MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den, často má má pleť tendenci supinkovatet kolem nosu a lici. Přitom nesnesu mastné krémy, neboť se mi okamžitě tvoří černé tečky na nose. Jediný krém, který mi vyhovuje je od firmy Lancome visionnaire. Ráda bych však měla naší českou substituci. A ještě prosím o radu, čím pleť odlučovat. Děkuji, Jana

Dobrý den Jano,

děkujeme že jste zvolila naši českou značku Ryor, vybereme pro Vaši pleť to nejlepší :)

To že má Vaše pleť tendenci tvořit šupinky a suchá místa může být způsobeno nevhodným čištěním pleti.

Níže postup péče o Vaši pleť od ranního čištění až po pleťovou masku

RANNÍ PÉČE

1)Osvěžíte a očistíte pleť Pleťovým tonikem pro suchou  a citlivou pleť ,tonik již NEOPLACHOVAT VODOU !!!

2)Na oční okolí aplikujete Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem - Matrixyl restrukturalizující kožní 3D sítě je zaměřen především na citlivé oční okolí, vypíná a vyhlazuje vrásky.

3)Na denní péči Vám nabídnů dva produkty, nechám na Vašem zvážení který nakonec zvolíte :) Aktivující výživný krém s ASC III - je unikátní lehký krém s aktivní látkou na bázi lipozomu která cíleně podporuje a ovlivňuje tvorbu nejkvalitnějšího kolagenu III  v pokožce. Má výrazný vliv na na zvýšenou elasticitu a pevnost pleti, regeneruje a hydratuje.    Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami - lehký krém s obsahem kmenových buněk z mořských řas a vysokou koncentrací kyseliny hyaluronové. Významně stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu a hydratuje pleť.

VEČERNÍ PÉČE

1)Odlíčíte a očistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí - tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, make-up, zplodiny z ovzduší apod. - tedy nečistoty rozpustné v tucích.

2)Dočistíte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť - tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému.

3)Jako noční krém může opět zvolit Aktivující výživný krém s ASC III nebo Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami 

1x týdně na důkladně vyčištěnou pleť aplikujte Masku s kyselinou hyaluronovou  - Na kvalitě masky se významně podílí i extrakty z mořských řas, které dodávají pokožce vysoké množství minerálních látek a proteinů, kdy se maximálně projeví liftingový efekt. Součástí přípravku jsou i glycerin,avokádový a jojobový olej.

V případě nejasností či dalších dotazů nám napište velice rádi Vám na vše odpovíme :)

Hezký den přeje Renata

Renata Voláková

 

Dobrý den,mam suchou a citlivou plet.Prosím o radu a doporučení jak o plet pečovat a jaké přípravky ,muže byt i něco proti vráskam,které se mě začínají dělat.Děkuji moc za radu a odpověd.

Dobrý den Moniko,

děkujeme,že jste se se svým dotazem obrátila na naší poradnu a velice nás těší, že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť 

2) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem je to vysoce účinný přípravek určený především k ošetření citlivého očního okolí. Zajišťuje vysokou hydrataci a regeneraci pokožky. Vypíná a vyhlazuje pleť.Zlepšuje kožní bariéru.

3) Jako denní krém použijte Hydratační krém s amarantem a UV filtry je to neparfémovaný,jemný krém s obsahem skvalenu,amarantového,avokádového a jojobového oleje.Chrání před působením volných radikálů a UV filtry omezují negativní vliv slunečního záření na pokožku. Zajituje hydrataci a má klidnící účinky.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případe,že používáte make-up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v oleji.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na očni okolí opět aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem 

4) Jako noční krém použijte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami je to výživný krém, který díky vysokému obsahu aktivních látek řeší současně problémy citlivé pleti a účinně redukuje vrásky. Je vhodný zejména pro sušší,podrážděné,šupinaté a zarudlé typy pleti s vráskami.Tento krém obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky.

V případě dalších dotazů piste,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobry den,rada bych poprosila o radu a doporuceni.Mam pravdepodobne smisenou plet,rozsirene pory,cerne tecky,akne obcas.Mirne vrasky okolo oci.Stale nemohu najit kosmetiku ktera by mi pomohla.

Dobrý den Kateřino,

velice si vážíme toho že jste se obrátila na naši poradnu, určitě Vás nezklameme a vybereme pro Vás to NEJLEPŠÍ :)

Níže postup na celkovou péči od ranního čištění až po pleťovou masku 

RANNÍ PÉČE

1)Osvěžíte a očistíte pleť Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť 

2)Na oční okolí aplikujete Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem - Matrixyl restrukturalizující kožní 3D sítě je zaměřen především na citlivé oční okolí, vypíná a vyhlazuje vrásky.

3)Aplikujete Konopný korekční krém pro problematickou pleť - my tento krém definujeme jako krém na jakékoliv pupínky a nedokonalosti pleti, které už nejsou problémem pouze náctiletých:). Krém obsahuje vzácný kanabidiol (CBD) který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky, kyselina hyaluronová a rostlinné ceramidy zajišťují pleti bohatou hydrataci. 

VEČERNÍ PÉČE

1)Odlíčíte a očistíte pleť Hydratační micelární vodou - tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod. - tedy nečistoty rozpustné v tucích.

2)Dočistíte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť - tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému.

3)Na oční okolí aplikujete Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem 

4)Aplikujete Zklidňující sérum na rozšířené póry -vysoce zklidňující sérum s obsahem extraktů z vysokohorských rostlin které viditelně stahují rozšířené póry.

1x týdně, lokálně na problematické partie naneste Masku na černé tečky - maska s obsahem komplexu ovocných kyselin účinně redukuje výskyt černých teček a zároveň stahuje póry. Díky obsahu kyseliny hyaluronové je pleť hydratovaná. Při aplikaci postupujte podle návodu uvedeném na obale.

Bodově, tam kde se Vám tvoří akné nanášejte Antiakné roll-on - jedinečný přípravek který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy.

Hezký den přeje Renata :)

 

Renata Voláková

 

Dobrý den.Potrebuji Vaši radu. Je mi 51 let a mám povadlou pleť, vrásky okolo očí a pod očima menší otoky.Plet mám velmi suchou a bohužel jsem kuracka .Prosím o výběr produktů které by mi pomohly. Děkuji

Dobrý den paní Jitko,

děkujeme za váš dotaz a věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť

2) Na celý obličej aplikujte Kyselinu hyaluronovou-gel je to jemné dobře vstřebatelné gelové sérum s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové,která zajišťuje intezivní hydrataci postupnou redukci drobných vrásek.Po pravidelné aplikaci bude vaše pleť pevná, svěží a rozjasněná.

3) Na oční okolí aplikujte Kaviderm krém na kruhy a váčky pod očima je to intenzivní přípravek s komplexem aktivních látek ,které napomáhají redukovat kruhy váčky pod očima.Zajišťuje vysokou hydrataci a regeneraci pokožky.Redukuje jemné vrásky.

4) Jako denní krém použijte Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie je to neparfémovaný, dobře vstřebatelný krém, který zajišťuje hloubkovou regeneraci a výživu pleti.Zároveň zajišťuje zpevnění,hydrataci a výraznou redukci vrásek.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Pleťového mléka Arnika pro suchou a citlivou pleť a to i v případě,že nepoužíváte make-up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v oleji.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na celý obličej aplikujte Kyselinu hyaluronovou-gel 

4) Na oční okolí aplikujte Výplň vrásek pro korekci pleti je to přípravek pro rychlou a dlouhodobou výplň vrásek.Zajišťuje okamžitý i postupný účinek při redukci vrásek.Způsobuje rychlé a bezchybné vypnutí pleti.

5) Jako noční krém použijte Extra výživný krém s arganovým olejem pro suchou pleť je to výživný ,jemně mastný krém,který má vynikající vstřebatelnost bez mastného pocitu.Posiluje kožní bariéru. Zabraňuje pocitu suchosti. Vyhlazuje vrásky a aktivuje unavenou pleť.

DOPLŇKOVÁ PÉČE:

1 x týdně použijte Hydratační masku s minerály tato maska hydratuje pokožku,a tím jí i zpevňuje. Aplikujte na vyčištěnou pleť a nechte 20min. působit. Poté nevstřebané zbytky masky vetřete do pleti.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den, prosím o radu s výběrem produktu na čištění pleti. Pleť mám dle mého názoru sušší, citlivou. Poslední dobou mám problém s velkým množstvím drobných začervenalých pupínků v oblasti T zóny a na bradě, chci se tedy zaměřit na čištění. Kromě pupinku se mi take vrátila perioráni dermatitida. To přisuzuji změně prostředí (3 měsíce v zahraničí - kvalita vody) a stresu... Dle Vašich návodu bych rada vybrala odlicovaci mleko (dvoufazove odlučovače mi nevyhovují) a tonikum. Na odlučování bych vybrala pleťové mleko čisticí Arnika pro suchou a citlivou pleť, souhlasíte? A jako tonikum by bylo vhodnější hydroperfekt hydratační pleťové tonikum a nebo pleťové tonikum pro suchou a citlivou pleť? Jako noční a denní krem používám krémy z kolekce s arganovym olejem. Předem děkuji

Dobrý den Anno, 

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR.

Ano sohlasím,že čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků v  péči o pleť.Vybrala jste si Pleťové mléko čistící Arnika pro suchou a citlivou pleť  s tím souhlasím a k tomu bych vám určitě doporučila Pleťové tonikum pro suchou a citlivou pleť.

Správné použití pleťového mléka a pleťového tonika je následovné:

RÁNO:  Pleť očistěte a osvěžte pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť.   Poté aplikujte denní krém

VEČER:  1) Pleť odličte pomocí Pleťového mléka Arnika pro suchou  a citlivou pleť.

              2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť.    Poté aplikujte noční krém.

A co se tíče pleťových krémů,tak pokud vám vyhovují tak je používejte dál.

V případě periorální dermatitidy použijte na postižená místa lokálně Konopný výživný gel tento gel obsahuje vysoké množství vzácného kanabidiolu,který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky.Okamžitě promašťuje extrémně suchá místa.Obnovuje kožní film.Je vhodný  k péči o šupinatou,zarudlou a podrážděnou pleť.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den, pokaždé mi celý den trochu slzí oči, pokud mám na pleti nanesený Duo / Trio - aktivní krém. Vyhýbám se očnímu okolí. Nepomohlo ani přejít z Tria SPF30 na Duo krém SPF 15. Nepomohla mi ani vrstvená péče: bylinné tonikum, Duo krém a po 10 minutách matující krém s pudrovým efektem. Mám pihy na lících, smíšenou pleť. Chci ji chránit před UV, doporučíte mi, prosím, jiný denní krém? Děkuji.

Dobrý den Marcelo,

je nám velice líto, že Vám Krémy z řady Cíléná UV ochrana pleti dráždí oční okolí. Stává se to velmi zřídka, ale je to bohužel možné, krémy obsahují celou řadu aktivní látek a ja zřejmé, že Vám některá z nich způsobuje podráždení očního okolí a následné slzení.

Doporučuji tedy používat Hydratační krém s amarantovým olejem a UV filtry - kromě amarantového oleje s účinnou látkou skvalen, který chrání pleť před škodlivými účinky vnějšího prostředí a před působením volných radikálů, jsou v přípravku i UV filtry omezující negativní vliv slunečního záření na pokožku. Hydrataci a klidnící účinky zajišťují v přípravku extrakty z mořských řas. POZOR jen na to že obsažený UV filtr je pouze SPF5 . 

V případě nejasností či dalších dotazů nám napište, velice rádi Vám na vše odpovíme :)

Krásný slunečný den přeje Renata

Renata Voláková

 

dobrý den, můžete mi prosím doporučit vhodný denní krém, mám suchou pleť,bez vrásek,snesu vše kromě kaviáru,preferuji spíše lahvičku s dávkovačem. Děkuji moc.

Dobrý den Jano,

vybrala jsem pro Vás 3 produkty které splňují Vaš požadavky (dávkovač, suchá pleť )  :)

Výživný krém s měsíčkem a klíčkem - výživný krém s obsahem oleje z obilných klíčků, extraktu z měsíčku a vitaminu E a C.

Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie - krém s vysokým obsahem aktivních látek - arganových kmenových buněk, arganového másla a kyseliny hyaluronové. Specifické složení výrobku zajišťuje hloubkovou regeneraci a výživu pleti. 

Trio-aktivní krém SPF30 - krém obsahuje kyselinu hyaluronovou, extrakt z mořských řas, bataglukan a vitamin E. Chrání pleť před UV zářením , vyživuje a hydratuje.

Dovolím si ještě připomenou velice důležitý krok v péči o pleť a to je její důkladné ranní a večerní čištění!!! Na to prosím nezapomínejte.

RÁNO osvěžíte a očistíte pleť Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť . Tonik již neoplachujte vodou, následuje aplikace denního krému.

VEČER odlíčíte a očistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí - tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod. - tedy nečistoty rozpustné v tucích. Následuje dočištění pleti Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť - tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci nočního krému.

Ideální noční krém pro Váš typ pleti je Noční krém s hedvábím, betaglukanem a arganovým olejem - výživný, restrukturalizační krém s obsahem BIO arganového oleje.

 

Hezký sluníčkový den přeje Renata :)

Renata Voláková

 

Dobry den,
Jaka je prosim koncentrace retinolu ve vasem seru s retinolem? Na obalu jsem tento udaj nenasla.
Moc dekuji za odpoved.

Dobrý den,
ve výrobku Sérum s retinolem je obsažen nejen retinol jako takový, ale také jsou zde obsaženy rostlinné oleje a extrakty s retinoidní aktivitou (účinky podobnými retinolu). Přesné koncentrace aktivních látek v přípravcích bohužel nesdělujeme.

Ing. Sabina Průchová
Oddělení vývoje

Renata Voláková

 

Dobrý den,jak správně používat sérum s retinolem? Používám každý večer na odlíčenou pleť,dočištěnou tonikem a po retinolu dávám Hydratační sérum řasou wakame a s ceramidy.Vše od od firmy Ryor.Je můj postup správný?

Dobrý den paní Jaroslavo,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že používáte naší českou kosmetiku RYOR.Produkty,které jste si vybrala Sérum s retinolem i Hydratační sérum s řasou Wakame jsou obojí séra,takže jejich použítí by mělo být následovné:

Sérum s retinolem je lehké,dobře vstřebatelné sérum, které použijete ráno na celý obličej. Vždy je nutné toto sérum ráno překrýt denním krémem.

Hydratační sérum s řasou wakeme toto sérum má olejovou konzistenci, v tomto případě ho použijte večer na celý obličej. Nemusí se již překrývat nočním krémem.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den,
jako denní krém používám váš Matující krém s pudrovým efektem, je výborný. Vzhledem k svému věku pod něj používám ještě krém Výplň vrásek pro korekci pleti. Jelikož mám na obličeji i pár pigmentových skvrn a chtěla bych předejít tvorbě dalších, chci se zeptat, zda má Matující krém dostatečnou UV ochranu nebo zda bych měla používat ještě krém z vaší řady cílená UV ochrana. Pokud ano, mám ho nanášet na Matující krém? Ještě doplním, že používám make-up, který by měl také chránit před slunečním zářením.
V poslední době mě trápí akné v oblasti brady, myslíte, že bych na tuto oblast měla používat nějaké přípravky z řady péče o aknotickou pleť a pečovat o bradu jinak než o zbytek obličeje, kde mám pleť spíše sušší a bez pupínků?
Druhá část mého dotazu se týká šampónů, používám přírodní šampony, tuhá mýdla a kondicionéry a váš keratin ve spreji, s nímž jsem velmi spokojena. Chtěla bych vyzkoušet i vaše šampony a kondicionéry. Vlasy mám sice suché, ale po klasických šamponech velmi rychle se mastící. Při používání přírodních produktů se mi vlasy mastí o dost méně, ale jsou hrubší na dotek a sušší. Mohla byste mi doporučit nějakou vaši vlasovou kosmetiku?
Za odpovědi Vám předem velice děkuji.

Dobrý den Šárko,


děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že používáte naší českou kosmetiku RYOR.Ohledně vašeho dotazu na matující krém,tak ten bohužel nemá UV ochranu.Píšete,že vás v určitých oblastech obličeje trápí akné a zbytek pleti máte sušší,myslím si že není mutné používat matující krém a proto bych vám doporučila jiné produkty .

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt 

2) Na celý obličej aplikujte Sérum s retinolem je to lehké,dobře vstřebatelné sérum,které má hydratační,antioxidační,zklidňijící a rozjasňující účinek.Zlepšuje strukturu pleti,omezuje tvorbu vrásek,minimalizuje póry,optimálně působí na místa projevů akné a redukuje pigmetové skvrny.

3) Na oční okolí aplikujte Sérum na oční okolí s Matrixylem je to vysoce účinný přípravek určený především k ošetření očního okolí.Zajišťuje vysokou hydrataci a regeneraci pokožky. Vypíná a vyhlazuje pleť.Zlepšuje kožní bariéru.

4) Jako denní péči použijte Denní krém s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem je to lehce vstřebatelný krém,který obsahuje UV filtry a tím zajišťuje celodenní ochranu pleti.Zajišťuje hydrataci pleti a redukci drobných vrásek.Zklidňuje  a působí proti začervenání.

a nebo druhá varianta:

Krémy z řady cílená ochrana pleti Duo-aktivní krém SPF 15 nebo Trio-aktivní krém  SPF 30 

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužijete make-up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v oleji.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na celý obličej aplikujte Sérum s retinolem 

4) Na oční okolí aplikujte Sérum na oční okolí s Matrixylem 

5) Jako noční péči použijte Noční krém Mořské řasy je to lehký,snadno vstřebatelný regenerační krém,který zpevňuje a hydratuje pokožku.Obsahuje vitamím E - vitamín krásy a mládi.Působí proti vráskám a redukuje všechny projevy stárnutí.

DOPLŇKOVÁ PÉČE:

Na projevy akné použijte lokálně Aknestop Roll-on tento přípravek výrazně napomáha redukovat aknotické projevy a nepdostatky na pleti.Aplikujte několikrát za den i při prvních příznacích akné.

VLASOVÁ PÉČE:

Pivní šampón s keratinem tento šampón dodává vlasům objem,lesk,pevnost a zajišťuje jejich šetrné mytí a regeneraci.Je vhodný pro přírodní  i barvené vlasy.

Pivní balzám na vlasy s keratinem tento balzám usnadňuje rozčesávání vlasů a zárověň vlasy regeneruje  a dodává vlasům lesk.

V případě dalších dotazů pište ,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková