MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den mám normální pleť a citlivou hlavně očí citlivější v t-zone trochu masnejsi tváře suché vrásky kolem očí a rtů. Děkuji

Dobrý den Evo,

je škoda že jste nám nenapsala jak jste o svou pleť až do teď pečovala, velice by nám to pomohlo s následným doporučením správného postupu a výběru vhodných produktů. Hned v úvodu si dovolím připomenout : nejdůležitějším úkonem který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti je odličování a čištění.  Bez správného čištění nemá následné ošetření kosmetickým přípravkem smysl!!!! Pokud pleť nevyčistíte správným způsobem, zanášíte si nečistoty hlouběji do pleti a ty tam pak dělají ,,paseku". Můžete používat sebelepší krém, ale pokud není pleť správně vyčištěná, nebude mít krém žádný efekt. A pozor si dejte také na vodu, voda má tendenci narušovat ochranný kožní film, který výrazně ovlivňuje chování a stav pokožky. Vodu vždy (a to i při mytí vlasů) odstraňte z pleti pryč pleťovým tonikem.   Naše doporučení je následující:

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt  (žádné oplachování vodou, voda na pleť nepatří), na oční okolí naneste Rozjasňující oční krém s peptidy  - velice jemný neparfémovaný přípravek který spojuje šetrnou a zároveň vysoce účinou péči o oblast kolem očí.Komplex aktivních látek zajišťuje vyhlazení kontur a redukci vrásek. Na ostatní části pleti aplikujete Denní krém s kyselinou hyaluronou a arganovým olejem - lehce vstřebatelný hydratační denní krém s arganovým olejem, kyselinou hyaluronovou, xylitolovým komplexem a UV filtry zaručuje celodenní ochranu pleti a výraznou hydrataci. Krém obsahuje také extrakt z mořských který řas pleť zklidňuje.  

Večer vyčistíte a odlíčíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na oční okolí naneste Rozjasňující oční krém s peptidy na ostatní části pleti aplikujete Noční krém s mořskou řasou - lehký, jemný, snadno vstřebatelný regenerační krém. Extrakty z mořských řas podporují zpevnění pokožky její zklidnění a hydrataci.

Z RYORU zdraví Renata :)

  

 

Dobrý den, trápí mě velká pigmentová skvrna na čele a rozšířené póry.

Dobrý den Lucie,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR. Pro tento problém vám mohu doporučit naše :

Sérum s retinolem je to lehké,dobře vstřebatelné sérum,které má hydratační,antioxidační,zklidňující a rozjasňující účinky. Zlepšuje strukturu pleti, omezuje tvorbu vrásek,minimalizuje póry a redukuje pigmentové skvrny.

Toto sérum budete aplikovat ráno na celý obličej vždy na očištěnou pleť a poté vždy překryjete denním krémem. Taktéž  večer aplikovat budete na celý obličej na odlíčenou a dočištěnou pleť a překryjete nočním krémem.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den,
chci si koupit galvanickou žehličku a používat k ní vaše výrobky. Tak bych ráda věděla jakou pořídit aby vše fungovalo jak má.
Děkuji Marcela

Dobrý den Marcelo,

na trhu je opravdu veliký výběr galvanických žehliček, my osobně jsme ale spíše zastánci ultrazvukových přístrojů, tam pouze pomocí Vodivého gelu zapracujete jakékoliv přípravky na pleť (nejlépe séra či masky) i na tělo (celulitida, zpevnění..). U galvaniky jste limitována pouze speciálními přípravky které vedou galvanický proud. Proto vám raději doporučím Ultrazvukový přístroj Maya :)

Z RYORU zdraví Renata 

 

Dobrý den,prosím o radu. Mám již delší dobu problém s pletí. Řekla bych, že mám pleť do jisté míry citlivou a také spíše suchou a to hlavně v oblasti nosu a lícních kostí. Někdy i zarudlou, ale bude to spíše tou citlivostí. Nemohu používat kde jaky výrobek a to už jak krémy tak dekorativní kosmetiku. Pleť mi zarudne (ne vždy), někdy svědí a také se obsypu. Vytvoří se mi pupínky, které hodně svědí a také bolí. Sklony k akné. Můžete mi poradit jaká řada by byla vhodná? Děkuji

Dobrý den Silvie,

vybrat ten správný krém je důležité, ale mnohem důležitější je aplikovat krém vždy na důkladně vyčištěnou pleť !!!! Pokud pleť nevyčistíte správným způsobem, zanášíte si nečistoty hlouběji do pleti a ty tam pak dělají ,,paseku". Můžete používat sebelepší krém, ale pokud není pleť správně vyčištěná, nebude mít krém žádný efekt. A pozor si dejte také na vodu, voda má tendenci narušovat ochranný kožní film, který výrazně ovlivňuje chování a stav pokožky. Vodu vždy (a to i při mytí vlasů) odstraňte z pleti pryč pleťovým tonikem.   Naše doporučení je následující:

Ráno osvěžit a očistit pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt na takto vyčištěnou pleť aplikujete Konopný výživný krém s kmenovými buňkami  - výživný krém, který díky vysokému obsahu aktivních látek řeší současně problémy citlivé pleti a účinně redukuje vrásky. Obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Kmenové buňky které spouštějí rychlou regeneraci a zpevnění pokožky. Také kyselinu hyaluronovou, arganové a bambucké máslo které pokožku hydratují, vyživují a regenerují :). Následovat může aplikace Rozjasňujícího make-upu 8v1 - jemný, lehký tónovací make-up, který nabízí výhody přípravků 8v1 - sjednocuje barevnost pleti, minimalizuje póry a vyrovnává nerovnosti. Hydratuje, rozjasňuje, zmírňuje projevy zarudnutí, chrání před UV zářením, zmatňuje a zvláčňuje pokožku.

Při výskytu akné se vám jistě stane nepostradateným pomocníkem Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji nosit ho stále s sebou a nanášet bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího akné.

Večer vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí   (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému) , na takto správně vyčištěnou pleť aplikujete Konopný výživný krém s kmenovými buňkami 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

 

Celoživotně řeším problém se suchou pletí , teď už s vráskami a citlivostí Krém , který by byl hydratační , vyživující, nestahoval po aplikaci , dobře se nanášel a vstřebával, tak to se mi podařilo jen několikrát prozatím koupit.

Dobrý den Dagmar,

vybrat ten správný krém je důležité, ale mnohem důležitější je aplikovat krém vždy na důkladně vyčištěnou pleť !!!! Pokud pleť nevyčistíte správným způsobem, zanášíte si nečistoty hlouběji do pleti a ty tam pak dělají ,,paseku". Můžete používat sebelepší krém, ale pokud není pleť správně vyčištěná, nebude mít krém žádný efekt. A pozor si dejte také na vodu, voda má tendenci narušovat ochranný kožní film, který výrazně ovlivňuje chování a stav pokožky. Vodu vždy (a to i při mytí vlasů) odstraňte z pleti pryč pleťovým tonikem.   Naše doporučení je následující:

Ráno osvěžit a očistit pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt na takto vyčištěnou pleť aplikujete Konopný výživný krém s kmenovými buňkami  - výživný krém, který díky vysokému obsahu aktivních látek řeší současně problémy citlivé pleti a účinně redukuje vrásky. Obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Kmenové buňky které spouštějí rychlou regeneraci a zpevnění pokožky. Také kyselinu hyaluronovou, arganové a bambucké máslo které pokožku hydratují, vyživují a regenerují :)

Večer vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí   (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému) , na takto správně vyčištěnou pleť aplikujete Konopný výživný krém s kmenovými buňkami 

Z RYORU zdraví Renata :)   

 

Dobrý den,
v posledních letech mám problémy s pleti. Začali se mi dělat hlavně u spánků a na lučních kostech tzv. cysticky, na čele a bradě černé tečky a klasické akné. V mem věku samozřejmě už i vrásky u oči. Moje pleť je citlivá, mastná, pod očima velmi sucha. Občas mám na obličeji i červené skvrny. Moje pleť nevypadá vůbec zdrave ani rozzarene.
Rada bych se zbavila cyst a akné, dále vyřešila problém s mastnou pleti a vraskami u oči.
A mám hodně spadla víčka, což kosmetika nevyřeší, ale jestli mi doporucite nějaký krém na zpevnění očního okolí.
Předem dekuji za odpověď.

Dobrý den Veroniko,

je škoda že jste nám nenapsala jak jste o svou pleť až do teď pečovala, velice by nám to pomohlo s následným doporučením správného postupu a výběru vhodných produktů. Hned v úvodu si dovolím připomenout : nejdůležitějším úkonem který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti je odličování a čištění.  Bez správného čištění nemá následné ošetření kosmetickým přípravkem smysl!!!! Jak tedy na to?

RANNÍ PÉČE

1)Osvěžíte a očistíte pleť Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť (žádné oplachování vodou, voda na pleť nepatří neboť má tendenci narušovat velice cenný ochranný kožní film který výrazně ovlivňuje chování a stav pokožky)

2)Na oční okolí naneste jemným vklepáním bříšky prstů Výplň vrásek pro korekci pleti  - jedinečný přípravek pro rychlou a dlouhodobou výplň vrásek.Zajišťuje okamžitý i postupný účinek při korektivní redukci vrásek.Způsobuje rychlé a bezchybné vypnutí pleti.

3)Na ostatní části pleti aplikujete Sérum s retinolem  - má hydratační, antioxidační, zklidňující a rozjasňující účinky. Zlepšuje strukturu pleti, omezuje tvorbu vrásek, minimalizuje póry, optimálně působí na místa projevů akné, redukuje pigmentové skvrny a klidní začervenání pleti.

4)Následovat bude překrytí Konopným korekčním krémem pro problematickou pleť - tento lehký hydratační krém obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Součastí přípravku je i extrakt z irisu, vitamin A, zinek a lecitin které výrazně potlačují výskyt akné. Při pravidelné aplikaci je pleť sjednocená, zmatněná a bez viditelných problémů :)

V boji s akné se vám jistě stane nepostradateným pomocníkem Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji nosit ho stále s sebou a nanášet bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího akné.

VEČERNÍ PÉČE

1)Vyčistíte a odlíčíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích)

2)Následně pleť dočistíte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému)

3)Na oční okolí nanesete Výplň vrásek pro korekci pleti 

4)Na ostatní části pleti Sérum s retinolem 

1x týdně, vždy na důkladně vyčištěnou pleť aplikujte Gelovou masku slupovací - hluboko čisticí gelová maska obsahuje extrakt z aloe vera, přesličky a z obilných klíčků. Složení přípravku a aktivní látky napomáhají dokonale uvolňovat a čistit znečištěné póry.

Z RYORU zdraví Renata :)

 

 

Dobrý den,
je mi 44 let, mám citlivou pleť, pigmentové skvrny, občas pupínky v T zóně, ale zároveň někdy šupinky... Vyhovují mi lehčí krémy, mám ráda balení s dávkovačem... Prosím o Vaši radu a doporučení.
Moc děkuji.
Helena

Dobrý den Heleno,

děkujeme za váš  dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší česou kosmetiku RYOR. Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1)Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikem Hydroperfekt je to vyjímečné pleťové tonikum,které má hydratační a vypínací účinky. Je také vhodné i pro citlivou pleť.

2) Na celý obličej aplikujte Sérum s retinolem je to lehké,dobře vstřebatelné sérum,které má hydratační, antioxidační, zklidňující a rozjasňující účinky.Zlepšuje strukturu pleti, omezuje tvorbu vrásek, minimalizuje póry, optimálně působí na místa projevů akné a redukuje pigmentové skvrny.

3) Na oční okolí aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy je to neparfémovaný přípravek ,který spojuje šetrnou a zároveň vysoce účinou péči o oblast kolem očí.Komplex aktivních látek zajišťuje vyhlazení kontur a redukci drobných vrásek.Tento krém zároveň snižuje výskyt váčků pod očima.

4) Jako denní krém použijte Konopný korekční krém pro problematickou pleť je to lehký,hydratační krém,který obsahuje vzácný kanabidiol (CBD),,který ovlivňuje napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Je ideální pro normální a smíšenou pleť včetně pleti s občasným výskytem pupínků a akné.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up.Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na celý obličej opět aplikujte Sérum s retinolem 

4) Na oční okolí opět aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy 

5) Jako noční péči použijte Noční krém Mořské řasy je to lehký, jemný,snadno vstřebatelný noční krém,který má hydratační a zpevňující účinky.Obsahuje vitamín E - vitamín krásy a mládí.Působí proti vráskám a redukuje všechny projevy stárnutí.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den, mám rozšířené žilky v obličeji zejména na tvářích. Poradíte nějaký krém. Pleť mám suchou. Děkuji

Dobrý den paní Heleno,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR. 

Z naší nabídky vám mohu doporučit Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám je to vysoce účinný krém na bázi tekutých krystalů,který působí proti zarudnutí ,pleť hydratuje,zklidňuje a vytváří na pokožce ochrannou bariéru.Tento krém obsahuje komplex vitamínů,které  posilují žilní stěny a tím předchází jejich praskání.Tento krém můžete použít ráno i večer a je vhodný i zimního období.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den, koupila jsem si váš produkt lifting maska a mám dva dotazy.Mohu tuto masku používat v malém množství jako krém každý den? Začala jsem ji mazat na noc na pleť, krk a dekolt bez jakéhokoli séra a dalšího nočního krému. Mohu tuto masku tedy používat denně či méně často?
Druhý dotaz mám tento: Proč jste v tomto produktu použili rovnou čtyři parabeny a Phenoxyethanol? Mám ráda bio kosmetiku nebo hodně přírodní, ale jsem zklamána, že jsem si koupila produkt takto zatížený chemickými látkami.
Chápu, že se musí některá kosmetika konzervovat, ale proč zrovna rovnou všechny 4 parabeny. Díky za odpověď a přeji hezký den. Hanka

Dobrý den Hanko,

standardní použití pleťových masek je 2x týdně a toho bych se také držela. Jako odpovídající náhradu přípravku který můžete používat ráno i večer doporučuji Aktivující výživný krém s ASCIII tento jedinečný krém má vliv na zvýšenou elasticitu a pevnost, výrazně zpomaluje přirozené stárnutí pleti.

 A teď se vám pokusím odpovědět na váš dotaz ohledně neprávem odsuzovaných parabenů.

Parabeny jsou velmi účinné konzervační látky. A díky své špatné pověsti nyní patří mezi jedny z nejprověřenějších. Setkat se s nimi můžete v dermatologických přípravcích a dalších léčivech jako čípky, kloktadla a sirupy. A mimo to také v zelenině a ovoci. Třeba v cibuli, okurkách, třešních, mrkvi nebo borůvkách. Mají velmi nízký dráždivý potenciál a do kosmetických přípravků se jich na rozdíl od konzervantů přírodního typu dává výrazně méně. Bohužel tím, že si některé značky píší na obale ,,bez parabenů" vzbuzují nepříjemný pocit, že vám po dané látce vyroste třetí ruka. Spíš je pak otázkou, jakou látkou parabeny nahrazují. Je opravdu pro spotřebitele daná látka uživatelsky přívětivější? A jaká je úloha parabenů v kosmetickém přípravku? Zajišťují jeho bezpečnost, tedy aby se v přípravku nehromadily mikroorganismy, bakterie a plísně. Příslušné orgány ČR i Evropské Unie velmi hlídají složení kosmetiky včetně jejího bezpečného zakonzervování. Není se čeho obávat. Nehledě na to, že se jedná se o nejčastěji používaný konzervant a přesto se neprojevily ani nebyly prokázány žádné nebezpečné účinky parabenů při použití povolených koncentrací v kosmetických přípravcích. Senzibilizace na ně vznikají na rozdíl od ostatních konzervantů a především parfemů (mimochodem právě parfemace bývá jedním z najčastějších alergenů a dráždidel v kosmetice) pouze ve výjimečných případech. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobry den,
Chci se jen zeptat, zda radu aknestop muze i tehotna zena.
Dekuji moc za odpoved

Dobrý den Andreo, 

ano, řadu Aknestop stejně tak jako všechny naše ostatní produkty (jediné čemu by jste se měla vyhnou je čistící Čaj Lymfodren), můžete používat v těhotenství i při kojení :)

Z RYORU zdraví Renata