MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den, ráda bych od Vás radu jak pečovat o pleť.
Pleť mi přijde, že mám smíšenou. Ikdyž je mi 30 let, převážně pak po stranách brady se mi sem tam objeví akné - pleť je zde vždy sušší, v okolí nosu mě trápí černé tečky, kolem očí se mi dělají vrásky a čelo se mi mastí.
Používám od Vás čistící pěnu aknestop , když se objeví pupínky, po té se mi ale na obličeji objeví červené fleky (nepálí, nesvědí) a později zmizí. Cca 1x týdně použiji peeling - intenzivní ošetření pleti.
Odlíčim se dvoufázovou odličovací emulzí (večer), poté použiji aquaton pleťové tonikum nebo bylinné tonikum pro problematickou pleť (ráno a večer).
Z krému docela kombinuji, jen nevím zda to nedělám špatně.
Dle aktuální "nálady pleti" použiji:
1) denní sérum s magnolií a mechem dále konopný korekční krém pro problematickou pleť (ráno),
2) nebo denní sérum s retinolem či denní sérum s magnolií a mechem a dále matující krém s pudrovým efektem (ráno),
3) sérum s retinolem a dále pivní krém s kys. hyaluronovou nebo konopný korekční krém pro problematickou pleť nebo hydratační 24 hodinový krém s aloe vera a kys hyaluronovou (večer).

Předem moc děkuji za odpověď

Dobý den Vendulo,

kombinování produktů zákaznicím většinou rádi doporučujeme, ale u vašeho typu pleti bych se raději držela jednoho typu čištění a jednoho séra a krému. Snadněji pak (minimálně po měsíci) zjistíte zda vám tato, právě zvolená kombinace vyhovuje či nikoliv. 

Doporučuji začít touto kombinací:

Ráno Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť (tonikum je skvělé v tom, že neobsahuje alkohol, naopak obsahuje léčivé byliny jako např. řepík lékařský, šalvěj a měsíček) žádné oplachování vodou!!! Na takto vyčištěnou pleť, na oční okolí aplikujete Oční krém s koenzimem Q10 Sérum s retinolem nanesete na ostatní části pleti a následně ho překryjete Konopným korekčním krémem pro problematickou pleť . Ve vašem seznamu :) chybí nezbytný pomocník v boji s akné, Antiakné roll-on ten kromě vybraných esenciálních olejů obsahuje i extrakt z irisu,který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji aplikovat již při prvních příznacích vznikajícíjho akné a když budete mít štěsí, pupínek nevyraší :) a ty viditelné krásně zahojí.

Večer odlíčit Dvoufázovou odličovací emulzí  , dočistit Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť. Na oční okolí Oční krém s koenzymem Q10, na ostatní části pleti Sérum s retinolem (večer už není nutné jeho překrytí Konopným korekčním krémem pro problematickou pleť, záleží na vašem pocitu). 

Peeling nebo ještě lépe Enzymatický peeling používejte 1x týdně i nadále. Kombinujte s Maskou na černé tečky , masku aplikujte lokálně na problematické partie, vždy na důkladně vyčištěnou pleť. Maska s obsahem komplexu ovocných kyselin účinně redukuje výskyt černých teček a zároveň stahuje póry. Díky obsahu kyseliny hyaluronové je pleť hydratovaná.

Z Ryoru zdraví Renata :)

 

Dobrý den,

chtěla bych poradit s výběrem denního krému, popř. s celou řadou na obličej. Mám mastnou pleť s výraznými póry, cca 15 let lékařsky léčené akné - již bez léčby. Večerní čištění je pomocí mycího oleje a na noc si dávám šípkový olej. Akné ustoupilo.

Moc děkuji Stáňa

Před

Dobrý den Stáňo,

děkujeme,že jste se se svým dotazem obrátila na naší poradnu a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR. Věří, že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké naše produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť 

2) Na celý obličej aplikujte Sérum s retinolem je to lehké,,dobře vstřebatelné sérum,které má hydratační,antioxidační,zklidňující a rozjasňující účinky.Zlepšuje strukturu pleti, omezuje tvorbu vrásek, minimalizuje póry a optimálně působí na místa projevů akné.

3) Na oční okolí aplikujte Oční krém Koenzym Q10 je to speciální přípravek určený k ošetření očního okolí.Výrazně zvláčňuje a zpevňuje pleť.Zpomaluje proces stárnutí.

4) Jako denní krém použijte Konopný korekční krém pro problematickou pleť Je to lehký,hydratační krém,který obsahuje vzácný kanabidiol (CBD),který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky.Je ideální pro smíšenou pleť včetně pletí občasným výskytek akné a pupínků.Při pravidelné aplikaci je pleť sjednocená,zmatněná a bez viditelných problémů.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Hydratační micelární vody a to i v případě,že nepoužíváte make-up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na celý obličej opět aplikujte Sérum s retinolem 

4) Na oční okolí opět aplikujte Oční krém Koenzym Q10 

5) Jako noční krém použijte Konopný korekční krém pro problematickou pleť 

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den, ráda bych si zakoupila kosmetiku Ryor k ošetření pleti. Kosmetiku bych potřebovala doporučit vzhledem ke svému věku - vrásky :-( , ale také k tomu, že mám stále problematickou pleť s občasným výskytem akné, byť mám suchou pleť.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den Hano,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR. Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikem Hydroperfekt je to vyjímečné pleťové tonikum,které má hydratační a vypínací účinek.

2) Na celý obličej aplikujte Sérum s retinolem je to lehké,dobře vstřebatelné sérum,které má hydratační,antioxidační,zklidňující a rozjasňující účinky.Zlepšuje strukturu pleti,omezuje tvorbu vrásek,minimalizuje póry a optimálně působí na místa projevů akné.

3) Na oční okolí aplikujte Oční krém Koenzym Q10 je to speciální přípravek k ošetření očního okolí.Výrazně zvláčňuje a zpevňuje pleť.Zpomaluje proces stárnutí.

4) Jako denní krém použijte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami je to výživný,krém,který díky vysokému obsahu aktivních látek řeší současně problémy suché,citlivé pleti a učinně redukuje vrásky.Obsahuje vzácný kanabidiol (CBD),který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásdních problémů pokožky.Je vhodný zejména pro sušší,podrážděné,šupinaté a zarudlé typy pleti s vráskami.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné  tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na celý obličej opět aplikujte Sérum s retinolem 

4) Na oční okolí opět apilkujte Oční krém Koenzym Q10 

5) Jako noční krém použijte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami 

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

 

Jana Šebková

 

Dobrý den, mám smíšenou pleť s rozšířenými žilkami a zarudnutím ( Rosacea) + mě trápí, jak se mi hodně leskne. Nosím u sebe stále odmašťovací ubrousky. Dostal se mi do rukou Váš krásně provedený katalog, kde mě zaujal krém proti zarudnutí s probiotiky. Chtěla bych poradit, jaké použít čistící přípravky, oční krém a i sérum na moji pleť. Děkuji předem za Váš čas.

Dobrý den Jitko,

odmašťovací ubrousky zahoďte, určitě obsahují alkohol který vaši pleť dráždí, vysušuje ji a ona se pak brání tím, že se začne znovu na obranu mastit. Je to takový začarovaný kruh ):

Dovolím si vám navrhnou kompletní péči o vaši pleť, myslete prosím hlavně na to, že nejdůležitější úkon který nejvýrazněji ovlivňuje kvalitu a vzhled pleti je odličování a čištění !!!!! Bez správného čištění nemá následné ošetření kosmetickým byť sebelepším přípravkem smysl!!!!

Ráno je důležité pleť neoplachovat vodu (voda pleť velice dráždí, způsobuje začervenání ...), ale Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť  , na takto vyčištěnou pleť naneste, včetně očního okolí Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem , sérum následně překryjte Krémem proti zarudnutí a rozšířeným žilkám  . Pokud by jste měla stále pocit mastné pleti, doporučuji ještě překrytí Matujícím krémem s pudrovým efektem ten velice účinně absorbuje kožní maz a vytváří pudrový efekt bez lepivého pocitu:)

Večer odlíčíte a vyčistíte pleť Hydratační micelární vodou (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích) následovat bude dočištění Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť aplikujete Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou arganovým olejem, které následně přikryjete Krémem proti zarudnutí a rozšířeným žilkám. 

Z Ryoru zdraví Renata :)

 

Dobrý den,
mám, prosím, 2 dotazy. Nejprve bych se chtěla zeptat ohledně ochrany pleti před UV zářením. Mám od vás doporučeno na den použít sérum s retinolem a překrýt ho Lehkým ochr.krémem s rostl. extrakty. Ale pokud nemám make up s SPF, měla bych používat raději Duo aktivní krém s SPF ? A jak je to s krémy na ruce? Má Ryor nějaký s SPF, nebo jak chránit pokožku rukou, která také neustále vystavena slunečnímu záření? A druhý dotaz je, jaký je správný postup práce s ultrazvukovou žehličkou. Nejprve nanesu napleť sérum či masku a jak použít vodivý gel? Nanáším ho na pleť nebo přímo na kovovou hlavici přístroje tak, aby žehlička správně pracovala. Moc vám děkuji za odpověď.

Dobrý den paní Aleno,

děkujeme za váš dotaz.

Ohledně vašeho prvního dotazu,tak v letních měsících bych vám doporučila Lehkký ochranný krém s rostlinnými extrakty vyřadit z vaší péče a nahradila bych ho Duo-aktivním krémem SPF 15 je to polomastný denní krém s obsahem kyseliny hyaluronové,extraktem z mořských řas,bambuckým máslem a vitamínem E.Tento krém má střední stupeň ochrany proti UV záření a kromě ochrany pleti je zajištěna i hydratce pokožky.

Naše krémy na ruce bohužel neobsahují UV filtry,takže pokud si chcete chránit pokožku na rokou,tak bych vám doporučila Opalovací krém SPF 50 je to lehký,voděodolný opalovací krém,který se snadno roztírá a nenechává pocit mastnoty.Je vhodný pro ochranu pokožky celého těla,ale i obličeje.Tento krém opět pokožce zajišťuje dokonalou hydrataci.

V případě dotazu na Vodivý gel,tak tento gel se aplikuje přímo na ultrazvukovou hlavici a aktivní látky jako např: séra a masky přímo  na obličej.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobry den, prosim o pomoc s výběrem vhodného denního i nočního krému. Mam pleť spíše sušší, po odliceni napnutou. Netrpim na akné, ale jednou za cas se jeden ukáže. Nicméně mam v obličeji pigmentove skvrny a to knira, na tvářích flek a nad obočím. Samozřejmě mimicke vrásky mam take. Nevyhovují mi olejové veci, jsem dlouho mastná a lesknu se. Nejvíce mi vyhovuje krémové složení. Velmi dekuji za odpověď

Dobrý den Alice,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR. Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a odličte Pleťovým tonikem Hydroperfekt je to výjimečné pleťové tonikum,které má hydratační účinek a je vhodné i pro citlivou pleť.

2) Na celý obličej aplikujte Sérum s retinolem je to lehké,dobře vstřebatelné sérum,které má hydratační,antioxidační,zklidňující a rozjasňující účinky.Zlepšuje strukturu pleti,omezuje tvrobu vrásek,optimálně působí na místa projevů akné a redukuje pigmentové skvrny.

3) Na oční okolí aplikujte Oční krém Koenzym Q10 je to speciální přípravek k ošetření očního okolí.Výrazně zvláčňuje a zpevňuje pleť.Zpomaluje proces stárnutí.

4) Jako denní péči použijte Denní krém Mořské řasy je to polomastný,lehký hydratační krém,který vyživuje a zpevňuje pleť.Chrání pokožku proti vnějším vlivům a obsahuje vitamín E -vitamín krásy a mládí.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tohika Hydroperfekt v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na cleý obličej opět aplikujte Sérum s retinolem 

4) Na oční okolí opět aplikujte Oční krém Koenzym Q10 

5) Jako noční péči použijte Noční krém Mořské řasy je to lehký,jemný,snadno vstřebatelný regenerační krém,který zpevňuje a hydratuje pleť.Obsahuje vitamín E- vitamín krásy a mládí.Působí proti vráskám a redukuje všechny projevy stárnutí.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana 

Jana Šebková

 

Dobrý den,
ráda bych Vás poprosila o sestavení nejvhodnější péče o moji pleť z Vašich výrobků :-)
Bude mi 30 let a pleť máš spíše suchou s tím, že v průběhu cyklu se mi občas objeví i pupínky, především na čele. Také pozoruji mimické vrásky, opět především v oblasti očí a na čele. Ráda bych Vás poprosila o nejvhodnější krém, který lze používat na den i moc pod make-up, aby nebyl mastný. Ráda bych se také zeptala na nejvhodnější produkty pro odličování. Bude dostačující mycí gel a tonikum?

Předem moc děkuji za odpověď :-)

Dobrý den Iveto,

začnu od konce, na suchou pleť není mycí gel moc vhodný, mnohem lepší by pro vás byla Dvoufázová odličovací emulze ,má velice jemnou konzistenci, obsahuje extrakt ze světlíku lékařského a hydratační komplex, jemně a šetrně odličuje a čistí :), používala by jste jí při večerním čištění a následně by jste ji dočistila Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť , tonikum by jste použila také při ranním čištění pleti (tonikum nikdy neoplachovat vodou). Na takto správně vyčištěnou pleť by jste aplikovala ráno i večer Aktivní krém proti vráskám a to i včetně očního okolí, krém obsahuje extrakt z mořských řas, bambucké máslo, avokádový olej, vitamin E a kyselinu hyaluronovou. Tyto mimořádně účinné aktivní látky dodávají pleti potřebnou pevnost i elasticitu a ovlivňují výskyt vrásek. Pod make-up je naprosto ideální :). V období výskytu akné aplikujte lokálně dle potřeby Antiakné roll-on - výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti.

Mějte prosím na paměti že, nejdůležitější úkon, který nejvýrazněji ovlivňuje kvalitu a vzhled pleti je odličování a čištění.  Bez správného čištění nemá následné ošetření kosmetickým přípravkem smysl!!!

Z Ryoru zdraví Renata :)

 

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. O pleť jsem se nikdy nějak výrazně nestarala, od doby puberty, co mi na pleti začaly rašit první problémy, jsem si zvykla používat gely na čištění a u toho jsem zůstala. Vyzkoušela jsem i pár krémů, různé značky, vždy na doporučení nějaké kamarádky, ale zatím jsem nenašla něco, co by dle mého mělo větší efekt. Před vánocemi jsem si koupila ryor, první krém, který mne mile překvapil. Teď už mám dohromady čtyři, různě a nepravidelně je střídám, ale všechny jsou pocitově fajn.
Mám:
Hydratační 24hodinový krém s aloe vera a kys. hyaluronovou
Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami
Matující krém s pudrovým efektem
Konopný korekční krém pro problematickou pleť

Moje pleť je spíše mastnější, rozšířené póry, které se rády ucpávají, černé tečky. Poslední dobou se mi tvoří i nehezké boláky, proto docházím k závěru, že bych měla konečně začít pleť řešit komplexněji a pořádně. Ráda si od Vás nechám poradit od začátku do konce, i to, zda jsem koupené krémy zvolila dobře.

Děkuji moc, Lucka

Dobrý den Lucie,

krémy máte vcelku dobře zvolené, zvláště pak Konopný korekční krém pro problematickou pleť ten opravdu řeší problémy problematické pleti :). Ale nezapomínejte prosím na to NEJDŮLEŽITĚJŠÍ a to správné a důkladné čištění pleti,bez správného čištění nemá následné ošetření kosmetickým přípravkem smysl!!!!! Vzhledem k tomu, že máte ráda mycí gely a trápí vás akné doporučuji následující postup : ráno osvěžit a očistit pleť POUZE Bylinným tonikem na problematickou pleť   (žádné gely, žádné oplachování vodou) na takto vyčištěnou pleť aplikovat Konopný korekční krém. Bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího akné nanášejte Antiakné roll-on - výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti v rámci nadměrné produkce mazu.  Večer odlíčíte a vyčistíte pleť Mycím gelem s minerály (pokud by jste netrvala na gelu, doporučovala bych spíše Hydratační micelární vodu ), následovat bude velice důležité DOČIŠTĚNÍ Bylinným tonikem na problematickou pleť, na TAKTO vyčištěnou pleť aplikujete Konopný korekční krém. Až se vám pleť zklidní a akné nebude tak výrazné, můžete tonikum vyměnit za Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť . Vhodné by také bylo zařadit do pravidelné péče, 1x týdně aplikaci  Masky na černé tečky - maska s obsahem komplexu ovocných kyselin účinně redukuje výskyt černých teček a zároveň stahuje póry. Díky obsahu kyseliny hyaluronové je pleť hydratovaná.

V případě nejasností nebo dalších dotazů nám napište, velice rádi vám na vše odpovíme :)

Z Ryoru zdraví Renata 

 

Dobrý den, u recenze na čaj Lymfodren se na vašich stránkách píše, že by se po dobu kúry měla mj. omezit namáhavá fyzická činnost, protože při velkém zatížení znečištění v uzlinách narůstá. Denně chodím svižnou chůzí 8km a rovněž velmi svižně půl hodiny plavu. Obzvlášť po plavání jsem sice velmi příjemně, ale přesto fyzicky dost unavená, tak by mě zajímalo, jestli to snad nemůže mít negativní vliv na užívání lymfodrenové kúry. Vždy jsem měla za to, že pohyb rozproudění lymfy naopak prospívá a pomáhá...
Děkuji za odpověď a přeji krásný den.
Mirka

Dobrý den Mirko,

při užívání Čaje Lymfodren můžete sportovat bez omezení, asi bych jen doporučila, vyhnou se třeba maratonu :), já osobně v době  6týdnů kdy čaj užívám nijak nepolevuji ve sportovních aktivitách (běh, rychlé a dlouhé procházky-klidně i 20km), důležité je pouze pravidelné užívání, 6týdnů každého půl roku :)

Z Ryoru zdraví Renata  

 

Dobrý den, prosím Vás o radu jak správně používat vaše výrobky. Mám suchou a citlivou pleť a mám od vás odlicovaci mlíko a tonikum a ještě krém proti vráskam a ráda bych ještě něco použila ale nevim co a jak. Děkuju za odpověď.

Dobrý den Dagmar,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si k péči o pleť vybrala naší českou kosmetiku RYOR.

Jenom jsem vás ještě chtěla poprosit,zda by jste mi mohla napsat jaké mléko a tonikum jste vybrala pro čištění pleti,který krém z které řady nyní používáte? Jenom bych ctěla zjistit jestli jsou výrobky správně zvolené pro váš typ pleti. Poté vám velice ráda sestavím váš osobní plán jak správně pečovat o pleť.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková