MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den prosím o radu suchá pleť zarudlá 45+zilky co používat (krém sérum) na čištění pleti a makeup?Děkuji.

Dobrý den Ivo,

děkujeme,že jste se se svým dotazem obrátila na naší poradnu. Velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetuku RYOR. Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pletri.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikem Hydroperfekt je to vyjímečné pleťové tonikum,které má hydratační a vypínací účinky. Je vhodné i pro citlivou pleť.

2) Na celý obličej aplikujte Kyselinu hyaluronovou-gel je to jemné,dobře vstřebatelné gelové sérum s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové ,která zajišťuje intenzivní hydrataci pleti a redukci drobných vrásek.Při pravidelné aplikaci je pleť zabeva pocitu suchosti.

3) Na oční okolí aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy je to neparfémovaný přípravek, který spojuje šetrnou a zároveň vysoce účinnou péči o oblast kolem očí. Komplex aktivních látek zajišťuje vyhlazení kontur a redukuje jemné vrásky kolem očí. Tento krém také redukuje výskyt váčků pod očima.

4) Jako denní krém použijte Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám  je to vysoce účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidňujícím účinkem vhodný pro všechny typy podráždené pokožky. Působí proti zarudnutí, pleť hydratuje, zklidňuje a vytváří na pokožce ochrannou bariéru.Tento krém ,také posiluje žilní stěny a tím předchízí jejich praskání.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up. Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na celý obličej opět aplikujte Kyselinu hyaluronovou-gel 

4) Na oční okolí opět aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy 

5) Jako noční krém použijte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami je to výživný krém,který díky vysokému obsahu aktivních látek řeší současně problémy citlivé pleti a účinně redukuje vrásky.Je vhodný zejména pro sušší, podrážděné,šupinaté a zarudlé typy pleti s vráskami.Tento krém hydratuje, regeneruje a vyživuje pleť.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Mám suchou ciivou pleť, který krém je vhodný do mrazu, vybírám mezi mandlovým ultra mastný, krém s arganovym olejem. Který je vhodnější? Děkuji Věra

Dobrý den paní Věro,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR.  Tyto dva krémy jsou vhodné oba dva do mrazu,ale pokud máte suchou a citlivou pleť,tak já bych vám doporučila krém z řady Cannabis Derma Care. Jedním z nejdůležitějších kroků v péči o pleť je důkladné čištění pleti a proto by jste na něj nikdy neměla zapomínat.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť 

2) Na oční okolí aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy je to neparfémovaný přípravek ,který spojuje šetrnou a zároveň vysoce účinnou péči o oblast kolem očí.Komplex aktivních látek zajišťuje vyhlazení kontur a redukci jemných vrásek kolem očí. Tento krém zároveň redukuje výskyt váčků pod očima.

3) Jako denní krém použijte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami je to výživný krém,který díky vysokému obsahu aktivních látek řeší současně problémy citlivé pleti a účinně redukuje vrásky. Je vhodný zejména pro sušší,podrážděné, šupinaté a zarudlé typy pleti s vráskami. Tento krém hydratuje,vyživuje a regeneruje pleť.Je vhodný pro celoroční použití i do mrazu.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up. Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na oční okolí opět aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy 

4) Jako noční krém opět použijte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami 

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den,
Potřebovala bych poradit s výběrem denního a nočního krému na pleť. Popřípadě krém na oční okolo.

Děkuji

Dobrý den Terezo,

děkujeme za váš dotaz. Velice ráda vám se stavím váš osobní plán v péči o pleť,ale ještě bych vás chtěla poprosit,jestli by jste mi mohla napsat jaký máte typ pleti: např (suchá,citlivá,normální,smíšená a nebo problematická),abych vám mohla vybrat správně produkty.

Mod děkuji a přeji hezký den

Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o sestavení péče "na tělo" pro moji pleť. T-zóna mastnější,lehce hormonální akné, černé tečky na nose, někdy ovšem i šupinky; tváře sušší, velmi znatelné začervenání i s viditelnou červenou "pavučinkou". Patřím k těm, kteří si na noc nenanáší žádný krém v domnění, že si aspoň pleť po celém dni přípravků odpočine, pakliže mi něco pomůže, ráda půjdu i do toho. Děkuji za radu.

Dobrý den Gabrielo,

základním a tím nejdůležitějším úkonem který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti je odličování a čištění. Můžete použít sebelepší krém, ale pokud pleť není správně vyčištěná, nebude mít krém žádný efekt. Jak tedy správně postupovat ?

RANNÍ PÉČE

1)Osvěžíte a očistíte pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt  (tonikum nikdy neoplachovat vodou, voda narušuje velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní. Celkově se vyhněte co nejvíce kontaktu s vodu a to i při mytí vlasů nebo sprchování, vodu vždy odstraňte z pleti pryč pleťovým tonikem)

2)Na takto vyčištěnou pleť aplikujete Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám  - vysoce účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidňujícím účinkem, vhodný pro všechny typy podrážděné pokožky. Působí proti zarudnutí, pleť hydratuje, zklidňuje a vytváří na pokožce ochrannou bariéru. V období výskytu akné doporučuji kombinovat s Konopným korekční krémem pro problematickou pleť  - lehký hydratační krém, který je ideální pro smíšenou pleť včetně pleti s občasným výskytem problematických partií a pupínků. Obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky.

VEČERNÍ PÉČE - je velice důležitá, právě proto že pokožka večer regeneruje a je schopná přijmout nejvíc aktivních látek :)

1)Odlíčíte a vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí   (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích)

2)Následovat bude dočištění Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfek (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému)

3)Na takto vyčištěnou pleť aplikujete dle stavu pokožky Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám nebo Konopný korekční krém pro problematickou pleť. 

1x týdně, vždy na důkladně vyčištěnou pleť aplikujte lokálně na problematické partie Masku na černé tečky - maska s obsahem komplexu ovocných kyselin účinně redukuje výskyt černých teček a zároveň stahuje póry. Díky obsahu kyseliny hyaluronové je pleť hydratovaná.

Z RYORU zdraví Renata :)

 

 

 

Dobrý den,
Prosím o radu s výběrem vhodných produktů na pleť. Mám citlivou a T-zonu mastnější mám i nesjednocenou pleť.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den Barboro,

velice ráda vám doporučím kompletní péči o vaši pleť, jak jistě víte,nejdůležitějším úkonem který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti je odličování a čištění !!! Pozor si dávejte také na vodu (a to i při mytí vlasů nebo sprchování, vodu vždy odstraňte z pleti pryč pleťovým tonikem ), voda narušuje velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní.

Jak tedy správně postupovat ?

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť (tonikum nikdy neoplachovat vodou, voda na pleť nepatří), na takto vyčištěnou pleť aplikujete Denní krém s amarantovým olejem a hedvábím  - lehký krém pro citlivou pleť se sklonem k podráždění. Má vysoké regenerační a antioxidační účinky. Obsažený extrakt z hedvábí pleť rozjasňuje, zjemňuje a dodává výrazný pocit zvláčnění.

Večer pleť nejprve odlíčíte a vyčistíte Dvoufázovou odličovací emulzí (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť   (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť aplikujete Noční krém s mořskou řasou - lehký, jemný, snadno vstřebatelný regenerační krém. Extrakty z mořských řas podporují zklidnění pokožky a její výraznou hydrataci.

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den,
prosím o radu s výběrem vhodného denního i nočního krému pro pleť se sklonem k začervenání a u nosu mám popraskané žilky. Na léto bych uvitala i s ochranným faktorem. Děkuji

Dobrý den Ivano,

zejména u citlivé pleti se sklonem k začervenání je velice důležité správné čištění pleti a vyhnou se co nejvíce kontaktu s vodu a to i při mytí vlasů nebo sprchování (voda narušuje velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní). Používat ochranné krémy, které pleť chrání před zimou, sluncem, větrem apod. Jak tedy správně postupovat?

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť  (žádné oplachování vodou!!), na takto vyčištěnou pleť aplikujete Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám - vysoce účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidňujícím účinkem, vhodný pro všechny typy podrážděné pokožky. Působí proti zarudnutí, pleť hydratuje, zklidňuje a vytváří na pokožce ochrannou bariéru. Extrakty z dubu korkového a mořských řas výrazně snižují zarudnutí pokožky. Probiotická kultura (Lactobacillus pentosus) vytváří ochrannou bariéru, zejména u velmi citlivé až atopické pleti. Následně doporučuji překrýt Trio-aktivní krémem SPF30 - chrání pleť před UV zářením a působením volných radikálů, kromě ochrany pokožky je zajištěna i vysoká hydratace. 

Večer pleť vyčistíte a odlíčíte Dvoufázovou odličovací emulzí   (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť nanesete Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám .

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den,
mohu používat vaše sérum s retinolem pokud kojím. A jaká je koncentrace retinolu v séru ?
Děkuji za odpověď
S pozdravem
Kristýna

Dobrý den Kristýno,

kosmetika není léčivo, tudíž neprostupuje do krve. To znamená, že všechny naše produkty (vyjma čaje Lymfodren) můžete aplikovat v těhotenství i během kojení. Vzhledem k výrobnímu tajemství nemůžeme sdělovat obsah procent, ale ,,retinolu" je ve výrobku málo. Nicméně je tam velké množství látky, která se chová jako retinol, ale nemá jeho negativní účinky. Právě proto je možné pleť vystavovat slunci i během používání séra :)

Z RYORU zdraví Renata 

 

Na červené holky a červené skvrny

Dobrý den Marie,

zejména u citlivé pleti se sklonem k začervenání je velice důležité správné čištění pleti a vyhnou se co nejvíce kontaktu s vodu a to i při mytí vlasů nebo sprchování (voda narušuje velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní). Používat ochranné krémy, které pleť chrání před zimou, sluncem, větrem apod. Jak tedy správně postupovat?

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť  (žádné oplachování vodou!!), na takto vyčištěnou pleť aplikujete Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám - vysoce účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidňujícím účinkem, vhodný pro všechny typy podrážděné pokožky. Působí proti zarudnutí, pleť hydratuje, zklidňuje a vytváří na pokožce ochrannou bariéru. Extrakty z dubu korkového a mořských řas výrazně snižují zarudnutí pokožky. Probiotická kultura (Lactobacillus pentosus) vytváří ochrannou bariéru, zejména u velmi citlivé až atopické pleti. Dle potřeby můžete (ale nemusíte ) ještě překrýt ochranným, výrazně mastným  Krémem s amarantovým olejem  .

Večer pleť vyčistíte a odlíčíte Dvoufázovou odličovací emulzí   (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť nanesete Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám .

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, potřebovala bych nutně radu odborníka, před rokem jsem strávila 4měsíce v Holandsku, už tam jsem si začala všímat že se mi pleť začíná zhoršovat ale přehlížela jsem to.. po navrácení do Čech mi došlo že mi nemusela sednout jejich voda která mi zanesla něco na obličej.. už se mi objevil malý podkožní boláček, tzv beďar to nebyl, převažovala tam jen voda a krev.. začala jsem používat biodermu, ale bohužel jsem začala pracovat jako servírka a výpary z myčky mi pleť ještě víc zhoršily.. koupila jsem si tedy gel a minerální vodu od biodermy, marně jsem doufala že to ustoupí a vrátí se mi zpět moje krásná bezproblémová pleť ale bohužel se nestalo a problémy se akorát zhoršovali, na Vánoce jsem dostala micerální vodu hydroboost na mastící problematickou smíšenou pleť a konečně jsem začínala vidět změny ... ale po přejetí prstu po tváři jsem pořad cítila malé bouličky ... teď díky respirátoru které musíme nosit jsem tak 7h v kuse v práci 5x týdně ... ve čtvrtek mi začali svědět a pálet tváře a na jedné tváři se mi druhý den objevila velká podkožní nevím jak to nazvat???? která je plná vody a vymáčknout to je nemožné jelikož se to pokaždé nahromadí znovu ... začala jsem si vyvařovat hřebíček i heřmánek ... ale potřebuji poradit od někoho kdo tomu rozumí, doufám že mi vaše rada pomůže jelikož jsem fakt nešťastná a už nevím co..
jsem alergik a mám tedy problematickou mastící pleť, Mamka se i dočetla že bych mohla mít nějaké žlázové cisty..snažila jsem se pleť spíše vysoušet než ji mastit krémem, bála jsem se že by se to mohlo zhoršit a že bych se těch podkožních boláku nezbavila už vůbec .. budu ráda za každou radu ... děkuji

Dobrý den Eliško,

základním pravidelm stále zůstává to že, 

nejdůležitějším úkonem který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti je odličování a čištění !!! Pozor si dávejte také na vodu (a to i při mytí vlasů nebo sprchování, vodu vždy odstraňte z pleti pryč pleťovým tonikem ), voda narušuje velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní.

Jak tedy správně postupovat ?

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť  (tonikum nikdy neoplachovat vodou), na takto vyčištěnou pleť aplikujete Konopný korekční krém pro problematickou pleť  - lehký hydratační krém, který je ideální pro pleť s  výskytem problematických partií a pupínků. Obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Součastí přípravku je i extrakt z irisu, vitamin A, zinek, arganové máslo a lecitin, dále pak také kyselina hyaluronová a rostlinné ceramidy které pleti zajišťují bohatou hydrataci. Pro pleť je důležité používání deního krému pro její ochranu, regeneraci, hydrataci a posílení ochranného kožního filmu.

Velice zásadní pro vás bude pravidelné používání Antiakné roll-onu - kromě vybraných esenciálních olejů obsahuje i extrakt z irisu,který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti v rámci nadměrné produkce mazu. Antiakné roll-on nanášejte bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího pupínku, boláku......

Večer odlíčíte a vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť nanesete Konopný korekční krém pro problematickou pleť. 

Do pravidelné péče 1x týdně doporučuji také zařadit hluboko čistící Gelovou masku slupovací -  složení přípravku a aktivní látky napomáhají dokonale uvolňovat a čistit znečištěné póry.

Z RYORU zdraví Renata :)

 

 

Prosím o doporučení pece o pleť. Pleť mám na tvářích suchou,supinatou,bradu a nos mám mastnejsi s černými teckami a na bradě mám malé bílé pupinky..na tvářích se mi delaji občas podkožní tuk (pupinky) pod očima mám tmavší kruhy. Chtěla bych ranní i noční peci. Jsem nekuracka. Dekuji za odpověď

Dobrý den Kateřino,

děkujeme, že jste si vybrala právě RYOR :). Velice ráda vám sestavím kompletní plán péče o vaši pleť. Na úvod pár připomenutí :

nejdůležitějším úkonem který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti je odličování a čištění !!! Pozor si dávejte také na vodu (a to i při mytí vlasů nebo sprchování, vodu vždy odstraňte z pleti pryč pleťovým tonikem ), voda narušuje velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní.

Jak tedy správně postupovat ?

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť  (tonikum nikdy neoplachovat vodou), na takto vyčištěnou pleť nanesete na oční okolí Kaviderm - krém na redukci kruhů a váčků pod očima , na ostatní části pleti aplikujete Konopný korekční krém pro problematickou pleť  - lehký hydratační krém, který je ideální pro pleť s občasným výskytem problematických partií a pupínků. Obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Součastí přípravku je i extrakt z irisu, vitamin A, zinek, arganové máslo a lecitin, dále pak také kyselina hyaluronová a rostlinné ceramidy které pleti zajišťují bohatou hydrataci. Suchá a šupinatá místa doporučuji překrýt např. Výživným krémem s přírodními oleji .

V boji s akné se vám jistě stane nepostradateným pomocníkem Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji nosit ho stále s sebou a nanášet bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího pupínku :)

Večer odlíčíte a vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť nanesete na oční okolí Kavider - krém na redukci kruhů a váčků pod očima, na ostatní části pleti aplikujete Konopný korekční krém pro problematickou pleť, na suchá místa Výživný krém s přírodními oleji. 

Pravidelně 1x týdně, lokálně na problematické partie aplikujte Masku na černé tečky - maska s obsahem komplexu ovocných kyselin účinně redukuje výskyt černých teček a zároveň stahuje póry. Díky obsahu kyseliny hyaluronové je pleť hydratovaná.

Z RYORU zdraví Renata :)