zákon akce a reakce, když vy odmastíte, organizmus přimastí ještě víc.

Ale teď konkrétně - tam, kde jsou černé tečky bych použila Masku na černé tečky, která se nechá působit 5 až 10 minut a potom se zbytky masky smyjí vodou nebo pleťovým tonikem.

Masku dejte jen na místa, kde tyto černé tečky jsou. Vzhledem k odstranění svrchní vrstvy pokožky je třeba používat jako denní krém Duo aktivní krém SPF 15, ale nebojte se, je to lehký denní krém, který bude i mladé dívce vyhovovat, jde o to , aby pleť nezpigmentovala, je-li zbavena obchranné vrstvy.

Tento krém je třeba  používat alespoň 5 dní.

Jinak bych navrhla  používat a čistit pleť Čistící pěnou s mořskými řasami  na problematickou pleť a dočistit Bylinným tonikem na problematickou pleť.

V návaznosti bych na den doporučila používat Konopný korekční krém pro problematickou pleť.Je na mastnou pleť s občasným  výskytem problematických partií a pupínků.

Zdraví Eva Štěpánková