MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den,
prosím o radu, jak mám pečovat o svou pleť - bohužel je většinu času zarudlá a suchá. Mám pleť velmi citlivou, na mnoho krémů reaguje ještě větším zarudnutím.
Děkuju

Dobrý den Martino,

zejména u citlivé pleti je velice důležité správné čištění pleti a vyhnou se co nejvíce kontaktu s vodu a to i při mytí vlasů nebo sprchování (voda narušuje velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní). Používat ochranné krémy, které pleť chrání před zimou, sluncem, větrem apod. Jak tedy správně postupovat?

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť  (žádné oplachování vodou!!), na takto vyčištěnou pleť aplikujete Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám - vysoce účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidňujícím účinkem, vhodný pro všechny typy podrážděné pokožky. Působí proti zarudnutí, pleť hydratuje, zklidňuje a vytváří na pokožce ochrannou bariéru. Extrakty z dubu korkového a mořských řas výrazně snižují zarudnutí pokožky. Probiotická kultura (Lactobacillus pentosus) vytváří ochrannou bariéru, zejména u velmi citlivé až atopické pleti. Dle potřeby můžete (ale nemusíte ) ještě překrýt ochranným, výrazně mastným  Krémem s amarantovým olejem  .

Večer pleť vyčistíte a odlíčíte Dvoufázovou odličovací emulzí   (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť nanesete Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám .

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den ,bude mi už 36 let a chtěla bych zlepšit pleť .Je mastná v T-zóně ,už i vrásky a občas stále nějaké pupínky. A občas mi přijde i taková nehydratovaná. Děkuji Strmisková

Dobrý den Pavlo,

velice ráda vám doporučím kompletní plán péče o vaši pleť :) Jdeme tedy na to.

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť  (žádné oplachování vodou, voda na pleť nepatří neboť má tendenci narušovat velice cenný ochranný kožní film který výrazně ovlivňuje chování a stav pokožky).  Na takto vyčištěnou pleť nanesete na oční okolí Oční krém s koenzymem Q10 , na ostatní části pleti aplikujete Sérum s retinolem - sérum obsahuje extrakty a oleje z tropických rostlin, kyselinu hyaluronovou, vitaminy A, C, E a extrakty z mořských řas. Má hydratační, antioxidační, zklidňující a rozjasňující účinky. Zlepšuje strukturu pleti, omezuje tvorbu vrásek, minimalizuje póry, optimálně působí na místa projevů akné:). Sérum následně překryjete Konopným korekčním krémem pro problematickou pleť  - ideální krém pro pleť které už není -náct :) , ale stále se chová tak jako kdyby bylo :) Tento jedinečný krém obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky (akné, pupínky a jiné nedokonalosti). Součastí přípravku je i extrakt z irisu, vitamin A, zinek, arganové máslo a lecitin, dále pak kyselina hyaluronová a rostlinné ceramidy které pleti zajišťují bohatou hydrataci. Na závěr můžete aplikovat Rozjasňující make-up 8v1 - sjednocuje barevnost pleti, minimalizuje póry a vyrovnává nerovnosti. Hydratuje, rozjasňuje, zmírňuje projevy zarudnutí, zmatňuje a zvláčňuje pokožku. Díky vysoce modernímu složení je přípravek voděodolný a otěru-odolný.

V boji s akné se vám jistě stane nepostradateným pomocníkem Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji nosit ho stále s sebou a nanášet bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího pupínku :)

Večer odlíčíte a vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť nanesete na oční okolí Oční krém s koenzymem Q10, na ostatní části pleti aplikujete Sérum s retinolem které na závěr překryjete Konopným korekčním krémem pro problematickou pleť (na noc není nutné sérum překrývat krémem, záleží pouze na vašem pocitu)

1x týdně, vždy na důkladně vyčištěnou pleť naneste Enzymatický peeling - ten obsahuje AHA-kyseliny a enzym které jemně a cíleně odstraňují zrohovatělou vrstvu pokožky. Výsledkem je sjednocená a rozjasněná pleť. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, prosím o radu jakou vybrat řadu čistící vodu,mléko, krém? Moje pleť je v oblasti tváří zarudlá až mě pálí, suchá přesto s malými hnisavými tečkami. Je ale také velmi citlivá, po užití některých čistících vod zrudne a pálí ještě víc. Dívala jsem se v nabídce na krém proti zarudnutí... Myslíte že by byl vhodný a jakou k němu požít vodu či mléko? Díky za info Věrka

Dobrý den Věro,

zejména u citlivé pleti je velice důležité správné čištění pleti a vyhnou se co nejvíce kontaktu s vodu (voda narušuje velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní). Jak tedy správně postupovat?

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť  (žádné oplachování vodou!!), na takto vyčištěnou pleť aplikujete Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám - vysoce účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidňujícím účinkem, vhodný pro všechny typy podrážděné pokožky. Působí proti zarudnutí, pleť hydratuje, zklidňuje a vytváří na pokožce ochrannou bariéru. Extrakty z dubu korkového a mořských řas výrazně snižují zarudnutí pokožky. Probiotická kultura (Lactobacillus pentosus) vytváří ochrannou bariéru, zejména u velmi citlivé až atopické pleti. Dle potřeby můžete (ale nemusíte ) ještě překrýt např. Krémem s amarantovým olejem  .

Večer pleť vyčistíte a odlíčíte Dvoufázovou odličovací emulzí   (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť nanesete Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám .

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den,
bude mi 21, ale stále mě trápí mastná pleť se sklony k akné. Akné mám téměř stále, černé tečky taky a o nevyrovnaném tónu pleti a mastném obličeji ani nemluvím.. Mohu si obličej umýt a vyčistit čímkoli, ale během chvíle už se mastím. (Nenosím make-up) Mohli by jste mi prosím poradit produkty pro mou pleť? Mockrát děkuji!

Dobrý den Gabrielo, 

nejdůležitějším úkonem který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti je odličování a čištění !!! Pozor si dávejte také na vodu (a to i při mytí vlasů nebo sprchování, vodu vždy odstraňte z pleti pryč pleťovým tonikem ), voda narušuje velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní.

Jak tedy správně postupovat ?

Ranní péči začnete tím že omyjete obličej (vyhněte se očnímu okolí) Čistící pěnou s mořskými řasami na problematickou  - pěna redukuje a citlivě odstraňuje kožní maz, udržuje matný vzhled pleti. Následovat bude dočištění Bylinným tonikem na problematickou pleť  (tonikum nikdy neoplachovat vodou), na takto vyčištěnou pleť aplikujete Krém s fytosfingosinem a irisem - vysoce účinný krém obsahuje dvě hlavní aktivní látky - přírodní látku fytosfingosin a komplex extraktu z irisu, zinku a vitaminu A, dále pak vitamin E a extrakt z mořských řas. Při pravidelné aplikaci dochází ke zmírnění projevů akné, regulaci tvorby mazu, zmírnění začervenání a celkovému zklidnění pokožky. V jarním a letním období můžete tento krém nahradit Matujícím krémem s pudrovým efektem (krém není vhodný do mrazu)

V boji s akné se vám jistě stane nepostradateným pomocníkem Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji nosit ho stále s sebou a nanášet bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího akné :)

Večer nejprve odlíčíte a vyčistíte pleť Hydratační micelární vodou (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následovat bude redukce kožního mazu za pomoci Čistící pěny s mořskými řasami , čištění pleti zakončíte Bylinným tonikem na problematicku pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť aplikujete Krém s fytosfingosinem a irisem 

1x týdně, vždy na důkladně vyčištěnou pleť aplikujte lokálně Masku na černé tečky - maska s obsahem komplexu ovocných kyselin účinně redukuje výskyt černých teček a zároveň stahuje póry. Díky obsahu kyseliny hyaluronové je pleť hydratovaná.

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, chtěla bych poprosit o doporučení správných produktů..
na odličování používám dvoufázovou emulzi a hydroperfect tonikum. Ráno a večer používám VÝZIVNÝ KRÉM S ASC III.
Vím že je to málo, prosím o radu, Pleť nemám problémovou, řekla bych ze má pleť odpovídá věku. Chtěla bych poradit s tím ostatním, ted ještě v zimním období....A co potom na jaro?
Děkuji za odpověď Helena

Dobrý den Heleno,

velká pochvala za skvěle zvolené přípravky :) 

Obohatit můžete přidáním Denního séra s magnólií a mechem a Nočního séra se sněžnou řasou , séra se aplikují každodenně, vždy na důkladně vyčištěnou pleť jako první vrstva před nanesením krému. 

Doporučuji také Lifting masku s ASCIII , masku aplikujte na předem vyčištěnou pleť obličeje a krku 1-2x týdně. Po uplynutí 20 minut nevstřebané množství masky vetřete do pleti.

Další skvělou volbou je Osvěžující mlha s kyselinou hyaluronovou  - po aplikaci je pokožka svěží, vláčná a hydratovaná. Aplikovat můžete několikrát během dne :)

Z RYORU zdraví Renata 

 

 

Dobrý den. chtěla bych poprosit o radu, jaký krém použít na oční okolí. Dosud používám výplň vrásek pro korekci plet, zda jej mám nahradit do budoucna jiným krémem nebo můžu používat stávající? Mám citlivou pokožku, používám krém na zarudnutí... a na noc dle Vaší skvělé rady krém výživný konopný s kmenovými buňkami .Perfektně sedí, moc děkuji.
Ještě bych chtěla poprosit o radu, co použít na pleť po omytí obličeje vodou- na dočištění.
Přeji hezký den.

Dobrý den Marie,

proboha snad nepoužíváte na omytí obličeje vodu ?! Voda na pleť napatří, narušuje totiž velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní. Správné čištění pleti je : ráno osvěžit a očistit pleť Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť  (žádná voda), večer nejprve vyčistit a odlíčit pleť Dvoufázovou odličovací emulzí   (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistit Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému).  

Pokud vám Výplň vrásek pro korekci pleti vyhovuje není důvod ji měnit, kdyby jste ale chtěla změnu, vhodný by pro vás byl také Rozjasňující oční krém s peptidy - neparfemovaný, jemný přípravek spojuje šetrnou a zároveň vysoce účinnou péči o oblast očního okolí. Komplex aktivních látek zajišťuje vyhlazení kontur obličeje a zároveň zlepšuje pevnost a pružnost pleti. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

 

Dobrý den,
prosím Vás o radu, jaký krém by byl vhodný pro mého 11letého syna - nyní na zimu a též po zbytek roku.
Vaši kosmetiku používám léta a jsem s ní maximálně spokojená.
Před časem Vaše přípravky Aknestop začal používat i můj starší syn. Velmi mu vyhovují.
Děkuji.

Dobrý den Petro,

moc nás těší vaše spokojenost s přípravky Ryor :)

Pokud má váš 11letý syn bezproblémovou pleť (žádné pupínky a mastící se pokožka) pak doporučuji např.  polomastný, lehce vstřebatelný Výživný krém s měsíčkem a klíčkem nebo ochranný, výrazně mastný Krém s amarantovým olejem

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Akné

Dobrý den,

velice rádi vám doporučíme vhodné přípravky, ale k tomu potřebujeme znát konkrétní typ vaší pleti, bližší specifikaci. Zda máte akutní formu akné, mastnou pleť, jak pleť čistíte ..... Až na základě těchto informací bude schopni doporučit vhodné přípravky a následný postup péče o vaši pleť.

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý deň prajem,
chcela by som sa opýtať aké produkty by ste mi odporučili na hydratáciu mojej 20 ročnej pleti, ktorá si minulý rok prešla miernym akné, výsledkom ktorého sú jazvičky v oblasti líc. Myslím si, že už som z najhoršieho von, aj keď občas sa nejaké výražky objavia. Hľadám nejaký produkt, ktorý bude šetrný k mojej mierne problematickej pleti, nebude vysušovať, a najlepšie by bolo, ak by by mi pomohol aj na tie spomínané jazvy. Verím, že si u Vás niečo vyberiem, keďže máte širokú škálu produktov. Vopred ďakujem za odpoveď!:)

Dobrý den Zuzano,

nejdůležitějším úkonem který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti stále zůstává odličování a čištění !!! Pokud krém byť sebelepší aplikujete na pleť která není správně vyčištěná, nebude mít krém žádný efekt. Jak tedy správně postupovat ?

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť  (tonikum nikdy neoplachovat vodou), na takto vyčištěnou pleť aplikujete Konopný korekční krém pro problematickou pleť  - lehký hydratační krém, který je ideální pro normální a smíšenou pleť včetně pleti s občasným výskytem problematických partií a pupínků. obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Součastí přípravku je i extrakt z irisu, vitamin A, zinek, arganové máslo a lecitin, dále pak také kyselina hyaluronová a rostlinné ceramidy které pleti zajišťují bohatou hydrataci. V mrazivém počasí nebo při pocitu suchosti doporučuji překrýt např. Výživným krémem s ceramidy .

V boji s akné se vám jistě stane nepostradateným pomocníkem Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji nosit ho stále s sebou a nanášet bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího pupínku :)

Večer odlíčíte a vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť aplikujete Konopný korekční krém pro problematickou pleť. 

Na zesvětlení a potlačení jizev je báječný Enzymatický peeling - obsahuje totiž AHA-kyseliny a enzym které jemně a cíleně odstraňují zrohovatělou vrstvu pokožky a tím sjednocují pleť. Aplikace max. 1x týdně, vždy na důkladně vyčištěnou pleť. 

Z RYORU zdraví Renata :)

   

 

Prosím o radu,pleť mám spíše suchou,čistou,kolem oči a úst se me tvoří vrásky,pravidelně plet večer a ráno cistim. Je me 65 let,které přípravky by pro mě byly vhodné?Dekuji za odpoved a laskavost.

Dobrý den Hano,

velká pochvala za to že pleť ráno i večer čistíte :) Předpokládám tedy, že potřebujete poradit pouze s výběrem vhodného krému. 

Ráno na důkladně vyčištěnou pleť aplikujete a to i včetně očního okolí Denní sérum s magnólií a mechem - při pravidelné aplikaci sérum posiluje povolené kontury obličeje, zvyšuje pružnost a odolnost pleti, zlepšuje její hydrataci a redukuje projevy stárnutí. Sérum následně překryjete Aktivujícím výživným krémem s ASCIII - lehký, výživný krém s moderní aktivní látkou ASC III na bázi lipozomu cíleně podporuje tvorbu nejkvalitnějšího kolagenu III v pokožce, ovlivňuje tvorbu elastinu a tím minimalizuje tvorbu vrásek a zároveň redukuje vrásky stávající.

Večer na důkladně vyčištěnou pleť aplikujete a to i včetně očního okolí Noční sérum se sněžnou řasou  - sérum se super účinnou aktivní látkou ze sněžné řasy pro intenzivní hydrataci a vyhlazení pleti během spánku. Při pravidelné aplikaci je pleť dokonale hydratovaná, pevnější a pružnější, dochází k viditelné redukci jemných i hlubších vrásek a linek. Sérum následně překryjete Aktivujícím výživným krémem s ASCIII. 

Doplnit můžete 2x týdně aplikací Lifting masky s ASCIII - výživná , vysoce účinná maska s vypínacím efektem. Obsahuje směs lipozomů ASC III, které ovlivňují nervová zakončení buněk, aby začala produkovat kolagen III. Dále jsou obsaženy hedvábné proteiny, avokádový a jojobový olej. Intenzivně zvyšuje hydrataci, pevnost a elasticitu pokožky. Pravidelným ošetřováním dochází k vypínání pleti a vyhlazování vrásek :)

Z RYORU zdraví Renata 

Renata Voláková