MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den,
ráda používám vaši kosmetiku, vyzkoušela jsem ale zatím jen krémy.

Chtěla bych doplnit i další přípravky pro péči o pleť. Vaše nabídka je ale tak veliká, že si raději nechám poradit.

Mám opravdu hodně mastnou pleť, převážně v T-zóně. V této zóně i rozšířené póry. Neubráním se začínajícím vráskám ani mimickým vráskám okolo očí. Okolo očí a na čele se mi objevily i pigmentové skvrny.

Prosím o radu, co vše použít ráno i večer. Od odlíčení pleti, vyčištění, výživu a to jak na léto i na zimu.

Děkuji moc za radu.

Přeji pěkný den.
S pozdravem

Kateřina Hrabalová

Dobrý den,

Začneme tedy čištěním, které ze 40% ovlivňuje kvalitu pleti.

Celé čištění Vám  nejlépe vysvětlí instruktážní video viz zde

Velmi bych doporučila vyčistit T zónu pomocí Masky na černé tečky- viz zde, návod na použití máte uveden.

Je-li zóna opravdu dobře vyčištěna, lze použít potom Zklidňující sérum na rozšířené póry, hlavně tedy na noc.

Na den bych zvolila MATUJÍCÍ KRÉM S PUDROVÝM EFEKTEM z řady Mořské řasy, alespoň jako základ a potože bylo provedeno hluboké čištění, tak pleť musíte chránit - Duo aktivní krém SPF 15 dejte na Matující krém - nebudete se mastit.

Na noc jen lehoučké Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem.

Pigmentové skvrny  - tedy jejich likvidaci, nechte až na podzim,možná, že používán í Duo aktivního krému SPF 15 bude dostačující.

Na podzim, až bude  vyrovnanější počasí zkuste použití Degimnetačního krému-viz zde, návod na použítí uveden, předtím je dobré použít Enzymatický peeling- viz zde, maximálně 1x týdně na 5 min.

A na oční okolí - Aktivní sérum na oční okolí s Matixylem viz zde, vždy je lepší prevence než odstaňování vzniklých škod.

Doufám, že rady jsou vyčerpávající - zdraví Eva Štěpánková

 

Dobrý den,
mám na Vás dotaz ohledně odličování. Mohu použít na odlíčení dvoufázovou odličovací emulzi a na dočistění hydratační micelární vodu místo tonika?
Mockrát děkuji za odpověď.
S pozdravem a přáním pěkného dne
vaše spokojená zákaznice :)

Dobrý den,

tak odpověď , na dočištění po odlíčení Dvoufázovou odličovací emulzí je třeba použít tonikum  zvolené podle typu pleti.

Micelární voda  má podobnou funkci jako Dvoufázová odličovací emulze, ale jsou v ní  látky tenzidového typu, takže když to přeženu, odličujete se jemným Jarem, který uzavírá nečistoty do podoby micel.

A tyto typy  micel a zbytky tenzidového odličovacího přípravku je třeba dostat z pleti.

Proto vysvětlujeme a doporučujeme odstanit zbytky DOE ( dvoufáze ) nebo mic. vody tonikem,

které je skutečně vodným roztokem s přídavkem glycerinu a rostli. extraků a pleť dočistí a osvěží.

Tak doufám, že vysvětlení je vypovídající a dostačující a obhájilo funkčnost a potřebnost tonika.

Zdraví Eva Štěpánková

 

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu co z vaší řady používat jak pro vyčištění pleti tak vhodný krém. Nemám žádné zkušenosti - ač je to v mém věku asi divné. Pleť mám mastnou - T-zona, ale pod očima zase tak citlivou a suchou, že pokud nemažu tak je kůže zarudlá a dělají se mi až půchýřky, kůže pne. Bohužel se mi stále dělají i uhry, černé tečky. Kůže je celkově "flekatá" působí unaveně a samozřejmě vrásky. Chtěla bych mít pěknou pleť a nevím co správně použít abych toho docílila.
Děkuji za rady
Daniela

Dobrý den,

tak začneme čištěním, které odpovídá ze 40% za kvalitu pleti.

Pošlu vám videočlánek o čištění - viz zde, kde je kompletně popsáno, jak provádět jednotlivé kroky čištění.

Používání jakéhokoliv přípravku, myslím krému, bez dobře vyčištěné pleti nemá smysl.Na T zónu bych doporučila použít Masku na černé tečky -viz zde. Pokud vyčistíte střed obličeje, je třeba dodržet ošetřování podle uvedených pravidel a ošetřovat pleť v těchto partiích minimálně Duo aktivním krémem SPF 15.

Ostatní partie ošetřujte Krémem s amarantovým olejem,který je určen pro vysoce citlivou pleť a zároveň je ideální k ošetření vrásek.

Nepíšete, kde jsou uhříky, ale ideálním pomocníkem pro jejich ošetřeníje Konopný korekční krém pro problematickou pleť na partiekde je občasný výskyt pupínků,viz zde.

Pleť můžete sjednotit make-upem, lehoučký rozjasňující make-up 8v1 sjednocuje barevnost pleti, minimalizuje póry a vyrovnává nerovnosti- musíte si zvolit svou barvu, nejběžnější je medium.

A teď to opravdu chce pravidelnou péči a dodržovat pravidla, bez toho není výsledek.

Zdraví Eva Štěpánková

 

Dobrý den, objednávala jsem u vás výrobky pro depilaci pokožky a nevím, zda toto zboží máte ještě ve svém sortimentu. Jedná se o depilační vosk. Na krabičce je číslo 1304 12 a na nalepeném štítku číslo 4412. Je to větší balení bývá i v menší krabičce. Na nahřívání mám starší přístroj a do něj se dají zasunout jen tyto hranaté krabičky.. Poraďte, zda máte toto zboží, nebo jak by šlo třeba z jiného plnění, balení přelít vosk do starší krabičky. Děkuji Křížová

Dobrý den,

tak tyto typy vosků už dávno nemáme, suroviny - vosky  - se zdražují a vyplatí se vyrábět jen ve velkém množství.

Máme pouze Depilační folie pro tělo a na obličej, které nakupujeme v zahraničí.

Kdo tyto hranaté krabičky má nevím, možná některý velkoobchod např. Tasha.

Nejlépe by bylo navštívit  veletrh Beauty v Letňanech nebo Holešovicích, tam se nejspíš najde žádaný sortiment nebo prozkoumat internet.

Zdraví Eva Štěpánková

 

Dobrý den.Prosila bych o radu jaký krém mám používat na den a na noc. Je mi 72 let a o svoji plet pečuji, plet mám smíšenou T zona a tváře normální.Na den ted používám Trio 30.Na noc si nevím rady co mám ve svém věku používat. Vrásky nemám,jen malé vějířky okolo očí,když se usmívám.Také prosím o radu na krém o oční okolí. Odličuji se pravidelně mlékem a plet dočištuji pletovým tonikem. Ráno jenom tonikem.Moc Vám děkuji za rady. Na tváři mám jen světlé pigmentové skvrny.S pozdravem Drobilová.

Dobrý den,

tak to jsme stejně staré, proto to mohu dobře posoudit.

Ošetření na den  - opravdu Trio  SPF 30 je nejvhodnější, už kvůli pigmentovým skvrnám. Na noc bych volila

Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie z řady Arganový olej.

A na oční okolí, pokud nemáte větší problémy, Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem z řady Intenzivní ošetření pleti, začíná se s ním jako s prvním přípravkem před nanesením denního nebo nočního krému.

Odličování večer i ráno je v pořádku.

Pokud chcete likvidovt pigmentové skvrny, tak raději až  na podzim, teď je to opravdu nevhodné a posílám návod, jak na to - viz zde, máme ještě na toto téma videočlánek - viz zde, kde je popsán přesný postup, jak postupovat.

Zdraví Eva Štěpánková

 

Dobrý den, nakoupila jsem si mnoho výrobků Vaší značky, avšak nevím jak přesně bych měla vrstvit. Plet mám smíšenou, mastnější t-zona , a při usměvu velké vějíře a vrásky na čele. Mám doma jak kys.hyal, výplň vrásek, korekční krém,masku na černé tečky, krem s kmenovymi bunkami morske rasy, trio krem. Dělají mi starost hlavne vrasky . Mohla bych je odstranit kombinaci kys.hyal + korekcniho kremu pro probl. plet a pretrit jeste trio kremem jako ochranu?Neni to moc? Mastim se.. Nebo spise kremu s morskymi rasami a kmen. bunkami? A na oci aplikovat vypln? Mam problem ze ciste po matujicim kremu se mi trochu loupe nos a po mastnejsim musim parkrat za den odsat mastnotu, je to taky spravne?? Nevim ci pouzivat stejne vyrobky rano i vecer abych dosahla rychlejsiho efektu. Ocividine mam problem s hydrataci. K cisteni pouzivam oplachujici micelarni gel od jedne znacky a docistuji Vasim tonikem. Dekuji Turnova

Dobrý den,

tak já to vezmu jednodušeji než rozebírat jednotlivé výrobky.

T zónu čistěte 1x týdne pomocí Masky na černé tečky, potom je nutné používat některý z přípravků Cílené ochrny pleti , vy máte Trio- aktivní krém SPF 30, tak ten. Samozřejmě tento přípravek se používá jen na den, budete-li končit  ošetření maskou navečer, dejte tam jen Zklidňující sérum na rozšířené  póry, které se vždy aplikuje po velkém a hlubokém čištění. Ráno a dalších 5 dní potom na den Trio, aby nedošlo k pigmentaci.

Na noc dejte podklad Výplň vrásek a potom Kmenové buňky z mořských řas, příště si kupte Výživný krém s kmenovými buňkami

z argánie, ten je na redukci vrásek intenzivnější.

Tam, kde se loupete, dejte větší množství přípravku s hyaluronovou, totéž kolem očí. Hyaluronová je schopna vázat až 100 násobné množství vody, ale musítě pokožku uzavřít nějakým přípravkem, který vytvoří ochranný kožní film- třeba Krémem s kys. hyaluronovou a kmenovými buňkami.

Vždy hydratace a uzavřít pokožku ochranným filmem - toje zásada.

Zdraví Eva Štěpánková

 

Dobry den pani Stepankova,

prosim o radu ohledne vrstveni pripravku. Plet mam norm.az smisenou a vrasky jen pod ocima ( pri usmevu se mi plet tak nejak zkrabati, nejsou to klasicke pekne vejirky). Kojenim jsem strasne rychle zhubla a to je asi nasledek. Vsechnu kosmetiku pouzivam vyhradne od vas, odlicuji dvouf.em. a nasledne tonikum pro citlivou plet, rano jen tonikum. Denni ted pouzivam Duo15 a jako nocni jsem si koupila kolagenovy gel, ten pouzivam i kolem oci a vyhovuje mi moc, mam od vas rada sera a stridam revitalizacni s arganovym olejem a kyselinu hyaluronovou. Jeste mam kaviderm na ocni okoli. A ted nevim jak a co vrstvit hlavne vecer, nejdriv serum, pak kaviderm a nakonec kolagenovy gel? Nebo je serum pod kolagenovy gel zbytecne a jak s tim ocnim?Rano vetsinou kyselinu hyalur.pak ocni kaviderm a nakonec denni duo 15. A posledni dotaz, ktery vas ocni krem je prosim nejucinejsi, zaujal mne ten z caviar care, nebo profesionalni s matrixilem...
Predem dekuji za zpravu a opravdu moc chvalim vase vyrobky, jsou perfektni!
S pozdravem Bydzovska

Dobrý den,

 

tak navečer rozhodně nepoužívejte Duo 15, tam je UV filtr, a ten je rozhodně na noc nevhodný.

Vrstvěte, to je správně - začněte sérem s Matrixylem, které upravuje 3D sítě, můžete aplikovat i Kaviderm a zakončila bych to Kolagenovým gelem na vrásky viz zde.

Vždy začínejte nejjemnějším příravkem - tedy některým ze sér, potom gel a až nakonec mastnější variantu přípravku , třeba zmiňovaný Oční krém s kaviárem.

Kolagenový gel na vrásky používejte i několikrát denně a rozhodně bych si došla na kosmetické ošetření, třeba k nám do Lotyšské

k Míše Hofrichterové, mají tam možnost specifického ošetření očního okolí a výsledek je vidět.

Tel. na Míšu je 777 473 102, salon Ryor Lotyšská -nedaleko od "kulatého náměstí " v Praze 6, byl by to dobrý start na vylepšení očního okolí.

Zdraví Eva Štěpánková

 

Dobrý den,
poslední dobou mám velmi citlivou pleť. Většina kosmetických přípravků mě dráždí a štípe. Sklon k začervenání jsem měla vždy (jsem blondýnka, fototyp 1, nikdy se neopálím, zčervenám po pár minutách na slunci, při námaze, při vlně emocí), ale teď je to výraznější, než jindy. Řekla bych, že mám převážně suchou pleť, která se po umytí loupe, ale během dne se začne rychle lesknout. Problematická je jen v oblasti čela (pod vlasy) a na bradě, kde se mi tvoří akné. Zároveň mě trápí tmavé kruhy pod očima. Přes léto používám matující krém ,,mořské řasy", který mi vyhovuje, ale kvůli slunci ho musím nahrazovat opalovacími přípravky s minimálním faktorem 50... Poradíte, prosím, nějakou komplexní péči, která by mi pomohla? Někdo mi doporučuje investovat do ,,luxusní" zahraniční kosmetické značky, ale odpovídá cena skutečně povaze výrobku, nebo je to jen marketingový trik? Jako laik opravdu nevím... Mnohokrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

tak při vašem typu pleti bych doporučovala především všechno zkoušet, a to  na sluníčkem nezasažené partii vnitřního předloktí ruky.Takže ne měnit, ale zkoušet.

Na den tedy " mořské řasy ", ale překryjte je Trio aktivním krémem SPF 30, to by mělo stačit.

Na noc zkuste - samozřejmě po vyzkoušení - Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám  ( s probiotiky) viz zde, případně i druhý   z přípravků této řady - Klidnící sérum pro intolerantní pokožku viz zde

Novinkou v této péči je i řada Cannabis Derma care, kde bych volila přípravek Konopný korekční krém pro problematickou pleť - viz zde,ten určitě vyzkoušejte, mohl by Vám pomoci v mnoha problémech - ale zásada ZKOUŠET.

Takže snad už se orientujete ohledně svých problémů, marketing je vždy v popředí, ale kdo chce platit, tomu to nebudeme ulehčovat,vždyť placebo efekt taky funguje, i když udělá průvan v peněžence.

Zdraví Eva Štěpánková

 

Dobrý deň,
Chcem sa opýtať aký je rozdiel medzi Aktívnym sérom na očné okolie s matrixylom a Profesionálnym sérom na očné okolie s matrixylom? Je v tom druhom viac aktívnych látok?
Moja druhá otázka sa týka Kolagénovej masky s hodvábom a Kolagénového gélu na vrásky - čo je lepšie používať pre vekovú kategóriu 40-50 rokov na vrásky?
Veľmi pekne ďakujem, Miriam.

Dobrý den,

Profesionální sérum na oční okolí  má nejen větší množství aktivních látek, ale také  extrakt z mořských řas Laminaria ochroleuca, kerý v základním Séru , určeném pro MO síť není.

Kolagenový gel na vrásky je  nek, nej přípravek s vysokou koncentrací aktivních látek a je zárukou vysoké, možná i nejvyšší  účinnosti, kdy výsledek je okamžitě viditelný.

Zdraví Eva Štěpánková

 

Dobrý den.

Chtěla jsem se zeptat, jaké přípravky na pleť mi doporučíte, včetně čištění, očního krému a noční i denní péče.
Mám pleť spíše smíšenou, před menzes akné. Používám mléko na čistění, ale předtím se umývám vodou a smývám také vodou. Následně použiji pleťovou vodu. Je obyčejná voda opravdu na obličej nevhodná?

Děkuji. S přáním pěkného dne Blanka

Dobrý den,

tak já se pokusím Vám přetáhnout videočlánek ohledně čištění -zde, snad se povedlo.

Čištění je z hlediska ošetřování pleti jeden z nejdůležitějších úkonů, ovlivňuje asi 40% kvality pleti.

Tak , prosím, podle návodu, máte tam i napsáno, proč ne vodu, a když už bez ní nemůžete být, tak potom přečistit ne pleťovou vodu, ale tonikem, které je bez alkoholu- Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pelť.

Péče o oční okolí je nutná, je to hlavně prevence a doporučila bych Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem - alespoň v počátku,

pokud už jsou vidtelné zřetelné " kohoutí stopy ", tak je vhodný Oční krém s kaviárem.

V období před menses bych dopručila Konopný korekční krém  pro problematickou pleť, který je vhodný na pleti s občasným výskytem problematických partií a pupínků - nasaď te na partie, kde víte, že se vyskytnou problémy - viz zde

A pro denní i noční péči bych zkusila přípravky s arganovým olejem - viz zde a zde, popisy obou přípravků jsou uvedeny,

ale samozřejmě je nejlépe přípavky vyzkoušet na vnitřní - sluníčkem nezasažené -  straně předloktí.

Zdraví Eva Štěpánková