MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mohu při večerním čištění pleti jako první krok místo pleťového mléka (nebo dvoufázové odličovací emulze či micelární vody) používat vlhčené čistící pleťové ubrousky a následně pleť dočistit pouze tonikem. Je to totiž mnohonásobně rychlejší a pohodlnější než muset použít několik tamponů a na každý opakovaně nanášet mléko (nebo emulzi či micelární vodu). Pleť mi po použití těchto ubrousků připadá úplně stejně kvalitně vyčištěná jako když použiji mléko (zkusila jsem poté obličej ještě cvičně přetřít právě mlékem, abych zjistila, zda mléko ještě doodlíčí nějaké zbytky nečistot a tamponek byl již úplně čistý), tak se chci zeptat na Váš názor.

Děkuji za odpověď a přeji krásný den.

Dobrý den,

Pokud Vám ubrousky vyhovují, klidně používejte. Pro mě osobně byly vždy dost suché a pleť jsem musela moc dřít, abych dosáhla kýženého efektu, navíc po otevření se rychle vysušovaly. Tedy mi více vyhovovala varianta s odličovacími tamponky a Dvoufázovou odličovací emulzí nebo mlékem a následně tonikem, i když je lehce pracnější, to máte pravdu.

Hezký den

 

Lucie Rysková

 

Dobrý den,
ráda by jsem se zeptala jak mám pečovat o pleť v zimě,a jak v létě.
Pleť se mi neloupe,nečervená ani nemám pupínky.
Mám drobné vrásky kolem očí a dále jak pečovat o pleť na noc a jak
přes den.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Pokud nemáte problémy s pletí, dá se všeobecně říci, že v zimě by měly být krémy výživnější, zatímco v létě stačí lehčí krémy.

Doporučila bych Vám krémy z řady Arganový olej, který je jedním z nejvzácnějších olejů na světě. Obsahuje velké množství antioxidačních látek, vitamin E, skvalen, který chrání pokožku před poškozením. Pokožka bude hydratovaná, vypnutá a vrásky budou redukovány.

Na léto na den Denní krém s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem a na noc pak Noční krém s hedvábím, beta-glukanem a arganovým olejem.

Na zimu pak na den Výplň vrásek pro korekci pleti a na noc Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie.

Na redukci vrásek kolem očí doporučuji Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem, které významně vypíná a vyhlazuje vrásky.

Základním krokem v péči o pleť je její čištění, pokud není dokonalé, aktivní látky z krémů se pak nemohou do pleti dostat a výsledek pak nemůže být dokonalý. Večer je potřeba pleť odlíčit od make-upu a nečistot za den ulpělých Dvoufázovou odličovací emulzí. Následně dočistit Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť a až poté nanést noční krém. Ráno pak stačí pleť přetřít Pleťovým tonikem a sundat tak nadměrný pot a prach, který se přes noc na pleti uchytil. Poté aplikovat denní krém.

Hezký den

 

Lucie Rysková

 

Dobrý den,
obracím se na paní ing. Štěpánkovou s prosbou o radu vhodné kompletní péče o pleť mé 18.leté dcery (čištění a následná péče). Cca před rokem se u ní objevila streptokoková infekce (impetigo). Od té doby je její pleť podrážděná, zarudlá a vysušená. Mám dojem, že jí dráždí cokoli včetně obyčejné vody. Krom toho trpí na akné. Pí doktorka předepisuje dělanou čistící vodu a Zineryt. Ten však stav ještě zhoršuje. Dcera je alergička ( jarní
pyly, některé druhy ovoce a zeleniny, pelyněk, ambrozii, ořechy, mák a roztoče).
Jaké produkty vaší kosmetiky by byly nejvhodnější?

Děkuji a přeji hezký den.
Daniela


Dobrý den,

Bohužel paní Ing. Štěpánková nyní není k dispozici, přesto věřím, že má odpověď pro Vás bude také dostačující.

Vaší dceři bych doporučila naši konopnou řadu včetně léčby impetigo. Obsahuje vzácný kanabidiol, který řeší většinu problémů v pokožce. Například můj otec měl nedávno pásový opar a po aplikaci Konopného výživného gelu byla léčba o dost příjemnější a rychlejší. Máme spoustu skvělých reakcí, jak výborně funguje na atopické ekzémy a jiné problémy kůže. Tedy přímo na impetigo doporučuji Konopný výživný gel. Na zbytek těla může používat dcera Konopné tělové mléko.

V tomto období dospívání, kdy je problém navíc s akné, je velmi důležité důkladné čištění pleti. Jak by tedy mělo správně vypadat? Pokud používá make-up, měla by se odlíčit Dvoufázovou odličovací emulzí. Pokud nepoužívá make-up, ať použije Čisticí pěnu s mořskými řasami, kterou může použít i na záda nebo dekolt, kde se akné objevuje. Po tomto vyčištění nesmí chybět dočištění. Doporučuji pleť Pleťové tonikum na suchou a citlivou pleť. Ráno pak stačí pleť jen vyčistit pleťovým tonikem. Na den doporučuji Konopný korekční krém pro problematickou pleť a na noc pak Konopný výživný krém s kmenovými buňkami.

Zároveň by ale měla proběhnout vnitřní očista a to pomocí čaje Lymfodren, který pročišťuje lymfatický systém. Na posílení imunity je pak výborný Olej z černuchy seté, kterým se může jak potírat, tak spíše doporučuji užívat vnitřně. Olej je určen ke zklidnění (ošetření) podrážděné, svědící a začervenalé pokožky, pomáhá při problémech atopické ekzematické pokožky. Ke snížení alergických reakcí a významnému posílení imunity doporučujeme využívat jednu lžičku denně.

Věřím, že dojde k zlepšení.

Hezký den

 

Lucie Rysková

 

Dobrý den,

kupovala jsem dceři (28 let) krémy s výtažky z bílých hroznů na den a z červených hroznů na noc, které jí vyhovovaly. V nabídce je již nemáte. Můžete mi doporučit vhodné přípravky.

Děkuji a přeji hezký den Alena T.

Dobrý den,

Jako vhodnou alternativu bych Vám doporučila z řady Mořské řady. Na den Denní krém nebo Matující krém s pudrovým efektem a na noc pak Noční krém.

Hezký den

 

Lucie Rysková

 

Dobry den, rana bych vyzkousela vasi kosmetiku. Nevim z Jake tady si mam vybrat. Mam smisenou velmi reaktivni plet. Dekuji

Dobrý den,

Pro začátek bych Vám doporučila Konopný výživný krém s kmenovými buňkami na den i na noc. Jedná se o krém s obsahem vzácného kanabidiolu, který řeší většinu problémů v pleti. Krém je neparfemovaný, nedráždivý. Zároveň díky obsahu aktivních látek pleť regeneruje, hydratuje a vyživuje.

Základem v péči o pleť je její správné čištění, tedy večer by mělo probíhat čištění pomocí Dvoufázové odličovací emulze, která z pleti smyje make-up a nečistoty za den ulpělé na pleti a následně nesmí chybět dočištění Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť. Ráno potom stačí pleť přetřít pouze tonikem.

Hezký den

 

Lucie Rysková

 

Dobrý den,


prosím o radu. Používám Ryor denní krém s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem. Teď se chystáme k moři, mohu na tento krém aplikovat opalovací krém s UV ochranou 30 (není od Ryoru)? Nebo mám na 14 dní přerušit aplikaci denního krému a aplikovat pouze opalovací krém?
Mohu na Ryor denní krém s kyselinou hyaluronovou aplikovat krém proti akné?

Děkuji
S pozdravem
Karla

Dobrý den, Karlo,

 

určitě se překrývání nebojte a jakýkoliv denní krém překryjte opalovacím krémem z řady Sun Care - doporučuji SPF 15 nebo SPF 30, pleť musíme proti slunci chránit :) Jen bych na pleť nevolila SPF 50 (je z krémů z řady Sun Care nejvýživnější a myslím, že tak výživný krém je na obličej již zbytečný). SPF 15 nebo 30 Vás na obličeji ochrání dostatečně, je však třeba krém aplikovat opakovaně několikrát denně.

 

 

Krém na akné bych doporučila použít jako první a až poté ho překryjte denním krémem. Vždy se držíme pravidla, že jako první používáme lehčí přípravky (séra) nebo ty přípravky, které na něco cílí - v tomto případě na pomoc pleti proti akné.

 

Mohl by Vás zajímat i náš novější přípravek z řady Cannabis Derma Care - Konopný korekční krém pro problematickou pleť, my tento krém definujeme jako krém na jakékoliv pupínky, které už nejsou problémem pouze náctiletých :) Akné a různé druhý pupínků jsou často způsobeny např. hormonálními změnami a mohou se proto vyskytnout v každém věku a právě pro tyto méně definovatelné problémy s pletí je Konopný korekční krém pro problematickou pleť (nebo také "KKKPPP" jak mu přezdíváme) určen.

 

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat

 

Veronika Čížková

 

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jak mám pečovat o pleť v zimním období a jak v letním.Mám smíšenou pleť s T zónou.Prosím o doporučení krémů na den i noc vzhledem k mému typu pleti a věku.Předem děkuji za brzkou odpověď a přeji pěkný den Parzyková.

Dobrý den, Ivano,

 

rozdíl mezi ošetřením v létě a v zimě je v zásadě dvojí:

 

Na zimu musíme pleť chránit proti vnějším vlivům jako je chlad, mráz apod. Častěji volíme výživnější krémy.

V létě stačí lehčí hydratační krémy, ale je třeba pleť intenzivně chránit proti slunečnímu záření (nenechte se však zmást, UV paprsky září celoročně, i v zimě).

 

Večerní péče:

1) Odličte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličumeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

2) Pleť dočištěte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť

3) Na celý obličej aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou, toto sérum obsahuje vysoké množství kyseliny hyalurnovoé a arganový olej, slouží k dodání hydratace a výživy -> protivráskový efekt.

4) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť, my tento krém definujeme jako krém na jakékoliv pupínky a mastnou pleť, které už nejsou problémem pouze náctiletých :) Akné a různé druhý pupínků jsou často způsobeny např. hormonálními změnami a mohou se proto vyskytnout v každém věku a právě pro tyto méně definovatelné problémy s pletí je Konopný korekční krém pro problematickou pleť (nebo také "KKKPPP" jak mu přezdíváme) určen.

Pokud Vás trápí pouze mastnější T-zona, ale nemáte problém s pupínky, stačí na den použít Matující krém s pudrovým efektem a na noc zvolte Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami.

 

Ranní péče:

 

1) Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť

2) Na celý obličej aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou.

3) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť (případně Matující krém s pudrovým efektem)

4)

V LÉTĚ překryjte pleť Duo-aktivním krémem SPF 15

V ZIMĚ překryjte pleť Denním krémem s arganovým olejem

 

5) Vyzkoušejte náš Rozjasňující 3v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve třech odstínech.

 

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat

 

Veronika Čížková

 

Dobrý den,
ráda bych zakoupila vhodnou kosmetiku pro běžné užívání.
Potřebuji něco na čištění pleti (ranní i večerní), oční krém, denní a noční krém.
Denní i noční sérum zatím mám .
Je mi 50 let, mám suchou pleť, citlivé oči, pracuji v kancelářském prostředí, obličej štíhlý.
Děkuji.
S pozdravem
Iveta Plecháčová

Dobrý den, Iveto,

 

doporučila bych Vám kompletní program na ošetření pleti - odlíčení, čištění, denní, noční i oční krém na suchou pleť, která je zároveň citlivá a navíc bude Vaši pleť chránit nejen v běžném životě, ale i v např. klimatizovaném prostředí kanceláře:

 

 

Večerní péče:

1) Odličte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličumeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

2) Dočistěte pleť pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť (v této fázi odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě, např. pot).

3) Na celý obličej aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou, toto sérum obsahuje vysoké množství kyseliny hyalurnovoé a arganový olej, slouží k dodání hydratace a výživy -> protivráskový efekt.

4) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem - unikátní aktivní látka Matrixyl vypíná a vyhlazuje vrásky, ceramidy zajišťují vysokou hydrataci a regeneraci pokožky, vitamin E působí antioxidačně, skvalen pokožku zjemňuje, hydratuje a zlepšuje kožní bariéru.

5) Aplikujte na noc Konopný výživný krém s kmenovými buňkami, který kromě kmenových buněk (spouští rychlou regeneraci a zpevnění pokožky) obsahuje  navíc také vzácný kanabidiol (CBD), který se získává z konopí a který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky.

 

Ranní péče:

1) Očistěte a osvěžte po noci pleť pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť.

2) Na celý obličej opět aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou.

3) Na oční okolí opět aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem.

5) Na den také použijte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami.

6) Zkuste navíc náš Rozjasňující make-up 8v1, je v dispozici ve třech odstínech (light, medium, dark) a udělá opravdu velký efekt v rozjasnění pleti. Nemusíte se bát hutné konzistence, ani efektu "masky" jako u jiných make-upů. Náš make-up je lehoučký, jemný, krásně se přizpůsobí tónu pleti a pleť sjednotí. Zakrývá i různá začervenání na pleti a uvidíte, že okamžitě dodá pleťi jiskru :)


Nelekejte se většího množství bodů, výsledná péče tolik času nezabere. Ráda to přirovnávám k čištění zubů - jakmile si na to navyknete, bude to pro Vás naprosto automatické :)

 

Nezapomínejte také na tělo a celkový relax - zkuste náš Zjemňující cukrový peeling Lemongrass, který za pomoci cukru zbaví pokožku těla odumřelých buněk, olej pokožku promaže a svěží vůně citrónové trávy osvěží a zrelaxuje tělo i mysl. Doporučuji také aplikovat v průběhu dne jen na pokožku rukou při pocitu únavy, promasírovat a opláchnout.


Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat

Veronika Čížková

 

Dobrý den, ráda bych si zakoupila na vyzkoušení kosmetiku od Vás, mám smíšenou pleť, v T-zóně se mi hodně leskne, pleť mám citlivou a nesjednocenou, bez líčidel je pleť taková začervenalá někdy, teď se mi i hodně vysušuje na bradě, sem tam se objeví na bradě nějaké akné, mám, teď hlavně velký problém s nesjednocenou citlivou pletí, která se leskne a na bradě se loupe, nevím co s tím a co na to používat za čištění, co na večer, co na den atd...prosím o radu. Děkuji

Dobrý den,

 

ve Vašem věku se již nejedná vyloženě o projevy aknotické pleti, příčiny mohou být různé, např. hormonální změny v těle, apod. Ale i s ošetřením tohoto typu pleti máme zkušenosti, takže Vám ušijeme ošetření na míru :)

 

Večerní péče:

1) Odličte pleť pomocí Hydratační micelární vody, která je nemastná a navíc obsahuje i regenerační arginin (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti).

 

2) Na pleť aplikujte Čisticí pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť, která  díky obsahu mořských řas redukuje a citlivě odstraňuje přebytečný kožní maz, dlouhodobě udržuje matný vzhled a vláčnost pleti. Pěna je vhodná na mytí i jiných aknózních partií těla (záda, ramena, dekolt). Po použití pleť opláchněte vodou.

 

3) Pleť dočištěte Bylinným tonikem na problematickou pleť z řady Aknestop.

 

4) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť, my tento krém definujeme jako krém na jakékoliv pupínky, které už nejsou problémem pouze náctiletých :) Akné a různé druhý pupínků jsou často způsobeny např. hormonálními změnami a mohou se proto vyskytnout v každém věku a právě pro tyto méně definovatelné problémy s pletí je Konopný korekční krém pro problematickou pleť (nebo také "KKKPPP" jak mu přezdíváme) určen.

 

 

Ranní péče:

 

1) Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikem na problematickou pleť z řady Aknestop.

 

2) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

 

3) Vyzkoušejte náš Rozjasňující 3v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve třech odstínech.

 

Aknestop roll-on - používejte bodově na problematická místa (pupínky).  Klidně používejte již při prvních pocitech, že se tvoří nový pupínek, pokud zasáhnete včas tak se ani neobjeví. Osobně doporučuji nosit v kabelce, hodí ve vždy a všude :)

Nelekejte se množství kroků, vždy to přirovnávám k čištění zubů, jakmile si na postup zvyknete, stane se to věcí naprosto automatickou. Hlavně v ošetření vytrvejte, účinek se dostaví až po cca 3-4 týdnech užívání.

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat

 

Veronika Čížková

 

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem. Již několikrát jsem si zakoupila vaší kosmetiku na obličej. Jelikož mi velmi vyhovuje, ráda bych se zeptala na Vaše doporučení, jaký krém z vaší bohaté nabídky by byl pro mě nejvhodnější. Většinou u krémů uvádíte pro všechny věkové kategorie, ale já bych ráda krémy, které by byly vhodné pro mojí věkovou kategorii. Je-li to možné, prosím o radu, které zvolit. Pleť mám smíšenou, pravidelně chodím ke kosmetičce, takž snad i udržovanou :-)

Děkuji moc za radu a informaci.
I.Doškářová

Dobrý den,

 

jsme rádi, že jste s výrobky RYOR spokojená :)

 

Vzhledem k Vašemu věku a typu pleti, který popisujete bych Vám doporučila Denní krém s arganovým olejem na denní ošetření pleti a Noční krém s arganovým olejem na večerní aplikaci. Případně je na noc možné použít i Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami.

 

 

Večerní péče:

1) Odličte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličumeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

2) Dočistěte pleť pomocí Bylinného tonika na normální a smíšenou pleť.  (v této fázi odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě, např. pot).

3) Na celý obličej aplikujte Kyselinu hyaluronovou. Pro zvýšení účinku hydratace navlhčete odličovací tamponek tonikem a pleť lehce zaťukejte, kyselina hyaluronová pojímá víc než tisícinásobek své vlastní váhy vody - > vysoká hydratace a protivráskový efekt.

4) Na celý obličej aklikujte Noční krém s arganovým olejem nebo Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami.

 

Ranní péče:

1) Očistěte a osvěžte po noci pleť pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť.

2) Na celý obličej opět aplikujte Kyselinu hyaluronovou.

3) Na celý obličej aplikujte Denní krém s arganovým olejem

6) Zkuste navíc náš Rozjasňující make-up 8v1, je v dispozici ve třech odstínech (light, medium, dark) a udělá opravdu velký efekt v rozjasnění pleti. Nemusíte se bát hutné konzistence, ani efektu "masky" jako u jiných make-upů. Náš make-up je lehoučký, jemný, krásně se přizpůsobí tónu pleti a pleť sjednotí. Zakrývá i různé projevy začervenání na pleti.


Nelekejte se většího množství bodů, výsledná péče tolik času nezabere a jakmile se do toho "dostanete" tak to bude jako čistění zubů, automatické :)

 

Nezapomínejte také na tělo a celkový relax - zkuste náš Zjemňující cukrový peeling Lemongrass, který za pomoci cukru zbaví pokožku těla odumřelých buněk, olej pokožku promaže a svěží vůně citrónové trávy osvěží a zrelaxuje tělo i mysl. Doporučuji také aplikovat v průběhu dne jen na pokožku rukou při pocitu únavy, promasírovat a opláchnout.


Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat

Veronika Čížková