MůjRyor.cz Kosmetický blog

 

NEWSLETTER

 

 

Dobrý den,

prosím vás o odpověd na dotaz ohledně vaší kosmetiky. Ráda bych věděla jestli je nebo není testovaná na zvířátkách tím myslím nejen kosmetika, ale i její složky nebo zda toto neprovádí za vaši společnost jiná společnost. V případě že vaší kosmetikou netrpí nijak zvířátka a není žádnou formou testovaná,ráda bych toto věděla,abych si některé produkty kupovala.

Pro mne je informace o testech na zvířatech naprosto klíčová, jako chovatelka morčátek (nemnožím, neprodávám, mám je jen pro radost) raději slevím na kvalitě nebo si připlatím nebo jedu přes celé město, abych koupila netestovanou, ale nikdy nepoužiju cokoli, čím nějakou formou trpí zvířátko.

Předem děkuji za odpověď

M.Š.

 

 

 

Vážená paní/slečno ,

 

velmi nás těší, že máte zájem o naše produkty. Firma Ryor nyní ani nikdy v minulosti nezkoušela své finální kosmetické výrobky na zvířatech, výrobky jsou dermatologicky testovány na lidech-dobrovolnících na odborných dermatologických pracovištích, některé testy jsou prováděny in vitro-ve zkumavce.

My ve svých prohlášeních jako seriózní firma uvádíme, že naše finální výrobky nejsou testovány na zvířatech, protože kosmetika, která není testovaná na zvířatech ani co se týče ingrediencí, prakticky neexistuje, ačkoliv mnoho firem nepravdivě tvrdí,že výrobky a tedy ani jejich ingredience takto testovány nebyly (a přitom nebyly testovány pouze od určitého data), většina běžných surovin, které jsou známy celá desetiletí, byla před lety na zvířatech testováno.

Finální kosmetické výrobky obecně se  v EU a tedy ani v ČR nesmějí zkoušet na zvířatech, v ČR se takto netestují již okolo 20 let, tedy ani Ryor na zvířatech své produkty netestuje.

Na kosmetické suroviny se vztahuje  legislativa ke kosmetickým prostředkům, ale i k chemickým látkám, kde je předepsáno, které testy musí být prováděny, aby výrobky z nich vyrobené byly bezpečné.

Výrobci surovin (nikoliv výrobci kosmetiky!) musejí dle legislativy provádět předepsané laboratorní testy, většinou se provádějí in vitro (ve zkumavce), zcela výjimečně i na zvířatech (toto bylo povoleno v EU do března 2009, dále do r.2013 pouze v ojedinělých případech, pro které zatím neexistují alternativní validované metody), aby finální výrobky byly bezpečné a aby suroviny a ingredience vůbec mohly být výrobcům kosmetiky prodávány, po roce 2013 bude testování ingrediencí na zvířatech zakázáno úplně a bez výjimky.

Ale většina surovin, používaných v kosmetice, je známa již dlouho, někdy i několik desetiletí, výrobci ingrediencí testy prováděli před mnoha lety a opakovaně se již neprovádějí.

Protože nám také na zvířatech velmi záleží, vybíráme si z nových surovin pouze ty,které nejsou pro živočichy nebezpečné, neohrožují přírodu a nemusejí být na zvířatech testovány. Kdybychom si vybírali pouze suroviny,které nikdy v minulosti na zvířatech testovány nebyly,neměli bychom my ani ostatní výrobci z čeho vyrábět.

 

Krásný den přeje

Ing.Eva Horčíková

Vedoucí úseku vývoje