MůjRyor.cz Kosmetický blog

 

NEWSLETTER

 

Dobrý den,

obsahují vaše výrobky parabeny?

Děkuji za odpověď

J. E.

Dobrý den,

 

některé naše výrobky parabeny obsahují, jiné ne. Rádi Vám do e-mailu zašleme seznam výrobků, které parabeny obsahují. Teď v říjnu 2011 jsem se zúčastnila Mezinárodní kosmetologické konference, kde naše přední dermatoložka MUDr. Dastychová přednášela o možných alergenech v kosmetice, z její přednášky vyplynulo, že parabeny, ačkoliv jsou nejčastěji používanými konzervanty v kosmetice, mají ve srovnání s některými dalšími konzervačními látkami a parfemovými kompozicemi velmi nízký alergenní potenciál. Toto se týká také chloracetamidu.

Chloracetamid je pro kosmetické výrobky jedna z povolených konzervačních látek v EU, kterou používáme do části výrobků obsahujících vodu v minimálním množství, aby výrobek během záruční lhůty nepodlehl všudypřítomnému mikrobiálnímu znečištění. Takto znehodnocený výrobek  by byl totiž pro pokožku velmi nebezpečný. Používáme jej v minimálním množství povoleném legislativou, aby výrobek byl bezpečný. Všechny naše výrobky procházejí před uvedením na trh řadou dlouhodobých testů včetně dermatologických na dobrovolních, jejich vývoji je věnována maximální pozornost a i na základě těchto testů je autorizovanou osobou ve Státním zdravotním ústavu v Praze potvrzena bezpečnost výrobku.

Ráda bych ještě pro zajímavost podotkla, že např. v Japonsku, kam nyní nově dovážíme,  striktně vyžadují výrobky s parabeny a naopak neschvalují konzervační látky používané v Evropě.

S pozdravem

 

Ing.Eva Horčíková

Vedoucí úseku vývoje

 

Dobrý den,

prosím vás o odpověd na dotaz ohledně vaší kosmetiky. Ráda bych věděla jestli je nebo není testovaná na zvířátkách tím myslím nejen kosmetika, ale i její složky nebo zda toto neprovádí za vaši společnost jiná společnost. V případě že vaší kosmetikou netrpí nijak zvířátka a není žádnou formou testovaná,ráda bych toto věděla,abych si některé produkty kupovala.

Pro mne je informace o testech na zvířatech naprosto klíčová, jako chovatelka morčátek (nemnožím, neprodávám, mám je jen pro radost) raději slevím na kvalitě nebo si připlatím nebo jedu přes celé město, abych koupila netestovanou, ale nikdy nepoužiju cokoli, čím nějakou formou trpí zvířátko.

Předem děkuji za odpověď

M.Š.

 

 

 

Vážená paní/slečno ,

 

velmi nás těší, že máte zájem o naše produkty. Firma Ryor nyní ani nikdy v minulosti nezkoušela své finální kosmetické výrobky na zvířatech, výrobky jsou dermatologicky testovány na lidech-dobrovolnících na odborných dermatologických pracovištích, některé testy jsou prováděny in vitro-ve zkumavce.

My ve svých prohlášeních jako seriózní firma uvádíme, že naše finální výrobky nejsou testovány na zvířatech, protože kosmetika, která není testovaná na zvířatech ani co se týče ingrediencí, prakticky neexistuje, ačkoliv mnoho firem nepravdivě tvrdí,že výrobky a tedy ani jejich ingredience takto testovány nebyly (a přitom nebyly testovány pouze od určitého data), většina běžných surovin, které jsou známy celá desetiletí, byla před lety na zvířatech testováno.

Finální kosmetické výrobky obecně se  v EU a tedy ani v ČR nesmějí zkoušet na zvířatech, v ČR se takto netestují již okolo 20 let, tedy ani Ryor na zvířatech své produkty netestuje.

Na kosmetické suroviny se vztahuje  legislativa ke kosmetickým prostředkům, ale i k chemickým látkám, kde je předepsáno, které testy musí být prováděny, aby výrobky z nich vyrobené byly bezpečné.

Výrobci surovin (nikoliv výrobci kosmetiky!) musejí dle legislativy provádět předepsané laboratorní testy, většinou se provádějí in vitro (ve zkumavce), zcela výjimečně i na zvířatech (toto bylo povoleno v EU do března 2009, dále do r.2013 pouze v ojedinělých případech, pro které zatím neexistují alternativní validované metody), aby finální výrobky byly bezpečné a aby suroviny a ingredience vůbec mohly být výrobcům kosmetiky prodávány, po roce 2013 bude testování ingrediencí na zvířatech zakázáno úplně a bez výjimky.

Ale většina surovin, používaných v kosmetice, je známa již dlouho, někdy i několik desetiletí, výrobci ingrediencí testy prováděli před mnoha lety a opakovaně se již neprovádějí.

Protože nám také na zvířatech velmi záleží, vybíráme si z nových surovin pouze ty,které nejsou pro živočichy nebezpečné, neohrožují přírodu a nemusejí být na zvířatech testovány. Kdybychom si vybírali pouze suroviny,které nikdy v minulosti na zvířatech testovány nebyly,neměli bychom my ani ostatní výrobci z čeho vyrábět.

 

Krásný den přeje

Ing.Eva Horčíková

Vedoucí úseku vývoje

 

 

Dobrý den

ráda bych se zeptala jaké je číslo ochranného faktoru, který používáte v přípravích. Přehlídla jsem ho, nebo je tato informace tajná?

Děkuji

J.K.

 

Dobrý den,

 

informace o výši SPF tajná není, ale výši SPF neuvádíme, protože naše přípravky obsahují UVA/B filtry ve výšce SPF 5, výška SPF se u opalovacích prostředků podle legislativních požadavků  uvádí na obalech až od SPF 6 a výše.

Pokud máte zájem o přípravky s vysokým SPF, doporučuji naši řadu Cílená ochrana pleti, která obsahuje Duo-aktivní krém SPF 15 a Trio-aktivní krém SPF 30. Tyto přípravky můžete používat jako denní krémy nebo jimi můžete překrývat svůj oblíbený krém, který SPF neobsahuje.

Obecně se v denních krémech často vyskytují UV filtry v rozmezí SPF 3-15, hlavním určením denních krémů ale není ochrana proti slunci, k tomu slouží opalovací prostředky. Jejich funkcí je např. hydratace, regenerace, výživa a pěstění pokožky, ochrana proti povětrnostním vlivům apod.

 

Některé naše denní krémy obsahují UV filtry ve výši SPF kolem 5, což je pro běžné denní použití dostačující. Denní krém, který je určen pro běžný denní režim (cesta do práce v dopravních prostředcích, celodenní pobyt v místnosti, nákupy apod.)a nikoliv pro delší pobyt na slunci (dovolená, volný čas, sport apod.), by neměl suplovat ochranné opalovací prostředky, protože např. denní krém s SPF 15 zadrží podle výzkumů 93,33 % UV záření, t.j. valnou většinu a má tedy účinnost jako opalovací prostředek, což je např. při pobytu v místnosti, za zamračeného počasí, v zimním období ve městě apod. zbytečné zatěžování pokožky chemickými látkami, ale i peněženky kupujících. Proto se některé denní krémy vyrábějí s UV filtry a jiné bez nich, aby si zákazník mohl zvolit vyhovující variantu.

 

Máte-li citlivou pokožku na sluneční záření, máte za slunečného počasí možnost použít Váš oblíbený denní krém s tím, že pokud neobsahuje pro Vás dostatečné množství UV filtrů, můžete jej na pleti překrýt opalovacím prostředkem nebo použít pouze samotný opalovací prostředek. Opalovací prostředky ale většinou neobsahují tolik pěstících ingrediencí jako denní krémy, jsou méně příjemné na pokožce (UV filtry zhoršují roztíratelnost a příjemný pocit na pokožce po aplikaci), jejich funkce je zejména ochranná.  Naopak denní krémy s vysokým SPF nelze považovat jako rovnocennou náhradu za ochranný opalovací prostředek, protože na opalovací prostředky jsou legislativou kladeny vysoké nároky na kvalitu i množství UV filtrů, hodnota SPF i jejich stabilita je kontrolními orgány pravidelně kontrolována, u denních krémů s vyšším SPF nikoliv (ty totiž nejsou prezentovány jako opalovací prostředky), takže tam záruka bezpečnosti, co se týče výšky SPF, obecně není.

 

S pozdravem

 

 

Ing.Eva Horčíková

 

Vedoucí úseku vývoje