MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den,

hledala jsem v Praze možnost se poradit, ale neuspěla jsem.
Nemám zkušenosti s vaší značkou, ale často slyším chválu. Proto bych chtěla dceru podarovat. Má 45 roků a velmi citlivou pleť. Často je vystavena nepřízni počasí, zejména větru. Nesnáší krémy, které se po nanesení nevstřebají a na povrchu vytvářejí mastný film.
Budu moc ráda, když mi nabídnete něco z vaší nabídky.

Pěkný den přeje
Helena Dvořáková

Dobrý den, paní Heleno,

 

moc nás těší Váš zájem o naši výrobky.

 

Vaší dceři bych doporučila krém, který je koncipován pro citlivé typy pleti a zároveň poskytuje vysokou ochranu proti vnějším vlivům - Konopný výživný krém s kmenovými buňkami.


Tento krém je vysoce výživný nezanechává však na pleti nepříjemný mastný pocit, během chvíle se vstřebá. Navíc obsahuje obsah kanabidiolu (CBD) z konopí, který je vysoce regenerační a pomáhá řešit většinu zásadních problémů pleti, arganové máslo a také kmenové buňky z arganového stromu, které působí proti vráskám. Při pravidelné aplikaci (ráno a večer) dochází k redukci vrásek a pleť je vláčná a rozjasněná.

 

Doporoučila bych následující ošetření:

 

VEČERNÍ PÉČE

1) Odličte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličumeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

2) Pleť dočistěte pleťovým tonikem Hydroperfekt, v tomto kroku pleť dočistíme od látek, které jsou rozpustné ve vodě (např. pot).

3) Aplikujte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami.

 

 

RANNÍ PÉČE

1) Pleť očistěte a osvěžte tonikem Hydroperfekt.

2) Aplikute Konopný výživný krém s kmenovými buňkami.

 

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)

 

Kdyby byla Vaše dcera spokojená dá se tato péče doplnit ještě o oční krém, sérum nebo třeba make-up :) Kdybyste chtěla Vy nebo dcera s nečím v budoucnu poradit, neváhejte s na nás obrátit.

 

Přeji hezký den

 

Veronika Čížková

 

 

Dobrý den,
ráda bych se zeptala jaký krém používat pokud mám suchou pleť se sklony k šupinkování, ale zároveň se mi dělají černé tečky a občas pupínky.
Děkuji Petra

Dobrý den, Petro,

 

doporučila bych Vám používat Konopný korekční krém pro problematickou pleť - ten díky vysoce regeneračnímu potenciálu díky obsahu kanabidiolu (CBD), který se získává z konopí pomáhá při řešení většiny zásadních problémů pleti.

 

Je to krém pro ty z nás, které již mají pubertu za sebou, ale občas je trápí nerovnováha pleti, pupínky a černé tečky :)

 

Péči bych také doporučila doplnit používáním Masky na černé tečky, ta se používá 1x týdne na 5-10min a poté se smývá.

 

Doporučuji následující ošetření pleti:

 

Večerní péče

1) Odličte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličumeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

2) Pleť dočistěte tonikem Hydroperfekt, v tomto kroku pleť dočistíme od látek, které jsou rozpustné ve vodě (např. pot).

3) Doplňte péči i o Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem.

4) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

5) Pokud cítíte, že Vám na noc stačí Konopný korekční krém, tak není třeba používat další krém. Pokud cítite, že pleť pne a chybí jí hydratace a výživa použijte např. Konopný výživný krém s kmenovými buňkami.

 

Ranní péče:

1) Pleť očistěte a osvěžte pleťovým tonikem Hydroperfekt.

2) Aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem.

3) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

4) Na obličej aplikujte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami - vyživuje, pleť chrání i v zimě a působí proti vráskám.

5) Vyzkoušejte náš Rozjasňující 3v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve třech odstínech.

 

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)

 

Vyzkoušejte i nový balzám na rty Chameleon, barvu Vašich rtů přizpůsobuje v závislosti na výši pH Vašich rtů, rty se přirozeně zbarvují v odstínech od světle růžové až po temně růžovou. Je vhodný i na rty, které mají tendenci praskat.

 

Přeji hezký den a v případě dotazů se neváhejte na nás obrátit.

Veronika Čížková

 

 

Dobrý den, chtěla jsem se ještě zeptat...Po nanesení "Podkladové báze pod make-up" se ještě jako poslední vrstva aplikuje klasický tekutý make-up či tuhý minerální pudr? Některé firmy totiž "vrchní" make-up označují též jako podkladovou bázi, tak v tom mám trochu zmatek...Děkuji

Dobrý den, Jitko,

 

je to tak jak říkáte - na podkladovou bázi se aplikuje ještě make-up, případně pudr, nebo oční stíny.

 

Pořadí je při ošetření následující:

 

1) Ošetření pleti tonikem na osvěžení a očištění pleti.

2) Aplikace sér.

3) Aplikace krému.

4) Báze pod make-up.

5) Make-up.

6) Pudr.

 

Báze pod make-up se dá použít také jako podklad pod rtěnku a oční stíny.

 

Hezký den a v případě dotazů se neváhejte na nás obrátit.

 

 

Veronika Čížková

 

Dobrý den,je mi 66 a prosim Vás o radu jaké mam použít přípravky pro moji pleť kterou mam suchou.Dekuji Houfková

Dobrý den, paní Houfková,

 

doporučila bych Vám následující ošetření:

 

Večerní péče:

1) Odličujte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

2) Dočistěte pleť pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť (v této fázi odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě, např. pot).

3) Na celý obličej aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou, toto sérum obsahuje vysoké množství kyseliny hyalurnovoé a arganový olej, slouží k dodání hydratace a výživy -> protivráskový efekt.

4) Pro protivráskovou péči na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem - unikátní aktivní látka Matrixyl vypíná a vyhlazuje vrásky, ceramidy zajišťují vysokou hydrataci a regeneraci pokožky, vitamin E působí antioxidačně, skvalen pokožku zjemňuje, hydratuje a zlepšuje kožní bariéru.

5) Aplikujte na noc Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie, případně Noční krém s hedvábím.

Ranní péče:

1) Očistěte a osvěžte po noci pleť pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť.

2) Na celý obličej aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou.

3) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem.

4) Na den použijte Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie. Kromě arganového oleje obsahuje i arganové máslo a hlavně kmenové buňky z argánie, které redukují vrásky až o 26 % a přes den pleť chrání proti nepříznivým vnějším vlivům.


Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)Případně také můžete péči doplnit Maskou s kyselinou hyaluronovou z naší řady Professional Skin Care, kterou aplikujte 1x týdně na obličej, krk i dekolt, nechte působit 20 min a poté rozestřete do ztracena (tato maska se nemusí smývat vodou).


 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat

 

Veronika Čížková

 

Dobrý den,
chtěla bych poradit vhodnou kosmetiku na pleť (odlíčení, krém, případně nějaké sérum, maska...). Mám pleť s rozšířenými pory, mastnější s pupínky na čele a bradě, málo hydratovanou. Začínající vrásky.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Základem péče o pleť je čistění pleti, které spočívá ve dvou krocích. V prvním kroku odlíčíte pleť pomocí Dvoufázové odličovací emulze, která odstraní make-up a nečistoty ulpělé přes na pleti jako např. smog, prach, které jsou rozpustné v tucích. Následuje druhý neméně důležitý krok a to dočištění pleti od nečistot, rozpustných ve vodě a to Pleťovým tonikem. Ráno pak stačí pouze očistit pleť tonikem. Takto je pleť připravena pro krém nebo sérum a může stoprocentně vstřebat aktivní látky. Čištění je základ, pokud není pleť perfektně čistá, snižuje se vstřebávání aktivních látek z krému.

Pokud máte rozšířené póry, perfektní je Zklidňující sérum na rozšířené póry, můžete zároveň používat i jako denní krém. Pokud by na Vás bylo sérum moc suché, překryjte sérum krémem Konopný korekční krém pro problematickou pleť. Mějte u sebe tyčinku Antiakné roll-on s irisem na problematickou pleť, pokud ucítíte, že se Vám dělá nový pupínek, několikrát za den jej roll-onem přetřete. Místo se dezinfikuje a často se vřídek ani nevytvoří.

Pro ještě větší stažení pórů a čištění pleti můžete jednou týden použít Gelovou masku slupovací. Kterou nanesete, necháte zaschnout a pak od brady k čelu sloupneme.

Hydrataci potřebuje každá pleť, proto večer doporučuji po dokonalém odlíčení pleti emulzí a tonikem nanést Kyselinu hyaluronovou - gel. Kyselina hyaluronová je známá svou úžasnou vlastností, dokáže na sebe navázat až tisícinásobek vody. Naneste na celý obličej, nechte chvíli zaschnout a pro ještě větší efekt vezměte tamponek s trochou tonika a poklepete jím pleť. Po zaschnutí aplikujete noční krém Konopný výživný krém s kmenovými buňkami.

Konopný korekční krém pro problematickou pleť a Konopný výživný krém s kmenovými buňkami je z naší řady Cannabis Derma Care, která obsahuje vzácný kanabidiol, který řeší většinu problémů v pleti.

Pro ještě větší vyčištění organizmu doporučuji i očistu těla a to čaj Lymfoden. Pročišťuje lymfatický systém.

Věřím, že uvedená péče Vám bude vyhovovat a dojde k zlepšení.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den,
trápí mě pigmentové skvrny na obličeji. Váš depigmentační krém doporučujete kombinovat s krémem s ovocnými kyselinami. Prosím o sdělení, zda tento krém máte rovněž ve své nabídce.
Děkuji.
T.Babická

Dobrý den, paní Babická,

ideální je, se zbavovat pigmentových skvrn v zimě a období, kdy není tolik slunce, tedy nastává ten správný čas. Depigmentace se provádí ideálně 2x denně. Večer na dokonale vyčištěnou pleť, které dosáhnete vyčištění dvěma kroky.

1. odlíčení pleti od make-up a nečistot rozpustných v tucích, za den pleti ulpělé Dvoufázovou odličovací emulzí

2. dočištění zbylých nečistot pleťovým tonikem

Večer pak na takto vyčištěnou pokožku aplikujte Depigmentační krém. Jednou až dvakrát týdně pak aplikujte před Depigmentační krém Enzymatický peeling , který díky obsahu ovocných kyselin jemně a cíleně odstraní zrohovatělou vrstvu pokožky. Po 5 minutách působení setřete zbytky peelingu z obličeje, natřete Depigmentačním krémem a po zaschnutí pak oblíbeným nočním krémem.

Ráno pak k vyčištění pleti stačí pouze tonikum. Následně naneste Depigmentační krém a nesmí chybět ochrana pleti Trio-aktivním krémem, abyste předešla dalším skvrnám.

Depigmentace je úspěšná díky pravidelnosti péče.

Ať se Vám daří.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Hydratační sérum s ceramidy lze použít i na krk, nevysušuje?

Dobrý den,

Hydratační sérum s ceramidy Vám krk nevysuší, ba naopak krásně pokožku vyživí. Stejně tak jako krémy aplikujte i sérum na krk a dekolt, na kterých je věk nejdříve znát. Pokožka se Vám za to odvděčí.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den, chtěla bych se, prosím, zeptat, jestli lze Tonikum na problematickou pleť používat i na oční okolí a jak je to s obsahem alkoholu - na Vašich stránkách v sekci "Péče o aknotickou pleť - videočlánek" píšete, že má toto tonikum složení bezalkoholové, ale přímo na lahvičce tohoto tonika je ve složení napsáno, že obsahuje Akohol denat.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den, Mirka

Dobrý den, Mirko,

Bylinné tonikum na problematickou pleť obsahuje jen nepatrné množství alkoholu (cca 0,15%) které je potřeba k zužitkování všech aktivních látek a maceraci obsažených bylin. Ve složení musí být uvedena každá složka obsahu, tedy i Alcohol denat, ale neobsahuje takové množství alkoholu, aby vysušovalo pokožku.

Oční okolí jím můžete bez problému také přetřít, jen pozor, aby se nedostalo do oka.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den, mám smíšenou až mastnou pleť, téměř bez větších vrásek. V puběrtě jsem trpěla na akné. Akné se mi ovšem objevuje i nyní, pleť mám jakoby hrbolatou, s většími póry. Potřebovala bych ji vyhladit (jakoby obrousit) a zpevnit. Prosím, jaký krém, s jakým složením, zvolit? Nemohu používat vysloveně kosmetiku pro mastnou pleť, protože mi stahuje tváře (líce). Uvítala bych i radu ohledně čištění pleti v charakteru mycího gelu, který lze nanést na vlhkou pleť a ihned smýt přímo při sprchování. Denně se líčím make-upem. Bohužel asi po hodině nalíčení se mi hodně leskne čelo, nos a okolí nosu...Čištění pleti (včetně odstranění make-upu) provádím nyní tak, že po vyčištění čistícím gelem pleť ještě dočistím micelární vodou. Chtěla bych zvolit v komplexu péče o pleť Vaše přípravky, jen nevím, které pro moji pleť zvolit od čištění až po ošetření...Děkuji a přeji pěkný den ! Jitka

Dobrý den, Jitko,

začneme tedy od začátku. Naprostým základem v péči o pleť je správné odlíčení, které by mělo vypadat následovně:

Večer

v prvním kroku je potřeba odlíčit make-up, tedy přinejmenším oči je potřeba odlíčit Dvoufázovou odličovací emulzí, která je naprosto dokonalá a i voděodolnou řasenku odlíčí jedna dvě. Nebo dle preference můžete použít Odličovací mléko nebo zmíněnou Micelární vodu. Tímto přípravkem odlíčíte oči. Píšete, že preferujete mycí gel do sprchy. Takový Mycí gel s minerály máme, šetrně jím odlíčíte ve sprše zbytek make-up, díky obsaženým minerálům nenarušuje přirozený ochranný film pokožky. Těmito dvěma kroky odstraníte z pokožky make-up a nečistoty za den ulpělé jako např. smog a další nečistoty rozpustné v tucích. Je nezbytné dočištění pleti od nečistot rozpustných ve vodě, jako pot, přebytečný maz vhodným pleťovým tonikem. Dle Vašeho popisu Vám doporučuji Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť. Následně můžete již aplikovat noční krém. Pokud občas trpíte na akné, doporučuji Konopný výživný krém s kmenovými buňkami. Díky obsaženému kanabidiolu, který řeší většinu problémů v pleti, vyřeší případný pupínek, kmenové buňky si poradí s případnými vráskami a pleť hezky vyživí.

Ráno

Stačí pleť přetřít tamponkem s tonikem, tím ji vyčistíte od nadměrného potu vytvořeného přes noc. Nedoporučuji mýt obličej kohoutkovou vodou, jelikož obsahuje většinou velké množství chloru a tím pokožku zbytečně vysušuju. Pak má pleť tendenci se více mastit. Ráno po ošetření tonikem již můžete na pleť nanést denní krém. Klidně použijte již zmíněný Konopný výživný krém s kmenovými buňkami. Pokud by na Vás byl moc mastný, což si nemyslím vzhledem k tomu, že Vás pnou líce, můžete vyzkoušet lehčí Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

K zcelení pokožky pod make-up doporučuji Podkladovou bázi, která krásně zjemní pokožku, skryje póry a nerovnosti a navíc Vám make-up vydrží mnohem déle.

Jednou týdně také doporučuji Peeling pleti, obrousíte tak odumřelé buňky a nebudete mít takové nerovnosti.

Věřím, že s touto péčí se pleť zlepší a budete spokojená.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jaké máte krémy na zimu? Jakou řadu krémů vybrat pro třicetiletou ženu po porodu? Doposud bez problémů s pletí, má smíšenou pleť. Děkuji Hruboňová Mirka

Dobrý den,

doporučila bych jí na den Denní krém s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem. Kyselina hyaluronová dodává pleti ztracenou hydratace a arganový olej, neboli marocké zlato, chrání pokožku před poškozením. Pokožka bude svěží, vypnutá a vyživená. Na noc bych pak doporučila Výživný krém s ceramidy.

Základem v péči o pleť je její čištění, které by mělo vypadat večer tak, že se nejdříve odlíčí Dvoufázovou odličovací emulzí, Odličovacím mlékem nebo Micelární vodou, kterou odlíčí make-up a další nečistoty ulpělé na pleti přes den, které jsou rozpustné v tucích. Nesmí ale chybět dočištění Pleťovým tonikem, které dočistí pleť a odstraní zbylé nečistoty rozpustné ve vodě. Až po tomto důkladném vyčištění přijde na řadu krém.

Ráno by pak čištění mělo být jen tonikem. Omývat obličej vodou z kohoutku nedoporučuji, jelikož obsahuje vysoké množství chloru a nadměrně pokožku vysušuje. Po přetření plet tonikem se již aplikuje denní krém a dále případně make-up.

Ať se Vám daří

Hezký den

Lucie Rysková