MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Používám ultrazvukovou špachtli v domácím prostředí. Chtěla bych se zeptat, jak často ji mohu používat na zapracování sér a krémů? A zda je opravdu na zapracování nutné použití vodivého gelu. Byla jsem na ošetření u kosmetičky a ta použila jen sérum a hned zažehlovala špachtlí. Na videích na youtube to většinou dělají také tak. Já nejdříve nechám vsáknout buď vaše sérum s kyselinou hyaluronovou nebo kolagenový gel na vrásky, potom ňa pleť nanesu vodivý gel a použiji špachtli, ale po setření gelu ubrouskem si přijdu stále upatlaná, je možné smýt gel pleťovou vodou aquaton? Jsou už účinné látky natolik zapracované, že si to zase nesmyji? A mohu potom ještě zažehlit i aplikovaný krém? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, paní Renato,

 

ultrazvukovou špachtli na zapracovávání krému doporučujeme používat jednou týdně (dle citlivosti pleti, pokud je pleť citlivější a viditelně jí to nevyhovuje tak intenzitu používání snížit).

 

Při zapracovávání krému se opravdu musí používat Vodivý gel, bez toho nedocílíme toho, že aktivní látky pronikají do pleti s větší intenzitou (v sérech a maskách není vodivá látka).

 

Pleť po použití Vodivého gelu můžete očistit pomocí tonika Aquaton (případně nového tonika Hydroperfekt) a poté aplikovat krém dle typu pleti.

 

Krém nemusíte zapracovávat ultrazvukovou špachtlí, pleť je již vyživená z prvního zapracování. Navíc krém sám o sobě opět bez Vodivého gelu pomocí ultrazvuku intenzivněji do pleti nezapracujete.

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit.

 

S pozdravem, Veronika Čížková

 

Dobrý den, jak správně používat urychlovač růstu? Nikde se nemohu dovědět přesný postup. Používá se pravidelně ráno a večer do umytých/ neumytých vlasů? Do mokrých/ suchých vlasů?? Aplikuje se na pokožku rozhrnováním pěšinek hřebenem? Na jaká místa se všude má aplikovat? Mohu ho aplikovat do vlasů večer ,které neumyji a jsou upraveny stylingovým přípravkem? Děkuji.

Dobrý den, Lenko,

Urychlovač růstu vlastů se používá ráno a večer, jedno jestli do umytých nebo suchých vlasů, jelikož se aplikuje na pokožku hlavy, nikoliv do délek vlasů. Jedno jestli si rukou odhrnete pěšinku nebo hřebenem. Aplikujte ráno a večer na pokožku hlavy, na potřebná místa, promasírujte pokožku hlavy prsty, tím aktivujete látku a prokrvením pokožky látku lépe přijímá. Balení jedné lahvičky Vám vydrží na 3 měsíšní kúru.

Ať se Vám daří.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý večer, prosím poraďte mi krém, keďže si z Vašej ponuky fakt neviem vybrať. Mám zmiešanú pleť s T- zónou, občas so sklonom k akné a so zacervenaním hlavne v chlade, ale potrebovala by som niečo na zimu, keďže pracujem vonku. Mal by to byt výživný krém ale nie príliš mastný, tak neviem či s arganovym olejom alebo s morskými riasami by bol vhodnejší. Ďakujem za odpoveď.

Dobrý den, paní Lýdie,

na Vaši pleť bude skvělým pomocníkem Konopný výživný krém s kmenovými buňkami, obsažený vzácný kanabidiol řeší většinu problémů v pleti, tedy včetně začervenání. Vyživí pleť a kmenové buňky působí proti vráskám. Tento krém používejte ráno i večer. Také doporučuji používat Konopné tělové mléko, které pokožku těla zklidní a krásně vyživí.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den,
prosím o přehled kosmetických výrobků Ryor, které by pro mne byly vhodné pro období podzim a zima vzhledem k mému věku - pleťová a tělová kosmetika. Pleť mám normální, bez vrásek, občas mne po použití pleťového krému pálí oční okolí, i když jej nanesu dost daleko od víček. V současnosti používám k večernímu odlíčení dvoufázovou emulzi, bylinné tonikum na normální pleť a levandulový hydratační krém. Ráno jen bylinné tonikum a levandulový krém. Jednou týdně hydratační masku s minerály. Výše uvedené výrobky jsou na pleti příjemné a žádné reakce nevyvolávají. Nicméně bych zřejmě měla vyměnit hydratační krém za výživný. Bojím se však reakce v očním okolí. Předem děkuji.
K.


Dobrý den, paní Kateřino,

chválím Vás za perfektní čištění pleti, tedy dvoukrokové večer - odlíčení dvoufázovou emulzí a dočištění tonikem a ráno přečištění tonikem. Všeobecně by se v zimě měly používat krémy více výživné, přesto pokud Vám Hydratační krém s levandulí vyhovuje, můžete používat i v zimě, je i do zimy. Pokud budete cítít sušší pokožku, vyzkoušejte Výživný krém s levandulí. Na oční okolí i citlivých pletí je výborné Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem. Aplikuje se na kost pod okem a na nadočnicový oblouk, tím by Vás oči neměly pálit. Pokud máte citlivé oči, neměla byste mazat krémy přímo pod oči, ale jen na místa výše zmíněná.

Na tělo doporučuji jednou týdně odumřelé buňky obrousit Zjemňujícím cukrovým peelingem , obsahuje vonnou silici Lemongrass a olej, který Vás krásně promaže, tedy již nemusíte používat po peelingu krém. Ve dnech bez peelingu doporučuji buď Tělové mléko s levandulí, pokud ji máte ráda nebo Tělové mléko s amarantovým olejem, které je vhodné pro všechny typy pletí včetně citlivé.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den,
prosím Vás o vypsání vhodných krémů, gelů a sér na pleť:
Je mi 33let, vrásky začínají, pleť kolem očí povadá, typ pleti mám normální, přes zimu se mi dělá peronární dermatitida.
Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Marcela B.

Dobrý den, Marcelo,

Základem péče o pleť je čistění pleti, které by mělo vypadat následovně:

Večerní péče:

1) Odličujte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

2) Dočistěte pleť pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť (v této fázi odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě, např. pot).

3) Na celý obličej aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou, toto sérum obsahuje vysoké množství kyseliny hyalurnovoé a arganový olej, slouží k dodání hydratace a výživy -> protivráskový efekt.

4) Pro protivráskovou péči na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem- unikátní aktivní látka Matrixyl vypíná a vyhlazuje vrásky, ceramidy zajišťují vysokou hydrataci a regeneraci pokožky, vitamin E působí antioxidačně, skvalen pokožku zjemňuje, hydratuje a zlepšuje kožní bariéru.

5) Aplikujte na noc Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie, případně Noční krém s hedvábím.

Ranní péče:

1) Očistěte a osvěžte po noci pleť pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť.

2) Na celý obličej aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou.

3) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem.

4) Na den použijte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami.


 

Nelekejte se většího množství bodů, po pár týdnech si na péči zvyknete a přijde Vám všední :)

 

Hezký den

 

Lucie Rysková

 

Dobrý den.
Velice Vás prosím o radu. Moje pleť je smíšená. Pokud jí vyčistím a umyji vodou, je příšerně suchá, cítím se úplně scvrkle. Ale sotva jí namažu, je mastná. Takže používám pudru. Ale odpoledne je zase mastná :( Taky se mi párkrát do roka kolem pusy objeví vyrážka - rudá, svědivá a loupavá. Kožní doktorka mi řekla, že je to hormonální vyrážka. Sice nevím co to je, ale myslím si, že to mám ze stresu. Co byste mi poradili za kosmetické přípravky? Velice děkuji

A za mamku - 50 let, její pleť je normální, ale objevilo se jí něco jako růžovka. Ta by měla používat, co? Děkujeme

Dobrý den, Veroniko,

Základem péče o pleť je čistění pleti, které spočívá ve dvou krocích, níže popisuji večerní a ranní péči.

Večerní péče:

1) Odličujte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

2) Dočistěte pleť pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť (v této fázi odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě, např. pot).

3) Bezvadné na všechny problémy v pleti je Konopný výživný krém s kmenovými buňkami. Bude řešit problémy kolem úst a zároveň díky kmenovým buňkám už se řeší začínající vrásky.


Ranní péče:

1) Očistěte a osvěžte po noci pleť pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť.

2) Na celý obličej aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

 

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)

 

Konopný korekční krém je lehčí a hydratační na den. Konopný výživný pak na den.

 

Mamince bych doporučila stejné čištění ráno a večer, jak jsem popisovala výše a pak na růžovku krém Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám.

 

Věřím, že uvedené přípravky Vám oběma velmi uleví a péče o pleť pro vás obě již  bude hračkou.

 

Hezký den

 

Lucie Rysková

 

Dobrý den,
po nanesení kyseliny hyaluronové - gel, doporučujeteošetřit pleť tonikem. Za jak dlouho asi (nejsem si jistá, jestli se již kyselina vstřebala) a jakým způsobem? Na vatovém tamponku? Poťupkáváním, nebo tahy? Nesmyji si tím nanesenou kyselinu hyaluronovou?
Dále prosím o radu, zda mohu místo tonika použít převařenou vodu, nebo Jarischův roztok - Solutio jarisch (Acidum boricum 4,0g, Glycerolum 85% 8,0 g, Agua purificata 188,0 g, Promikrobní přísada: Methylparabenum 0,066 g, Propylparabenum 0,066 g.)

Moc děkuji
R.Černá

Dobrý den paní Černá,

 

děkujeme za dotaz. Aplikace se provádí tak, že nejdříve na pleť nanesete kyselinu hyaluronovou a chvilku necháte vstřebat (netrvá to dlouho, stačí to pohledem zkontrolovat) a poté aplikovat tonikum případně i převařenou vodu na tamponek a tím pleť poklepávat (nikoliv potírat).

 

Ohledně Vašeho druhého dotazu - Jarischův roztok Vám neublíží, ale je to zbytečné a není to úplně vhodné. Jarischův roztok je farmaceutický produkt a je určen k řešení nějakého akutního problému a je zbytečné ho dávat na pleť  v kombinaci s kyselinou hyaluronovou.

 

Tímto postupem se snažíme do pleti dostat více vody. Je tedy možné použít převařenou vodu, případně tonikum, které mimo jiné obsahuje i bylinné extrakty a hydratační látky.

 

Jarischův roztok bych k tomu účelu nedoporučila. Nejlépe se nám osvědčila tonika, ale samozřejmě můžete použít převařenou vodu.

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit.

 

S pozdravem

 

Veronika Čížková

 

Dobrý den ,
používám vaší kosmetiku ,krémy s arganovým olejem.
V lednu mám odjet na měsíc do Dominikánské rep. a potřebovala bych poradit nějaký hydratační krém,abych neměla moc vysušenou plet.
Děkuji
Kršková Ivana

Dobrý den, paní Ivano,

 

děkujeme za dotaz.

 

Na běžné nošení bych Vám doporučila Trio-aktivní krém SPF 30, který kromě hydratace a výživy poskytuje také vyšší ochranný faktor, kromě další látek obsahuje i vysoce hydratační kyselinu hyaluronovou.

 

Na opalování a cílené vystavování slunci doporučuji některý z přípravků z řady Sun Care - dostačující by měl být Opalovací mléko SPF 30, je však třeba ho aplikovat několikrát denně, zejména po koupání. Případně také Opalovací krém SPF 50. Opalovací přípravky RYOR se výborně rozmazávají, nezanechávají mastný film a přitom poskytují vysokou ochranu a výživu.

 

Po opalování doporučuji Regenerační mléko po opalování s pantenolem, pleť po opalování zklidňuje a regeneruje.

 

Přejeme krásnou dovolenou!

 

Veronika Čížková

 

Dobrý den, jelikož nabídka péče o pleť je opravdu velká, tak bych potřebovala poradit s výběrem krému...
Je mi 36 let, mám mastnější pleť, na čele a kolem očí začínající vrásky. Je to asi 3 týdny, co jsem začala používat kosmetiku Ryor. Na odlíčení používám Ryor hydratační micelární vodu, občas dočistím ještě pleťovou vodou pro smíšenou a mastnou pleť - tu používám i každé ráno. Na pleť okolo očí a vrásku mezi obočím používám výplň vrásek pro korekci pleti (arganový olej). Mám tedy prosbu, jaký denní a noční krém by byl pro mě vhodný? Nevím, jestli když bych používala řadu s arganovým olejem, jestli je to pro mou mastnější pleť vhodné, protože nechci chodit celý den s hodně lesklou pletí. Zároveň bych chtěla, aby byl krém pečující pro mou věkovou kategorii... Děkuji Tejnická

Dobrý den, Michaelo,

 

děkujeme za Váš dotaz.

 

Doporučím Vám ošetření přímo na míru :) Do budoucna bych jen doporučila vyměnit Pleťovou vodu za Bylinné tonikum na problematickou pleť z řady Aknestop v kombinaci s Čistící pěnou Aknestop. Tonikum neobsahuje alkohol, nevysušuje a obsahuje směs bylin, které pleť skvěle dočistí, osvěží a v v kombinaci s pěnou pomáhají vyrovnávat mazotvorbu a srovnávat pleť.

Dalším výborným přípravkem a zejména krémem, který bych Vám doporučila jak na ráno, tak i na večer je Konopný korekční krém pro problematickou pleť. my tento krém definujeme jako krém na jakékoliv pupínky, které už nejsou problémem pouze náctiletých :) Akné a různé druhý pupínků jsou často způsobeny např. hormonálními změnami a mohou se proto vyskytnout v každém věku a právě pro tyto méně definovatelné problémy s pletí je Konopný korekční krém pro problematickou pleť (nebo také "KKKPPP" jak mu přezdíváme) určen.

 

Večerní péče:

1) Odličte pleť pomocí Hydratační micelární vody, která je nemastná a navíc obsahuje i regenerační arginin (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti).

2) Na pleť aplikujte Čisticí pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť, která  díky obsahu mořských řas redukuje a citlivě odstraňuje přebytečný kožní maz, dlouhodobě udržuje matný vzhled a vláčnost pleti. Pěna je vhodná na mytí i jiných aknózních partií těla (záda, ramena, dekolt). Po použití pleť opláchněte vodou.

3) Pleť dočištěte Bylinným tonikem na problematickou pleť z řady Aknestop.

4) Aplikujte lokálně Výplň vrásek pro korekci pleti.

5) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť, my tento krém definujeme jako krém na jakékoliv pupínky, které už nejsou problémem pouze náctiletých :) Akné a různé druhý pupínků jsou často způsobeny např. hormonálními změnami a mohou se proto vyskytnout v každém věku a právě pro tyto méně definovatelné problémy s pletí je Konopný korekční krém pro problematickou pleť (nebo také "KKKPPP" jak mu přezdíváme) určen.

 

Ranní péče:

1) Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikem na problematickou pleť z řady Aknestop.

2) Aplikujte lokálně Výplň vrásek pro korekci pleti.

3) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

4) Vyzkoušejte náš Rozjasňující 3v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve třech odstínech.

 

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)
Přeji hezký den a v případě dotazů se neváhejte na nás obrátit.
Veronika Čížková

 

Dobrý den,

ráda bych si nechala poradit ohledně vhodné péče pro moji pleť. Je mi 26 let, a moje pleť je stále místy problematická - t-zóna, dekolt. Na nose a bradě se přidávají rozšířené póry a zároveň se mi kolem očí tvoří první vrásky :)

Moc se nelíčím, doteď jsem se o pleť nijak důsledně nestarala- pouze odličovací mléko, občas čistící maska či nějaký krém a ráda bych toto napravila. Zároveň ale vím, že nejsem schopná používat x různých přípravků...3 jsou tak maximum.

Děkuji

Dobrý den, Terezo,


připravím Vám ošetření přímo na míru, ale je opravdu třeba při odličování a čištění pleti dodržovat důslednost. Právě tato důslednost stojí z velké části za výsledky, pokud není pleť řádně vyčištěná tak se k ní aktivní látky z krémů nedostanou.


Ošetření se Vám pokusit sestavit co nejjednodušší, ale několik kroků se držet musí, ráda to přirovnávám k čištění zubů - jak si na tento postup zvyknete, přijde Vám to naprosto automatické :)


Večerní péče:

1) Odličte pleť pomocí Hydratační micelární vody, která je nemastná a navíc obsahuje i regenerační arginin (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti).

2) Na pleť aplikujte Čisticí pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť, která  díky obsahu mořských řas redukuje a citlivě odstraňuje přebytečný kožní maz, dlouhodobě udržuje matný vzhled a vláčnost pleti. Pěna je vhodná na mytí i jiných aknózních partií těla (záda, ramena, dekolt). Po použití pleť opláchněte vodou. Tuto pěnu můžete mít klidně ve sprše :)

3) Pleť dočištěte Bylinným tonikem na problematickou pleť z řady Aknestop.

4) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť, my tento krém definujeme jako krém na jakékoliv pupínky, které už nejsou problémem pouze náctiletých :) Akné a různé druhý pupínků jsou často způsobeny např. hormonálními změnami a mohou se proto vyskytnout v každém věku a právě pro tyto méně definovatelné problémy s pletí je Konopný korekční krém pro problematickou pleť (nebo také "KKKPPP" jak mu přezdíváme) určen.  Krém obsahuje vzácný kanabidiol(CBD), který se získává z konopí a který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky, má veliký regenerační potenciál a působí i na vrásky.

 

Ranní péče

1) Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikem na problematickou pleť z řady Aknestop.

2) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

 

3) Vyzkoušejte náš Rozjasňující 3v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve třech odstínech.Maska na černé tečky

1x týdne aplikujte večer Masku na černé tečky, díky obsahu ovocných kyselin pomáhá redukovat černé tečky a předcházet tvoření nových. Masku nechte působit 5-10min, nelekejte se začervenání pleti, je způsobeno působením ovocných kyselin. Masku smyjte.


Podívejte se i na video jak pečovat o problematickou aknózní pleť:

Jak na akné

Jak na černé tečky a rozšířené póry


Je třeba hlavně vydržet a uvidíte, že výsledky se dostaví po cca 3-4 týdnech.

 

Přeji hezký den a v případě dotazů se neváhejte na nás obrátit.

 

Veronika Čížková