MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den, jak prosím funguje ochranný filtr v krémech Duo / Trio aktivní SPF 15 / 30? Když ráno nanesu Duo - aktivní krém a sedím v kanceláři do 15 hodin, bude filtr fungovat i odpoledne cestou domů? Neslábne postupně ochranný filtr? Děkuji

Dobrý den Marie,

děkujeme za váš dotaz. V případě krémů Duo SPF 15 a Trio SPF 30, tak tyto krémy mají po celý den stejnou účinnost,vůbec se nemusíte bát,že by uv filtr přes den slábl.Po celý den vás chrání stejně. To by jste se musela během dne odlíčit a v tom případě by jste musela krém aplikovat znovu.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den.
mám na tváři rosaceu a potřebuji poradit s ošetřením, jaký krém a jestli mouhu chodit na kosmetické ošetření s UV špachtlí. Děkuji

Dobrý den Hano,

pleť s rosaceou je velice citlivá a tudíž musíte být velice opatrná jak při výběru kosmetiky tak při kosmetických ošetřeních. Odborně vyškolená kosmetička vám jistě dokáže poradit zda je tento zákrok pro vás vhodný. 

Pleť s růžovkou (rosacea) má nedostatečný ochranný kožní film a tím se stává velice citlivou. Důležité je pleť správně čistit, příliš neodmašťovat (vodou, mýdlem, mycími gely apod.). Vyhnout se vodě, častému střídání kosmetických značek, používat klidnící a ochranné krémy. Naše doporučení jen následující :

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť ( žádné oplachování vodou !!! ). Na oční okolí nanesete Rozjasňující oční krém s peptidy  , na ostaní části pleti aplikujete Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám - vysoce účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidňujícím účinkem, vhodný pro všechny typy podrážděné pokožky. Působí proti zarudnutí, pleť hydratuje, zklidňuje a vytváří na pokožce ochrannou bariéru. 

Večer vyčistíte a odlíčíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na oční okolí nanesete Rozjasňující oční krém s peptidy, na ostatní části pleti Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám.

Z RYORU zdraví Renata :)

 

 

 

Dobrý den, vzhledem k věku hledám péči, která by už pleť zpevňovala a řešila první vrásky. Navíc mám velmi suchou pleť, poslední dobou sleduju, že mi povolují kontury. Krémy proti vráskám nebo zpevňující ale vesměs nevystačí co se týká hydratace. Můžete mi poradit, jaké skincare produkty by mi mohly pomoci? Děkuji

Dobrý den Michaelo,

velice ráda vám doporučím kompletní péči o vaši pleť. Jak jistě víte,nejdůležitějším úkonem který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti je odličování a čištění !!! Pozor si dávejte také na vodu (a to i při mytí vlasů nebo sprchování, vodu vždy odstraňte z pleti pryč pleťovým tonikem ), voda narušuje velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní.

Jak tedy správně postupovat ?

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt , na takto vyčištěnou pleť aplikujete a to i včetně očního okolí Denní sérum s magnólií a mechem  - při pravidelné aplikaci sérum posiluje povolené kontury obličeje, zvyšuje pružnost a odolnost pleti, zlepšuje její hydrataci a redukuje projevy stárnutí. Sérum následně překryjete Extra výživným krémem s arganovým olejem pro suchou pleť  - vyhlazuje vrásky a aktivuje unavenou pleť, zabraňuje pocitu suchosti pokožky a posiluje ochrannou bariéru.

Večer odlíčíte a vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť aplikujete a to i včetně očního okolí Noční sérum se sněžnou řasou - sérum se super účinnou aktivní látkou ze sněžné řasy pro intenzivní hydrataci a vyhlazení pleti během spánku. Při pravidelné aplikaci je pleť dokonale hydratovaná, pevnější a pružnější, dochází k viditelné redukci jemných i hlubších vrásek a linek. Sněžná řasa je charakteristická svou mimořádnou odolností a množstvím živin, efektivně posiluje kožní bariéru, zlepšuje metabolismus kůže a ovlivňuje tzv. gen dlouhověkosti :). Následovat bude překrytí Extra výživným krémem s arganovým olejem pro suchou pleť. 

Do pravidelné péče 2x týdně doporučuji zařadit Pivní regenerační pleťovou masku - maska obsahuje chmelový extrakt, bio arganový olej, skvalen a vitamin E. Využité aktivní látky zajišťují vysokou stimulaci, regeneraci, zpevnění a bohatou výživu pleti. Aplikujte na vyčištěnou pokožku obličeje, dekoltu a krku, po 20 minutách nevstřebané zbytky vetřete do pleti.

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, obracím se na vás se sestavením denní rutiny. Je mi 51 let, mám smíšenou pleť, povadlou a místy s hlubšími vráskami.
Děkuji.
Štěpánka Vrbová

Dobrý den paní Štěpánko,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR. Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikem Hydroperfekt  je to vyjímečné pleťové tonikum,které má hydratační a vypínací účinky. Je vhodné i pro citlivou pleť.

2) Na celý obličej včetně očí aplikujte Výplň vrásek pro korekci pleti  je to přípravek pro rychlou a dlouhodobou výplň vrásek.Zajišťuje okamžitý i postupný účinek při korektivní redukci vráske.Způsobuje rychlé a bezchybné vypnutí pleti.

3) Jako denní krém použijte Aktivující výživný krém s ASC III je to lehký,výživný krém s modení aktivní látkou ASC III na bázi lipozomu,který cíleně působí na tvorbu nejkvalitnějšího kolagenu v pokožce. Tento krém zvyšuje elasticitu a pevnost pokožky.Minimalizuje tvorbu vrásek a zároveň redukuje vrásky satávající.Regeneruje a hydratuje pokožku. Je vhodný pro celorční použití.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odločovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make -up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt  v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na celý obličej včetně očí opět aplikujte Výplň vrásek pro korekci pleti 

4) Jako noční krém opět použijte Aktivující výživný krém s ASC III 

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud mám citlivou pleť, jestli můžu použít slupovací masku nebo mi doporučíte nějaký jiný produkt. Používám krám na začervenání pokožky...
Děkuji a přeji hezký den

Dobrý den Marie,

u citlivé pleti je potřeba si dávat veliký pozor na přípravky které používáte, Gelová maska slupovací je hluboce čistící a je určena pro pleť spíše mastnou až problematickou. Napište nám prosím váš konkrétní typ pleti a co od masky očekáváte, rádi vám pak poradíme vhodný produkt :)

Z RYORU zdraví Renata 

 

Neskutečně se mi mastí pleť, léčím se se štítnou žlázou a mám menopauzu tak už nevím co používat za přípravky krémy čištění a makeup?vždy jsem měla citlivou suchou pleť a teď mastnou lesknu se chvilku potom co si udělám make-up!děkuji budu Vám velice vděčná za doporučení s pozdravem Ivana.K.

Dobrý den Ivano,

štítná žláza a k tomu ještě manopauza, to tedy dává tělu zabrat. Ale nebojte se, správnou péčí se dá mnohé zachránit :)

Nejdůležitějším úkonem který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti je odličování a čištění !!! Pozor si dávejte také na vodu (a to i při mytí vlasů nebo sprchování, vodu vždy odstraňte z pleti pryč pleťovým tonikem ), voda narušuje velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní.

Jak tedy správně postupovat ?

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť (žádné oplachování vodou), na takto vyčištěnou pleť nanesete na oční okolí Rozjasňující oční krém s peptidy , na ostatní části pleti aplikujete Matující krém s pudrovým efektem - unikátní krém s inovovaným složením na bázi organogelu s výrazným matujícím efektem. Lehká, velmi snadno roztíratelná emulze, která díky jedinečnému složení optimálně hydratuje pleť a účinně absorbuje kožní maz. Extrakt z přímořského heřmánku pokožku zklidňuje, zpevňuje a chrání proti volným radikálům. V případě potřeby můžete aplikovat make-up, doporučuji Rozjasňující make-up 8v1 - jemný, lehký tónovací make-up, který nabízí výhody přípravků 8v1 - sjednocuje barevnost pleti, minimalizuje póry a vyrovnává nerovnosti. Hydratuje, rozjasňuje, zmírňuje projevy zarudnutí, chrání před UV zářením, zmatňuje a zvláčňuje pokožku.

Večer odlíčíte a vyčistíte pleť Hydratační micelární vodou  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte (žádné oplachování vodouBylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť nanesete na oční okolí Rozjasňující oční krém s petidy, na ostatní části pleti aplikujete Sérum s retinolem  - lehké, jemné dobře vstřebatelné sérum obsahuje extrakty a oleje z tropických rostlin, kyselinu hyaluronovou, vitaminy A, C, E a extrakty z mořských řas. Má hydratační, antioxidační, zklidňující a rozjasňující účinky. Zlepšuje strukturu pleti, omezuje tvorbu vrásek a minimalizuje póry :)

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Krásný den, prosím o radu, tři dny používám na odlíčení váš dvoufázový odličovač a následně bylinné tonikum, pokožka mě začala jemně pálit na tvářích a krku a jemně zčervenala. Mám prosím pokračovat a počkat, zda si pokožka zvykne, nebo produkty nahradit jinými, popř jakými? Děkuji za váš názor.

Dobrý den Lucie,

Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť obsahuje extrakty z vícero druhu bylin, je tedy možné že vaše pleť takto reaguje na některou z nich. Doporučuji tedy vyloučit, že vaše pleť nereaguje na Dvoufázovou odličovací emulzi ( vyčistěte pleť pouze Dvoufázovou odličovací emulzí a počkejte min. 5min zda nebude pleť neadekvátně reagovat) . Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť doporučuji tedy vyměnit za Hydratační pleťové tonikum Hydroperfekt .

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den,
může se používat depigmentační krém i v těhotenství? Nyní jsem ve 34tt a pigmentové skvrny se mi zhoršují i když používám krém s UV filtry.

Dobrý den Martino,

děkujeme za váš dotaz. Ano náš Depigmentační krém, můžete používat i v těhotentsví. Krémy působí ve vrstvách pokožky a neprostupují do krevního řečište. A můžete ho používat celoročně,samozřejmě je vždy nutné ho překrýt krémem s UV filterm.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den,
začala jsem používat produkty Vaší značky teprve nedávno a musím říct, že jsem s ní velmi spokojená. Moje péče zahrnuje dvoufázovou odličovací emulzi, tonikum pro normální a smíšenou pleť, sérum s retinolem a konopný korekční krém pro problematickou pleť. Mám smíšenou pleť s občasným akné. Chtěla bych pleť hydratovat a zároveň zabránit tvorbě vrásek.
Dostala jsem darem Oční krém koenzym Q10, krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami a noční krém s hedvábím, betaglukanem a arg. olejem. Chtěla bych se zeptat na vhodnost použití těchto produktů na můj typ pleti.
Předem moc děkuji za odpověď
Přeji hezký den
Jana Haláková

Dobrý den Jano,

přípravky které používáte jsou skvěle zvolené :) - hydratují, rozjasňují, omezují tvorbu vrásek, optimálně působí na místa projevů akné a zlepšují strukuru pleti. Prostě splňují vše co od nich očekáváte :) Doporučuji ještě doplnit o Rozjasňující oční krém s peptidy a Antiakné roll-on  - je to taková naše ,,zázračná" tyčinka která výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Antiakné roll-on nanášejte bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího pupínku.

Z přípravků které jste dostala je pro váš typ pleti vhodný pouze Oční krém s koenzymem Q10. Ostatní dva krémy pro vás budou mastné a hlavně neřeší výskyt akné. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

hi, I have a combination and sensitive skin . I also have uneven skin tone and dark circles. I have also noticed alot of small bumbs on my forehead and more dark marks on my cheecks.I would like some suggestions on the type of products I could try and use.

Hello,

I would suggest following skincare.

Evening
1) Cleanse your skin with Two-phase emulsion (even if you dont use makeup)
2) Finish cleansing with toner Hydroperfect
3) On area under eyes use Kaviderm – cream against dark circles
4) Apply Serum with Retinol (on whole face, helps agains pimples and with the uneven skin tone)
5) Use Hemp Correction Cream for problematic skin

Morning
1) Cleanse your skin with toner Hydroperfect
2) On area under eyes use Kaviderm – cream against dark circles
3) Apply Serum with Retinol (on whole face, helps agains pimples and with the uneven skin tone)
4) Use Hydrating cream with amaranth oil

For shipping around czech republic you can use this eshop:

https://eshop.ryor.cz/x7323/dvoufazova-odlicovaci-emulze-pro-vsechny-typy-pleti 

https://eshop.ryor.cz/x10301/ryor-hydroperfekt-hydratacni-pletove-tonikum 

https://eshop.ryor.cz/x12097/serum-s-retinolem 

https://eshop.ryor.cz/x9256/kaviderm-krem-na-redukci-kruhu-a-vacku-pod-ocima 

https://eshop.ryor.cz/x9909/konopny-vyzivny-krem-s-kmenovymi-bunkami 

https://eshop.ryor.cz/x7471/hydratacni-krem-s-amarantovym-olejem