MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den. Mohu Vás poprosit o složení/INCI Konopného výživného gelu? Moc děkuji. Tomáš

Dobrý den Tomáši,

složení Konopného výživného gelu : Hydrogenated Polyisobutene, Squalane, Glycerin, Dipentaerythrityl Pentaisononanoate, Aqua, Cannabis Sativa Seed Oil, Cetyl Phosphate, Cannabidiol, Cetearyl Alcohol, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin

Aktivní látky v Konopném výživném gelu : kannabidiol, konopný olej, skvalan

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, mám citlivou, suchou pleť a celkově unavený vzhled. Moje pleť evidentně potřebuje hydrataci a celkovou regeneraci jenom nevím jak na to. Budu moc ráda za jakékoliv tip.

Dobrý den Ivano,

nejdůležitějším úkonem který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti je odličování a čištění !!! Pozor si dávejte také na vodu (a to i při mytí vlasů nebo sprchování, vodu vždy odstraňte z pleti pryč pleťovým tonikem ), voda narušuje velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní.

Jak tedy správně postupovat ?

RANNÍ PÉČE

1)Osvěžíte a očistíte pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt (tonikum neoplachovat vodou)

2)Na takto vyčištěnou pleť aplikujte a to i včetně očního okolí Luxusní sérum s magnólií a ceramidy - speciální hydratační sérum obsahuje zvýšené množství aktivních látek, především rostlinné ceramidy, skvalan a extrakt z mořské řasy Wakame a z kůry magnólie pro opravdu luxusní péči o dehydratovanou pleť s viditelnými výsledky již po 2 týdnech.

3)Sérum následně překryjete Konopným výživným krémem s kmenovými buňkami - regenerační krém, který díky vysokému obsahu aktivních látek řeší současně problémy citlivé pleti a účinně redukuje vrásky. Obsahuje kmenové buňky které spouštějí rychlou regeneraci a zpevnění pokožky, dále pak kyselinu hyaluronovou, arganové a bambucké máslo které pokožku hydratují, vyživují a regenerují. 

VEČERNÍ PÉČE

1)Odlíčíte a vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích)

2)Následovat bude dočištění Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfek (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému)

3)Na takto vyčištěnou pleť aplikujete a to i včetně očního okolí Luxusní sérum s magnólií a ceramidy

4)Sérum následně překryjete Konopným výživným krémem s kmenovými buňkami.

2x týdně, vždy na důkladně vyčištěnou pleť naneste Hydratační masku s minerály  - maska obsahuje mořské řasy a minerální látky, které pokožku výrazně hydratují a posilují.

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, jak se firma staví k problematice ekologie? Děkuji

Dobrý den Nikolo,

v rámci ekologie se snažíme chovat zodpovědně a udržet si i zdravý rozum. Rozhodně se bráníme takovým těm rádoby ekologickým řešením, které sice před zákazníkem vypadají hezky, ale ve skutečnosti nemají pozitivnější dopad na planetu.
Nakupujeme především od českých a případně evropských výrobků. Recyklujeme krabice k dalšímu použití. Například v e-shopu při balení produktů.
Snažíme se získávat nové poznatky ohledně recyklovaných materiálů a jejich využití v kosmetice. Bohužel zatím se jako nejekologičtější varianta zdá využití současných materiálů. Nové, recyklované“ materiály zatím nejsou pro kosmetiku příliš vhodné.


Jana Štěpánková
Obchodní ředitelka

 

Tel.: +420 317 071 528
Mob.: +420 607 705 007
Web: www.ryor.cz
Facebook: RYOR
Instagram: RYOR

RYOR a.s.
Karlovarská 207
273 51 Kyšice

 

Chtěla bych poradit čím správně čistit pleť v mém věku.Jaký použít denní a noční krém,jaký krém na oční okolí kde mám vrásky.Pleť mám normální,občas pár pupínků.

Dobrý den Radmilo,

jsme moc rádi když se dotaz týká také čištění pleti, spousta žen se totiž bohužel domnívá, že stačí jen aplikovat ,,zázračný" krém a ostatní věci nejsou vůbec podstatné. A to je veliká chyba, protože když není pleť správně vyčištěna, nebude mít krém žádný efekt, naopak, nečistoty se zanášejí hlouběji do pleti a dělají tam pak ,,paseku"    

Jak tedy správně postupovat ?

RANNÍ PÉČE

1)Osvěžíte a očistíte pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt (tonikum neoplachovat vodou)

2)Na takto vyčištěnou pleť nanesete na oční okolí (dle potřeby můžete nanést na celý obličej, krk i dekolt) Výplň vrásek pro korekci pleti  - ta obsahuje dvě unikátní aktivní látky. První aktivní látka zajišťuje okamžitý účinek a způsobuje rychlé a bezchybné vypnutí pleti po dobu 6hodin, druhá aktivní látka zajišťuje dlouhodobý účinek a způsobuje postupné vyplňování vrásek vlastním tukem zevnitř :)

3)Následovat bude aplikace Denního krému s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem - lehký hydratační denní krém s arganovým olejem, kyselinou hyaluronovou a xylitolovým komplexem zaručuje celodenní ochranu pleti a výraznou hydrataci. Krém obsahuje také extrakt z mořských řas který pleť výrazně posiluje.

Když vás začnou trápit pupínky, použijte Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti.

VEČERNÍ PÉČE

1)Odlíčíte a vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích)

2)Pleť dočistíte Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému)

3)Na takto vyčištěnou pleť nanesete na oční okolí (dle potřeby můžete nanést na celý obličej, krk i dekolt) Výplň vrásek pro korekci pleti 

4)Následovat bude aplikace Nočního krému s hedvábím, betaglukanem a arganovým olejem - restrukturalizační noční krém s arganovým olejem, ASC III, hydrolyzovaným hedvábím a betaglukanem cíleně působí na tvorbu kolagenu, čímž dochází k výraznému omlazení pokožky. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

 

Dobrý den,
bude mi 21, ale stále mě trápí mastná pleť se sklony k akné. Akné mám téměř stále, černé tečky taky a o nevyrovnaném tónu pleti a mastném obličeji ani nemluvím.. Mohu si obličej umýt a vyčistit čímkoli, ale během chvíle už se mastím. (Nenosím make-up) Mohli by jste mi prosím poradit produkty pro mou pleť? Mockrát děkuji!

Dobrý den Gabrielo, 

nejdůležitějším úkonem který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti je odličování a čištění !!! Pozor si dávejte také na vodu (a to i při mytí vlasů, vodu vždy odstraňte z pleti pryč pleťovým tonikem ), voda narušuje velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní.

Jak tedy správně postupovat ?

Ranní péči začnete tím že omyjete obličej (vyhněte se očnímu okolí) Čistící pěnou s mořskými řasami na problematickou  - pěna redukuje a citlivě odstraňuje kožní maz, udržuje matný vzhled pleti. Následovat bude dočištění Bylinným tonikem na problematickou pleť  (tonikum nikdy neoplachovat vodou), na takto vyčištěnou pleť aplikujete Krém s fytosfingosinem a irisem - vysoce účinný krém obsahuje dvě hlavní aktivní látky - přírodní látku fytosfingosin a komplex extraktu z irisu, zinku a vitaminu A, dále pak vitamin E a extrakt z mořských řas. Při pravidelné aplikaci dochází ke zmírnění projevů akné, regulaci tvorby mazu, zmírnění začervenání a celkovému zklidnění pokožky. V jarním a letním období můžete tento krém nahradit Matujícím krémem s pudrovým efektem (krém není vhodný do mrazu)

V boji s akné se vám jistě stane nepostradateným pomocníkem Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji nosit ho stále s sebou a nanášet bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího akné :)

Večer nejprve odlíčíte a vyčistíte pleť Hydratační micelární vodou (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následovat bude redukce kožního mazu za pomoci Čistící pěny s mořskými řasami , čištění pleti zakončíte Bylinným tonikem na problematicku pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť aplikujete Krém s fytosfingosinem a irisem 

1x týdně, vždy na důkladně vyčištěnou pleť aplikujte lokálně Masku na černé tečky - maska s obsahem komplexu ovocných kyselin účinně redukuje výskyt černých teček a zároveň stahuje póry. Díky obsahu kyseliny hyaluronové je pleť hydratovaná.

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den,
chtěla bych vás požádat o radu a doporučení správných produktů. Má pleť je dle kosmetičky smíšená, dle mě také citlivá, klasická t-zóna, černé tečky a rozšířené póry se vyskytují jen málo. Dříve jsem hodně bojovala s akné, se kterým už teď vlivem pravidelné péče a čištění nemám problém, sem tam se mi nějaký ten pupínek samozřejmě udělá, většinou ve spojitosti s hormonálními změnami, ale nic velkého. Zůstaly mi ale po akné na obličeji červené jizvičky, které se jaksi nehojí ani po letech. Jen tak bez make-upu si vyjít prostě nemůžu, a že je ten váš rozjasňující make-up úplně úžasný! Používám ho už 2 roky a jiný nechci :) A teď ten nový geniální rozjasňovač.... A neplánujete nějaké rozšíření řady dekorativní kosmetiky, když vám to tak jde? (třeba tekutá tvářenka, sérum na řasy pro růst a výživu)
Ale zpět k tématu ještě.
Dosud jsem se nesetkala s krémem, který by mě dokázal dlouhodobě uspokojit, většinou mě po týdenní aplikaci začne na obličeji poštipkávat a udělají se mi červené skvrny, u nosu potom jakoby v té boční rýze šupinky, tam je ta kůže taková slabá, citlivá, bolavá, zkrátka mi krém začne vadit. Mám i citlivé oči, z většiny krémů mě začnou štípat a slzet. Nejsem typ, kterého by úplně trápilo vysušení a přílišná tvorba vrásek, ale pár už se mi jich zvláště u očí a pusy objevuje. Utratila jsem prostě už celkem slušnou sumu za hledání toho pravého, levného, drahého, z lékárny, je mi to jedno, hlavně ať mi už konečně něco opravdu sedí... Dřív jsem si obličej čistila převážně pěnami s vodou, krémy jsem často střídala-hledala... Začala jsem nedávno sledovat vaše videa a doporučení péče. A asi před měsícem jsem přešla na čištění pleti večer vaší dvoufázovou emulzí, následně hydroperfektem, a začala jsem používat konopný výživný krém s kmenovými buňkami. Ráno jen hydroperfekt a ten samý krém. A musím říct, že je to prostě boží! Je to už skoro měsíc a nic mi nevadí, nepálí, nevysušuje, dokonce se cítím i namazaná, ta pleť je teď taková šťavnatá nebo jak to napsat :))) No a já bych chtěla samozřejmě ještě víc. Můžete mi prosím doporučit nějakou hlubší péči na vrásky, na ty moje jizvičky, aby ta pleť byla a vypadala zdravější? Takže nějaké sérum, které si budu dávat pod krém asi? A hodí se ten konopný krém s kmenovými buňkami pro dlouhodobou aplikaci ráno i večer, nebo byste mi doporučili na den či noc kombinovat s jiným krémem? A také prosím o doporučení péče na oční okolí. A cokoliv, co ještě potřebuju a funguje :)
Omlouvám se za tu délku a moc Vám děkuji za to, že děláte, co děláte, děláte to skvěle!
Martina

Dobrý den Martino,

je super, že jste z RYORU nadšená stejně tak jako my :), je to naše srdcovka, všechno děláme s láskou a je to znát :).  

Ano, něco z dekorativní kosmetiky se do budoucna chystá.

Na oční okolí je osvědčený (já sama ho na své extrémně citlivé oční okolí také používám) Rozjasňující oční krém s peptidy - je bez parfemace, nádherně rozjasní a vyhladí oční okolí .

Na zasvětlení jizev, celkovému rozjasnění a sjednocení pleti je ideální Enzymatický peeling - aplikovat stačí 1x týdně (vždy na důkladně vyčištěnou pleť), po 5 minutách působení setřete zbytky peelingu papírovým ubrouskem a následně dočistěte pleťovým tonikem. 

Vrásky zjemníte a odstraníte pokud budete pod krém, pravidelně ráno i večer aplikovat  Výplň vrásek pro korekci pleti :) ,nebo naše milované Sérum s retinolem - jen ve zkratce :) - sérum obsahuje extrakty a oleje z tropických rostlin, kyselinu hyaluronovou, vitaminy A, C, E a extrakty z mořských řas. Má hydratační, antioxidační, zklidňující a rozjasňující účinky. Zlepšuje strukturu pleti, omezuje tvorbu vrásek, minimalizuje póry, optimálně působí na místa projevů akné a redukuje pigmentové skvrny (jek říkám, náš miláček)

Je skvělé, že vám Konopný výživný krém s kmenovými buňkami vyhovuje , je to totiž pecka - spojuje v sobě péči o pleť velice citlivou, zároveň řeší vrásky, posílení kožní bariéry, hydrataci, regeneraci, výživu, zvláčňuje, rozjasňuje, zklidňuje..... :). Určitě u něj zůstaňte, maximálně na letní období můžete vyměnit třeba za lehčí Konopný korekční krém pro problematickou pleť .

Když vám vyskočí občas nějaký pupínek, hravě s ním zatočí Antiakné roll-on .

My děkujem VÁM, za to že jste tak skvělá, máte ráda RYOR :) a píšte nám tak krásné zprávy. Díky, Díky, Díky :)

Z RYORU zdraví Renata 

 

 

 

 

 

 

Dobrý den,
chtěla jsem poradit s výběrem správného výrobku na moji pleť. Moje pleť je citlivější kvůli ekzému už z dětství, ale zároveň mám typickou T-zónu, kdy hlavně na nosu, ale i na bradě a čele (mezi obočím) mě trápí černé tečky, ucpané póry, ale tu a tam se mi objeví i akné, hlavně v okolí spánku a kolem brady (lícní kosti). Mohli byste mi prosím poradit, jakým výrobkem pořádně vyčistit pleť a jak se o ní starat celkově (mám na mysli čištění, ošetření, krémy, atd.)? Jsem z toho už dost zoufalá a ani mi moc nepřeje současná situace, kdy jsou zavřená všechna kosmetická studia, kde bych si pleť nechala vyčistit a ošetřit. Budu Vám moc vděčná za tipy a rady.

S pozdravem
Michaela Jirglová

Dobrý den Michaelo,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR. Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikem Hydroperfekt je to vyjímečné pleťové tonikum,které má hydratační a vypínací účinky.Je vhodné i pro citlivou pleť.

2) Na celý obličej aplikujte Sérum s retinolem je to lehké,dobře vstřebatelné sérum,které má hydratační, antioxidační,zklidňující a rozjasňující účinky. Zlepšuje strukturu pleti, omezuje tvorbu vrásek, optimálně působí na místa projevů akné a minimalizuje póry.

3) Na oční okolí aplikujte Oční krém Koenzym Q10 je to speciální přípravek pro ošetření očního okolí. Výrazně zvláčňuje a zpevňuje pleť.Zpomaluje proces stárnutí.

4) Jako denní péči použijte Denní krém s amarantovým olejem a hedvábím  je to lehký krém pro péči o citlivou pleť s obsahem amarantového oleje hedvábných protejnů.Je určen pro citlivou pleť se sklonem k podráždění.Pleť rozjasňuje a zjemňuje. Dodává pleti výrazný pocit zvláčnění.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up. Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt  v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na celý obličej opět aplikujte Sérum s retinolem 

4) Na oční okolí opět aplikujte Oční krém Koenzym Q10 

5) Jako noční krém použijte Konopný korekční krém pro problematickou pleť je to lehký,hydratační krém,který obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Je idealní pro normální a smíšenou pleť včetně pleti s občasným výskytem pupínků a akné. 

Na černé tečky  máme Masku na černé tečky tato maska obsahuje ovocené kyseliny,které redukují výskyt černých teček,ale tato aktivní látka se bohužel nedoporučuje pokud je pleť citlivá natož když máte ekzém. Takže bych vám jí asi nedoporučila.Důležité je ve vašem případě důkladné čištění pleti,tak jak jsem vám rozepsala.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den, vaše produkty znám a používám ale po pravdě řečeno nevím co je pro mou pleť nejlepší, tak kupuju různé produkty a zkouším....Mám suchou a ultra citlivou pleť a na tvářích mám červené žilky - máme to v rodině dědičné ( maminka+děda) a stále mám červené tváře, hlavně když přijdu ze zimy do tepla, tak mi tváře úplně hoří :-( Navíc, když používám hodně voňavé krémy, tak mě od nich pálí oči a šťípou tváře.... Teď bych chtěla i začat používat sérum a na to vhodný krém ale to si už vůbec nevím rady jaký zvolit? Moc děkuji za odpověď a přeji krásný den :-)

Dobrý den Lenko,

 nejdůležitějším úkonem který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti je odličování a čištění !!! Pozor si dávejte také na vodu (a to i při mytí vlasů, vodu vždy odstraňte z pleti pryč pleťovým tonikem ), voda narušuje velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní a u pleti citlivé je nedostatečný!!!

Jak tedy správně postupovat ?

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť  (žádné oplachování vodou!!), na takto vyčištěnou pleť aplikujete Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám - vysoce účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidňujícím účinkem, vhodný pro všechny typy podrážděné pokožky. Působí proti zarudnutí, pleť hydratuje, zklidňuje a vytváří na pokožce ochrannou bariéru. Extrakty z dubu korkového a mořských řas výrazně snižují zarudnutí pokožky. Probiotická kultura (Lactobacillus pentosus) vytváří ochrannou bariéru, zejména u velmi citlivé až atopické pleti. Dle potřeby můžete (ale nemusíte ) ještě překrýt např. Krémem s amarantovým olejem  .

Večer pleť vyčistíte a odlíčíte Dvoufázovou odličovací emulzí   (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť nanesete Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám .

Pokud trváte na používání séra (ale není nezbytně nutné), pak doporučuji Saténové hydratační sérum s ceramidy - sérum je bez parfemace a konzervantů, vhodné i pro velice citlivou pleť. Aplikace ráno i večer vždy na důkladně vyčištěnou pleť (vždy jako první vrstva před nanesením krému).

Z RYORU zdraví Renata :)

 

 

 

 

 

Dobrý deň mám záujem používať kozmetiku ryor pri čistení ultrazvukovou špachtľou. Potrebujem však poradiť ktoré výrobky použiť a kombinovať aby bolo ošetrenie čo najefektívnejšie krok za krokom. Ďakujem veľmi pekne

Dobrý den Livie,

v dnešní době je veliký výběr ultrazvukových špachtlí a každá z nich má jiné možnosti použití. Základní funkcí však stále zůstává hloubkové čištění pleti a následné zapracování vhodných přípravků. Prvním krokem je důkladné vyčištění pleti, následně pleť navlhčíte Změkčujícím roztokem pod ultrazvukovou špachtli (ten si u nás může koupit pouze registrovaná kosmetička) více informací o produktu naleznete zde https://www.ryor.cz/profi/produkty/masaz--peeling-a-zmekceni-pleti/zmekcujici-roztok-pro-ultrazvukovou-spachtli/?backlink=qt39a&_fid=vix9 , tímto snadno provedete hloubkové čištění a špachtle po kůži perfektně klouže. Po té, co celý obličej takto očistíte, naneste sérum, vyživující gel..... (dle vašich potřeb) a obrácenou stranou špachtle zapracujte do pleti. Na závěr naneste krém dle typu pleti. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Mam velmi suchou pleť . Delaji se mi vrásky kolem rtů. Kožařka usoudila,ze mam dermatickou seboreu bez jakého koliv vyšetření. Nemuzu krémy parfemovane a s retinolem. Můžete mi poradit. Děkuji

Dobrý den Libuše,

ani sami lékaři dosud přesně neví, co za vznikem seboroické dermatitidy vlastně stojí. Vliv údajně může mít zvýšená činnost mazových žláz, přemnožení kvasinek rodu Malassezia, oslabený imunitní systém i celá řada dalších faktorů, jako jsou: Genetické dispozice, Hormonální nerovnováha, Nedostatek spánku, Nadměrné pocení, Velká únava a stres, Nevhodné kosmetické produkty..........  Na projevy seborey má vliv také právě probíhající roční období, klimatické podmínky a výkyvy počasí. Podle pacientů se příznaky tohoto kožního onemocnění výrazně zhoršují během zimních měsíců, zatímco v létě bývají symptomy mírnější. Svědění je ale někdy údajně horší, pokud je pokožka vystavena přímému slunečnímu záření. 

Je velice těžké vybrat vhodný přípravek pro váš typ pleti, který bude řešit vrásky a zároveň pokožku klidnit. Pokud ale přeci, pak by to byl Konopný výživný krém s kmenovými buňkami  - výživný krém, který díky vysokému obsahu aktivních látek řeší současně problémy citlivé pleti a účinně redukuje vrásky. Je vhodný zejména pro sušší, podrážděné, šupinaté a zarudlé typy pleti s vráskami. Obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Velice důležité je krém aplikovat ráno i večer vždy na důkladně vyčištěnou pleť. Snažte se také při mytí a čištění pleti vyhýbat vodě. Tedy žádné ranní opláchnutí pleti, ideálně ani při sprchování. Proč ? Voda má tendenci narušovat ochranný kožní film který výrazně ovlivňuje chování a stav pokožky. Místo vody používejte Pleťové tonikum pro suchou a citlivou pleť . Správné čištění pleti je : večer jako první krok Dvoufázová odličovací emulze  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Ráno použijete jen Pleťové tonikum pro suchou a citlivou pleť. 

Z RYORU zdraví Renata :)