MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobry den,
rada bych Vas pozadala o radu. Ma plet je spise mastna, trpim hormonalnim akne (vyskyt na celistech a kolem ust) a na nose se vyskytuji pory. Jaka kosmetika je prosim na hormonalni akne vhodna? Zaroven bych chtela, aby plet nebyla zbytecne vysusovana.

Predem dekuji za odpoved.
Preji hezky den

Dobrý den Aneto,

děkujeme za váš dotaz a za zájem o naše výrobky. Doporučila bych ošetření přímo na míru Vaší pleti.Pro tyto problémy máme speciální přípravek - Konopný korekční krém pro problematickou pleť a ten bych do Váší péče  určitě zařadila.Dalším  a velice důležitým krokem u problematické pleti , je důkladné čištění pleti.

Nyní vám rozepíši správné pořadí ošetření Vaší pleti.

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte pomocí Bylinného tonika na problematickou pleť z řady Aknestop

2)Jako denní péči  aplikujte Konopný korekční krém na problematicou pleť je to lehký hydratační krém , obsahující vzácný kanabidiol ( CBD ), který ovlivňujea napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. My tento krém definujeme, jako krém na jakékoliv pupínky, které už nejsou problémem náctiletých. Při pravidelné aplikaci je pleť sjednocená ,zmatněná a bez  viditelných problémů. Při mrazivém počasí překryjte Výživným krémem s Ceramidy

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Odličte pleť pomocí  Hydratační micelární vody a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odstraňujeme nečistoty rozpustné v oleji.

2) Na pleť aplikujte Čistící pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť, která díky obsahu mořských řas redukuje  a citlivě odstraňuje přebytečný kožní maz, dlouhodobě udržuje matný vzhled a vláčnost pleti.

3) pleť dočistěte Bylinným tonikem na problematickou pleť v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

4) Jako večerní péči použijte opět Konopný korekční krém na problematickou pleť

DOPLŇKOVÁ PÉČE:

Na problematické partie nosu , kde se vám vyskytují rozšířené póry použijte Masku na černé tečky tato maska se používá 1x tydné dle návodu na obale. Používá se na problematické partie.Účinně redukuje výskyt černých teček  a zároveň stahuje póry.

Věřím, že vám tyto produkty pomůžou v péči o vší problematickou pleť.

V případě dalších dotazů pište.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den,
používám balzám na vlasy s ceramidy po každém mytí vlasů. Slyšela jsem, že se dá aplikovat i jako 20 minutový zábal. Tak bych se chtěla zeptat, jestli je to pravda a jak se zábal správně aplikuje? Používá se před mytím vlasů na suché nebo mokré vlasy? Jak často je dobré zábal dělat - např. jednou týdně?
Závěrem bych chtěla pochválit vaši kosmetiku - používám ji na obličej, vlasy i tělo a jsem s ní moc spokojená.
Předem vám děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den Jitko,

děkujeme za váš dotaz a také zárověň za vaší pochvalu . Velice nás těší, že používáte naší kosmetiku a jste s ní spokojená .

Ohledně vašeho dotazu , pokud používáte Balzám na vlasy s Ceramidy, tak ano tento přípravek můžete použít jako zábal na vlasy .

Použití: Vlasy si lehce navlhčete , potom naneste balzám ( trochu větší vrstvu ) ,překryjte igelitovým sáčkem  a zabalte do ručníku. Nechte působit 20 minut. Po uplynutí doby si vlasy umyjte , tak jak jste zvyklá a potom můžete opět nanést do ručníkem vysušených vlasů malé množství balzámu pro snadnější rozčesání. Tento zábal můžete aplikovat 1x týdně.

V případě dalších dotazů piště

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Krásný den,
moc Vás zdravím a prosím o radu.
Je mně 39 let, smíšená pleť, na tvářích trošku se sklonem k vytváření žilek a červenání. Místy pleť i suchá.
Používám tuto odličovací emulzi - http://www.ryor.cz/cz/produkty/odlicovani--cisteni-a-tonizace/dvoufazova-odlicovaci-emulze-pro-vsechny-typy-pleti/

Bohužel jsem včera ve 3 drogeriích Vaše výrobky nesehnala, tak jsem sáhla po Dermacolu - dnes se těmito výrobky poprvé namazala a odlíčila a ihned asi nějaká alergická reakce, celý obličej rudý, jak po spálení na sluníčku, naštěstí to za pár hodin zmizelo. Takže jsem hledala na Vašich stránkách, kde máte v Brně prodejny a příště už budu chytřejší. Tento odstavec píšu spíše pro to, že moje plet jak jsem zjistila bude citlivější, a nesnese vše (doted sem nikdy neměla problém).

Ráda bych zůstala u té dvoufázové odličovací emulze se kterou jsem velmi spokojená … a potřebuji poradit jaké vybrat odličovací tonikum či pletovou vodu a jaký ranní a večerní krém. Doted jsem používala od Vás jeden krém, který však na stránkách nevidím (byl ve vysoké tubě).

Moc děkuji za Vaši ochotu.

Iva

Dobrý den Ivo,

podle všeho co píšete to vypadá opravdu na pleť cilivou se sklonem k podráždění, ale nesmíme zapomínat, že naše pleť se mění v průběhu celého roku, vliv na její stav má jak ovzduší, strava , hormonální změny či stres. Je to prostě taková malá alchymie :)

Dovolím si Vám navrhnou takový malý manuál péče o Vaši pleť

RÁNO

1)Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikem Hydroperfekt

2)Lokálně, na začervenalá místa s rozšířenými žilkami aplikujte Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám který obsahuje probiotickou kulturu Lactobacillus pentosus která vytváří ochranou bariéru na pleti , extrakty z dubu korkového a mořských řas které výrazně snižují zarudnutí.

3)Na zbylé partie pleti aplikujte Denní krém s amarantovým olejem a hedvábím který je díky amarantovému oleji, který obsahuje mimo jiné vysoce ceněný fytoskvalen, určen pro VELMI citlivou pokožku.

VEČER

1)Odličte pokožku Dvoufázovou odličovací emulzí ( výborná volba )

2)Pokožku dočistěte a osvěžte Pleťovým tonikem Hydroperfekt

3)Stejně rako ráno, aplikujte lokálně Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám

4)Na ostatní části pleti aplikujte Krém s amarantovým olejem obsahující skvalen, který má značné oxidační účinky a je určen pro velmi citlivou pleť se sklonem k podráždění.

Pokud budete toto dodržovat, dostaví se odměna v podobě krásné zdravé pleti :)

Hezký den a mnoho úspěchů s Ryorem Vám přeje Renata

V případě dalších dotazů nás kontaktujte, velice rádi Vám na vše odpovíme :)

Renata Voláková

 

Dobrý den, používám od Vás kosmetiku už pár let, občas koupím něco jiného, ale stejně se vždy vrátím k Ryoru. Můj dotaz ale zní= mám pleť spíše míšenou se sklonem k vysušování....dělají se mi hlavně na bradě jakoby boláky, které jsou někdy i jakoby vnitřní a nevytvoří se pupínek- potřebovala bych poradit, co mi doporučíte spíš na vyčištění pleti...mám i černé tečky na nose a v okolí....používám od vás řadu Aknestop, ale připadne mi, že mě někdy vysušuje.....děkuji moc za Vaši odpověď :)

Dobrý den Andreo,

tuším, že Váš problém začíná už při čištění pleti, neboť - správně vyčištěná pleť je základ :)

Doporučím Vám jak by to mělo správně vypadat

RÁNO

1)Pleť očistětě a osvěžte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť

2)Lokálně na místa kde se Vám tvoří boláky,pupínky aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť my tento krém definujeme jako krém na jakékoliv pupínky, které už nemusí být nutně problém pouze náctiletých :)

3)Na zbylé partie obličeje aplikujte Výživný krém s ceramidy který udržuje vhkost pleti a tím zvyšuje její pružnost.

VEČER

1)Odličte pleť Hydratační micelární vodou, v tomto kroku odstaníte nečistoty rozpustné v tucích typu make-up, zplodiny z ovzduší, kožní maz apod.

2)Dočistěte pleť Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť, v tomto druhém a důležitém kroku odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému.

3,4)Stejně tak jako ráno, aplikujte lokálně Konopný korekční krém na problematickou pleť, na ostatní partie naneste Výživný krém s ceramidy

DOPLŇKOVÉ VÝROBKY

Dopoučuji používat 1x týdně na problematické partie Masku na černé tečky s obsahem ovocných kyselin které účinně redukují výskyt černých teček a zároveň stahují póry.

Další skvělý pomocník je Aknestop roll-on - používá se bodově na pupínky :). Klidně používejte již při prvních pocitech že se pupínek tvoří, pokud zasáhnete včas tak se ani neobjeví. Doporučuji nosit stále při sobě !

Na závěr náš skvělý čaj Lymfodren obsahuje byliny které pomohou zlepšit funkci lymfatického systému a to se pak projeví na kvalitě Vaší pleti.

Hezký den a mnoho úspěchů s Ryorem Vám přeje Renata :)

Renata Voláková

 

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem kosmetiky. Bude mi 40 let, mám normální pleť s problémovou T-zónou, kde se mi hlavně na bradě občas tvoří bolestivá zanícení. Pleť čistím a oči odličuji mycími prostředky pro citlivou pleť (micelární gel, čistící pěna, občas peelingový gel...). Preferuji odličování metodou mycích gelů i pro oblast kolem očí. Na pleti nesnesu kosmetiku s výraznou parfemací, protože mi to dráždí nos a sliznice. Nepoužívám make-up. Hledám kosmetiku pro zpevnění, rozjasnění a sjednocení pleti, stažení pórů, redukci vrásek, zpevnění oblasti kolem očí (pokleslá víčka), krém by neměl být parfémovaný a denní by měl být lehce vstřebatelný. Na tváři mám pigmentovou skvrnu, tak prosím o doporučení, co na vymizení. Pokud je kosmetika co nejvíce to jde přírodní, tím lépe. Velmi děkuji za doporučení vhodné řady.

Dobrý den Lenko,

dějkujeme, že jste se svým dotazem obrátila na naší poradnu. Určitě vybereme produkty , které budou vyhovovat přesně vaší pleti. V případě odličování  a dočištění pleti bych vám doporučila, trochu jiné produkty, protože mycí gel se nedoporučuje pro odličování očních partií.

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť , toto tonikum je bez parfémace,takže by vám nemělo dělat žádný problém.

2) lokálně na pigmentovou skvrnu aplikujte Depigmentační krém, tento přípravek ovlivňuje pigmentové skvrny vznikající v důsledku hormonálních změn, intenzivního působení slunečního záření i věku.Projasňuje pokožku a sjednocuje barevný tón pleti.

3) Jako další krok naneste Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a Arganovým olejem, toto sérum obsahuje vysoký obsah kyseli hyaluronové a bio-arganový olej.Hydratuje pleť, vypíná vrásky a vyditelně stahuje póry.

4) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem, přípravek je určen především  k ošetření očního okolí.Vypíná ,vyhlazuje vrásky. Zajišťuje hydrataci a regeneraci pokožky  a zlepšuje kožní bariéru.

5) Jako denní péči použijte Denní krém a kyselinou hyaluronovou a Arganovým olejem,je to lehce vstřebatelný krém,který obsahuje UV filtry.Zajišťuje hydrataci a redukci drobných vrásek. Zklidňuje pleť a působí proti začervenání.Tento krém je vhodný i do mrazu.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Odličte pokožku pomocí Hydratační micelární vody a to i v připadě, že nepoužíváte make-up, přes den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpistné v oleji.

2) Na pleť aplikujte Čistící pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť, která díky obsahu mořských řas redukuje a citlivě odstraňuje přebytečný kožní maz, dlouhodobě udržuje matný vzhled a vláčnost pokožky.

3) Dočistěte pleť pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť, v tomto kroku odličujeme látky rozpustné ve vodě.

4) Na tato vyčištěnou pleť aplikujte opět Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a Arganovým olejem

5) Kolem očí opět aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem

6) Jako noční péči použijte Noční krém s hedvábím, beta-glukanem a Arganovým olejem , je to krém který zajišťuje hydratci pleti.Stimuluje tvorbu kolagenu a tím dochází k výraznému omlazení pleti.

DOPLŇKOVÁ PÉČE:

Na bolestivá, zanícená místa použijte Aknestop roll-on s Irisem na problematickou pleť, používejte bodově na problematická mista . Můžete používat několikrát za den.

Doufám, že mnou vybrané produkty vám budou vyhovovat.

V případě dalších dotazů pište.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den,
na vašem webu mi chybí složení výrobků - je pro mě, resp. pro mou pleť velmi důležité vědět např. zda výrobek obsahuje barviva, parabeny, sulfáty, mýdlo či silikony... Jistě by tato informace pomohla nejen mě :-) Děkuji Michaela

Dobrý den,

 

děkujeme za Váš dotaz a užitečný podnět.

 

V současné době jsme se rozhodli neuvádět složení našich výrobků na webu z několika důvodů. Nechceme jednoduše "servírovat" složení našich výrobků konkurenci, která má často tendenci se u nás "inspirovat" :)

 

Dále pak ve složení některých našich výrobků z legislativních důvodů dochází k úpravám a změnám, které nám zákon a EU diktuje a my nejsme schopni organizačně zajistit to, že stejné složení najdete v jednom okamžiku na krabičkách, které jsou v oběhu a zároveň na webových stránkách, změny děláme průběžně a do obchodů se dostávají postupně dle spotřebování obalů a zahájení prodeje, dále pak jsme rádi s našimi zákazníky v kontaktu a rádi složení přípravků zašleme a poradíme.

 

Často jsou zákazníci ovlivněni různými informacemi, které najdou např. na internetu a které nejsou úplně pravdivé nebo zavádějící.

 

Například konkrétně některé sulfáty nejsou nutně pro použití nevhodné, záleží jen jak je přípravek vyvinut - např. SLS ve výrobku má svůj účel (mytí) a jeho případné negativní vlastnosti jsou v našich výrobcích vyváženy vysoce hydratačními a výživnými látkami, z toho důvodu i když použijete náš sprchový gel, kde SLS najdete, není vaše pokožka vůbec vysušená, ale naopak zvláčněná.

 

Některé firmy se rádi označují nálepkou "bez sulfátů" a pak do výrobků používají mycí látky, které se používají např. do pracích gelů a které pro pleť nejsou tak šetrné jako např. zmiňované SLS.

 

Mimochodem označení jako "bez sulfátů", "bez parabenů" a další je zákonem zakázané a výrobků za ně hrozí pokuta. Straší a chlubí se tím, že používají látky, které jsou povolené a pro kosmetiku v pořádku.

 

Ohledně parabenů - dokonce vědkyně, která původně přišla s názorem, že by mohly být parabeny škodlivé později zveřejnila výsledky testování, které toto tvrzení popírají, ale mezi lidmi již parabeny získali špatnou pověst. Parabeny jsou jednou z nejprověřejnějších látek v kosmetice. Na výzkumy jejich škodlivosti byli vynaloženy miliony a nebyla prokázána škodlivost. Najdete je přirozeně např. v borůvkách, mrkvi nebo cibuli.

 

Doporučuji si také přečíst článek "Milujeme parabeny"

 

Je to všechno velká věda. Slovo chemie se má v dnešní době tendenci shazovat a používat v negativním slova smyslu - a to je škoda. Vždyť přece naše tělo a vše kolem nás je chemie!

 

Třeba uhlík můžeme mít ve formě diamantu, nebo tuhy v tužce se kterou píšeme. Je to jedna látka – uhlík, ale přitom jsou diametrálně odlišné.

 

Stejně tak silikony – hodně lidí je pomlouvá, že ucpávají póry, což není pravda, zůstávají na povrchu pokožky a póry se ucpávají v případě, že se řádně odlíčíme. Silikony můžou být ve formě stavební výplně, báze pod make-up, látky do šamponu nebo implantátu používaného v plastické chirurgii…. Ač jsou to všechno silikony, jsou to úplně jiné látky, kterou nemůžeme házet do jednoho pytle.

 

 

Určitě uvedení složení na webu do budoucna zvážíme. Pokud máte dotazy nebo zájem o složení konkrétního výrobku tak mi prosím napište na cizkova@ryor.cz

 

Přeji krásný den!

Veronika Čížková

 

Dobrý den, nedávno jsem psala dotaz ohledně pleti s akne ale pro zmenu suché a podrážděné. Doporucila jste mi denni krem z mořských řas koukala sem na jeho popis a je polomastny nebude mi ucpavat pory vzhledem k tomu ze mam plet zároveň i s lehkým akne? Děkuji za dodatečnou odpověď a za celkové doporučení kosmetiky.

Dobrý den Aneto,

Aplikace Denního krému s mořskou řasou by neměl být žádný problém, protože vy tento krém budete nanášet pouze lokálně na suchá místa na oličeji, což předpokládám , že je oblast tváří.Na místa ,kde se vám tvoří akné , naneste Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

V připadě dalších dotazů pište

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobry den Prosim vas.Kolik je v kremu koenzim q 10.uvb-uva.? Na kremu se neuvadi.Marcela

Dobrý den Marcelo,

děkujeme za váš dotaz ,tam kde je na krabičkách našich krémů uváděn UV filtr,tak je základní    4 až 5 UV filtr, takže i u krému Q10 je tento UV filtr.

Pak už máme speciální řadu cílená UV ochrana pleti a tam je pleťový krém s SPF 15 a s SPF 30.

V případě dalších dotazů pište

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den. Prosím o radu s výběrem vhodné kosmetiky pro péči o pleť. Mám smíšenou pleť. Čelo, nos a brada jsou mastné, ucpané póry. Tváře jsou suché. Někdy mám pocit že mám pleť i drsnou-hrubou. Pracuji v prašném prostředí. Děkuji.

Dobrý den Lucie,

Děkujeme ,že jste se se svým dotazem obrátila na naší poradnu.Budu se snažit vám doporučit takové produkty , aby vyhovovaly vaší pleti.

Jedním z nejdůležitějších kroků je důkladné čištění pleti,aby aktivní látky ,které jsou obsaženy v našich krémech,mohly působit ,tak jak mají.

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť

2) Na takto očištěnou pleť aplikujte Revitalizační sérum a kyselinou hyaluronovou a Arganovým olejem, toto sérum má vysoký obsah kyseliny hyaluronové a arganového oleje. Toto sérum udržuje optimální hydrataci ,vypíná vrásky a viditelně stahuje póry.

3) Na okolí kolem očí naneste Aktivní sérum s matrixylem, je to vysoce účinný regenerační příoravek určený především k ošetření,očního okolí.Vypíná, vyhlazuje,hydratuje a regeneruje oční okolí.

4) Jako denní péči použijte Denní krém s kyselinou hyaloronovou a Arganovým olejem, je to lehce vstřebatelný denní krém, který zaručuje celodenní hydrataci pleti a redukci drobných vrásek.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Odličte pokožku pomocí Hydratční micelární vody a to i v případě ,že nepoužíváte make-up,přes den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je pořeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v oleji.

2) Pleť dočistěte pomcí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť, v tomto kroku pleť dočistíme od látek,které jsou rozpustné ve vodě.

3) na takto vyčištěnou pleť opět aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a Arganovým olejem

4) Na oční okolí stejně jako ráno naneste Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem

5) A jako noční péči použijte Noční krém Mořské řasy, je to lehký,snadno vstřebatelný regenerační krém. Má zpevňující a hydratační účinek .

Doufám, že budete spokojená až tyto produkty vyzkoušíte.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den, úvodem bych chtěl pochválit Vaši novou řadu Every day, je perfektní, zároveň bych chtěl poprosit, zda-li byste i do těchto sér nemohli dávat nálepky s označením den a noc, velmi se mi osvědčily a v balení mi chybí. Dále jsem se chtěl zeptat, zda-li mycí gel pro intimní hygienu mohou používat i muži. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.

Dobrý den Tomáši,

v první řadě vám moc děkujeme za pochvalu našich sér, velice náš těší , že je používáte  a že vám vyhovují. Jsou opravdu super. Ohledně těch samolepek, přetlumočím to na vedení  a uvidíme,snad by to neměl být problém.

A konečně k vašemu dotazu , gel pro intimní hygienu mohou samozřejmě používat i muži,obsahuje Tea Tree a extrakt ze šalvěje, jsou to látky které udržují  přirozenou mikroflóru intimních partií. Přípravek nebsahuje mýdlo.

V případě dalších dotazů pište

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková