MůjRyor.cz Kosmetický blog

 

NEWSLETTER

Karotenový olej

z mrkve obecné -Daucus carota – olej obsahuje zejména přírodní provitamin A, který má silné antioxidační účinky, vytváří se z něj vitamin A s regeneračními účinky na pokožku.

Kaštan

Tonizuje, má protizánětlivé účinky. Odstraňuje otoky ulevuje od ,,těžkých\" nohou.

Kaviárový extrakt

Kaviár je něco jako mateřské mléko ryb. Celých 21 dní před vykulením - odborný výraz pro vylíhnutí - se plůdek jesetera či lososa kaviárem živí. Kaviár je tedy 100% přírodní, komplexně působící látka, která dokáže v kosmetice mnohonásobně převýšit účinky ostatních běžně využívaných látek. Kaviár dokáže předat pleti maximum ze svého bohatství. Je doslova nabitý vitamíny, aminokyselinami, proteiny. Aminokyseliny odpovídají za správný metabolismus kožních buněk a hydrataci pokožky. Minerály jako jsou sodík, draslík, fosfor, hořčík a kalcium mají zpevňující účinek. Mastné kyseliny obsažené v kaviáru ovlivňují ztrátu vody, aby pleť zůstala dlouho svěží a mladá. Významné u kaviáru jsou také vitamíny A a D. Ty jsou hlavním prostředkem na likvidaci vrásek, mají výrazný regenerační účinek a působí proti volným radikálům.

Keratin

Jedná se o stavební bílkovinu, s vláknitou strukturou, která je nerozpustná ve vodě. Keratin je základní složkou chlupů, vlasů a nehtů.

Kmenové buňky (rostlinné)

Kmenové buňky jsou ještě nediferencované buňky, to znamená, že nemají dosud určenou svou funkci – mají tedy „ otevřenou budoucnost“, mohou se dále dělit a hlavně se mohou změnit v jiný typ buněk. Účinky kmenových buněk: zesvětlující účinek na pigmentových skvrnách, antioxidační ochrana, zlepšení kvality kožní tkáně v rekordním čase, antioxidančí ochrana – zlepšení jasu a barvy kůže, stimulace obnovy buněk kůže tzv. „ Skin renewal“, regulace keratogeneze – zpomaluje stárnutí kůže, anti-aging.

Kmínový olej (černý) – Černucha setá

Olej nazývaný též zlato faraonů. Původně se Černucha setá pěstovala v Egyptě, nyní hojně i v Izraeli. Doprovodným látkám rozpuštěným v oleji jsou přisuzovány „blahodárné“ účinky (tlumí alergie, působí na atopickou pokožku, působí proti lupénce atd.).

Koenzym Q10

Koenzym Q10 je žlutooranžová látka, která funguje jako katalyzátor pro lepší využití energie. Bez tohoto koenzymu by správně nemohli fungovat enzymy v našem těle, které zajišťují výrobu energie. \\r\\nNejvíce koenzymu Q10 má člověk v období puberty. Věkem klesá jeho obsah v pokožce, zejména po 35. roce. Pro energickou podporu zárodečných buněk je právě od tohoto věku důležité aplikovat kosmetiku s jeho obsahem. Koenzym Q10 nejen aktivuje dělení zárodečných buněk, ale také zlepšuje detoxikaci organismu. Nelekněte se žlutého zabarvení přípravků s koenzymem Q10, není to chyba, ale naopak důkaz jeho přítomnosti. Je také vhodné koenzym Q10 přijímat i jako doplněk stravy (nejlépe 30 mg denně).

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová působí hydratačně. Její obsah v pleti s věkem klesá, proto je potřeba ji doplňovat zvenku.

Kyselina mléčná

Vytváří optimální pH přípravků pro intimní hygienu. Obnovuje a udržuje přirozené prostředí intimních partií a chrání je před gynekologickými potížemi jako jsou například infekce.