MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den,
chtěla bych poradit vhodnou kosmetiku na pleť (odlíčení, krém, případně nějaké sérum, maska...). Mám pleť s rozšířenými pory, mastnější s pupínky na čele a bradě, málo hydratovanou. Začínající vrásky.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Základem péče o pleť je čistění pleti, které spočívá ve dvou krocích. V prvním kroku odlíčíte pleť pomocí Dvoufázové odličovací emulze, která odstraní make-up a nečistoty ulpělé přes na pleti jako např. smog, prach, které jsou rozpustné v tucích. Následuje druhý neméně důležitý krok a to dočištění pleti od nečistot, rozpustných ve vodě a to Pleťovým tonikem. Ráno pak stačí pouze očistit pleť tonikem. Takto je pleť připravena pro krém nebo sérum a může stoprocentně vstřebat aktivní látky. Čištění je základ, pokud není pleť perfektně čistá, snižuje se vstřebávání aktivních látek z krému.

Pokud máte rozšířené póry, perfektní je Zklidňující sérum na rozšířené póry, můžete zároveň používat i jako denní krém. Pokud by na Vás bylo sérum moc suché, překryjte sérum krémem Konopný korekční krém pro problematickou pleť. Mějte u sebe tyčinku Antiakné roll-on s irisem na problematickou pleť, pokud ucítíte, že se Vám dělá nový pupínek, několikrát za den jej roll-onem přetřete. Místo se dezinfikuje a často se vřídek ani nevytvoří.

Pro ještě větší stažení pórů a čištění pleti můžete jednou týden použít Gelovou masku slupovací. Kterou nanesete, necháte zaschnout a pak od brady k čelu sloupneme.

Hydrataci potřebuje každá pleť, proto večer doporučuji po dokonalém odlíčení pleti emulzí a tonikem nanést Kyselinu hyaluronovou - gel. Kyselina hyaluronová je známá svou úžasnou vlastností, dokáže na sebe navázat až tisícinásobek vody. Naneste na celý obličej, nechte chvíli zaschnout a pro ještě větší efekt vezměte tamponek s trochou tonika a poklepete jím pleť. Po zaschnutí aplikujete noční krém Konopný výživný krém s kmenovými buňkami.

Konopný korekční krém pro problematickou pleť a Konopný výživný krém s kmenovými buňkami je z naší řady Cannabis Derma Care, která obsahuje vzácný kanabidiol, který řeší většinu problémů v pleti.

Pro ještě větší vyčištění organizmu doporučuji i očistu těla a to čaj Lymfoden. Pročišťuje lymfatický systém.

Věřím, že uvedená péče Vám bude vyhovovat a dojde k zlepšení.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den,
trápí mě pigmentové skvrny na obličeji. Váš depigmentační krém doporučujete kombinovat s krémem s ovocnými kyselinami. Prosím o sdělení, zda tento krém máte rovněž ve své nabídce.
Děkuji.
T.Babická

Dobrý den, paní Babická,

ideální je, se zbavovat pigmentových skvrn v zimě a období, kdy není tolik slunce, tedy nastává ten správný čas. Depigmentace se provádí ideálně 2x denně. Večer na dokonale vyčištěnou pleť, které dosáhnete vyčištění dvěma kroky.

1. odlíčení pleti od make-up a nečistot rozpustných v tucích, za den pleti ulpělé Dvoufázovou odličovací emulzí

2. dočištění zbylých nečistot pleťovým tonikem

Večer pak na takto vyčištěnou pokožku aplikujte Depigmentační krém. Jednou až dvakrát týdně pak aplikujte před Depigmentační krém Enzymatický peeling , který díky obsahu ovocných kyselin jemně a cíleně odstraní zrohovatělou vrstvu pokožky. Po 5 minutách působení setřete zbytky peelingu z obličeje, natřete Depigmentačním krémem a po zaschnutí pak oblíbeným nočním krémem.

Ráno pak k vyčištění pleti stačí pouze tonikum. Následně naneste Depigmentační krém a nesmí chybět ochrana pleti Trio-aktivním krémem, abyste předešla dalším skvrnám.

Depigmentace je úspěšná díky pravidelnosti péče.

Ať se Vám daří.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Hydratační sérum s ceramidy lze použít i na krk, nevysušuje?

Dobrý den,

Hydratační sérum s ceramidy Vám krk nevysuší, ba naopak krásně pokožku vyživí. Stejně tak jako krémy aplikujte i sérum na krk a dekolt, na kterých je věk nejdříve znát. Pokožka se Vám za to odvděčí.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den, chtěla bych se, prosím, zeptat, jestli lze Tonikum na problematickou pleť používat i na oční okolí a jak je to s obsahem alkoholu - na Vašich stránkách v sekci "Péče o aknotickou pleť - videočlánek" píšete, že má toto tonikum složení bezalkoholové, ale přímo na lahvičce tohoto tonika je ve složení napsáno, že obsahuje Akohol denat.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den, Mirka

Dobrý den, Mirko,

Bylinné tonikum na problematickou pleť obsahuje jen nepatrné množství alkoholu (cca 0,15%) které je potřeba k zužitkování všech aktivních látek a maceraci obsažených bylin. Ve složení musí být uvedena každá složka obsahu, tedy i Alcohol denat, ale neobsahuje takové množství alkoholu, aby vysušovalo pokožku.

Oční okolí jím můžete bez problému také přetřít, jen pozor, aby se nedostalo do oka.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den, mám smíšenou až mastnou pleť, téměř bez větších vrásek. V puběrtě jsem trpěla na akné. Akné se mi ovšem objevuje i nyní, pleť mám jakoby hrbolatou, s většími póry. Potřebovala bych ji vyhladit (jakoby obrousit) a zpevnit. Prosím, jaký krém, s jakým složením, zvolit? Nemohu používat vysloveně kosmetiku pro mastnou pleť, protože mi stahuje tváře (líce). Uvítala bych i radu ohledně čištění pleti v charakteru mycího gelu, který lze nanést na vlhkou pleť a ihned smýt přímo při sprchování. Denně se líčím make-upem. Bohužel asi po hodině nalíčení se mi hodně leskne čelo, nos a okolí nosu...Čištění pleti (včetně odstranění make-upu) provádím nyní tak, že po vyčištění čistícím gelem pleť ještě dočistím micelární vodou. Chtěla bych zvolit v komplexu péče o pleť Vaše přípravky, jen nevím, které pro moji pleť zvolit od čištění až po ošetření...Děkuji a přeji pěkný den ! Jitka

Dobrý den, Jitko,

začneme tedy od začátku. Naprostým základem v péči o pleť je správné odlíčení, které by mělo vypadat následovně:

Večer

v prvním kroku je potřeba odlíčit make-up, tedy přinejmenším oči je potřeba odlíčit Dvoufázovou odličovací emulzí, která je naprosto dokonalá a i voděodolnou řasenku odlíčí jedna dvě. Nebo dle preference můžete použít Odličovací mléko nebo zmíněnou Micelární vodu. Tímto přípravkem odlíčíte oči. Píšete, že preferujete mycí gel do sprchy. Takový Mycí gel s minerály máme, šetrně jím odlíčíte ve sprše zbytek make-up, díky obsaženým minerálům nenarušuje přirozený ochranný film pokožky. Těmito dvěma kroky odstraníte z pokožky make-up a nečistoty za den ulpělé jako např. smog a další nečistoty rozpustné v tucích. Je nezbytné dočištění pleti od nečistot rozpustných ve vodě, jako pot, přebytečný maz vhodným pleťovým tonikem. Dle Vašeho popisu Vám doporučuji Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť. Následně můžete již aplikovat noční krém. Pokud občas trpíte na akné, doporučuji Konopný výživný krém s kmenovými buňkami. Díky obsaženému kanabidiolu, který řeší většinu problémů v pleti, vyřeší případný pupínek, kmenové buňky si poradí s případnými vráskami a pleť hezky vyživí.

Ráno

Stačí pleť přetřít tamponkem s tonikem, tím ji vyčistíte od nadměrného potu vytvořeného přes noc. Nedoporučuji mýt obličej kohoutkovou vodou, jelikož obsahuje většinou velké množství chloru a tím pokožku zbytečně vysušuju. Pak má pleť tendenci se více mastit. Ráno po ošetření tonikem již můžete na pleť nanést denní krém. Klidně použijte již zmíněný Konopný výživný krém s kmenovými buňkami. Pokud by na Vás byl moc mastný, což si nemyslím vzhledem k tomu, že Vás pnou líce, můžete vyzkoušet lehčí Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

K zcelení pokožky pod make-up doporučuji Podkladovou bázi, která krásně zjemní pokožku, skryje póry a nerovnosti a navíc Vám make-up vydrží mnohem déle.

Jednou týdně také doporučuji Peeling pleti, obrousíte tak odumřelé buňky a nebudete mít takové nerovnosti.

Věřím, že s touto péčí se pleť zlepší a budete spokojená.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jaké máte krémy na zimu? Jakou řadu krémů vybrat pro třicetiletou ženu po porodu? Doposud bez problémů s pletí, má smíšenou pleť. Děkuji Hruboňová Mirka

Dobrý den,

doporučila bych jí na den Denní krém s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem. Kyselina hyaluronová dodává pleti ztracenou hydratace a arganový olej, neboli marocké zlato, chrání pokožku před poškozením. Pokožka bude svěží, vypnutá a vyživená. Na noc bych pak doporučila Výživný krém s ceramidy.

Základem v péči o pleť je její čištění, které by mělo vypadat večer tak, že se nejdříve odlíčí Dvoufázovou odličovací emulzí, Odličovacím mlékem nebo Micelární vodou, kterou odlíčí make-up a další nečistoty ulpělé na pleti přes den, které jsou rozpustné v tucích. Nesmí ale chybět dočištění Pleťovým tonikem, které dočistí pleť a odstraní zbylé nečistoty rozpustné ve vodě. Až po tomto důkladném vyčištění přijde na řadu krém.

Ráno by pak čištění mělo být jen tonikem. Omývat obličej vodou z kohoutku nedoporučuji, jelikož obsahuje vysoké množství chloru a nadměrně pokožku vysušuje. Po přetření plet tonikem se již aplikuje denní krém a dále případně make-up.

Ať se Vám daří

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký krém použít pro zimní období. Mám mastnou plet´ s rozšířenými póry, i když ted´v chladnějším období spíše smíšenou, drobnější vrásky kolem očí a úst. Doposud používám na noc Revitalizeční sérum s kys. hyalur a arg. olejem a jako denní Duo-aktivní krém.

Předem děkuji za odpověd´, Radka

Dobrý den, Radko,

pokud jste spokojená s arganovou řadou, doporučila bych Vám na noční péči Noční krém s hedvábím, betaglukanem a arganovým olejem. Zároveň, ale můžete pod něj použít i Vámi zmíněné Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou, tím zvýšíte protivráskový efekt.

Na den můžete použít také Revitalizační sérum, ale je potřeba ho překrýt Denním krémem s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem. Duo aktivní krém používejte jen pokud máte velký sklon k pigmentovým skvrnám nebo když bude slunko. Postup je pak následující: nejdříve Revitalizační sérum, poté Duo aktivní a naposledy Denní krém.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den,

je možné použít masku s kyselinou hyaluronovou jako závěrečnou masku po hloubkovém čištění pleti pro uzavření pórů? Moje pokožka má výrazné sklony k akné a tvorbě komedonů, ale zároveň potřebuje intenzivní hydrataci, proto bych na ni v závěrečné fázi nerada dávala opět produkt na mastnou a problematickou pleť. Uzavře tato maska póry, je k tomuto účelu vhodná?

Děkuji

Martina

Dobrý den,

maska s kyselinou hyaluronovou krásně hydratuje, ale póry nestahuje. Po hloubkovém čištění spíše doporučuji použí Adstringentní masku, pokud chcete masku nebo použít sérum - Zklidňující sérum na rozšířené póry.

Na černé tečky je také výborná Maska na černé tečky, kterou můžete lokálně použít na tečky jednou týdne.

Abyste eliminovala tvorbu komedonů a pleť mohla z krémů využít maximum, je nezbytné dokonalé čištění pleti, které by mělo vypadat následovně.

Pokud máte akné i na dekoltu nebo zádech doporučuji v prvním kroku odlíčit oči od řasenky a make-upu Dvoufázovou odličovací emulzí a následně pak pleť, případně dekolt, záda ve sprše umýt Čisticí pěnou s mořskými řasami a následně dočistit pleť pleťovým tonikem Hydroperfekt.

Pokud netrpíte tolik akné, je možné se odlíčit pouze Doufázovou odličovací emulzí a následně dočistit Hydroperfektem. Tonikum je nezbytné, protože dočišťuje pleť od nečitot rozpustných ve vodě. Emulze, mléko nebo micelární voda odstraňuje nečistoty rozpustné v tucích. Když takto pleť odlíčíte, tvorba komedonů se výrazně sníží.

Po vyčištění pleti emulzí, pěnou a tonikem na noc použijte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami.

Ráno pak pleť jen přetřete tamponkem s tonikem. Nedoporučuji mýt obličej vodou z kohoutku, jelikož obsahuje velké množství chloru a pleť se zbytečně vysušuje. Tedy ráno přetřít obličej jen tamponkem s tonikem a pak použijete již zmíněný Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

Věřím, že se Váš problém vyřeší.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den, je mi 24 let od mala mám atopický ekzém, suchou pokožku a poslední dobou trpím na zarudnutí pokožky v obličeji, hodně suchá místa(hlavně oční víčka, čelo, tváře, vzhledem k senné rýmě i citlivá místa kolem nosu, vysušené rty). Prosím o doporučení některých z výrobků RYOR, které by mohly alespoň trochu pomoci. Mohu na takovou pokožku použít i RYOR make-up 8v1? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

přímo na takovou pleť máme konopnou řadu. Obsahuje vzácný kanabidiol, který řeší většinu problémů v pokožce. Mnoho lidí s atopickými ekzémy nám posílá pozitivní reakce na náš Konopný výživný gel, který jim pomohl více než kdejaká mastička.

Na nejhorší místa tedy naneste tento gel. Na zbytek pleti nanášejte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami a pokud máte pleť mastnější, používejte Konopný korekční krém pro problematickou pleť. Na tělo pak je výborné Konopné tělové mléko, mnoho lidí ho používá i na obličej.

Základem péče o pleť je dokonale vyčištěná pleť. Večer by měla péče vypadat tak, že make-up a další nečistoty vyčistíte mlékem, odličovací emulzí nebo micelární vodou. Odstraníte tak nečistoty rozpustné v tucích. Nesmí ale následovat 2. krok - dočištění pleťovým tonikem, které odstraní nečistoty rozpustné ve vodě. Doporučuji Vám velmi jemné, hydratační pleťové toniku Hydroperfekt. Ráno pak stačí pleť přetřít jen tonikem.

Pokud máte takto citlivou pleť, nedoporučuji omývat obličej běžnou vodou z kohoutku, jelikož obsahuje vysoký obsah chloru, který pleť nadměrně vysušuje. Zanedlouho si na tento krok - pouze "umytí" obličeje tamponkem s Hydroperfektem zvyknete a pleť se Vám za to velmi odvděčí.

Make-up určitě můžete používat, pokud nemáte vyloženě čerstvá, červená ložiska atopického ekzému. Po pár dnech používání výše zmíněné péče se pokožka zklidní a make-up můžete používat.

Držím palce s péčí

Hezký den

Lucie Rysková

 


Dobrý den,


prosím o radu. Používám nově (asi 5 dní)
Konopný korekční krém pro problematickou pleť, ale má pleť je po jeho použití zarudlá, suchá a osypaná. Zmizí tato alergická reakce po delším používání, nebo mám krém přestat používat. Denní krém s arganovým olejem byl vpořádku, noční krém se zlatem také.

Děkuji
S pozdravem
Martina

Dobrý den,

pokud máte vyloženě alergickou reakci, že jste osypaná, přestaňte používat. Pokud ne, vydržte alespoň týden.

Z Vašeho popisu mi ale spíše příjde, že je krém na Vás moc suchý, jelikož další uvedené krém Denní s arganovým oleje a Noční krém se zlatem jsou mastnější. Z konopné řady bych Vám více doporučila Konopný výživný krém s kmenovými buňkami. Všechny výrobky z konopné řadě obsahují kanabidiol, velmi vzácnou a hojivou látku, která řeší většinu problémů v pleti, proto se divím, že byste na něj měla vyloženě alergickou reakci. Vyzkoušejte použít Konopný korekční krém pro problematickou pleť a následně na něj nanést noční krém, na který jste zvyklá. Věřím, že se Vám uleví a bude po problému.

Hezký den

Lucie Rysková