MůjRyor.cz Kosmetický blog

 

NEWSLETTER

Panthenol

Panthenol je provitamín vitaminu B. Urychluje obnovu zárodečné vrstvy pokožky a poškozené kožní tkáně. Používá se v kosmetice po opalování a po holení, má tedy klidnící účinky. Je vhodný i na pokožku podrážděnou větrem a mrazem. Panthenol má také hydratační schopnosti, proto je vhodný pro suchou pokožku, která se po aplikaci stává hladší a pružnější. Panthenol je vhodný i do vlasové kosmetiky.

Parabeny

Estery kyseliny parahydroxybenzoové – metyl, etyl, propyl, butyl-paraben Syntetické konzervační látky používané v kosmetice. Jen 0,1% populace je na parabeny alergická, nicméně laická veřejnost jim vytvořila neoprávněně velice špatné renomé. Žádnou studií nebyl potvrzen jejich negativní dopad na lidské zdraví, používají se hlavně ve farmacii. Vyskytují se i v ovoci a zelenině.

Přeslička

Má hojivé účinky, ovlivňuje také pružnost a pevnost cévních stěn.

Probiotika

V kosmetickém použití se nejedná o živé organismy na rozdíl od použití potravinářského. Lyzáty těchto buněk (usmrcené buňky, ze kterých zbyde hlavně jejich proteinový aparát) jsou pleti velmi prospěšné, protože obnovují proteinové struktury v pleti. Proteiny jsou vesměs spojovány s obranou funkcí, tudíž zlepšují stav pokožky hlavně tím, že obnovují a posilují její bariéru. Dobrá bariéra znamená vyšší hydrataci, lepší obranu proti vnějším vlivům atd. RYOR konkrétně používá lyzát Lactobacillus pentosus.