MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den, prosím o doporučení produktů na obličej krém + maska na pravidelné používání.
Má pleť je citlivá, po nových nepasujících krémech mívám i alergickou reakci.
Kolem nosu a úst sklon k periorální dermatitidě, šupinky, červená podrážděná pokožka.
Děkuji

Dobrý den Adélo,

můžete nám prosím napsat jak a čím pleť ráno a večer čistíte, to je totiž pro kvalitu a vzhled pleti to nejdůležitější. Pokud aplikujete krém na pleť která byla nedostatečně nebo nesprávně vyčištěna, zanášíte si nečistoty hlouběji do pleti a ty tam pak dělají ,,paseku".

Z RYORu zdraví Renata :)

 

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu, jakou kosmetiku k péči o pleť bych měla používat. Mám citlivou pleť se sklonem k praskání žilek. A jsem alergická na peruánský balzám.
Děkuji
Jana

Dobrý den Jano,

zejména u pleti citlivé je velice důležité správně ji čistit, příliš ji neodmašťovat (vodou, mýdlem, mycími gely apod.) a vyhnout se častému střídání kosmetických značek. Vzhledem k tomu, že má citlivá pleť nedostatečný ochranný kožní film je třeba používat ochranné pleťové krémy. Jak tedy na to?

RANNÍ PÉČE

1)Osvěžíte a očistíte pleť Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť  (tonikum nikdy neoplachovat vodou, voda na pleť nepatří)

2)Na oční okolí jemným vklepáním nanesete Oční krém s koenzymem Q10 

4)Na ostatní části pleti aplikujete Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám , krém obsahuje probiotickou kulturu (Lactobacillus pentosus), extrakty z dubu korkového a mořských řas , komplex vitaminů A,C a E ve formě lipozomu. Působí proti zarudnutí, pleť hydratuje, zklidňuje a vytváří na pokožce ochrannou bariéru. 

VEČERNÍ PÉČE

1)Odlíčíte a vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích)

2)Následovat bude dočištění Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému)

3)Na oční okolí naneste Oční krém s koenzymem Q10 

4)Na ostatní části pleti aplikujete Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám 

Mějte prosím na paměti, že pleti citlivé se sklonem k začervenání a praskání žilek nesvědčí rychlé přechody z tepla do zimy (klimatizace), sprchování horkou vodou a v neposlední řadě voda a tím je myšlena i voda při mytí vlasů. Je velice důležité vodu z pleti vždy ihned odstranit pleťovým tonikem a zabránit tak podráždění!!

Do pravidelné péče 2x týdně doporučuji také zařadit Třezalkovou masku na rozšířené žilky maska obsahuje cévy posilující rutin v extraktu z třezalky, makadamový a klíčkový olej, glycerin a vitamin E.

Z RYORu zdraví Renata :)

 

Dobrý den, hledám vhodnou přírodní kosmetiku pro čištění pleti + vhodný krém. Pleť mám normální a nelíčím se. Můžete mi prosím sestavit produkty , které použít na čištění ráno a které večer? Děkuji za odpověď a pomoc ????

Dobrý den Romano,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou košmetiku RYOR.Věřím,že vyberemem produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť 

2) Na oční okolí aplikujte Oční krém Koenzym Q10 je to speciální přípravek pro ošetření očního okolí,který výrazně zvláčňuje a zpevňuje pleť.Zpomaluje proces stárnutí.

3) Jako denní péči použijte Denní krém Koenzym Q10je to lehký,dobře vstřebatelný krém,který aktivně podporuje využití energie v buňce pro zlepšení regenerace pleti.Podporuje elasticitu pleti.Obsahuje UV filtry a tím zajišťuje pleti celodenní ochranu.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Bylinného tonika pro normální s míšenou pleť v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na oční okolí opět aplikujte Oční krém Koenzym Q10 

4) Jako noční péči použijte Noční krém Koenzym Q10 je to lehký,dobře vstřebatelný noční krém s vitamínem E a koenzymem Q10. Tento krém výrazně podporuje elasticitu pleti a působí proti vzniku vrásek.Napomáhá zpevnění pleti.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

ako krem by ste mi doporučila..
dakujem

Dobrý den paní Emilia,

děkujeme za váš dotaz.Velice ráda vám sestavím váš osobní plán v péči o pleť,jenom jsem vás chtěla poprosit o upřesnění některých informavcí ohledně vašeho typu pleti. Máte pleť např: normální,smíšenou,suchou,citlivou nebo problematickou (aknózní).

Velice děkuji za zaslání informací,je to důležité pro správný výběr našich produktů.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den,
již delší dobu mě trápí akné na ramenou. Zhoršuje se nárazově, nejvíc hormonálně před menstruací. Chtěla bych se zeptat, jak mám o pokožku pečovat. Zda má být péče stejná jako o pleť (čištění, hydratace,...). Když už akné vyléčím, tak mě trápí jizvičky a flíčky po akné. Prosím o doporučení Vašich produktů, kterými bych mohla tento problém vyřešit.
Byl by vhodný např. Konopný korekční krém pro problematickou pleť? :-)
Předem děkuji za pomoc.

S pozdravem
Maruška

Dobrý den Marie,

děkujeme za váš dotaz a co se týče vašeho problému s akné na ramenou,tak v tomto případě použijte při sprchování nebo koupeli Čistící pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť tato pěna redukuje aknotické projevy,dlouhodobě udržuje matný vzhled  a vláčnost pokožky. Je také určená právě na ramema dekolt a záda.Aplikujte na navlhčenou pokožku,omyjte problematické partie a opláchněnte vodou.

Pokud vás trápí,také akné v obličeji ,tak použijte tyto produkty a v tomto pořadí:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikem na problematickou pleť podle stávajícího stavu pleti,pokud budete mít akné v horším stavu.Pokud budete mít akné v klidové fázi,tak použijte Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť. 

2) Jako denní krém použijte Konopný korekční krém pro problematickou pleť je to lehký,hydatační krém,který obsahuje vzácný kanabidiol (CBD),který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky.Je ideální pro normální a smíšenou pleť včetně pleti s občasným výskytem akné a pupínků.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Hydratační micelární vody a  to i v případě,že nepoužíváte make-up. Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte Bylinným tonikem na problematickou pleť nebo Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť zase podle stávajícího stavu vaší pokožky.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Jako noční krém opět použijte Konopný korekční krém pro problematickou pleť 

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

 

Jana Šebková

 

Dobrý den, prosím poraďte mi vhodný krém pro dceru 8 let. Chce mít "svůj" krém. Já ji teď dávám SPF 15 z řady cílená ochrana pleti. Jinak já jsem s vašimi výrobky moc spokojena a pořád mi něco "chybí" co bych pořebovala, většinou po úterním vysílání :-)
Děkuji Jana

Dobrý den Jani,

tak to naprosto chápeme :), RYORu není  nikdy dost :)

Pro vaši 8letou dceru doporučuji Hydratační 24hodinový krém s aloe vera a kyselinou hyaluronovou  (má báječnou lehoučkou konzistenci , skvěle se vstřebává). Pokud by jste chtěla zachovat UV ochrannu, pak doporučuji Hydratační krém s amarantovým olejem a UV filtry , ten je také velmi jemný, navíc je bez parfemace. A v neposlední řadě by byl vhodný také Krém s amarantovým olejem tento krém je narozdíl od předešlých, výrazně mastný, ale také lehce vstřebatelný. 

Z RYORu zdraví Renata :)

 

Dobrý den, můžete mi poradit s péčí o pleť , která je velmi citlivá a navíc plná výrazné pigmentace. S diky Irena.

Dobrý den paní Ireno,

děkujeme,že jste se se svým dotazem obrátila na naší poradnu.Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti. Ještě bych chtěla upozornit,že jedním z nejdůležitějších kroků v péči o pleť důkladné čištění pleti a proto by jste na něj nikdy neměla zapomínat.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť 

2) Na pigmentové skvrny aplikujte Depigmentační krém tento krém ovlivňuje pigmentové skvrny vznikající v důsledku hormonálních změn,intenzivního působení slunečního záření i věku.Projasňuje pokožku a sjednocuje barevný tón pleti.

3) Na oční okolí aplikujte Oční krém Koenzym Q10 je to speciální přípravek pro ošetření očního okolí.Výrazně zvláčňuje a zpevňuje pleť.Zpomaluje proces stárnutí.

4) Jako denní krém použijte Hydratační krém s amarantovým olejem a UV filtry je to neparfémovaný,jemný krém,který působí před působením volných radikálů.Obsahuje vitamín E a UV filtry omezují negativní vliv slunečního záření na pokožku.Tento krém zajišťuje hydrataci pleti a má klidnící účinky.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na pigmentové skvrny opět aplikujte Depigmentační krém 

4) Na oční okolí opět aplikujte Oční krém Koenzym Q10 

5) Jako noční krém použijte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami je to výživný krém,který díky vysokému obsahu aktivních látek řeší současně problémy citlivé pleti a účinně redukuje vrásky.Obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky.Je vhodný pro sušší,podrážděné a zarudlé typy pleti s vráskami.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den,

delší dobu mě trápí jizvičky po akné na spáncích. Stav o něco zlepšil chemický peeling, který jsem absolvovala opakovaně v zimě. Jizvičky jsou však stále patrné. Pravidelně používám čistící pleťový gel, oční krém a pleťový krém (zatím ne od Vás). Tyto prostředky ale předpokládám hojivý efekt na jizvičky nemají. Doporučíte mi něco, prosím?

Dobrý den Aneto,

ano máte pravdu, přípravky které používáte nijak neredukují jizvy po akné. Z našich produků jednoznačně doporučuji Enzymatický peeling  ten obsahuje AHA-kyseliny a enzym které jemně a cíleně odstraňují zrohovatělou vrstvu pokožky a tím urychlují obnovu kůže nové. Výsledkem je hladká a sjednocená pleť. Aplikujte 1x týdně, vždy na důkladně vyčištěnou pleť, nechte působit 5minut, poté setřete kosmetickým papírovým ubrouskem a dočistěte pleťovým tonikem podle typu pleti (pokud máte pleť problematickou-Bylinné tonikum na problematickou pleť , na pleť smíšenou-Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť ). Vhodný krém na denní i noční péči by byl Konopný korekční krém pro problematickou pleť ten obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Při pravidelné aplikaci je pleť sjednocená, zmatněná a bez viditelných problémů :)

Z RYORu zdraví Renata 

 

Dobrý den,
moje pleť nebyla nikdy úplně perfektní. Mám rozšířené póry a trápí mě černé tečky na nose a sem tam se objevil nějaký pupínek. Nikdy jsem neměla problém s tím, že by má pleť byla příliš mastná, spíše se stává (např. ráno i po tom co si večer před tím nanesu hydratační krém), že je pleť suchá až pne. Před cca půl rokem se mi ale pleť velmi zhoršila. Na bradě a v okolí celé dolní čelisti se mi pravidelně objevují pupínky, které v průběhu měsíce odezní, na pleti však stále zůstávají malé cysty (hrbolky). Ty buď vyschnou, nebo se zanítí a vznikne z nich pupínek. Vysledovala jsem že moje pleť se rapidně zhorší těsně před a po menstruaci. Vaše kosmetika mé pleti vždy vyhovovala. Chtěla bych vás poprosit o radu, jak bych měla poskládat svoji denní a večerní rutinu tak abych pleť opět dovedla do normálního stavu. Zatím používám produkty aknestop (tonikum a krém s irisem a dále Váš dvoufázový odličovač) v kombinaci s čističem a peelingem z lékárny (kvůli dopotřebení) a sérem s kyselinou azealovou.
Předem děkuji za radu!

Dobrý den Terezo,

jen pro připomenutí :), nejdůležitější úkon, který nejvýrazněji ovlivňuje kvalitu a vzhled pleti je odličování a čištění!!!! . Bez správného čištění nemá následné ošetření kosmetickým přípravkem smysl! Dovolím si vám tedy navrhnou kompletní postup péče o vaši pleť :)

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Bylinným tonikem na problematickou pleť (toto tonikum používejte ve výrazně problematickém období) nebo Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť (v období občasného výskytu akné) v obou případech platí : tonikum nikdy neoplachovat vodou, voda na pleť nepatří!!! Na takto vyčištěnou pleť aplikujete (ve výrazně problematickém období ) Krém s fytosfingosinem a irisem , (v období občasného výskytu akné) Konopný korekční krém pro problematickou pleť

Večer odlíčíte a vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí  , následovat bude dočištění, tonikum zvolíte podle aktuálního stavu pleti (Bylinné tonikum na problematickou pleť, Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť) na takto vyčištěnou pleť aplikujte krém zvolený podle aktuálního stavu pleti (Krém s fytosfingosinem a irisem, Konopný korekční krém pro problematickou pleť)

Nepostradatelný pomocník v boji s akné a pupínky všeho druhu :) pro vás bude Antiakné roll-on obsahuje totiž kromě vybraných esenciálních olejů i extrakt z irisu,který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji nosit stále s sebou a aplikovat bodově několikrát denně.

Na rozšířené póry a černé tečky skvěle funguje Maska na černé tečky - maska se aplikuje 1x týdně (vždy na důkladně vyčištěnou pleť), lokálně a cíleně na problematické partie, nechá se působit 5-10 minut. Poté zbytky masky setřete papírovým kapesníčkem a dočistěte pleťovým tonikem.

Velice dobře na stav pleti také funguje takzvané pročištění zevnitř:) a to tak že budete po dobu 6ti týdnů popíjet Čaj lymfodren 

Z RYORu zdraví Renata :)

   

 

Dobrý den můžete mi poradit krémy na cuperózu a vrásky?

Dobrý den Lenko,

na pleť s kuperózou doporučuji Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám ten obsahuje např. probiotickou kulturu (Lactobacillus pentosus) která vytváří na pokožce ochrannou kožní bariéru, která je zejména u pleti citlivé nedostatečná. Dále pak extrakty z dubu korkového a mořských řas které výrazně snižují zarudnutí pokožky, komplex vitaminů A,C a E ve formě lipozomu které působí antioxidačně, posiluje žilní stěny a předchází jejich praskání. Krém aplikujte ráno i večer, vždy na důkladně vyčištěnou pleť!!! Ráno je žádoucí krém překrýt Trio-aktivním krémem SPF30 ten bude vaši pleť chránit pleť před UV zářením a působením volných radikálů. Díky obsahu kyseliny hyaluronové, extraktu z mořských řas, betaglukanu a vitaminu E, bude vaše pokožka také hlubkově hydratována, vyživena a regenerována.

Z RYORu zdraví Renata :)