MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den.
Prosím o sestavení péče pro moji pleť pro zimní období. Je mi 61 roku, mám smíšenou pleť, povolené obličejové kontury a ostré nosní rýhy. Ráda bych využila řadu AQUATON, s doplněním potřebných sér a masek. Děkuji a přeji pěkný den.
Alena

Dobrý den,

 

pro zimní období bych Vám doporučila:

 

Večerní péče:

1) Odličujte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

2) Dočistěte pleť pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt (v této fázi odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě, např. pot).

3) Pro protivráskovou péči na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem - unikátní aktivní látka Matrixyl vypíná a vyhlazuje vrásky, ceramidy zajišťují vysokou hydrataci a regeneraci pokožky, vitamin E působí antioxidačně, skvalen pokožku zjemňuje, hydratuje a zlepšuje kožní bariéru.

5) Lokálně aplikujte na vrásky dvakrát denně ráno a večer Výplň vrásek pro korekci pleti. Tento přípravek pleť vypíná jak okamžitě (efekt vydrží cca 5 hodin) a také na dlouhodobém principu, kdy příkazové látky stimulují tvorbu vlastního tuku a tím vlastně "vyplníme" samotné vrásky.

6) Aplikujte na noc Krém proti vráskám z řady Aquaton.

Ranní péče:

1) Očistěte a osvěžte po noci pleť pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt .

2) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem.

4) Lokálně aplikujte na vrásky Výplň vrásek pro korekci pleti.

5) Na den použijte Denní krém s arganovým olejem.


Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)


Případně také můžete péči doplnit Maskou s kyselinou hyaluronovou z naší řady Professional Skin Care, kterou aplikujte 1x týdně na obličej, krk i dekolt, nechte působit 20 min a poté rozestřete do ztracena (tato maska se nemusí smývat vodou).

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat, Veronika Čížková

 

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda testujete své výrobky ne zvířatech? pokud ne, ráda si od vás nechám poradit co na problematickou mastnou pleť. děkuji a pěkný den

Dobrý den,

 

firma RYOR výrobky na zvířatech nestuje a nikdy netestovala.

 

Kosmetické produkty vyrobené v ČR se nesmí testovat na zvířatech někdy od roku 2001, stejně tak i jednotlivé suroviny (od roku 2013). Českých produktů se nemusíte bát. Jedině kdyby výrobce vyvážel do Číny, kde testy na zvířatech vyžadují. Dnes se kosmetika testuje na umělých tkáních nebo ve zkumavkách.

 

Sestavila bych Vám ošetření pleti přímo na míru problematické pleti. Bylo by úplně ideální kdybyste ho zkusila celé dodržovat, počítejte však s tím, že výsledky se mohou dostavit až za 3-4 týdny (pleti nějakou dobu trvá než si navykne na nové přípravky a ustálí se).

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)

 

DOPORUČENÉ OŠETŘENÍ

 

VEČERNÍ PÉČE

1. Odličte pleť pomocí Hydratační micelární vody, která je nemastná a navíc obsahuje i regenerační arginin (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti).

2. Na pleť aplikujte Čisticí pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť, která  díky obsahu mořských řas redukuje a citlivě odstraňuje přebytečný kožní maz, dlouhodobě udržuje matný vzhled a vláčnost pleti. Pěna je vhodná na mytí i jiných aknózních partií těla (záda, ramena, dekolt). Po použití pleť opláchněte vodou.

3. Pleť dočistěte Bylinným tonikem na problematickou pleť z řady Aknestop.

4. Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť, my tento krém definujeme jako krém na jakékoliv problémy pleti, které už nemusí být nutně problémem pouze náctiletých :) Zvýšená mazotvorba, akné a různé druhy pupínků jsou často způsobeny např. hormonálními změnami, stresem, životním stylem a mohou se proto vyskytnout v každém věku a právě pro tyto méně definovatelné problémy s pletí je Konopný korekční krém pro problematickou pleť (nebo také "KKKPPP" jak mu přezdíváme) určen.


RANNÍ PÉČE

1. Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikem na problematickou pleť z řady Aknestop.

2. Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

3. Vyzkoušejte náš Rozjasňující 8v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve třech odstínech.

 

Aknestop roll-on - používejte bodově na problematická místa (pupínky). Klidně používejte již při prvních pocitech, že se tvoří nový pupínek, pokud zasáhnete včas tak se ani neobjeví. Osobně doporučuji nosit v kabelce, hodí ve vždy a všude :)

U jakékoliv, ale zejména však problematické pleti je třeba klást velký důraz na řádné, důkladné a pravidelné čištění pleti.

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit.

 

 

S pozdravem, Veronika Čížková

 

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o vhodné přípravky pro mou pleť.
Pleť je přes den spíše mastná se sklonem se na čele lesknout. Večer po umytí je však vysušená a napnutá. Chtěla bych doporučit vhodnou péči jak na noc , tak na den. Jednak s dostatečnou hydratací a také něco pro omlazení a vyhlazení vrásek.
Předem moc děkuji za radu.
N.L.

Dobrý den,

 

sestavila bych Vám ošetření pleti přímo na míru problematické pleti. Bylo by úplně ideální kdybyste ho zkusila celé dodržovat, počítejte však s tím, že výsledky se mohou dostavit až za 3-4 týdny (pleti nějakou dobu trvá než si navykne na nové přípravky a ustálí se).

 

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)


Doporučuji pořídit Konopný korekční krém pro problematickou pleť, my tento krém definujeme jako krém na různorodě problematickou pleť, od zvýšené mazotvorby, nebo i pupínků, které už nemusí být nutně problémem pouze náctiletých :) Takové různé problémy jsou často způsobeny např. hormonálními změnami, životním stylem, střesem a mohou se proto vyskytnout v každém věku a právě pro tyto méně definovatelné problémy s pletí je Konopný korekční krém pro problematickou pleť (nebo také "KKKPPP" jak mu přezdíváme) určen.

DOPORUČENÉ OŠETŘENÍ

VEČERNÍ PÉČE

1. Odličte pleť pomocí Hydratační micelární vody, která je nemastná a navíc obsahuje i regenerační arginin (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti).

2. Na pleť aplikujte Čisticí pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť, která díky obsahu mořských řas redukuje a citlivě odstraňuje přebytečný kožní maz, dlouhodobě udržuje matný vzhled a vláčnost pleti. Pěna je vhodná na mytí i jiných aknózních partií těla (záda, ramena, dekolt). Po použití pleť opláchněte vodou.

3. Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt

4. Na celý obličej (nebo jen oční okolí a oblast, kde se tváři vyskytují vrásky) aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem.

5. Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť-

RANNÍ PÉČE

1. Pleť očistěte a osvěžte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt

2. Aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem.

3. Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

4. Vyzkoušejte náš Rozjasňující 8v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve třech odstínech.

 

 

U jakékoliv, ale zejména však problematické pleti je třeba klást velký důraz na řádné, důkladné a pravidelné čištění pleti.

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit.

S pozdravem, Veronika Čížková

 

 

 

Dobrý den,
ráda bych se zeptala zda vaše kosmetika obsahuje konzervant kathon cg. Ráda bych si nakoupila kosmetiku pro mě a mého 17 měsíčního syna, ale jsme oba dva vysoce alergičtí na tuto látku. Kathon cg má další synonyma, prosím vás o vyhledání a nabídnutí kosmetiky, která látku neobsahuje. Ráda bych už zůstala u jedné značky. Děkuji mnohokrát a přeji hezký den

S pozdravem

Dobrý den Gabrielo,

 

děkujeme za Váš dotaz. Hned v úvodu této odpovědi Vás potěším informací, že v našich přípravcích Vámi zmíněná látka/látky nevyskytují.

 

 

Látka Kathon CG se v názvosloví INCI označuje jako Methylchloroisothiazolinone a Methylisothiazolinone. Používá se také označení MIT. V současnosti se obě tyto látky spolu nesmí používat. Mohou se používat pouze samostatně a ve velmi nízkých koncetracích a pouze v oplachových výrobcích (sprchové gely, šampony, atd.).

 

Naše firma tyto konzervační látky nepoužívá vůbec, ale některé firmy je stále používají. Tak si dejte u jiných firem pozor na Methylchloroisothiazolinone a Methylisothiazolinone.

 

 

Budeme rádi, když zůstanete u naší značky :) Kdybyste chtěla poradit co se týče výrobků pro Vás typ pleti (nebo pro syna), tak nám napiště a poradíme něco ni míru.

 

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit. Veronika Čížková

 

Dobrý den, můžete mi poradit nějaké vaše výrobky na opravdu velmi suchou a citlivou pleť? Bohužel se mi nedaří najít něco co by mi pleť alespoň trochu vyživilo. Děkuji

Dobrý den,

 

výrobky výborné na velmi suchou a citlivou pleť jsou Konopný výživný krém s kmenovými buňkami (díky obsahu vzácného kanabidiolu pleť klidní a vysoce regeneruje) a také Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie. Oba tyto přípravky jsou navíc neparfemované a tedy vhodné pro citlivé typy pleti.

 

Hlavně je třeba také dodržovat správné čištění pleti. Níže Vám posílám návod na ideální ošetření:

 

Večerní péče:

1) Odličujte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

2) Dočistěte pleť pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt (v této fázi odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě, např. pot).

3) Aplikujte Hydratační sérum s ceramidy,.

4) Aplikujte na noc Konopný výživný krém s kmenovými buňkami, případně Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie.


Ranní péče:

1) Očistěte a osvěžte po noci pleť pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt .

2) Aplikujte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami, případně Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie.

 

 

Také doporučuji vyzkoušet Hydratační sérum s ceramidy, dává se pod krém, jedná se o lehké oleje, které pleť neucpávají, ale opravdu intenzivně vyživují. Toto sérum se používá pod krém.

 

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Veronika Čížková

 

Dobrý den,

trápí mě výskyt hlubokých vrásek na čele, které tam mám dlouho. Jaký krém byste mi doporučili? Pleť poctivě každý den čistím, jak jinak než výrobky od Vaší firmy. A na vlasy jsem si zase oblíbila bylinný šampon a kondicioner s panthenolem. Vlasy potom rychleji schnou, čehož si jako majitelka hustých a dlouhých vlasů velmi vážím.

S pozdravem

Andrea

Dobrý den,

 

děkujeme za Váš dotaz, moc nás těší, že poctivě čistíte - občas je složité zákaznicím vysvětlit jak důležitý krok to v péči o pleť je :)

 

Na vrásky na čele bych Vám doporučila 2x denně aplikovat Výplň vrásek pro korekci pleti - je opravdu důležité přípravek používat 2x denně (před aplikací krému), pouze lokálně na vrásky. Tento výrobek pracuje na "příkazovém principu" - přikazuje vlastním tukovým buňkám, aby se začaly vyplňovat a díky tomu dokážeme vrásku vyplnit a zmenšit.

 

To jsme rádi, že Vám šampon také vyhovuje! Já o něm ráda říkám, že je to naprosto univerzální šampon, který bude vyhovovat velké většině lidí - perfektně vlasy myje, nevysušuje a krásně voní :)

 

Vyzkoušejte i Vlasový keratin sprej - aplikuje se po umytí do vlhkých vlasů, pomáhá regenerovat a vlasy jsou po něm krásně zdravé a lesklé.

 

Přeji krásný den a v případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit. Veronika Čížková

 

Dobrý den, zaregistroval jsem vaši novinku - Pivní mýdlo a chtěl jsem poprosit, zda-li byste mi mohli poslat složení mýdla, zajímá mne, zda-li je hlavním tenzidem SLS nebo jste zvolili jiný tenzid. Děkuji za odpověď, Tomáš

Dobrý den,

 

níže posílám složení, ale SLS se nemusíte vůbec bát. Je velkou nepravdou, že je označován za látku, která nám škodí.

 

SLS v mycích přípravcích slouží k mycímu efektu, ale jeho případné negativní vlastnosti (vysušování) jsou eliminovány dalšími přidanými látkami. Naše sprchové gely i toto mýdlo díky tomu nejenže nevysušují, ale po použití je pokožka vláčná a jemná.

 

Některé firmy, které se "hřejí" na vlně negativní kampaně proti některým látkám za cenu nálepky "bez SLS" (takové tvrzení je mimochodem ze zákona zakázané, protože SLS není zakázanou látkou) používají do svých přípravků agresivnější mycí látky, které se například používají do pracích gelů.

My raději jdeme otevřenou cestou a zákazníkům vše vysvětlujeme. Takže ano - SLS má ve výrobku jako tenzid velký smysl a vysušování je potlačeno za pomoci dalších látek v přípravcích použitých.

 

INCI:

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Propylene Glycol, Humulus Lupulus Cone Extract, Polyquaternium-7, Lactic Acid, Parfum

 

Kdybyste měl jiné dotazy tak nás neváhejte kontaktovat.

 

Hezký den, Veronika Čížková

 

Dobrý den, rozhodla jsem se pro Vaši značku výrobků. Bohužel se nějak nedokážu orientovat ve Vaší nabídce. Jsem zvyklá na ucelenou řadu tj. denní, noční a oční krém a podle věku. Mám suchou, citlivou a zralou pleť. Nemám ráda krém v kelímku. Prosím o doporučení, které výrobky zakoupit.
Děkuji za odpověď. Přeji hezký den.
Srpová Libuše

Dobrý den,

 

doporučila bych Vám následující výrobky:

 

 

Večerní péče:

1) Odličujte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

2) Dočistěte pleť pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt (v této fázi odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě, např. pot).

3) Na celý obličej aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou, toto sérum obsahuje vysoké množství kyseliny hyalurnovoé a arganový olej, slouží k dodání hydratace a výživy -> protivráskový efekt.

4) Aplikujte na noc Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie.

Ranní péče:

1) Očistěte a osvěžte po noci pleť pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt .

2) Na celý obličej aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou.

3) Na den použijte Trio-aktivní krém SPF 30

4) Vyzkoušejte náš Rozjasňující 3v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve třech odstínech.

 

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat, Veronika Čížková

 

 

 

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kolik procent panthenolu obsahuje Regenerační mléko po opalování s panthenolem.

Děkuji

Dobrý den Terezo,

 

bohužel přesné procento Vám nemohu prozradit, je to součást našeho obchodního tajemství, které nechceme veřejně například před konkurencí prozrazovat.

 

Ale jsme česká rodinná firma, děláme věci podle nejlepšího vědomí a svědomí a hlavně chceme, aby naši zákazníci byli spokojení a na surovinách nešetříme :)

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Veronika Čížková

 

Dobrý den,
Chci se zeptat jestli vyrábíte i čistící krémy na záda.
Děkuji

Dobrý den,

 

přípravek s takovýmto konkrétním názvem nebo účelem nemáme. Ale pokud se jedná s problémy spojenými s výskytem pupínků, případně akné v oblasti zad, tak bych Vám doporučila používat:

 

Čisticí pěnu na problematickou pleť - napěnit, namasírovat a opláchnout vodou (ráno i večer)

a poté aplikovat Konopný korekční krém pro problematickou pleť, my tento krém definujeme jako krém na jakékoliv pupínky, které už nejsou problémem pouze náctiletých :) Pravděpodobně se vyloženě o akné již nejedná. Akné a různé druhý pupínků jsou často způsobeny např. životním stylem, stresem nebo u nás žen hormonálními změnami a mohou se proto vyskytnout v každém věku a právě pro tyto méně definovatelné problémy s pletí je Konopný korekční krém pro problematickou pleť (nebo také "KKKPPP" jak mu přezdíváme) určen.

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Veronika Čížková