MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den,
ráda bych si u Vás koupila krém na vrásky. Mohli byste mi prosím doporučit krém pro denní a noční péči? Vrásky mám především v oblasti očí a čela. Pleť mám normální, v T-zóně mastnější.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nezbytně nutné je důkladné čištění pleti, kdy každý večer použijete Pleťové mléko čisticí pro normální a smíšenou pleť nebo Dvoufázovou odličovací emulzi a následně je nutné pleť dočistit Bylinným tonikem na normální a smíšenou pleť.

Jak pleť správně čistit uvidíte ZDE

Do vrásek večer i ráno aplikujte výrobek z řady Arganový olej Výplň vrásek pro korekci pleti.

Více o výrobku ZDE

V tomto období aplikujte lehčí, hydratační krémy.

Na den i noc doporučuji Hydratační 24hodinový krém s aloe vera a kyselinou hyaluronovou z řady Normální a smíšená pleť.

Více o krému ZDE

Nebo je vhodná a možná aplikace Krému s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami z řady Mořské řasy. Tento krém nyní opět aplikujte jako denní i noční.

Více o krému ZDE

Je nutná pravidelná a důkladná péče.

Věřím, že budete spokojená.

S pozdravem kosmetička F. Ryor

 

Dobrý den, PROSÍM PORADÍTE MI ,KTERÝ VÁŠ SUPER PŘÍPRAVEK JE NEVHODNĚJŠÍ NA LUPÉNKU ? MOC DĚKUJI ZA ODPOVĚD, MÁTE VŠECHNY VÝROBKY MOOOOOC SUPER !! .)

Dobrý den,

100% na lupenku doporučuji výrobky z řady Cannabis Derma Care.

Jestliže se jedná pouze o jednotlivá místa, tak lokálně aplikujte Výživný konopný gel.

Více o gelu ZDE

Jestliže se jedná o větší místa, tak aplikujte Tělové konopné mléko.

Více o mléku ZDE

Věřím, že budete spokojená.

S pozdravem kosmetička F. Ryor

 

Dobrý den, koupila jsem si Váš oční gel. Zaujal mě v obchodě, že je na unavené oči po celodenní práci s počítačem, což je můj případ. Netuším ale jak ho používat, informace na přebale je velmi strohá.

Přes den jsem nalíčená, takže použití na makeup asi ne. A večer po odlíčení používám oční krém proti vráskám.

Jak tedy prosím používat tento uklidňující oční gel a používá se pod oko nebo se může mazat i na víčka?

děkuji za odpověď

Dobrý den,

oční gel se dává vždy na oční okolí po vyčištění pleti.

Tedy můžete večer po vyčistění pleti dát jako první Oční gel a asi po 5 minutách nanesete příravek, který běžně používáte na ošetření vrásek očního okolí.

Oční gel odvede z očních partií látky, způsobující pocit  unavených očí.

Používá se ke zklidnění unavených očí, při pálení očí aaplikje sei po práci s počítačem.

Přímo na víčkase nenanáší nikdy, na ta se nesahá, přehnaně řečeno - jestliže saháte s přípravkem na víčka, je to jako když dáte očím pěstí. V okolí očí jsou kanálky, které pracují ve prospěch oka, na oční okolí tedy jemně.

zdraví eva Štěpánková

 

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je péče o pleť dostatečná, pokud používám krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami z řady mořské řasy na den i noc. Není potřeba tento krém ještě překrýt jiným krémem, zdá se mi totiž velice lehký. A je tento krém vhodný i na oblast očního okolí, nebo je lepší pro oční okolí používat jiný krém, popř. který? Který z vašich krému je nejúčinnější proti vráskám kolem očí?

Děkuji za odpověď
Vendula

Dobrý den,

 

mezi nejúčinnější přípravky na oči patří Aktivní sétum na oční okolí s Matrixylem, které řeší vrásky v okolí očí. Nanáší se jako první příravek po vyčištění pleti, teprve potom se ošetřují další partie obličeje.

Nevím, jaký je Váš typ pleti, zvolený Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami z řady mořské řaxy patří mezi nejlepší. Ale doba používání by měla být minimálně 2 měsíce.

Pokud se vám ale krém zdá příliš lehký, zkuste na noc Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie, je o něco  mastnější, ale výborně se vstřebává - patří mezi nejoblíbenější všeobecně, jeho účinnost ve vysoká. Můžete dávat na večer před spaním i do blízkosti očí.

zdraví Eva Štěpánková

 

Dobry den,
Chtěla bych si koupit pro domaci použiti kolagenovy gel na vrasky/...je mi 47 let,kuže na obličeji uz padá dolu,vrasky.....plet unavena....pomuže tento gel???
Staci rano a vecer jen nanest ma vyčištěnou plet nebo se musi ještě neco pouzit???....gal.žehličku nemamDěkuji za odpoveď

Dobrý den,

pro Vaši pleť je v tomto období Kolagenový gel to nejlepší, co na pleť můžete aplikovat.

Výrobek obsahuje aktivní látky, které nám ovlivňují tvorbu našeho vlastního kolagenu a tím omezuje tvorbu vrásek a povolenou pokožku.

Kolagenový gel aplikujte pravidelně jako noční krém a 1x za týden až 10 dnů aplikujte Kolagenový gel na vrásky jako masku na pleť, krk i dekolt. Po 20 min zbytky gelu vetřete do pleti.

Více o gelu ZDE

Jako denní krém aplikujte Multiaktivní krém betaglukan - avokádo z řady Luxury Care.

Více o krému ZDE

Jestliže bude pravidelná domácí péče, nemusíte mít žádný kosmetický přístroj pro domácí   aplikaci a už vůbec ne galvanickou žehličku. Galvanickou žehličkou zapracujete pouze vybrané a specifické výrobky, kam Kolagenový gel na vrásky nepatří.

Věřím, že budete spokojena.

S pozdravem kosmetička F. Ryor

 

Dobrý den, velmi ráda bych k péči o svoji pleť vyzkoušela, po několika letech opět :-), značku Ryor. Hůře se však orientuji v široké nabídce, za niž děkuji a moc Vám, jakožto českému výrobci, fandím. Můžete mi, prosím, poradit základní řadu péče o smíšenou (klasika ´T´ ) zralou pleť s nutností péče i o oční okolí? Moc děkuji, Pavla

Dobrý den,

zase začnu s tím, že velmi důležité je čištění-

Videočlánek: Naučte se správně odličovat a čistit pleť! Je to základ!

Čištění pleti je naprostý základ v péči o pleť. Pokud pokožka není správně vyčištěná, póry jsou ucpané a není možné, aby se aktivní látky z kosmetických přípravků dostaly hlouběji do pleti. Můžete používat ten nejlepší

a nejúčinnější krém, ale bez správného čištění vám to nebude nic platné.

 

 

Pokud pleť čistíte vodou a mýdlem, nemá další péče v podobě krémů ani smysl. Voda pleť díky obsahu chlóru vysuší. Na pleti se pak tvoří např. suché šupinky a má tendenci se více mastit.

 

Pleť čistíme 2x denně - ráno a večer

 

 

Večerní čištění má dvě fáze:

V první řadě pleť vyčistíme nejprve Dvoufázovou odličovací emulzí nebo mlékem dle typu pleti. Tímto přípravkem odstraníme nečistoty rozpustné v tucích, tedy například nečistoty z ovzduší jako jsou smog, zplodiny z aut, ale odstraníme tak třeba i právě make-up a řasenku. Pleť čistíme tak dlouho, dokud poslední tampónek není úplně čistý.

Tím ale večerní čištění nekončí, ve druhé fázi je třeba dočistit tonikem. To odstraní nečistoty rozpustné ve vodě.

Tedy hlavně pot. Pleť zároveň hydratuje a osvěží. Nelekejte se, že tampónek může být opět znečistěný. Je to tím, že odstraňujeme jiný typ nečistot. Nyní můžeme nanést noční krém.

 


Ráno:

Při ranním čištění používáme pouze tonikum. A proč? Pleť se přes noc příliš neznečistí, tím pádem bychom ji zbytečně odmastili a navíc se přes noc na pleti vytvořil kvalitní ochranný kožní film. Použijeme tedy pouze tonikum, které pleť opět očistí od potu a pleť hydratuje a osvěží.

 

Pleť je nyní připravena na aplikaci denního krému.

 

Dvoufázové čištění po ránu bychom zvolili pouze v případě, že se jedná o mastnou pleť. Ale o tom až v jiném příspěvku.

 

Odličování, čištění a tonizace

 

Dvoufázová odličovací emulze získala ocenení Asociace vizážistů a stylistů ČR.

Mléka a tonika snadno rozeznáte. Mléka mají vždy etiketu s modrofialovou květinou, tonika s bílozelenou.

 

 

 

Na závěr ještě upozornění.

Pleť bychom vždy měli čistit pouze přípravky, které jsou určeny pro daný typ pleti a její aktuální stav. Jinými přípravky čistíme suchou a citlivou pleť, jiné jsou vhodné pro ošetření mastné pleti, jiné volíme pro aknózní a problematickou pleť. Vždy je třeba vyvážená kombinace těchto přípravků.

Pamatujte si, že bez správnéh očištění nemá další péče smysl!

 

 

 

Podle čeho vybíráme zda-li tonikum nebo pleťová voda?

Pleťová voda na rozdíl od tonika obsahuje alkohol. Je tedy vhodná spíš pro pleť mastnější nebo smíšenou. Tonikum žádný alkohol neobsahuje. Mezi těmito výrobky volíme tedy podle typu pleti. Pleťová voda je tedy není příliš vhodná pro suchou a ciltivou pleť, kdy pleť by byla ještě více vysušována.

 

 

Podívejte se na instruktážní video...


 

 

 

A jak se liší denní a noční krém?

Jedno z kosmetických hesel zní ,,Denní krém je pro zdraví a noční pro krásu.“.

Noční krém podporuje regenerační procesy, které se odehrávají v noci, kdy tělo a celý organismus je v klidu. Účinek regenerace se pomocí přípravku násobí.

Na den používáme denní krém, který má ochranou funkci. Přes den je pleť vystavena mnoha vlivům, před kterými je potřeba ji chránit. Nejedná se pouze o nepřízeň počasí, ale i o nečistoty z ovzduší a zejména vliv volných radikálů.

 

 

Co jsou to volné radikály?

Jsou to rozdělené molekuly, které mají určitý náboj. Každá část molekuly se chce rychle někam navázat a náboj předat a stabilizovat se tak. Jedním z míst, kde se snaží stabilizovat je i kožní bílkovina. Pokud se na ni naváže a chybí ochrana před volnými radikály, tedy ochranný denní krém, bílkovina po mnoha atacích začne mutovat a může tak dojít i ke vzniku rakoviny.

Tak, odličovací a čistící fázi jsem vyřešila vidoečlánkem, čištění vlastně ovlivňuje 40% kvality pleti.

Na T zónu,pokud je mastnější,bych přes den doporučila Matující krém s pudrovým efektem, na oční okolí Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem, který je zaměřen na citlivé oční okolí, vypíná a vyhlazuje vrásky.

A na ostatní pokožku, která předpokládám, že je ve vašem věku sušší,Výživný krém  s kmenovými buňkami z arganie.

Aplikuje se 2x denně , aby byl výsledek vidět tak minimálně po dobu 2 měsíců.

Zravím a přeji hodně úspěchu s kosmetikou Ryor - Eva Štěpánková

 

Dobrý den,
prosím o radu, jak mám správně používat vodivý gel ?
Nanést přípravek např. sérum na pleť, potom na to vodivý gel, následně použít ultrazvukový přístroj ( mám špachtli) a po ukončení ultrazvuku ten gel nějak smýt, setřít... ? Jak, aby přípravek pod ním zůstal pěkně v pleti ?
Používám vodivý gel nerada, je takový lepivý a mně nepříjemný. Nelze tu vodivost nahradit třeba jen navlhčením pleti ?
Děkuji moc. RT

Dobrý den,

vodivý gel nelze  nahradit navlhčením pleti.

Chcete-li dostat např. sérum  do pleti, je třeba vodivý gel použít, uvědomte se, že prostřednictvím ultrazvuku překonáváte ochrannou barieru pleti, přes kterou by se přípravek normálně nedostal  a pomáhá vám sérum do pleti " vtlačit".

Je-li vám Vodivý gel nepříjemný, po skončení aplikace  můžete přípravek odstranit vyčištěním pleti některým z pleťových tonik. Vtlačené sérum již bude zapracováno v pokožce.

 

Dobrý den, kdysi jsem používala krém z řady Mořské řasy - Matující krém. Vyrábí se ještě? Ten s pudrovým efektem mi přijde jiný, že tolik nehydratuje. Děkuji

Dobrý den,

krém, na který se teď ptáte se už několik let nevyrábí, Matující krém s pudrovým efektem z řady Mořské řasy je mnohem lepší a dostal právě dostal nejvyšší hodnocení v hodnocení americké soutěži postřednictvím Tati a má přes 800 tisíc shlédnutí. Tomu odpovídá i prodej.

Pokud chcete vyloženě hydratační přípravek zaměřte se na Hydratační 24 hodinový krém s aloe vera a kyselinou hyaluronovou z řady Normální a smíšená pleť.

 

Dobrý den,
RYOR výrobky používám už několikátým rokem a jsem s nimi moc spokojená, děkuji Vám za neustálé zlepšování a vyvíjení dalších produktů.
Chtěla bych se zeptat na tři nové produkty: Prvním je Kyselina hyaluronová - gel. Mojí mamce obecně moc nesedí pleťová séra, zkoušela např. Liftactiv Vichy sérum a hyaluronové sérum od Saloos. U obojího jí ale vadí konzistence, jelikož jí na obličeji žmolkuje. Podstrčila jsem jí RYOR Hydratační sérum s ceramidy a to mi už nevrátila, jelikož jí moc vyhovuje :) Chtěla bych se zeptat, jaké konzistence v porovnání se sérem s ceramidy toto hyaluronové sérum má, abych jí mohla podsunout další perlu a nenápadně ji tak přetáhnout na RYOR produkty. (Případně jestli doporučujete jiné sérum...?)
Dále mě zajímají nové produkty z vlasové péče, Urychlovač růstu vlasů – 3 měsíční kúra a Vlasový keratin sprej. Mám jemné vlasy a po umytí vlasů na ně nanáším tužidlo, abych je neměla za hodinu zplihlé. Zajímá mě, jestli se použití tužidla s těmito výrobky nevylučuje. Na vlasy po umytí používám Capillan Hair Care, vlasový aktivátor pro podporu růstu vlasů, který by dle popisu mohla 3měsíční kůra nahradit. Ale nevím, jestli Vlasový keratin sprej jemný vlas příliš nezatíží.
S přáním pěkného dne
Tereza Koudelíková

Dobrý den,

Hydratační sérum s ceramidy je  náhradou za oblíbené Hydratační kapsle s ceramidy a je to přípravek, kde je roztýlen ceramid a skvalan v transportním mediu. Kromě doplnění přirozených ceramidů v pokožce pomáhá zlepšit  ochrannou barieru pleti.

Doporučila bych ještě pro maminku Konopný výživný gel, což je originální receptura s organickým japonským gelem a kanabidiolem, který výrazně napomáhá od suché pokožky i vrásek, napomáhá obnově ochranného kožního filmu a okamžitému promaštění extrémně suchých míst.

Já sama si nedovedu představit den bez Konopného tělového mléka, které používám každý den ráno a pokožka je krásně zvlhčená a promaštěná na celý den, je vhodné pro pleť i tělo.

Zkuste Vlasový keratinový spray , používáme všichni místo kondicioneru, vlasy jsou nezatížené a perfektně se upravují.

Tužidlo - určitě pěnové - lze použít, aby vlasy nebyly zplihlé.

Urychlovač růstu vlasů se používá jeko kůra, celé 250 ml balení vydrží na tři měsíce, skutečně   přípravek zlepšuje kvalitu vlasů a zabraňuje vypadávání vlasů v poslední vlasové růstové fázi.

Myslím, že oba přípravky této vlasové kosmetiky, které byly dlouho očekávány, jsou v nejvyšší kvalitě, výsledky zkoušení na našich klientech a probantech na to poukazují.

Zdraví Eva Štěpánková

 

Dobrý den,

v minulosti jsem narazila na krém na ruce s parafínem Ryor. Velmi se mi osvědčil, zvlášť v chladném odbobí mám velmi suchou pokožku na rukou, svědí mne, svírá. Bohužel jsem krém koupila pouze jednou, v jedné malé drogerii, která se zrušila a jinde mi řekli, že se tento produkt již nevyrábí. Neobjevila jsem ani žádný krém jiné značky, který by obsahoval parafín. V lékárně se na mne dívali podivně, když jsem se ptala, jestli by šel nějaký takový krém namíchat a nutili mi glycerin. Není tento krém už opravdu v sortimentu, nebo nějaký podobný se stejnými vlastnostmi? Zkoušela jsem parafínové lázně na ruce, ale není to ono.
Děkuji moc za informaci

Dobrý den,

nevím, který krém máte na mysli.

Máme několik krémů na ruce, Regenerační krém na ruce s grepovým extraktem a rozmarýnovou silicí, Krém na ruce s aloe vera a další Krém na ruce s vřídelní solí a Krém na ruce s levandulí, všechny tyto přípravky obsahují parafinické složky.

Poslední krém je Pivní krém na ruce, který má název a benefit " princip druhé kůže " - ochranná rukavice.

Obsahuje chmelový extakt, bambucké máslo a lecitin a určitě pokožku nesvírá.

Možná ale máte na mysli Výživný krém Exlusive, který má v sobě ještě parafinické složky a také tvoří dobře  snášený přípravek, který pokožku šetří a určitě nesvírá - má vůni černý rabíz a grep.

Zdraví Eva Štěpánková