MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den, mám 3letou dceru, které se náhodně objevují červené suché flíčky, praská jí kůže pod koleny a loketních jamkách. Alergie zatím neprokázány. Většina krémů (canaderm, imunoglukan) jí hydratují jen přes noc a ráno už jí kůže zase svědí, je suchá. Hledám pro ni krém, který ji na delší dobu udrží pokožku vláčnou. Můžete i poradit? Děkuji Veronika.

Dobrý den Veroniko,

jednoznačně doporučuji aplikovat několikrát denně dle potřeby Konopný výživný gel  - unikátní velmi mastný gel s vysokým množstvím účinného kanabidiolu (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Okamžitě promašťuje i extrémně suchá místa, výrazně napomáhá obnově ochranného kožního filmu. Klidní, regeneruje, promašťuje a vyživuje pokožku. Taktéž doporučuji používat k mytí pokožky celého těla Konopný sprchový olej - Ideální přípravek s obsahem konopného kanabidiolu (CBD) pro péči o suchou a citlivou pokožku, který nahrazuje běžné mycí gely. Při styku s vodou olej vytváří mléčnou emulzi. Vzniklý film na pokožce doporučujeme opláchnout vodou, ale již nestírat ručníkem a nechat vstřebat do pokožky.

Z Ryoru zdraví Renata :)

Renata Voláková

 

Dobrý den, je mi 44 let, jsem vdaná, nemáme z vlastního rozhodnutí děti a i přesto žijeme spokojený život. To jen hodně stručně na úvod - moje základní chrakteristika:-). Dědictvím jsem získala pleť s rozšířenými póry, která se permanentně mastí, nejen v t-zóně. Má pleť spolehlivě přepere přípravky, zhruba do hodiny své vítězství projeví prima leskem. Netrpím rozhodně na beďary, tudíž svou pleť nehodnotím jako problematickou, je pouze mastná. V životě jsem již na sobě zkoušela mnoho výrobků, které slibovaly...Už vím, že geny neošálím a zázraky také nečekám. Zaujal mě však příběh paní majitelky a tak nějak začínám tíhnout k českým výrobkům. Zkusíte mě, prosím, navést na nějakou konkrétní řadu či složit výrobky Ryor tak, abychom dejme tomu lehce eliminovali ten věčný lesk pleti?
Předem děkuji a zdravím vás
Vlaďka

Dobrý den Vlaďko,

jste úžasná, naprosto skvěle jste nám popsal Váš problém :), jak sama moudře píšete, geny jsou prostě geny :) ale my je přepereme (tedy doufám ). Jdeme tedy na to :

RANNÍ PÉČE

1)Jako první použijete Čistící pěnu s mořskými řasami - ta redukuje a citlivě odstraňuje kožní maz, udržuje matný vzhled pleti.

2)Následuje dočištění Pleťovou vodou čistící pro smíšenou a mastnou pleť (tedy jen v případě, že máte pleť opravdu extrémně mastnou, jinak bych volila Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť ) tonikum prosím nikdy neoplachovat vodou !!

3)Na takto vyčištěnou pleť aplikujete Zklidňující sérum na rozšířené póry - Vysoce zklidňující sérum s obsahem rostlinných extraktů jako např. extrakty z vysokohorských rostlin které viditelně stahují rozšířené póry a mořské řasy které redukují nadměrnou produkci mazu.

4)Sérum je v mrazivém počasí nutné překrýt Lehkým ochranným krémem s rostlinnými extrakty - Jemný, snadno vstřebatelný krém s obsahem fermentovaného extraktu z medu černé včely a rostlinnými výtažky. Díky obsaženým aktivním látkám a pravidelné aplikaci zabraňuje nadprodukci kožního mazu a výsledkem je hedvábný efekt. V ostatních obdobích kdy nám venku nemrzne, můžete vyměňit za Matující krém s pudrovým efektem - krém s inovovaným složením na bázi organogelu s výrazným matujícím efektem, vysoký obsah mikročástic vytváří dokonale matný a pudrový efekt bez lepivého pocitu :)

VEČERNÍ PÉČE

1)Odlíčíte a vyčistíte pleť Hydratační micelární vodou  -  tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích.

2)Následně pleť zbavíte nadbytečeného kožního mazu použitím Čistící pěny s mořskými řasami 

3)Konečnou fází čištění pleti bude dočištění dle aktuálního stavu pleti buď Pleťová voda čistící pro smíšenou a mastnou pleť nebo Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť - tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci séra nebo krému.

4)Na noc pro vás bude dostačující aplikace pouze Zklidňujícího séra na rozšířené póry 

1x týdně na důkladně vyčištěnou pleť aplikujte Masku na černé tečky - Maska s obsahem komplexu ovocných kyselin účinně redukuje výskyt černých teček a zároveň stahuje póry. Díky obsahu kyseliny hyaluronové je pleť hydratovaná. Při aplikaci postupujte podle návodu uvedeném na obale.

Věřím, že pokud budete vše dodržovat tak jak jsem Vám navrhla, bude Vaše pleť krásná, svěží a BEZ LESKU :)

Z Ryoru zdraví Renata

Renata Voláková

 

Dobry den,prosím o radu jak mám ošetřit pleť během dne po sportu, obličej mám mokrý potem, chodím ven běhat a cvičit do klimatizované haly.rano používám pleť.vodu,pak krém s kyselin.hyaluronovou a kmenovými buňkami a denní sérum s magnolií a mechem, večer mléko, pleť.vodu,pak stejný krém s kys.hyaluronovou a končím nočním sérem se sněžnou řasou.Prosim o radu,jak a čím odstranit pot během dne.Dekuji Veronika.

Dobrý den Veroniko,

k odstranění potu slouží pleťová tonika dle typu pleti. ALE ve Vašem případě (po sportovní aktivitě ) bych pleť vždy vyčistila (Pleťové mléko čistící) a následně dočistila (Pleťovým tonikem ) následovala by aplikace Denního séra s magnólií a mechem a překrytí Lehkým ochranným krémem s rostlinnými extakty  ten je totiž na rozdíl od Krému s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami, vhodný i do mrazivého počasí :) ( ten si ponechte jen na noc, na ranní péči až na jarní a letní období). Večer vždy aplikujte jako první SÉRUM až pak překryjte nočním krémem.

Krásný rok 2020 z Ryoru přeje Renata :)

Renata Voláková

 

Dobrý den, používám na čištění pleti čistící gel Alverde (jsem alergik na cocamidopropyl, takže Vaši pěnu nemůžu), následně micelárku Biodermu růžovou (měla jsrm bylinné tonikum na smíšenou pleť ale pokaždé mě svědil obličej). Následně nanesu serum s retinolem, konopný korekční krém, matující krém s pudrovym efektem (ráno i večer). Když jdu mezi lidi, tak Váš makeup 8v1. Občas nějaký pupinek, zarudlé fleky, černé tečky (do toho všeho ekzematik). Poslední dobou, hlavně v zimě, mám ale pocit vysušené pleti. Problém nastává po nalíčení, že mám mastnou T-zonu, ale tváře a některá místa šupinkatá a také když se ráno vzbudím, tak mám pleť mastnou. Po ošetření nastává opět suchý obličej, který se začne postupně mastit.
Mohu poprosit o radu, co bych měla změnit, čím podpořit suchou, ale mastící se pleť?

Dobrý den Lucie,

děkujeme,že jste se svým dotazem obrátila naší poradnu. Ve vašemn případě bych vám vaší péči o pleť malinko poupravila.Na den používáte krémy,které nejsou vhodné do nynějšího zimního počasí.Já osobně bych v zimním období úplně vynechala matující krém. 

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikem Hydroperfekt je to výjimečné pleťové tonikum,které má hydatační účinek a je vhodné i pro citlivou pleť.

2) Na celý obličej aplikujte váše již zmíněné Sérum s retinolem 

3) Jako denní krém použijte Výživný krém s Ceramidy je to vysoce účinný, dobře vstřebatelný krém.Komplex ceramidů dlouhodobě hydratuje a regeneruje pleť.Tento krém je vhodý do mrazu.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužijte make-up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt v tomto kroku odličujeme nečistoty rouzupstné ve vodě.

3) Na celý obličej aplikujte Kyselinu hyaluronovou-gel je to jemné,dobře vstřebatelné gelové sérum,které má vysoký obsah kyseliny hyaluronové,která intenzivně hydratuje pleť a tím zbavuje pokožku suchosti.Po aplikaci je pleť pevná,svěží a rozjasněná.

4) Jako Noční krém použijte váš již zmínění Konopný korekční krém pro problematickou pleť 

V případě dalších dotazů pište,rádi vám naně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

 

Jana Šebková

 

Dobrý den rada bych věděla,jak správně používat ultr.spachtli. Koupila jsem si k ni i změkčuje či roztok a vodivý gel. A co bych ještě měla na ošetření kůže mít. Stále se mi objevuje akné. Dekuji za odpověď. S pozdravem Travnickova Ivana

Dobrý den Ivano,

ulrazvukových špachtlý je vícero druhů, základním principem však vždy zůstává čištění pleti. Potřebovat budete Změkčující roztok pod ultrazvukovou špachtli - napomáhá uvolňování odumřelých buněk z kožního povrchu šetrnou cestou, špachtle po kůži perfektně kouže.  Po vyčištění pleti můžete druhou stranou (dle typu špachtle) zapracovat Konopný korekční krém pro problematickou pleť  

Krásný rok 2020 z Ryoru přeje Renata :)

Renata Voláková

 

Dobrý den, přišel mi v objednávce z eshopu vzoreček Výplně vrásek pro korekci pleti, na obalu je uvedena "Inovace", chtěla jsem se zeptat, v čem spočívá. Děkuji za odpivěď, Petra????

Dobrý den Petro,

děkujeme,že jste se se svým dotazem obrátila na naší poradnu. 

Výplň vrásek prošla celkovou inovací a jedná se o inovaci aktivních látek v tomto produktu. I když byly inovovány aktivní látky,tak má Vyplň vrásek stále stejný efekt a vyplňuje vrásky stejným způsobem jako ta předešlá.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem první péča o pleť pro moji 10 letou dceru. Pomalu se blíží k pubertě a všimla jsem si, že se jí zřejmě začínají zanášet póry kolem nosu - má jekoby hrubé na dotek. Jinak pleť nemá nijak mastnou, ale ráda bych používáním vhodné kosmetiky předešla tomu, aby se jí póry zanesly a měla problémy s akné a pod. Na druhou stranu nechci, aby si tak mlaďounkou pleť zatěžovala nevhodně zvolenou kosmetikou.

Dále bych se chtěla zeptat na vhodný denní a noční krém pro sebe jak aktuálně v zimě tak i po zbytek roku. Mám smíšenou pleť s rozšířenými póry v T zóně.
Předem moc děkuji za rady!
S pozdravem Marta Janoušková

Dobrý den Marto,

chválím za skvělí přístup a starost o pleť Vaší dcery :), čím dříve se správnou péčí začne, tím lépe. V tuto chvíli doporučuji začít s ranním a večerním čištěním pleti Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť , pokud se u dcery začne stav pleti měnit na tzv. pubertální ( mastná, výskyt akné ) tonikum vyměňte za Bylinné tonikum na problematickou pleť . Pokud by jste pro ni chtěla i krém pak v tuto chvíli doporučuji Denní krém s amarantovým olejem a hedvábím  , v období výskytu akné vyměňte za Krém s fytosfingosinem a irisem 

Péče pro Vás je následující :

RANNÍ PÉČE

1)Osvěžíte a očistíte pleť Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť 

2)Aplikujte včetně očního okolí Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem - s extrémně vysokým obsahem kyseliny hyaluronové a arganovým olejem. Optimálně hydratuje pleť a vypíná vrásky, viditelně stahuje póry.

3)Sérum překryjete Denním krémem s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem - Lehce vstřebatelný krém s arganovým olejem, kyselinou hyaluronovou, xylitolovým komplexem a UV filtry zaručuje celodenní ochranu pleti a hydrataci. ( tento krém můžete používat celoročně).

VEČERNÍ PÉČE

1)Odlíčíte a vyčitíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí -  tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích.

2)Pleť dočistíte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť  -   tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci séra i krému.

3)Aplikujte včetně očního okolí Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem  

4)Sérum překryjete Nočním krémem s mořskou řasou - Lehký, jemný, snadno vstřebatelný regenerační krém. Extrakty z mořských řas podporují zpevnění pokožky a její hydrataci.

Krásné vánoce z Ryoru přeje Renata :)

Renata Voláková

 

Dobry den.V posledni dobe me trapi povadly oblicej a nosoretni ryha.Vasi kosmetiku mam moc rada a z vasi rady pouzivam kremy z rady arganovy olej a dobre zkusenosti mam i s vyzivnym kremem s prirodnimi oleji.Plet mam trochu citlivejsi.Dekuji a budu se tesit na odpoved

Dobrý den Kateřino,

je škoda, že nepíšete jak pleť čistíte. To je opravdu velice důležité a zásadní ! Pro Vás by bylo vhodné večerní čištění Dvoufázovou odličovací emulzí a následné dočištění Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt . Ráno pleť pouze osvěžíte a očistíte Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt . Krémy z arganové ředy jsou skvělá volba :), u těch zůstaňte pouze je doplňte, ráno pod denní krém aplikujte Denní sérum s magnólií a mechem - Při pravidelné aplikaci sérum posiluje povolené kontury obličeje, zvyšuje pružnost a odolnost pleti, zlepšuje její hydrataci a redukuje projevy stárnutí. Večer pod noční krém aplikujte Noční sérum se sněžnou řasou - obsahuje velké množství aktivní látek :sněžná řasa, která je charakteristická svou mimořádnou odolností a množstvím živin, efektivně posiluje kožní bariéru, zlepšuje metabolismus kůže a ovlivňuje tzv. gen dlouhověkosti
- kyselina hyaluronová společně se sněžnou řasou zajišťují hloubkovou hydrataci a vyplnění pleti, první výsledky jsou vidět již po dvou týdnech pravidelné aplikace
- aktivní látky stimulují tvorbu a obnovu kolagenových vláken, čímž dochází k postupnému zjemnění a vyplnění i hlubokých vrásek

Z Ryoru zdraví Renata :)

Renata Voláková

 

Dobrý den,
ráda bych vyzkoušela vaší kosmetiku, ale nevím si rady s výběrem. Je mi 38 let, pleť mám unavenou a sem tam se mi udělá nějaký ten pupínek. Chtěla bych pleť rozjasní a potlačit začínající vrásky kolem očí.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den Jano,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR. Věřím,že vybereme produkty ,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť 

2) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem je to vysoce účinný přípravek určený především k ošetření očího okolí. Zajišťuje vysokou hydrataci a regeneraci pokožky. Vypíná a vyhlazuje vrásky. Zlepšuje kožní bariéru.

3) Jako denní péči použijte Denní krém s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem je to lehce vstřebatelný denní krém,který obsahuje UV filtry a tím zajišťuje pleti celodenní ochranu. Zaručuje hydrataci pleti a redukci drobných vrásek. Zároveň má i zklidňující účinek.Je vhodný i do mrazu.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up. Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na oční okolí opět aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem 

4) Jako noční krém použijte Konopný korekční krém pro problematickou pleť je to lehký,hydratační krém,který obsahuje vzácný kanabidiol (CBD),který ovlivňuje a napomáha řešit většinu zásadních problémů pokožky. Je vhodný pro normální a smíšenou pleť,včetně pleti s občasným výskytem akné a pupínků.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková