MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den, potřebovala bych poradit s gelama pod galvanickou žehličku. Mám dvě hodně hluboké vrásky a chtěla bych vyzkoušet vaše gely jen nevím přesně které zakoupit. Děkuji za odpověď. Marie

Dobrý den Marie,

Děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR.

Pokud máte galvanickou žehličku,tak je potřeba mít všechny tři produkty určené pro galvanickou žehličku a to :

1) Čistící gel pod galvanickou žehličku tento přípravek má hloubkovou čistící funkci.

2) Vyživující gel pod galvanickou žehličku tento gel je určený pro hloubkovou výživu pleti,zároveň hydratuje pleť a omezuje tvorbu vrásek. Takže tento přípravek bude řešit váš problém.

3) Zvlhčující roztok pod galvanickou žehličku tento přípravek je pomocníkem a doplňkem při práci s galvacickou žehličkou. Aplikuje se na pleť v případě rychlého vstebávání gelů do pokožky,aby pleť při ploužítí žehličky nezůstávala suchá.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, používám gely pod galvanickou žehličku, jen nevím jestli vyživující gel po zažehlení, je potřeba umývat nebo nechat uschnout na pleti.
Děkuji za info

Dobrý den Andreo, 

děkujeme za váš dotaz. 

Pokud dokončíte celý proces práce s galvanickou žehličkou,tak je potřeba pleť vyčistit Zvlhčujícím roztokem pod galvanickou žehličku.Poté ještě můžete aplikovat krém, dle typu pleti. Ale je to na vás a na našem pocitu,zda je ještě aplikace krému nutná. Pokud se tedy galvaniku použijete večer. Pokud by jste jí použila ráno,tak je krém nutný pro ochranu pleti.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den,která péče je pro vrásky ta nejlepší na noc po odliceni ?
Krém s kyselinou hyalurovanou s arganovym olejem-betaglukanem a hedvabim,výživny krém s ASC III,výplň vrásek ke korekci pleti,hyaluronova kyselina-gel nebo 100% arganovy olej ? Děkuji Vám za odpověď.Martina.

Dobrý den Martino, 

děkujeme,že jste se svým dotazem obrátila na naší poradnu.A co se týče vašeho dotazu,tak já osobně bych vám doporučila tyto přípravky. Můžete je použít RÁNO i VEČER 

1)  Na celý obličej včetně očí aplikujte Výplň vrásek pro korekci pleti 

2) Opět na celý obličej aplikujte Aktivující výživný krém s ASC III při aplikaci tohoto krému se již vyhněte oblasti kolem očí.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jan

Jana Šebková

 

Dobrý den, nam 41 let a hodně suchou pleť. Poradíte sérum, krem, proste peci na suchou pleť proti vráskám?

Dobrý den Markéto, 

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší českou kosmetiku RYOR. Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť 

2) Na celý obličej aplikujte Kyselinu hyaluronovou-gel je to jemné,dobře vstřebatelné gelové sérum s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové,která intenzivně hydratuje pleť a redukuje drobné vrásky. Při pravidelné aplikaci bude pleť pevná, svěží,rozjasněná a bez pocitu suchosti.

3) Na oční okolí aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy je to neparfémovaný přípravek,který spojuje šetrnou a zároveň vysoce účinnou péči o oblast kolem očí.Komplex aktivních látek zajišťuje vyhlazení kontur kolem očí a redukci drobných vrásek.Tento krém zároveň snižuje výskyt váčků pod očima.

4) Jako denní krém použijte Extra výživný krém s arganovým olejem pro suchou pleť je to výživný,lehký,jemně mastný krém s vysokým obsahem bio arganového oleje. Má vynikající vstřebatelnost bez mastného pocitu.Zabraňuje pocitu suchosti pokožky.Vyhlazuje vrásky a aktivuje unavenou pleť.Posiluje ochrannou bariéru pokožky.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up. Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit.V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na celý obličej opět aplikujte Kyselinu hyaluronovou-gel 

4) Na oční okolí opět aplikujte Rozjasňující oční krém s peptidy 

5) Jako noční krém opět použijte Extra výživný krém s arganovým olejem pro suchou pleť 

DOPLŇKOVÁ PÉČE:

1x týdně použijte Hydratační masku s minerály tato maska obsahuje mořské řasy a minerální látky,které pokožku hydratují a tím jí i zpevňují.Aplikujte na vyčištěnou pleť, nechte 20min. působit a poté zbytky masky vetřete do pleti. Neomývejte.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Používám večer dvoufázově odlicovaci emulzi a tonikum Hydroperfekt, ráno jen tonikum. Dnes jsem si koupila ještě Kyselinu hyaluronovou-gel a Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami. Chápu to dobře, že ráno pleť vyčistím tonikem, nanesu gel, ten po vstřebání ještě jednou pretřu tonikem, a pak na mažu krémem? Nesetřu tím gel?
Předem moc díky zabradu, Dáša

Dobrý den Dagmar,

Kyselina hyaluronová-gel má jedinečnou schopnost a to až 1000x  zvětšit svůj objem a to díky navázání vody na molekuly kyseliny. V praxi to tedy vypadá tak, že Kyselinu hyaluronovou -gel aplikujete na důkladně vyčištěnou pleť (nejlépe ráno i večer) a následně ,,přeťapkáte"  tamponkem zvlhčeným pleťovým tonikem nebo ještě lépe přestříkáte Osvěžující mlhou s kyselinou hyaluronovou  a až v tuto chvíli začne Kyselina hyaluronová -gel , plnit svůj jedinečný úkol:). Na závěr přijde aplikace pleťového krému.

Z RYORU zdraví Renata

 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, které z krémů RYOR mají nekomedogenní složení. Mám smíšenou pleť se sklonem k ucpávání pórů. Děkuji.

Dobrý den Zuzano,

lehké krémy, vhodné pro váš typ pleti jsou : Konopný korekční krém pro problematickou pleť , Hydratační 24hodinový krém s aloe vera a kyselinou hyaluronovou , Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami , Denní krém s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem , Lehký ochranný krém s rostlinnými extrakty , Hydratační krém s levandulí 

Dovolím si připomenout, že pleť před aplikací pleťového krému musí být důkladně vyčištěna a to ráno i večer. Pro váš ty pleti doporučuji na večerní čištění Hydratační micelární vodu  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích) kterou následně dočistíte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Ráno na osvěžení a očištění pleti použijete pouze Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť. 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

 

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jaké výrobky zvolit? Komplet i s čištěním prosím. Je.mi 42 let. Můj problém je ,ze nevím jaký typ pleti vlastně mám a proto si neumím vybrat krémy. Asi mám od všeho něco. Viditelné póry, nesjednocenou barvu pleti, pár červených žilek a když vylezu ven do.mrazu tak mam červenou pleť. Ale jestli je suchá nebo mastná nejsem schopná určit, protože mi přijde že mám od všeho něco ????.Budu ráda pokud mi napíšete kompletní nabídku co si mam pořídit a možná rovnou i na jaro, pokud se péče liší. Do teď jsem se o pleť nijak zásadně nestarala, dokonce si obličej někdy oplachuji vodou a to jsem četla na vašich stránkách, že se nesmí. Děkuji za odpověď

Dobrý den Jitko, 

v prvé řadě se musíme zaměřit na potlačení tvorby žilek a začervenání pleti. Jak tedy na to ?

RANNÍ PÉČE

1)Osvěžíte a očistíte pleť Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt (žádné oplachování vodou, voda narušuje velice cenný ochranný kožní film který je pro kvalitu a stav pleti zásadní!!!! )

2)Na takto vyčištěnou pleť aplikujete Sérum s retinolem - sérum má hydratační, antioxidační, zklidňující a rozjasňující účinky. Zlepšuje strukturu pleti, omezuje tvorbu vrásek a minimalizuje póry. 

3)Sérum následně překryjete Krémem proti zarudnutí a rozšířeným žilkám - působí proti zarudnutí, pleť hydratuje, zklidňuje a vytváří na pokožce ochrannou bariéru. Extrakty z dubu korkového a mořských řas výrazně snižují zarudnutí pokožky. Komplex vitaminů A,C a E ve formě lipozomu působí antioxidačně, posiluje žilní stěny a předchází jejich praskání.

VEČERNÍ PÉČE

1)Vyčistíte a odlíčíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí   (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích)

2)Následně pleť dočistíte Hydratačním pleťovým tonikem Hydroperfekt  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému)

3)Na takto vyčištěnou pleť (žádná voda!!) aplikujete Sérum s retinolem.

4)Na závěr překryjete Krémem proti zarudnutí a rozšířeným žilkám. 

Z RYORU zdraví Renata :)

  

 

Dobrý den, mám problémovou pleť smíšenou až mastnou co prosím doporucujete? Děkuji

Dobrý den Lucie,

základním a tím nejdůležitějším úkonem který zásadně ovlivňuje kvalitu a stav pleti je odličování a čištění.  Bez správného čištění nemá následné ošetření kosmetickým přípravkem smysl!!!! Jak tedy na to?

RANNÍ PÉČE

1)Osvěžíte a očistíte pleť Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť (žádné oplachování vodou, voda na pleť nepatří neboť má tendenci narušovat velice cenný ochranný kožní film který výrazně ovlivňuje chování a stav pokožky)

2)Na oční okolí nanesete Oční krém s koenzymem Q10 

3)Na ostatní části pleti aplikujete Konopný korekční krém pro problematickou pleť  - obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Součastí přípravku je i extrakt z irisu, vitamin A, zinek a lecitin které výrazně potlačují výskyt akné. Při pravidelné aplikaci je pleť sjednocená a bez viditelných problémů :) V mrazivém počasí  doporučuji překrýt např. Výživným krémem s ceramidy 

V boji s pupínky se vám jistě stane nepostradateným pomocníkem Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji nosit ho stále s sebou a nanášet bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího pupínku :)

VEČERNÍ PÉČE

1)Vyčistíte a odlíčíte pleť Hydratační micelární vodou (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích)

2)Následně pleť dočistíte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému)

3)Na oční okolí nanesete Oční krém s koenzymem Q10

4)Na ostaní části pleti aplikujete Konopný korekční krém pro problematickou pleť 

Z RYORU zdraví Renata :)

 

Dobry den potrebujem poradit celkovu starostlivost.
Mam 36 r a zmiesanu plet na brade mam sem tam akne a na licach mam cierne bodky.
Potrebovala by som celkovu starostlivost vratane ocneho okolia a vrasok.
Ktora starostlivost je vhodna cez zimu a ktora v lete?
Dakujem

Dobrý den Lenko,

děkujeme za váš dotaz a velice nás těší,že jste si vybrala naší kosmetiku RYOR. Věřím,že vybereme produkty,které budou vyhovovat vašemu typu pleti.

Níže vám napíši jak správně pečovat o pleť a jaké produkty použít:

RANNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť 

2) Na celý obličej aplikujte Sérum retinolem je to lehké,dobře vstřebatelné sérum,které má hydratační,antioxidační, zklidňující a rozjasňující účinky. Zlepšuje strukturu pleti, omezuje tvorbu vrásek, minimalizuje póry a optimálně působí na místa projevů akné.

3) Na oční okolí aplikujte Oční krém Koenzym Q10 je to speciální přípravek pro ošetření očního okolí. Výrazně zvláčňuje a zpevňuje pleť.Zpomaluje proces stárnutí.

4) Jako denní péči použijte Denní krém s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem je to lehce vstřebatelný denní krém,který obsahuje UV filtry a tím zajišťuje pleti celodenní ochranu. Tento krém zajišťuje optimální hydrataci pleti a redukci drobných vrásek. Celkově zklidňuje pleť a působí proti začervenání.Je vhodný i do zimního období.

VEČERNÍ OŠETŘENÍ:

1) Pleť odličte pomocí Dvoufázové odličovací emulze a to i v případě,že nepoužíváte make-up. Přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty je potřeba důkladně odlíčit. V tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v tucích.

2) Pleť dočistěte pomocí Bylinného tonika pro normální s míšenou pleť v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě.

3) Na celý obličej opět aplikujte Sérum s retinolem 

4) Na oční okolí opět aplikujte Oční krém Koenzym Q10 

5) Jako noční krém použijte Konopný korekční krém pro problematickou pleť je to lehký,hydratační krém,který obsahuje vzácný kanabidiol (CBD),který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky.Je ideální pro normální a smíšenou pleť včetně pleti s občasným výskytem pupínků a akné.

Všechny tyto produkty můžete používat celoročně.

DOPLŇKOVÁ PÉČE:

1x týdně použijte Masku na černé tečky tato maska obsahuje komplex ovocných kyselin,které účinně redukují výskyt černých teček. Aplikujte lokálně na problematické partie, nechte 5-10 min. působit a poté omyjte vodou nebo tonikem.

V případě dalších dotazů pište,rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

Jana Šebková

 

Dobrý den, používám již déle kosmetiku Ryor a byla jsem vždy spokojená. Poslední 2 měsíce mam ale pleť opravdu osklivou. Mam suchou pleť s akné a teď i černými teckami, které ae mi dříve nedělaly skoro vůbec. Používám vždy ráno i večer Dvoufazovou odlicovaci emulzi, tonikum pro suchou a citlivou pleť a krém s kaviarem. Jednou za 2 týdny si dělám peeling. Poraďte prosím, jak pleti pomoct. Děkuji moc

Dobrý den Jitko,

ničeho se nelekejte, je zcela běžné, že se nám pleť najednou zblázní :) Ale vše se dá zachránit upravením přípravků. Hned v úvodu si dovolím malou připomínu, Dvoufázová odličovací emulze slouží POUZE k večernímu čištění pleti. Naše doporučení je následující :

Ráno osvěžíte a očistíte pleť Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť  (tonikum nikdy neoplachovat vodou, voda na pleť nepatří) ,na takto vyčištěnou pleť nanesete na oční okolí některý z našich přípravků na oční okolí např. Rozjasňující oční krém s peptidy. Na ostatní části pleti aplikujete Konopný korekční krém pro problematickou pleť - tento jedinečný krém obsahuje vzácný kanabidiol (CBD), který ovlivňuje a napomáhá řešit většinu zásadních problémů pokožky. Součástí přípravku je také extrakt z irisu, vitamin A, zinek a lecitin které výrazně klidní aknotické projevy. Vzhledem k tomu, že máte současně pleť i suchou bude nutné následné překrytí výživným krémem (použít můžete váš stávající krém s kaviárem)

V boji s akné  se vám jistě stane nepostradateným pomocníkem Antiakné roll-on který výrazně napomáhá redukovat aknotické projevy a nedostatky na pleti. Doporučuji nosit ho stále s sebou a nanášet bodově několikrát denně již při prvních příznacích vznikajícího akné.

Večer odlíčíte a vyčistíte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí  (tím odstraníte nečistoty typu kožní maz, zplodiny z ovzduší, make-up apod - tedy nečistoty rozpustné v tucích), následně pleť dočistíte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť  (tímto krokem odstraníte pot, tedy nečistoty rozpustné ve vodném médiu, zároveň pleť hydratujete a připravíte na aplikaci krému). Na takto vyčištěnou pleť nanesete na oční okolí např. Rozjasňující oční krém s peptidy, na ostatní části pleti aplikujete Konopný korekční krém pro problematickou pleť, který následně překryjte výživným krémem (na noc překrývat výživným krémem nemusíte, záleží pouze na vašem pocitu )

Peeling doporučuji aplikovat pouze 1x týdně, při četnější používání si nadměrně odstraňujete ochrannou kožní vrstvu (ochranný kožní film) který je pro kvalitu a stav pleti zásadní. Pokožka se pak může stát suchou, citlivou a podrážděnou. 

Z RYORU zdraví Renata :)