MůjRyor.cz Kosmetický blog

 

NEWSLETTER

Bambucké máslo

Známé také jako shea butter, karité. Bambucké máslo se získává z ořechů afrického stromu shea. Má žlutohnědou barvu a charakteristickou vůni. Má okamžité hydratační, ochranné a klidnící účinky. Po delší době aplikace (cca 6týdnů) se projeví regenerační a protizánětlivé účinky. Pro svoje účinky se používá i v dermatologii. Je určený zejména na popraskanou suchou pokožku se sklony k šupinatění. Například na popraskané paty, lokty, nehtová lůžka a záděry, ale i na popraskané prsní bradavky.

Beta-glukan

Beta-glukan je unikátní přírodní komplexní polysacharid, který se získává z hlívy ústřičné. Významně posiluje odolnosti a celkovou imunitu organismu a tedy také pokožky. Beta-glukan zneškodňuje volné radikály a má ochranný účinek před ionizujícím zářením, proto používá se především v ochranné a regenerační kosmetice, především pro ošetření citlivé, suché i zralé pokožky. Také se používá v opalovacích a revitalizačních přípravcích při ozařování pokožky při nádorech. Beta-glukan je také účinný při ošetření atopické pleti, při ošetřování jizviček a pokožce, která má sklon k striím.

Břečťanový extrakt

Hedera helix - obsahuje saponiny, glykosid hederin, třísloviny. Napomáhá odstraňovat příznaky celulity, pokožku dokonale hydratuje, zpevňuje a zvyšuje její pružnost.

Bříza

Extrakt z břízy tonizuje a klidní. Působí antimikrobiálně.