MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den, mám smíšenou až mastnou pleť, téměř bez větších vrásek. V puběrtě jsem trpěla na akné. Akné se mi ovšem objevuje i nyní, pleť mám jakoby hrbolatou, s většími póry. Potřebovala bych ji vyhladit (jakoby obrousit) a zpevnit. Prosím, jaký krém, s jakým složením, zvolit? Nemohu používat vysloveně kosmetiku pro mastnou pleť, protože mi stahuje tváře (líce). Uvítala bych i radu ohledně čištění pleti v charakteru mycího gelu, který lze nanést na vlhkou pleť a ihned smýt přímo při sprchování. Denně se líčím make-upem. Bohužel asi po hodině nalíčení se mi hodně leskne čelo, nos a okolí nosu...Čištění pleti (včetně odstranění make-upu) provádím nyní tak, že po vyčištění čistícím gelem pleť ještě dočistím micelární vodou. Chtěla bych zvolit v komplexu péče o pleť Vaše přípravky, jen nevím, které pro moji pleť zvolit od čištění až po ošetření...Děkuji a přeji pěkný den ! Jitka

Dobrý den, Jitko,

začneme tedy od začátku. Naprostým základem v péči o pleť je správné odlíčení, které by mělo vypadat následovně:

Večer

v prvním kroku je potřeba odlíčit make-up, tedy přinejmenším oči je potřeba odlíčit Dvoufázovou odličovací emulzí, která je naprosto dokonalá a i voděodolnou řasenku odlíčí jedna dvě. Nebo dle preference můžete použít Odličovací mléko nebo zmíněnou Micelární vodu. Tímto přípravkem odlíčíte oči. Píšete, že preferujete mycí gel do sprchy. Takový Mycí gel s minerály máme, šetrně jím odlíčíte ve sprše zbytek make-up, díky obsaženým minerálům nenarušuje přirozený ochranný film pokožky. Těmito dvěma kroky odstraníte z pokožky make-up a nečistoty za den ulpělé jako např. smog a další nečistoty rozpustné v tucích. Je nezbytné dočištění pleti od nečistot rozpustných ve vodě, jako pot, přebytečný maz vhodným pleťovým tonikem. Dle Vašeho popisu Vám doporučuji Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť. Následně můžete již aplikovat noční krém. Pokud občas trpíte na akné, doporučuji Konopný výživný krém s kmenovými buňkami. Díky obsaženému kanabidiolu, který řeší většinu problémů v pleti, vyřeší případný pupínek, kmenové buňky si poradí s případnými vráskami a pleť hezky vyživí.

Ráno

Stačí pleť přetřít tamponkem s tonikem, tím ji vyčistíte od nadměrného potu vytvořeného přes noc. Nedoporučuji mýt obličej kohoutkovou vodou, jelikož obsahuje většinou velké množství chloru a tím pokožku zbytečně vysušuju. Pak má pleť tendenci se více mastit. Ráno po ošetření tonikem již můžete na pleť nanést denní krém. Klidně použijte již zmíněný Konopný výživný krém s kmenovými buňkami. Pokud by na Vás byl moc mastný, což si nemyslím vzhledem k tomu, že Vás pnou líce, můžete vyzkoušet lehčí Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

K zcelení pokožky pod make-up doporučuji Podkladovou bázi, která krásně zjemní pokožku, skryje póry a nerovnosti a navíc Vám make-up vydrží mnohem déle.

Jednou týdně také doporučuji Peeling pleti, obrousíte tak odumřelé buňky a nebudete mít takové nerovnosti.

Věřím, že s touto péčí se pleť zlepší a budete spokojená.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jaké máte krémy na zimu? Jakou řadu krémů vybrat pro třicetiletou ženu po porodu? Doposud bez problémů s pletí, má smíšenou pleť. Děkuji Hruboňová Mirka

Dobrý den,

doporučila bych jí na den Denní krém s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem. Kyselina hyaluronová dodává pleti ztracenou hydratace a arganový olej, neboli marocké zlato, chrání pokožku před poškozením. Pokožka bude svěží, vypnutá a vyživená. Na noc bych pak doporučila Výživný krém s ceramidy.

Základem v péči o pleť je její čištění, které by mělo vypadat večer tak, že se nejdříve odlíčí Dvoufázovou odličovací emulzí, Odličovacím mlékem nebo Micelární vodou, kterou odlíčí make-up a další nečistoty ulpělé na pleti přes den, které jsou rozpustné v tucích. Nesmí ale chybět dočištění Pleťovým tonikem, které dočistí pleť a odstraní zbylé nečistoty rozpustné ve vodě. Až po tomto důkladném vyčištění přijde na řadu krém.

Ráno by pak čištění mělo být jen tonikem. Omývat obličej vodou z kohoutku nedoporučuji, jelikož obsahuje vysoké množství chloru a nadměrně pokožku vysušuje. Po přetření plet tonikem se již aplikuje denní krém a dále případně make-up.

Ať se Vám daří

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký krém použít pro zimní období. Mám mastnou plet´ s rozšířenými póry, i když ted´v chladnějším období spíše smíšenou, drobnější vrásky kolem očí a úst. Doposud používám na noc Revitalizeční sérum s kys. hyalur a arg. olejem a jako denní Duo-aktivní krém.

Předem děkuji za odpověd´, Radka

Dobrý den, Radko,

pokud jste spokojená s arganovou řadou, doporučila bych Vám na noční péči Noční krém s hedvábím, betaglukanem a arganovým olejem. Zároveň, ale můžete pod něj použít i Vámi zmíněné Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou, tím zvýšíte protivráskový efekt.

Na den můžete použít také Revitalizační sérum, ale je potřeba ho překrýt Denním krémem s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem. Duo aktivní krém používejte jen pokud máte velký sklon k pigmentovým skvrnám nebo když bude slunko. Postup je pak následující: nejdříve Revitalizační sérum, poté Duo aktivní a naposledy Denní krém.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den,

je možné použít masku s kyselinou hyaluronovou jako závěrečnou masku po hloubkovém čištění pleti pro uzavření pórů? Moje pokožka má výrazné sklony k akné a tvorbě komedonů, ale zároveň potřebuje intenzivní hydrataci, proto bych na ni v závěrečné fázi nerada dávala opět produkt na mastnou a problematickou pleť. Uzavře tato maska póry, je k tomuto účelu vhodná?

Děkuji

Martina

Dobrý den,

maska s kyselinou hyaluronovou krásně hydratuje, ale póry nestahuje. Po hloubkovém čištění spíše doporučuji použí Adstringentní masku, pokud chcete masku nebo použít sérum - Zklidňující sérum na rozšířené póry.

Na černé tečky je také výborná Maska na černé tečky, kterou můžete lokálně použít na tečky jednou týdne.

Abyste eliminovala tvorbu komedonů a pleť mohla z krémů využít maximum, je nezbytné dokonalé čištění pleti, které by mělo vypadat následovně.

Pokud máte akné i na dekoltu nebo zádech doporučuji v prvním kroku odlíčit oči od řasenky a make-upu Dvoufázovou odličovací emulzí a následně pak pleť, případně dekolt, záda ve sprše umýt Čisticí pěnou s mořskými řasami a následně dočistit pleť pleťovým tonikem Hydroperfekt.

Pokud netrpíte tolik akné, je možné se odlíčit pouze Doufázovou odličovací emulzí a následně dočistit Hydroperfektem. Tonikum je nezbytné, protože dočišťuje pleť od nečitot rozpustných ve vodě. Emulze, mléko nebo micelární voda odstraňuje nečistoty rozpustné v tucích. Když takto pleť odlíčíte, tvorba komedonů se výrazně sníží.

Po vyčištění pleti emulzí, pěnou a tonikem na noc použijte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami.

Ráno pak pleť jen přetřete tamponkem s tonikem. Nedoporučuji mýt obličej vodou z kohoutku, jelikož obsahuje velké množství chloru a pleť se zbytečně vysušuje. Tedy ráno přetřít obličej jen tamponkem s tonikem a pak použijete již zmíněný Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

Věřím, že se Váš problém vyřeší.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den, je mi 24 let od mala mám atopický ekzém, suchou pokožku a poslední dobou trpím na zarudnutí pokožky v obličeji, hodně suchá místa(hlavně oční víčka, čelo, tváře, vzhledem k senné rýmě i citlivá místa kolem nosu, vysušené rty). Prosím o doporučení některých z výrobků RYOR, které by mohly alespoň trochu pomoci. Mohu na takovou pokožku použít i RYOR make-up 8v1? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

přímo na takovou pleť máme konopnou řadu. Obsahuje vzácný kanabidiol, který řeší většinu problémů v pokožce. Mnoho lidí s atopickými ekzémy nám posílá pozitivní reakce na náš Konopný výživný gel, který jim pomohl více než kdejaká mastička.

Na nejhorší místa tedy naneste tento gel. Na zbytek pleti nanášejte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami a pokud máte pleť mastnější, používejte Konopný korekční krém pro problematickou pleť. Na tělo pak je výborné Konopné tělové mléko, mnoho lidí ho používá i na obličej.

Základem péče o pleť je dokonale vyčištěná pleť. Večer by měla péče vypadat tak, že make-up a další nečistoty vyčistíte mlékem, odličovací emulzí nebo micelární vodou. Odstraníte tak nečistoty rozpustné v tucích. Nesmí ale následovat 2. krok - dočištění pleťovým tonikem, které odstraní nečistoty rozpustné ve vodě. Doporučuji Vám velmi jemné, hydratační pleťové toniku Hydroperfekt. Ráno pak stačí pleť přetřít jen tonikem.

Pokud máte takto citlivou pleť, nedoporučuji omývat obličej běžnou vodou z kohoutku, jelikož obsahuje vysoký obsah chloru, který pleť nadměrně vysušuje. Zanedlouho si na tento krok - pouze "umytí" obličeje tamponkem s Hydroperfektem zvyknete a pleť se Vám za to velmi odvděčí.

Make-up určitě můžete používat, pokud nemáte vyloženě čerstvá, červená ložiska atopického ekzému. Po pár dnech používání výše zmíněné péče se pokožka zklidní a make-up můžete používat.

Držím palce s péčí

Hezký den

Lucie Rysková

 


Dobrý den,


prosím o radu. Používám nově (asi 5 dní)
Konopný korekční krém pro problematickou pleť, ale má pleť je po jeho použití zarudlá, suchá a osypaná. Zmizí tato alergická reakce po delším používání, nebo mám krém přestat používat. Denní krém s arganovým olejem byl vpořádku, noční krém se zlatem také.

Děkuji
S pozdravem
Martina

Dobrý den,

pokud máte vyloženě alergickou reakci, že jste osypaná, přestaňte používat. Pokud ne, vydržte alespoň týden.

Z Vašeho popisu mi ale spíše příjde, že je krém na Vás moc suchý, jelikož další uvedené krém Denní s arganovým oleje a Noční krém se zlatem jsou mastnější. Z konopné řady bych Vám více doporučila Konopný výživný krém s kmenovými buňkami. Všechny výrobky z konopné řadě obsahují kanabidiol, velmi vzácnou a hojivou látku, která řeší většinu problémů v pleti, proto se divím, že byste na něj měla vyloženě alergickou reakci. Vyzkoušejte použít Konopný korekční krém pro problematickou pleť a následně na něj nanést noční krém, na který jste zvyklá. Věřím, že se Vám uleví a bude po problému.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, jak postupovat v péči o svoji pleť a jaké přípravky zvolit? Je mi 29 let a mám spíše normální pleť. V některém období spíše mastnější, v některém sušší, občas se mi udělají drobné pupínky. Doposud jsem používala jen noční krém od Garnieru - Sleep miracle. Pleť po něm byla krásně hebká. Ráda bych si již zakoupia ale takovou kosmetiku, která by mi pomohla předcházet vzniku vrásek a pomohla popř. i vyhladit mimické vrásky kolem úst. Mám spoustu vzorečků z lékárny, kde očekávám, že kosmetika vzhledem ke své ceně bude účinná. Slyšela jsem ale také na Vaši kosmetiku, která je cenově dostupnější, velmi dobré ohlasy, proto se obracím s prosbou o radu právě na Vás.

Předem Vám děkuji za odpověď

Aneta

Dobrý den, Aneto,

 

děkujeme za zájem o naše výrobky, pevně věřím, že Vás nezklamou.

 

Doporučila bych Vám Konopný korekční krém pro problematickou pleť - tento přípravek je pro blíže nespecifikované problémy pleti týkající se hlavně mastnější pleti, pleti s výskytem pupínků, či vyrážek. Je to takový krém pro ženy a slečny, které mají pubertu za sebou, ale pleť občas zlobí, ač se vyloženě o aknotické projevy nejedná. V případě těchto problémů se často jedná i o hormonální záležitosti spojené např. s užíváním antikoncepce, vysazením antikoncepce nebo když se prostě jednou za čas "zblázní" pleť :)

 

Tento krém dostatečně hydratuje, pleť nemastí a díky obsahu unikátní látky kanabidiol (CBD) pomáhá řešit zásadní problémy pleti a má velký regenerační potenciál. Je vhodný i pro péči o vrásky, nebo naopak o prevenci.

 

Přímo pro Váš typ pleti bych doporučila následující ošetření:

 

Večerní péče:

1) Odličujte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulzeHydratační micelární vody (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličumeme nečistoty jako např. smog a prachové částice

2) Aplikujte Čistíci pěnu s mořskými řasami, která dočistí zbytky nečistot na pleti a zároveň díky obsahu mořských řas pomáhá vyrovnávat a srovnávat tvorbu mazu. Pěnu smyjte. Můžete používat i na další problematické partie, kde by se mohly vyskytovat pupínky (záda, ramena, dekolt).

2) Dočistěte pleť pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť (v této fázi odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě, např. pot).

3) Pro protivráskovou péči na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem - unikátní aktivní látka Matrixyl vypíná a vyhlazuje vrásky, ceramidy zajišťují vysokou hydrataci a regeneraci pokožky, vitamin E působí antioxidačně, skvalen pokožku zjemňuje, hydratuje a zlepšuje kožní bariéru. Můžete používat jak na oční okolí, lokálně na vrásky, případně preventivně na celý obličej.

4) Aplikujte na noc Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

 

Ranní péče:

1) Očistěte a osvěžte po noci pleť pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť.

2) Aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem - můžete používat jak na oční okolí, lokálně na vrásky, případně preventivně na celý obličej.

3) Aplikujte na den Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

4) Přes zimu a v mrazech pleť překryjte Duo-aktivním krémem pro větší výživu a ochrannu.

5) Vyzkoušejte náš Rozjasňující 3v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve třech odstínech.

 

Na pupínky také doporučuji mít nablízku Aknestop Roll-on, je o velikosti balzámu na rty a pupínky se díky němu zasušují a mizí :)

 

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)

 

Se všemi těmito výrobky mám velmi osobní zkušenost a věřím, že Vám pomohou :)

 

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat

 

Veronika Čížková

 

Dobrý den trápí mě periorální dermatitida a zajímalo by mě když se vyléčí tak jestlise mohu vrátit k pečující kosmetice a jakou vaši řadu by jste mi nejlépe doporučily aby se už nevratila.Děkuji za odpoved s pozdravem Lucie

Dobrý den,

na periorální dermatitidu bych Vám doporučila náš krém Klidnicí sérum pro intolerantní pokožku , které je přímo na tento problém. Vyzkoušejte sérum a věřím, že se Vaše potíže velmi zmírní. Následně potom můžete používat běžný krém. Dle Vašeho věku bych Vám doporučila Konopný korekční krém pro problematickou pleť, který díky obsaženému, vzácnému kanabidiolu také napomáhá řešit většinu problému v pokožce.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den,
Kosmetiku Ryor používám delší dobu. Je to jedna z mála kosmetik, která mi mi vyhovuje. V současné době používám řadu Arganový olej.
Revitalizační sérum + Noční krém s hedbvábím + Denní krém s kyselinou hyaluronovou.
V prodejně Ryor mi p. prodavačka doporučila Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie.
Jak mohu tyto krémy kombinovat a jakým krém použít na zmírnění tvorby vrásek?
Děkuji.

Dobrý den, paní Evo,

 

děkujeme za přízeň, jsme moc rádi, že Vám naše výrobky vyhovují :)

 

Doporučuji následující ošetření, nezapomínejte ani na čistění:

 

Večerní péče:

1) Odličujte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličumeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

2) Dočistěte pleť pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť (v této fázi odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě, např. pot).

3) Na celý obličej aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou, toto sérum obsahuje vysoké množství kyseliny hyalurnovoé a arganový olej, slouží k dodání hydratace a výživy -> protivráskový efekt.

4) Pro protivráskovou péči na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem - unikátní aktivní látka Matrixyl vypíná a vyhlazuje vrásky, ceramidy zajišťují vysokou hydrataci a regeneraci pokožky, vitamin E působí antioxidačně, skvalen pokožku zjemňuje, hydratuje a zlepšuje kožní bariéru.

5) Lokálně aplikujte na vrásky dvakrát denně ráno a večer Výplň vrásek pro korekci pleti. Tento přípravek pleť vypíná jak okamžitě (efekt vydrží cca 5 hodin) a také na dlouhodobém principu, kdy příkazové látky stimulují tvorbu vlastního tuku a tím vlastně "vyplníme" samotné vrásky.

6) Aplikujte na noc Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie, případně Noční krém s hedvábím.

 

Ranní péče:

1) Očistěte a osvěžte po noci pleť pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť.

2) Na celý obličej aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou.

3) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem.

4) Lokálně aplikujte na vrásky Výplň vrásek pro korekci pleti.

5) Na den použijte Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie. Kromě arganového oleje obsahuje i arganové máslo a hlavně kmenové buňky z argánie, které redukují vrásky až o 26 % a přes den pleť chrání proti nepříznivým vnějším vlivům.

 

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)

Případně také můžete péči doplnit Maskou s kyselinou hyaluronovou z naší řady Professional Skin Care, kterou aplikujte 1x týdně na obličej, krk i dekolt, nechte působit 20 min a poté rozestřete do ztracena (tato maska se nemusí smývat vodou).

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat

 

Veronika Čížková

 


Dobrý den,
koupila jsem si Váš Vlasový keratin sprej. Na balení je tak miniaturní popis , že i s lupou jsem měla problém ho přečít. Takže jsem si ho vyhledla na Vašem e-chopu. Je tam ale uvedeno, že se má použít na ručníkem vysušené vlasy, pravděpodobně po umytí. Nemyji si vlasy obden, právě proto, že je mám suché. Potřebuji jim dodat vlhkost a trochu je uhladit. Vlasy si již nebarvím , takže nejsou zatížené chemickými ani rádoby přírodně tvářícími přípravky na barvení vlasů.
Ptám se tedy, zda se může keratin použít i na suché vlasy i když si je neumyji a zda mi častější používání vlasy zbytečně ještě více nevysuší.
S pozdravem Jana Brant

Dobrý den,

výrobek Vlasový keratin sprej se může aplikovat jak na umyté vlasy, kdy navíc zajišťuje funkci kondicionéru, lepší rozčesatelnost a navíc nemusíte vymývat jako kondicionér, ale zároveň také kdykoliv na suché vlasy, kdy je oživí a také regeneruje. Dalo by se říci, čím více budete keratin používat, tím více budou vlasy regenerované :)

Hezký den a mnoho úspěchu.

Lucie Rysková