MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den,
nejprve bych chtěla poděkovat za radu ohledně mé pleti po porodu cca před dvěma měsíci. Držím se vašich rad a pleť mám o poznání lepší :)
A teď prosím o radu pro mojí mamku. Je jí 55 let, pleť má spíš sušší. V létě se ráda opaluje a sluníčko se na ní za ta léta už trochu podepsalo. Vrásky kolem očí a úst. S péčí o pleť si do teď hlavu úplně nelámala, takže bych ráda, kdyby jste mi poradili nějakou kompletní péči. Ať jí můžu udělat radost pěkným dárkem.
Předem děkuji za radu.

Dobrý den Markéto,

to je skvělé, máme moc velkou radost, že přípravky fungují :)

Pro maminku vám navrhnu kompletní péči, tak jak by to mělo vypadat. Je pak jen na vás co z toho mamince pořídíte. Jdeme tedy na to:

Ráno osvěžit a očistit pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt , na takto vyčištěnou pleť aplikovat Denní sérum s magnólií a mechem  - při pravidelné aplikaci sérum posiluje povolené kontury obličeje, zvyšuje pružnost a odolnost pleti, zlepšuje její hydrataci a redukuje projevy stárnutí :). Následovat bude překrytí Aktivujícím výživným krémem s ASCIII - lehký, výživný krém s moderní aktivní látkou ASC III na bázi lipozomu cíleně podporuje tvorbu nejkvalitnějšího kolagenu III v pokožce, ovlivňuje tvorbu elastinu a tím minimalizuje tvorbu vrásek a zároveň redukuje vrásky stávající. Má vliv na zvýšenou elasticitu a pevnost pleti, výrazně zpomaluje přirozené stárnutí pleti :)

Večer vyčistit a odlíčit pleť Dvoufázovou odličovací emulzí   (tím se odstraní nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně dočistit Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt   (tímto krokem se odstraní pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň se pleť hydratuje a připravuje na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť aplikovat Noční sérum se sněžnou řasou - sněžná řasa, která je charakteristická svou mimořádnou odolností a množstvím živin, efektivně posiluje kožní bariéru, zlepšuje metabolismus kůže a ovlivňuje tzv. gen dlouhověkosti. Kyselina hyaluronová společně se sněžnou řasou zajišťují hloubkovou hydrataci a vyplnění pleti, první výsledky jsou vidět již po dvou týdnech pravidelné aplikace. Aktivní látky stimulují tvorbu a obnovu kolagenových vláken, čímž dochází k postupnému zjemnění a vyplnění i hlubokých vrásek :). Následovat bude překrytí Aktivujícím výživným krémem s ASCIII .

K tomu všemu můžete mamince ještě přidat Lifting masku s ASCIII - výživná , vysoce účinná maska s vypínacím efektem, která díky aktivní látce ASC III podporuje tvorbu kolagenu III v pokožce. Intenzivně zvyšuje hydrataci, pevnost a elasticitu pokožky. Pravidelným ošetřováním 2x týdně, dochází k vypínání pleti a vyhlazování vrásek.

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den, mám problematickou pleť s akné. Jak mám prosím o ni pečovat ráno a jak večer a jaké přípravky zvolit? Děkuji

Dobrý den Gabrielo,

správný postup by měl být následující :

Ráno osvěžit a očistit pleť Bylinným tonikem na problematickou pleť , na takto vyčištěnou pleť aplikovat Krém s fytosfingosinem a irisem  tento vysoce účinný krém obsahuje dvě hlavní aktivní látky - přírodní látku fytosfingosin a komplex extraktu z irisu, zinku a vitaminu A, dále pak vitamin E a extrakt z mořských řas. Při pravidelné aplikaci dochází ke zmírnění projevů akné, regulaci tvorby mazu, zmírnění začervenání a celkovému zklidnění pokožky.

Nepostradateným pomocníkem se vám jistě stane Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji nosit ho stále s sebou a nanášet bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího akné.

Večer odlíčit a vyčistit pleť Hydratační micelární vodou  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Bylinným tonikem na problematickou pleť (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému), na takto vyčištěnou pleť aplikujete Krém s fytosfingosinem a irisem. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

43 let, již vrásky kolem očí....T- zóna....mastná pleť

Dobrý den Štěpánko,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR.Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tinikem pro normální a smíšenou pleť 

2) Na oční okolí aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy je to neparfémovaný přípravek,který spojuje šetrnou a zároveň vysoce účinnou péči o oblat kolem očí. Komplex aktivních látek zajišťuje vyhlazení kontur a redukci drobných vrásek.Tento krém zároveň  snižuje výskyt váčků pod očima.

3) Jako denní krém použijte Lehký ochranný krém s rostlinnými extrakty je to jemný,snadno vstřebatelný krém s obsahem fermentovaného medu z černé včely a rostlinných extraktů. Tento krém posiluje přirozenou kožní bariéru, zabraňuje nadprodukci kožního mazu a napomáhá proti předčasnému stárnutí. Chrání proti modrému světlu z elektroniky. Při pravidelné aplikaci získává pleť matný  a hedvábná efekt.Tento krém je vhodný zimního období.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Hydratační micelární vody a to i v případě,že nepoužíváte make-up. Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty aty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistpoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na oční okolí opět aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy 

4) Jako noční péči použijte Noční krém Mořské řasy je to lehký,jemný,snadno vstřebatelný noční krém,který hydratuje a zpevňuje pokožku.Obsahuje vitamínE- vitamím krásy a mládí..Působí proti vráskám a redukuje všechny projevy stárnutí pleti.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Letos budu mít 55 let a zajímá mě péče o krk a dekolt. Mám smíšenou pleť. Prosím o Vaše doporučení správné péče o krk a dekolt v tomto věku.

Dobrý den Pavlíno,

o krk i dekolt se musíme starat stejně tak pečlivě jako pleť. To znamemá : důkladné vyčištění, stejně tak jako čistíme pleť a následná aplikace přípravku např. ten který používáme na pleť, vždy jemným vmasírovaním na krk i dekolt. Další možností je vmasírování  např. Amarantového oleje , Arganového oleje , Ultramastného tělového mléka s mořskou řasou , rozmazlovat krk i dekolt můžete také jedinečným Saténovým hydratačním sérem s ceramidy:)

Z RYORU zdraví Renata 

 

Citlivá, začíná být s věkem sušší, sklon k cervenani. Občas pupínky, přitom suché šupiny. Vrásky pod očima, suchá někdy praskající víčka. Děkuji.

Dobrý den Radko, 

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR.Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť 

2) Na oční okolí aplikujte Výplň vrásek pro korekcí pleti je to přípravek pro rychlou a dlouhodobou výplň vrásek.Zajišťuje okamžitý i postupný účinek při korektivní redukci vrásek. Způsobuje rychlé a bezchybné vypnutí pokožky.

3) Jako denní krém použijte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami je to výživný krém,který díky vysokému obsahu aktivních látek řeší současně problémy citlivé pleti a účinně redukuje vrásky.Je vhodný zejména pro sušší, podrážděné,šupinaté a zarudlé typy pleti s vráskami.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na oční okolí opět aplikujte Výplň vrásek pro korekci pleti 

4) Jako noční krém opět použijte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami 

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den, po obarveni mích vlasů, kdy se barva dostala i na pleť se moje akné zhoršilo a rozrostlo, ráda bych se proto zeptala na nějaký přípravek, který by mi pomohl s tímto problémem? Děkuji Tereza

Dobrý den Terezo,

neporadím vám přímo jak zklidnit podrážděnou pleť po aplikci barvy na vlasy, ale komplexní péči o problematickou, aknózní pleť. Správně by to mělo vypadat následovně:

Ráno osvěžit a očistit pleť Bylinným tonikem na problematickou pleť , na takto vyčištěnou pleť aplikovat Krém s fytosfingosinem a irisem  tento vysoce účinný krém obsahuje dvě hlavní aktivní látky - přírodní látku fytosfingosin a komplex extraktu z irisu, zinku a vitaminu A, dále pak vitamin E a extrakt z mořských řas. Při pravidelné aplikaci dochází ke zmírnění projevů akné, regulaci tvorby mazu, zmírnění začervenání a celkovému zklidnění pokožky.

Nepostradateným pomocníkem se vám jistě stane Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji nosit ho stále s sebou a nanášet bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího akné.

Večer odlíčit a vyčistit pleť Hydratační micelární vodou  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Bylinným tonikem na problematickou pleť (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému), na takto vyčištěnou pleť aplikujete Krém s fytosfingosinem a irisem. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobry den, prosim o informaci. Cetla jsem, ze sodium benzoate, ktere se pouziva jako slozka v kosmetice, je samo o sobe neskodne. Pokud se vsak prida vitamin C, vznika Benzen, ktery je karcinogenni. Co si o tom, prosim, mam myslet? Vyhnout se preventivne vsemu, co sodium benzoate obsahuje? Nebo vsemu, co obsahuje vit. C? Zjistila jsem, ze nemohu pouzivat spoustu kosmetiky, protoze obsahuji jednu, nebo druhou slozku...
Dekuji za Vase rady.
Simona

Dobrý den Simono,

k chemické reakci, kterou popisujete, dochází pouze za specifických podmínek. Kromě toho výtěžnost vzniklého benzenu je velice nízká a ve většině případů dalece pod mezí bezpečnosti.

Co se týká relevantní vědecké literatury, tak na přítomnost benzenu v produktech obsahujících Sodium Benzoate a Vitamin C byly testovány pouze tekuté potraviny nikoli kosmetika, takže nikde není prokázáno, že v kosmetice tato reakce probíhá.

Co se týká toxikologických studií, tak byla prováděna pouze jedna na krysách, kterým ale byly tyto dvě čisté složky podávány ústy, nikoli aplikací na pokožku (tak jako kosmetika), kde sice byl prokázán vliv na reprodukční funkci, nicméně aplikací ústy se daná látka dostává do krevního oběhu, aplikací přes pokožku v podstatě vůbec.

Závěrem můj názor je tedy takový, že přestat používat přípravky s jednou či druhou složkou zvlášť je úplně nesmyslné, protože reakce jedné složky bez druhé pochopitelně neprobíhá. Nicméně ikdyž budou přítomny obě složky, nikde v relevantní literatuře není popsán škodlivý vliv takového přípravku. Kromě toho každý kosmetický přípravek, který je legálně uveden na trh Evropské Unie, je zhodnocen proškoleným toxikologem z hlediska bezpečnosti. Proto nemusíte mít obavy, že by jakýkoli kosmetický přípravek na trhu EU od zodpovědné firmy byl nebezpečný.

V případě jakýchkoli dalších dotazů mě prosím neváhejte znovu kontaktovat.

S pozdravem

Ing. Karolína Klímová
Oddělení vývoje

 

Dobrý den, chtěla bych poradit přípravky na pleť, tvoří se mi po porodu vždy přes letní sezónu pigmentové skvrny a má pleť je reaktivní, citlivá a suchá. Mohli by jste mi doporučit , co používat za přípravky k péči o pleť + nějaký make-up, pokud máte v nabídce na krytí skvrn? Děkuji Šárka

Dobrý den Šárko,

začít se musí vždy kvalitním čištěním a odličováním a to proto, že je to nejdůležitější úkon, který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti!!! Druhá velice důležitá rada :) je : v jarním a letní období používat na denní péči krém s vysokým SPF faktorem (např. Trio-aktivní krém SPF30 a zabránit tak případnému vzniku nových pigmentových skvrn). Ale teď již k tomu co vás zajímá nejvíce, kompletní plán péče o vaši pleť.

RANNÍ PÉČE

1)Osvěžíte a očistíte pleť Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť (žádné oplachování vodou, voda na pleť nepatří neboť má tendenci narušovat velice cenný ochranný kožní film který výrazně ovlivňuje chování a stav pokožky)

2)Na takto vyčištěnou pleť aplikujete Denní krém s amarantovým olejem a hedvábím - ideální krém pro citlivou pleť se sklonem k podráždění, má vysoké regenerační a antioxidační účinky. Následně můžete aplikovat Rozjasňující make-up 8v1 - sjednocuje barevnost pleti, minimalizuje póry a vyrovnává nerovnosti. Hydratuje, rozjasňuje, zmírňuje projevy zarudnutí, chrání před UV zářením, zmatňuje a zvláčňuje pokožku. Obsahuje krycí minerální pigmenty, které současně zajišťují UV ochranu.

VEČERNÍ PÉČE

1)Odlíčíte a vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí - obsahuje extrakt ze světlíku lékařského a komplex hydratačních látek. Emulze není parfemována. Její pomocí odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích.

2)Následně pleť dočistíte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému).

3)Na takto vyčištěnou pleť aplikujete Krém s amarantovým olejem - ochranný, výrazně mastný, ale lehce vstřebatelný krém s vysokým procentem amarantového oleje a účinnou látkou skvalen. Ideální pro suchou a velmi citlivou pleť se sklonem k podráždění. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobrý den,mám převážně suchou pleť se sklonem k zarudnuti, kožní lékařka mluvila o počínající růžovce. V lékárně jsem si koupila krém Rozex.Můžete mi,prosím, poradit krém, který by začervenání překryl a také jak se o pleť starat tak,aby se problém nezhoršoval?Děkuji Renata

Dobrý den paní Renato,

děkujeme za váš dotaz a na péči o pleť s tímto problémem vám mužeme doporučit tyto dva produkty:

Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám je to vysoce účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidňujícím účinkem vhodný pro všechny typy podrážděné pokožky.Působí proti zarudnutí pleti,hydratuje,zklidňuje,potlačuje začervenání a vytváří na pokožce ochrannou bariéru.

a nebo můžete použít:

Konopný výživný krém s kmenovými buňkami je to výživný krém,který díky vysokému obsahu aktivních látek  řeší současně problémy citlivé pleti a učinné redukuje vrásky. Je vhodný zejména pro sušší,podrážděné ,šupinaté a zarudlé typy pleti. Obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky.

Na zakrytí začervenání můžete použít náš:

Rozjasňující make-up 8v1 je to jemný,lehký tónovaci make-up s minrálními pigmety,které sjednocují barevnost pleti.Hydratuje,rozjasňuje,zmírňuje projevy zarudnutí ,chrání před UV zářením a zvláčňuje pkožku. Tento make-up je v nabídce ve třech barevných odstínech.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Prosím, o doporučení vhodné kosmetiky pro můj věk 66 let. Děkuji

Dobrý den Vando,

pro doporučení vhodných přípravků potřebuji znát konkrétní typ vaší pleti (suchá, citlivá, smíšená, problematická, pigmentové skvrny, rozšířené žilky, začervenání ........?), podle toho pak spávně vyberu přípravky vhodné právě jen pro vás :)

Z RYORU zdraví Renata