MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den, ráda bych se začala starat o svou pleť. Mohla bych poprosit o doporučení celé řady (hlavně denního krému) na pleť? Po vysazení hormonální antikoncepce (rok zpátky) mě trápí pupínky na obličeji a ramenou, často dost hluboké, černé póry a lehce mastná pleť. Chtěla bych předcházet i vráskám pomocí kyseliny hyaluronové? Nechci příliš syntetické chemické produkty, které navodí pocit zlepšení stavu pleti jen na chvíli (např. silikony, apod.)

Děkuji mnohokrát za jakékoliv rady.
S pozdravem Libuše Haubeltová

Dobrý den Libuše, 

děkujeme za projevenou důvěru, navrhneme ošetření tak, aby Vám maximálně vyhovovalo a přineslo výsledky. :-)

Nejdůležitější v rámci pče o pleť je její čištění. Můžete mrknout na naše instruktážní video


Večer:
1) Pleť vyčistěte nejprve Dvoufázovou odličovací emulzí.
2) Následně ji dočistěte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť.
3) Aplikujte nejprve Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem - to bude zajišťovat výživu pleti nejen arganovým olejem, ale i kyselinou hyaluronovou, která zajistí vypnutí a hydrataci, ale také sérum obsahuje látky, které bude stahovat póry. Důležité je sérum aplikovat v noci, protože pleť regeneruje a vy ji pomocí sér dodáváte další aktivní látky k regeneraci. 
4) Nakonec aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť, jedná se o výrobek, který redukuje akne, ale zároveň pleť nevysušuje. Tento krém byl vytvořen právě pro problematickou pleť v dospělosti, takže ji nevysušuje a řeší i její běžné potřeby jako je hydratace a lehké zmatnění. 


Ráno:
1) Pleť vyčistěte pouze tonikem (používat odličovač by bylo zcela zbytečné a zbytečně byste se připravila o ochranný kožní film, který si pleť přes noc vybudovala).
2) Opět můžete aplikovat sérum (čím více, tím lépe).
3) A nakonec opět Konopný korekční krém pro problematickou pleť. Pokud byste potřebovala více zmatnit pleť, tak bych se přikláněla spíše k Matujícímu krému s pudrovým efektem

Další péče:Píšete i o černých tečkách, takže za nás je jasnou volbou Maska na černé tečky, Ovšem v tom období používejte i Duo-aktivní krém SPF 15. Maska působí na bázi ovocných kyselin, a pokud bychom pleti nedodali UV ochranu a vyšla jste na sluníčko, mohlo by dojít k tvorbě pigmentových skvrn. 

Budeme rád, když nám dáte vědět, jak jste s výrobky spokojená. 

S přáním pěkného dne
Jana Štěpánková

 

Dobrý den, značku Ryor jsem užívala mnoho let, v poslední době kupuji značku Yves Rocher. Chtěla bych se vrátit opět ke značce Ryor. Poradíte mi, které výrobky jsou pro mne vhodné? Děkuji. A.S.Sládková

Dobrý den, paní Sládková, 

rádi si Vás vezmeme do péče. Sice nepíšete jaký máte typ pleti, ale dle vypněného věku tušíme, jakým směrem se vydat. 

Nejdůležitější je vždy čištění pleti, kouknout se můžete TADY na naše instruktážní video. 

Večer:
1) Pleť nejprve vyčistíte Dvoufázovou odličovací emulzí
2) Pleť dočistíte Pleťovým tonikem na suchou a citlivou pleť

3) A tady jsou dvě možnosti - buď Vám mohu doporučit Revitalizační sérum s kys. hyaluronovou a arganovým olejem, které pleti dodá výživu anebo jednu skvělou záležitost, ale už v cenově jiné kategorii, a to oblíbený Kolagenový gel na vrásky, který pleť okamžitě vypne a i při pravidelné aplikaci jí dodá vysoké množství aktivních látek z mořských řas. Pokud byste se pro Kolagenový gel nerozhodla, 
3) Aplikuteje Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie - důležité je tento přípravek používat hlavně večer, kdy přes noc tělo a tedy i pleť regeneruje. Tím, že mu dodáme aktivní látky navíc je regenerace o to úspěšnější. 


Ráno:
1) Pleť vyčistěte pouze tonikem (používat odličovač by bylo zbytečné).
2) Nádlendě plaikujte Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie, který bude pleť nejen vyživovat, ale přes den i chránit.

 

Věřím, že s ošetřením budete spokojena.


Krásný den přeje
Jana Štěpánková

 

Dobrý den,
vaši kosmetiku používám dlouhodobě, vyzkoušela jsem řadu s arganovým olejem, argan care with gold, luxury care, intenzivní ošetření pleti (hydr.maska s minerály, hydratační sérum s ceramidy) a samozřejmě odličovací protředky - tonikum pro suchou a citlivou pleť. Jednalo se vždy o nákup po doporučení prodávajícího. Se všemi výrobky jsem byla spokojená, přesto bych ráda znala radu od odborníka. Chtěla bych vyzkoušet řadu caviar care....
Moje pleť je klasické T, jemné vrásky kolem očí, kolem úst a horního rtu. O pleť pečuji pravidelně ( 1x za 5 týdnů kosmetika).
Sdělte mi, prosím, zda se mám vrátit k některé z výše jmenovaných řad, nebo vyzkoušet něco nového.
Přeji hezký den a pohodové prázdniny:)))
B.M.

Dobrý den, 

tleskám Vám za to, že o sebe takto pečujeme a obzvlášť tleskám za pravidelné násvštěvy kosmetičky.
vidím, že máte ráda výrobky s vyšším obsahem aktivních látek, doporučuji tedy následující:

Večer:

1)  Pleť odličte nejprve Dvoufázovou odličovací emulzí, pokdu se nelíčíte zvolte Pleťové mléko čistitcí Arnika, ale vždy by pleť měla být vyčistěna od nečistot, které jsou rozpustné v tucích, což samotné tonikum nezvládne. 

2) Dočistěte pleť tonikem (pokud mohu do budoucna doporučit, zkuste i Aquaton, je to úžaná a velmi osvěžující pleťová voda, ale bohužel v drogeriích je pouze na objednání. 

3) Aplikujte Kolagenový gel na vrásky. Jedná se přípravek, který je doslova naplněn k prasknutí aktivními látkami, především extraktem z mořských řas, který se nazývá Kalparian. Ten bude pleť okamžitě vypínat a látka ASC III bude zase zajišťovat dlouhodobou výživu pleti a tvorbu vlastního kolagenu. Nelekejte se balení 150 ml, můžete přípravek používat každý večer. Používejte ho na celý obličej, ale právě i na zmínené vrásky nad rty a nezpoamínejte ani na krk a dekolt, kde je vždy jako první vidět věk. Kolem očí dejte Oční krém s kaviárem, který se postará o tzv "kohoutí stopy", tedy vrásky kolem očí. Pleti dodá výživu a postupně bude vrásky redukovat. 

4) Ošetření můžete uzavřít Nočním krémem s kaviárem, který zajistí obnovu buněk a dodá pleti nejen regenerační látky, ale i hydrataci.


Ráno:
1) Pleť vyčistěte pouze tonikem
2) Aplikujte Denní krém s kaviárem, ten dodá pleti výživu, ale hlavně splní úkol denního krému, což znamná, že přes den bude chránit Vaši pleť před cizími vlivy. 

Jistě budete s výrobky spokojená. I my Vás přejem pohodové a krásné prázdniny. :-)

S přáním pěkného dne
Jana Štěpánková

 

Dobrý den.

Požádala bych Vás tímto o zaslání složení Vašeho hydratačního krému na cílenou ochranu proti slunci s SPF 30, pokud dovolíte.

Ráda bych se v souvislosti s tím zeptala, zda mohu přípravek používat na problematickou pleť se sklonem k akné a komedomům. Některé složky kosmetiky mi totiž bohužel ucpávají póry.

Děkuji.


Z. Hanousková

Dobrý den, paní Hanousková, 

složení Vám ještě dnes pošleme na mail. Trio-aktivní krém SPF 30 můžete používat na problematickou pleť, ale více by byl vhodný Duo-aktivní krém SPF 15, je o něco lehčí. Čím více je v přípravků UV filtrů, tím víc je "hutný", tedy při aknózní pleti by bylo vhodnější něco lehčího. Záleží ale smozřejmě na barvě Vaší pleti a podnebí v kterém se vyskytujete. Jinak UV filtry mezi sebou zase nemají takový rozdíl, zde je o tom zajímavý článek: http://www.mujryor.cz/clanky/tipy-a-zajimavosti/1374487682-pripravky-s-spf-50-(sun-protect-filter-50)---ano-ci-ne?-/

P
okud se týká složení, které by mělo ucpávat póry. V potravinářství se říká "neexistuje nezdravá potravina, existuje pouze její nezdravé množství", tak stejně může být vnímáno i složení kosmetických výrobků. Každá surovina má svůj smysl a je v přípravku například jako podpůrná pro jinou aktivní látku. Ze složení na krabičce se toto symbiózy vyčíst nedají. Můžete nás samozřejmě napsat, čemu se chcete vyhnout a rádi Vám vyhovíme. 
S přáním pěkného dne
Jana Štěpánková

 

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu. I ve svých 47 letech pořád trpím na akné, mám mastnou pleť, akné, fleky po něm, teď mi přibyly i pigmentační skvrny a mastí se mi i více vlasy. Za tu dobu jsem vystřídala několik kožních lékařů, zkoušela i antikoncepci, tu už nikdy více !, už ani nepočítám, kolik mastiček a vodiček jsem měla. Nic nepomohlo. Snažím se zdravě stravovat, sportovat, nadváhu nemám. Z lékárny dlouhodobě používám make-up z La Roche posay Toleriane, micelární vodu na citlivou pleť, teď zkouším z Avene krém Cleanance Expert a z Ryoru pěnu na mytí s řasami. Prosím, co by jste v mém případě použila? Děkuji za radu, Šárka.

Dobrý den Šárko,

děkujeme za vloženou důvěru, evidentně toho máte hodně za sebou. Zkusíme navrhnout ošetření tak, aby bylo komplexní a nebylo ani nijak finančně náročné.

Nejprve bych řešila akné a až trochu zredukujeme tuto část, řešila bych až pigmentové skvrny. Základem včeho je ovšem správné čištění pleti. Pokud se chcete nejdřív mrknout na instruktážní video, tak ZDE.

 

Večer:

1) Pleť vyčistěte Dvoufázovou odličovací emulzí.

2) Dále použijte Aknestop - Čisticí pěnu. Je to perfektní pěna, která nejen vyčistí, ale pleť i osvěží a redukuje tvorbu akne. Pěnu můžete nanášet klidně ve sprše, takže zahrnete i krk a popřípadě dekolt.

3) Dočistěte Bylinným tonikem na problematickou pleť

5) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť - je to přípravek, který je ideální při akne u dospělých, které často vzniká pouze místy, a to vlivem stresu či hormonálních změn.

 

Ráno:

1) Opět neprve pleť ošetřete pěnou.

2) Dále dočistěte tonikem.

4) Aplikujte Konopný korekční krém.

5) Ošetření završte Matujícím krémem s pudrovým efektem - jedná se o krém, který pohlcuje maz a zároveň tvoří pudrovou vrstvu na pleti. Zahrnuje i hydrataci a zpevňění pleti. 

Dále bych doporučovala udělat si alespoň 6 týdnů kůru s čisticím čajem Lymfodren, protože pleť je důležité čistit jak zvenku, tak zevnitř. Může se stát, že v rámci aktivního čištění se pleť v prvním týdnu zhorší (nečistoty odchází z těla), ale následující dny už bude efekt viditelný.

 

Pokdu se Vám bude tvořit nový pupínek, hlavně ho nemačkejte a naneste Antiakné roll-on, klidně i několikrát denně.

Budeme rádi, když nám dáte vědět, jak se zadařilo. 

S přáním pěkného dne
Jana Štěpánková

 

Dobrý den,

ráda bych vyzkoušela kosmetiku značky Ryor. Můžete mi, prosím, doporučit nějaké přípravky pro celkovou péči o pleť (krém, čištění, tonikum...) Pleť mám smíšenou se sklonem k občasnému akné. Zároveň bych potřebovala sjednotit tón pleti.

Předem děkuji za Vaši odpověď a přeji příjemný den.

Dobrý den, Jano,

základní v péči o pleť je čištění, tedy jako první doporučuji vybrat z řady odličování. Záleží na Vás, zda Vám více vyhovuje mléko, micelární voda nebo dvoufázová odličovací emulze. Následně musí přijít dočištění pleti tonikem dle typu pleti. Celou nabídku na odlíčení a tonika naleznete zde. Na vyčištěnou pleť již můžete použít krém. Dle Vašeho popisu bych Vám doporučila naši konopnou řadu a to Konopný výživný krém s kmenovými buňkami na noc a na den Konopný korekční krém pro problematickou pleť. Obsažený kanabidiol řeší většinu problémů s pletí a zároveň pleť hydratuje.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den. Mám na obličeji několik hnědých skvrn, koupila jsem si RYOR depigmentační krém a nevím, jestli ho mohu používat na celý obličej nebo jenom na skvrny.
Děkuji, Ivana Kalinová.

Dobrý den Ivano, 

krém používejte pouze lokálně, tedy jen na skvrny. Nezapomeňte ale přitom používat i krém s UV ochranou. Pokud budete bojovat se skvrnami, bylo by škoda o výsledek přijít při prvním vystavení se sluníčku.
Hezký den přeje Jana Štěpánková

 

Dobrý den,

je možné sehnat ještě krém Ryor s ovocnými kyselinami nebo už se nevyrábí?

https://www.femina.cz/ryor-krem-s-ovocnymi-kyselinami/

Mám objednaný krém RYOR Marine Algae Care matující krém s pudrovým efektem na den a RYOR Aquaton hydratační krém s UVA a UVB filtry na noc.

Co byste mi z Vaši široké nabídky doporučili? Mám normální pleť, spíše sušší, než mastnou, ale ne moc... Je mi 24 let. Sháním krém na den i na noc.

Děkuji moc za odpověď

V. L.

Dobrý den Veroniko,

děkujeme za dotaz. Naprosto nejdůležitější v rámci péče o pleť je její čištění. Koukněte na naše instruktážní VIDEO.

Výrobky jste vybrala správně, ale vzhledem k tomu, že pleť máte občas sušší, doporučili bychom doplnit ošetření o Revitalizační sérum s arganovým olejem, které pleti dodá hydrataci a výživu. 

Krém s ovocnými kyselinami už bohužel koupit nelze, ale můžete ho nahradit Enzymatickým peelingem.

S přáním pěkného dne
Jana Štěpánková

 

Dobrý den

nechám si zítra prodloužit řasy.
Paní se zmínila,že je potřeba užívat přípravek, který není na olejové bázi. Dosud doma s dcerou užíváme váš dvou fázový odličovač. Je vhodný i na prodloužené řasy?

děkuji za odpověď a přeji hezký den

Dobrý den, 

to Vás bohužel nepotěším. Dvoufázová odličovací emulze je založena na olejové bázi, bude potřeba zvolit jiný produkt, a to Hydratační micelární vodu.  http://www.ryor.cz/cz/produkty/odlicovani--cisteni-a-tonizace/hydratacni-micelarni-voda/


S přáním pěkného dne
Ing. Eva Štěpánková

 

Dobry den,

Nedavno byla ve vysilani Radiozurnalu dermatolozka, ktera na dotaz o kmenovych bunkach v kosmetice uvedla, ze by je rozhodne nedoporucovala. A to z duvodu, ze vedlejsi ucinky nejsou jeste zcela prozkoumany.
Je toto pravda?

Predem dekuji,
Zuzana

Dobrý den Zuzano, 

dle našich informací mluvila paní doktorka o lidských kmenových buňkách, které samozřejmě v kosmetice ani používat nemůžeme. V našich přípravcích využíváme pouze rostilnné kmenové buňky ke kterým máme klinické studie.

S přáním pěkného dne
Ing. Eva Štěpánková