MůjRyor.cz Kosmetický blog

 

NEWSLETTER

Makadamiový olej = Makadamový olej

Lisuje se z makadamových neboli queenslandských ořechů. Olej obsahuje asi 16 až 42 % kyseliny palmitové obdobně jako náš kožní film (asi 22%). Stárnutím a jinými vlivy se zastoupení této kyseliny zmenšuje, což způsobuje ztrátu bariérové funkce kůže a její vysychání. Proto má olej vynikající regenerační a hydratační účinky. Je velmi dobře snášen dětskou i citlivou pokožkou. Obsahuje vitamin E, beta-karoten a má ochranný účinek proti ultrafialovému záření (SPF 3-4). Užívá se zejména v luxusní kosmetice.

Máta arvensis

Máta je především známá pro své relaxační a osvěžující účinky. Obsahuje metol, který vyvolává pocit chladu. Tím zabraňuje pocitu bolesti, svědění a podráždění. Vzápětí prokrvuje. Díky své charakteristické vůni má i dezodorizující účinky a pomáhá odpuzovat lítající hmyz.

Meduňka

Meduňka je vhodná pro relaxaci a klidní spánek. Pleť výborně tonizuje.

Melanin

Přirozené kožní barvivo produkované v melanocytech.

Měsíček

Měsíček lékařský je známý pro svoji charakteristickou oranžovou barvu. Má dezinfekční, antiseptické a antibiotické účinky. Díky svému hojivému působení se využívá i na léčbu popálenin, zánětů a drobných poranění.

Mořské řasy

Při srovnání mořských řas s ostatními vyššími rostlinami jsou řasy hodnotnější, zejména proto, že jsou jen minimálně znehodnocené lidskou činností a nejsou tedy kontaminovány cizími látkami, ale také proto, že řasy mají daleko vyšší koncentraci aktivních látek. Podle druhu a se liší jejich použití. Nejčastěji se dělí na zelené, červené a hnědé. Také je můžeme rozlišovat na ty, které žijí pod hladinou a na ty, které žijí v hloubkách. Ty, které žijí pod hladinou mají těžký život. Často se musí vyrovnávat se změny teplot, slunečním zářením a dehydratací. Kvůli vlastnímu přežití musí taková mořská řasa vytvářet látky, které ji před těmito vlivy ochrání. Naopak řasám, které žijí v hloubkách se říká,,plíce moře“. Vytváření kyslík potřebný k dýchání mořských živočichů. Tyto procesy zajišťují vzácné obsahové látky. Všechny tyto látky z řas šetrně izolují. Řasy projevily zejména protivráskové, zpevňující a hydratační účinky. Pokožka se po aplikaci přípravku s extraktem z mořských řas stává jemnou, zklidněnou a vláčnou.Používají se nejen v pleťové kosmetice, ale také v zeštíhlujících přípravcích a přípravcích na celulitidu.