MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den,

chci se zeptat, z kolika procent je vaše kosmetika přírodní? Nějak se této informace nemohu dohledat.

Vřelé díky a přeji krásný zbytek dne.

S pozdravem.

Sandra

Dobrý den, Sandro,

děkujeme za dotaz.

Nedá se to přesně číselně vyjádřit, záleží také dle každého konkrétního výrobku. Rádově se dá až na výjimky uvést, že z 90ti%.

Snažíme se jít vždy co nepřírodnější cestou, zároveň však chceme mít bezpečné přípravky a z toho důvodu musíme používat konzervanty.

Také v některých případech používáme i látky, ohledně kterých je vytvořeno mnoho mýtů - např. silikony. O kterých se hovoří jako o škodlivých surovinách, které ucpávají póry. Tak to není, silikony zůstávají na pleti, nepronikají a neucpávájí póry. Ucpané póry jsou způsobené špatným a nedůsledným čištěním pleti.

Je mnoho druhů silikonů a každý je vhodný na něco jiného - silikony vhodné jako izolační materiály ve stavebnictví, silikony vhodné do vlasové kosmetiky, silikony vhodné do báze pod makeup, silikonové výplně používané v plastické chirurgii. Každá tato látka je úplně jiná a nedá se generalizovat. Stejně jako příklad ráda přirovnávám uhlík - můžeme ho mít ve formě diamantu, nebo naopak tuhy používáne v tužce.

Ale opravdu se snažíme ke všemu přistupovat rozumně a volit co nejlepší cestu pro naši pleť.

Hezký den

Ing. Lenka Průšová

 

Dobrý den,

chystám se u vás objednat zboží, předtím by mne však zajímaly odpovědi na následující otázky:
1. Které z následujícího zboží obsahuje silikony a které ne.
2. Který krém byste doporučili ze své nabídky jako nejúčinější proti vráskám
3. Která vaše odličovadla jsou nejlepší pro odstranění silikonů z pleti.
4. Většina vaší kosmetiky obsahuje glycerin. Je živočišného, nebo rostlinného původu? A přesahuje jeho koncentrace 5 nebo 10%?

Děkuji za pomoc.

Pěchula

Krém na ruce s vůní grepu a černého rybízu, RYOR Denní krém s UV filtry - Q10, RYOR Konopný výživný krém s kmenovými buňkami, RYOR Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami, RYOR Noční krém - Q10, RYOR Hydroperfekt - hydratační pleťové tonikum, RYOR Výživný krém se zlatem a arganovým olejem, RYOR Konopný výživný gel, RYOR Matující krém s pudrovým efektem, RYOR Pleťové mléko čisticí Arnika pro suchou a citlivou pleť

Dobrý den,

 

silikony jsou obsaženy v následujících výrobcích z Vašeho seznamu:

 

Krém na ruce s vůní grepu a černého rybízu

Konopný výživný krém s kmenovými buňkami

Matující krém s pudrovým efektem

 

Rádi jdeme proti proudu a snažíme se bořit mýty ohledně složení kosmetiky. Silikony nejsou škodlivé. Je spousta druhů a ten který je vhodný např. do báze pod makeup není naopak vhodný třeba do vlasové kosmetiky.

 

Silikony nepronikají do pleti, zůstávají na povrchu a póry neucpávají. Ucpávání pórů způsobuje špatné a nedůsledné čištění pleti.

 

K Vašim dalším dotazům:

 

2. Který krém byste doporučili ze své nabídky jako nejúčinější proti vráskám

 

Doporučila bych Vám kombinaci Výplně vrásek (používat 2x denně ráno a večer lokálně) a Aktivujícího výživného krém s ASC III - ASC III je látka, která stimuluje tvorbu a regeneraci vlastního kolagenu v pleti.

 

Tato látka je také společně s látkou Kalparian obsažena v TOP výrobku na vrásky - Kolagenový gel na vrásky. Používá se dvakrát denně jako sérum (pod krém), případně místo nočního krému.

 

3. Která vaše odličovadla jsou nejlepší pro odstranění silikonů z pleti.

 

Dvoufázové odličování (večer):

1) Dvoufázová odličovací emulze nebo Hydratační micelární voda

2) dočištění pomocí tonika dle typu pleti, doporučuji nové vysoce hydratační tonikum Hydroperfekt.

 

Ráno stačí pleť osvěžit a očistit po noci tonikem.

 

4. Většina vaší kosmetiky obsahuje glycerin. Je živočišného, nebo rostlinného původu? A přesahuje jeho koncentrace 5 nebo 10%?

 

Používáme glycerin z rostlinných olejů. Koncentrace se u většiny výrobků pohybuje v rozmězí 2-5%, velmi výjimečně do 10%, ale tuto hodnotu již nepřekračuje.

 

V případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit.

 

Veronika Čížková

 

Dobry den, vcera jsem v Roznove v pivnich laznich vyzkousela kaviarovou masku a byla skvela;-), ale ke koupi na vasich strankach jsem ji nenasla.Kde se da prosim koupit? Dekuji za odpoved.Marcela

Dobrý den,

 

bohužel výrobek v našem sortimentu již není. Výroba i prodej byl ukončen.

 

Místo Kaviárové masky doporučuji vyzkoušet Masku s kyselinou hyaluronovou.

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit.

 

Veronika Čížková

 

Přeji dobrý den,
používám vaši kosmetiku od 17 let a upřímně ji MILUJI. S letošním podzimem se mi pleť zhoršila. Mám normální až smíšenou pleť. Teď se mi ale začaly pupínky objevovat častěji a působím zvadle,unaveně. Nevím zda je možné aby tímto neblahým způsobem působila Kyselina hyaluronová-gel, kterou jsem začala používat pravidelně od léta.
Byla bych vděčná za radu, které přípravky teď mám používat z ohledem na nekvalitu mé pleti a můj věk. Mám pocit, že současná péče již mé pleti nestačí.
Používám HYDRATAČNÍ MICELÁRNÍ VODU
TONIKUM NA NORMÁLNÍ A SMÍŠENOU PLEŤ
KYSELINU HYALURONOVOU-GEL
OCHRANNÝ KRÉM NA PROBLEMATICKOU PLLEŤ
NOČNÍ KRÉM S MOŘSKÝMI ŘASAMI

Velmi děkuji
Jitka

Dobrý den,

 

zhoršení stavu pleti může být způsobeno podzimem - změna počasí a na tu pleť reaguje často velmi citlivě. Ale pokud cítítě, že Vám kyselina hyaluronová nevyhovuje zkuste ji na čas vysadit a zkusit znovu až se pleť zklidní. V tomto období nás mohou dráždit nebo nevyhovovat výrobky, které používáme běžně.

 

Na problémy se zhoršením pleti zkuste Konopný korekční krém pro problematickou pleť, my tento krém definujeme jako krém na jakékoliv pupínky, které už nejsou problémem pouze náctiletých :) Akné a různé druhý pupínků jsou často způsobeny např. hormonálními změnami a mohou se proto vyskytnout v každém věku a právě pro tyto méně definovatelné problémy s pletí je Konopný korekční krém pro problematickou pleť (nebo také "KKKPPP" jak mu přezdíváme) určen.

 

 

Zkuste péči trochu obměnit:

 

 

Večer:

1) Hydratační micelární voda

2) Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť

3) Konopný korekční krém pro problematickou pleť

4) Krém s kyselinou hyaluronovou a mořskými řasami

 

 

Ráno

1) Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť

2) Konopný korekční krém pro problematickou pleť

3) Denní krém mořské řasy

 

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit.

 

Veronika Čížková

 

Dobrý den,

mám zájem o RYOR KOLAGENOVÝ GEL NA VRÁSKY. Je možné si objednat vzorek na vyzkoušení??

Děkuji za odpověď
Michaela

Dobrý den, Michaelo,

bohužel ve vzorečku Kolagenový gel na vrásky nemáme. Doporučila bych Vám navštívit některou z kosmetiček ve Vašem okolí, která pracuje s naší kosmetikou, na tomto odkazu najdete jejich seznam a tam si Kolagenový gel vyzkoušíte a kosmetička Vám i poradí jak aplikovat.

Věřím, že s ním budete spokojena, zákaznice jsou z něj nadšené.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den,

moje pleť je spíše smíšená, se sklonem k nedokonalostem. Dříve jsem trpěla hlavně na černé tečky na nose a v okolí, čehož jsem se více méně zbavila, ale nyní mě trápí hlavně ucpané póry, hlavně kolem nosu, úst a na bradě. Na první pohled nejsou vidět, ale zblízka, nebo při doteku, je kůže nerovná. Výraznějšími projevy akné, jako jsou velké bolavé pupínky, často netrpím.

Můžete mi prosím doporučit, jak na tyto problémy? Ještě zhruba před 2 lety jsem na nic takového netrpěla, když opomenu černé tečky.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem Nikola

Dobrý den, Nikol,


děkujeme za Váš dotaz a zájem o naše výrobky. Sestavila bych Vám ošetření pleti přímo na míru Vašim problémům. Bylo by úplně ideální kdybyste ho zkusila celé dodržovat, počítejte však s tím, že výsledky se mohou dostavit až za 3-4 týdny (pleti nějakou dobu trvá než si navykne na nové přípravky a ustálí se). Podle toho co píšete také Vaše pleť může být naopak i dehydrovaná  V případě, že má někdo mastnou pleť tak má tendence se řádně odmastit, ale to je právě špatně, pleť se potom brání ještě větší produkcí mazu.

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)

Určitě pořiďte Konopný korekční krém bude díky svým vysokým regeneračním vlastnostem na jizvičky to nejlepší co můžete zvolit díky obsahu vzácného kanabidiolu (CBD), který se získává z konopí a který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Je vhodný na problémy s pupínky, které už nejsou přímo akné, mastnější pleť a další problémy s tím spojené. Je to krém pro ty z nás, které již mají pubertu za sebou, ale občas je trápí nerovnováha pleti, pupínky a černé tečky :)

VEČERNÍ PÉČE

1. Odličte pleť pomocí Hydratační micelární vody, která je nemastná a navíc obsahuje i regenerační arginin (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti).

2. Na pleť aplikujte Čisticí pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť, která  díky obsahu mořských řas redukuje a citlivě odstraňuje přebytečný kožní maz, dlouhodobě udržuje matný vzhled a vláčnost pleti. Pěna je vhodná na mytí i jiných aknózních partií těla (záda, ramena, dekolt). Po použití pleť opláchněte vodou.

3. Pleť dočištěte Bylinným tonikem na problematickou pleť z řady Aknestop.

4. Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť, my tento krém definujeme jako krém na jakékoliv pupínky, které už nejsou problémem pouze náctiletých :) Akné a různé druhý pupínků jsou často způsobeny např. hormonálními změnami a mohou se proto vyskytnout v každém věku a právě pro tyto méně definovatelné problémy s pletí je Konopný korekční krém pro problematickou pleť (nebo také "KKKPPP" jak mu přezdíváme) určen.

RANNÍ PÉČE

1. Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikem na problematickou pleť z řady Aknestop.

2. Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

3. Vyzkoušejte náš Rozjasňující 3v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve třech odstínech.

Doplňkové výrobky


Maska na černé tečky - péči bych také doporučila doplnit používáním Masky na černé tečky, ta se používá 1x týdne na 5-10min a poté se smývá.


Aknestop roll-on - používejte bodově na problematická místa (pupínky).  Klidně používejte již při prvních pocitech, že se tvoří nový pupínek, pokud zasáhnete včas tak se ani neobjeví. Osobně doporučuji nosit v kabelce, hodí ve vždy a všude :)


 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit.


Veronika Čížková

 

Dobry den,
chcela by som sa informovat ake pripravky by ste mi doporucili z Vasej kozmetiky. Mam 38 rokov, plet dost citlivu a skor suchu, hlavne v tomto jesennom obdobi, sem tam sa mi objavi aj zacervenanie pleti. taktiez ma trapia vrasky okolo oci. Velmi pekne dakujem.

Dobrý den, Jano,

 

doporučila bych Vám následující ošetření:

 

Večerní péče:

1) Odličujte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

 

2) Dočistěte pleť pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt (v této fázi odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě, např. pot).


3) Pro protivráskovou péči na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem - unikátní aktivní látka Matrixyl vypíná a vyhlazuje vrásky, ceramidy zajišťují vysokou hydrataci a regeneraci pokožky, vitamin E působí antioxidačně, skvalen pokožku zjemňuje, hydratuje a zlepšuje kožní bariéru.


4) Aplikujte na noc Krém s amarantovým olejem.


Ranní péče:

1) Pleť po noci očistěte a osvěžte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt


2) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem


3) Na den použijte Denní krém s amarantovým olejem a hedvábím.


 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

Veronika Čížková

 

Dobrý den,
chci se zeptat, zda mohu používat RYOR Výživný krém s ceramidy do mrazu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, Evo,

 

ano, Výživný krém s ceramidy je vhodný do mrazu. Pleť dostatečně vyživuje i chrání v mrazivém počasí.


V případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit.

 

Veronika Čížková

 

Dobry den, chcela by som sa informovat ci je mozne zakupit aj vzorky kremov. Vopred dakujem za informacie

Dobrý den, Jano,

 

vzorky krémů bohužel není možné zakoupit, ale na prodejnách jsou k dispozici testery.

 

Pro více informací kontaktujte naši slovenskou kolegyni khandlova@ryor.sk.

 

V případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit.

 

Veronika Čížková

 

Dobrý den,
je mi 57 let, mám normální pleť s mastnější T zónou a vůbec se nelíčím. Doposud jsem používala kosmetiku MARY KAY - tonika, séra, krémy,...
Myslím, že i vaše kosmetika je na podobné úrovni, ale bohužel se v těch spoustu řad neumím orientovat. Mohli byste mi pomoci s výběrem?

Dobrý den, Hanko,

 

doporučila bych Vám následující ošetření:

 

Večerní péče:

1) Odličte pleť pomocí Hydratační micelární vody, která je nemastná a navíc obsahuje i regenerační arginin (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti).

2) Pleť dočištěte Hydratačním tonikem Hydroperfekt.

 

3) Na celý obličej aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou, toto sérum obsahuje vysoké množství kyseliny hyalurnovoé a arganový olej, slouží k dodání hydratace a výživy -> protivráskový efekt.


4) Pro protivráskovou péči na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem - unikátní aktivní látka Matrixyl vypíná a vyhlazuje vrásky, ceramidy zajišťují vysokou hydrataci a regeneraci pokožky, vitamin E působí antioxidačně, skvalen pokožku zjemňuje, hydratuje a zlepšuje kožní bariéru.


5) Aplikujte Denní krém s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem.

 

Ranní péče:

1) Pleť očistěte a osvěžte Hydratačním tonikem Hydroperfekt.


2) Na celý obličej aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou,


3) Pro protivráskovou péči na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem

 

4) Na noc použijte Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami.

 

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.

 

S pozdravem, Veronika Čížková