MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den,
ráda bych si koupila řadu péče o pleť, nejsem si ale jistá, kterou zvolit. Jsem maminka 4 malých dětí, navíc pracuji, přes den se nezastavim, v noci toho moc nenaspim.Pleť mám dost dehydratovanou, zejména teď v létě cítím přes den až pnutí. Zároveň ale vidím prvni výraznější vrásky. Poradíte mi, jakou péči zvolit? Děkuji a přeji hezký den, Isabella

Dobrý den, Isabello,

Základem v péči o pleť je čištění. Večerní čištění by mělo vypadat následovně: Odlíčení make-upu a nečistot za den na pleti ulpělých Dvoufázovou odličovací emulzí, následně dočištění zbylých nečistot a potu Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť. Píšete, že máte pleť dost dehydratovanou, proto bych Vám v tuto chvíli doporučila kúru - po vyčištění pleti nanést Hydratační sérum s ceramidy, které je mastnější nebo Kyselinu hyaluronovou – gel, které je lehčí. Sérum vklepete do pleti a po lehkém zaschnutí aplikujete krém Extra výživný krém s arganovým olejem pro suchou pleť. Pokud zvolíte Kyselinu hyaluronovou – gel, který je velmi lehký, avšak zajistí také velkou hydrataci, po jejím zaschnutí přetřete pleť znovu tamponkem s tonikem, tím kyselina ještě více na sebe naváže vlhkost. Následně opět krém na noc.

Jednou týdně nebo dle potřeby aplikujte Hydratační masku s minerály.

Ráno pak stačí pleť přetřít pleť tamponkem s tonikem, smyjete pot a prach, který se přes noc na pleti usadil a použijte Konopný výživný krém s kmenovými buňkami.

Hezký den

 

Lucie Rysková

 

Mám citlivou a suchou pleť se sklonem k červeným žilkám, červenání a místy šupinatění. Bez pupínků a komedonů. Často reaguji na kosmetické produkty pálením či svěděním. Kolem očí mám viditelné vrásky (kohoutí stopy). Nejlépe snáším bio šípkový olej, avšak po jeho použití se pleť dost leskne, takže se na den v této době moc nehodí a také se nedá použít na oční okolí. Pracuji v kanceláři, kde je suchý vzduch. Prosím o radu, jaké produkty značky RYOR by pro mě mohly připadat v úvahu - zda se mám zaměřit na nějakou konkrétní řadu či zda by bylo lepší kombinovat různé produkty.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, Mirko,

 

hned v úvodu bych zdůraznila, že v případě velmi citlivé pleti je třeba veškerou kosmetiku předem zkoušet! Naše výrobky jsou důkladně testovány, aby našim zákazníkům maximálně vyhovovaly, každému však nemusí sedět něco jiného a v některých případech se může dostavit reakce (pálení, svědění) na některou z aktivních látek použitých v našich přípravcích.

 

Doporučuji tedy veškeré výrobky vyzkoušet ideálně na vnitřní straně předloktí. Nevhodnost přípravku se projeví začervenáním či pálením.

 

Zpátky k vašemu konkrétnímu dotazu. Pro Váš typ pleti - suchá a citlivá pleť bych doporučila některý z těchto krémů, které se dají používat jak na den, tak i na noc a je možno je i navzájem kombinovat:

Výživný krém s mandlovým olejem - vhodný pro suchou a citlivou pleť, pleť vyživuje a poskytuje ochranu.

Konopný výživný krém s kmenovými buňkami - vhodný na suchou a citlivou pleť, vyživuje, chrání, díky obsahu kmenových buněk působí proti vráskám. Obsahuje vzácnou látku kanabidiol (CBD), která se získává z konopí a která je vysoce regenerační a poradí si se všemi zásadními problémy pleti - podráždění, šupinatění, atd.

Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie - vhodný pro suchou a citlivou pleť, vyživuje, chrání, obsahuje arganový olej, arganové máslo a kmenové buňky působící proti vráskám.

PROTI ROZŠÍŘENÝM ŽILKÁM Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám (s probiotiky) - komplex vitamimů A, C e E ve formě lipozomu předchází praskání žilní stěny a preventivně působí proti vzniku nových rozšířených žilek, krém působí proti zarudnutí a vytváří ochrannou bariéru pleti (krém možno překrýt některým z výše uvedených přípravků).

NA VRÁSKY KOLEM OČÍ Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem - vysoce regenerační látka Matrixyl cílí přímo na vrásky kolem očí a restrukturalizuje, ceramidy zajišťují vysokou hydrataci a regeneraci pokožky, vitamin E působí antioxidačně, skvalen pokožku zjemňuje, hydratuje a zlepšuje kožní bariéru.

 

Doporučený postup ošetření pleti:

 

Večerní péče:

1) Odličujte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličumeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

2) Dočistěte pleť pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť (v této fázi odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě, např. pot).

3) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem.

4) Na celý obličej aplikujte Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám (s probiotiky).

5) Na noc aplikujte jeden z výše uvedených krémů (Výživný krém s mandlovým olejem, Konopný výživný krém, Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie).

Ranní péče:

1) Očistěte a osvěžte po noci pleť pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť.

2) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem.

3) Na celý obličej aplikujte Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám (s probiotiky).

4) Na den použijte jeden z výše uvedených krémů (Výživný krém s mandlovým olejem, Konopný výživný krém, Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie).

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit

 

Veronika Čížková

 

 

Dobrý den, Ryor používám pravidelně už asi 4 roky a jsem spokojená. Prosím, nezměnili jste nedávno složení čistícího pleťového mléka pro normální a smíšenou pleť? Než začnu aplikovat bylinné tonikum na dočištění, pleť mě trochu pálí. Tonikem se to uklidní, takže zatím spotřebuji mléko pro normální pleť a plánuji, že vyzkouším mléko pro suchou a citlivou pleť. Pokud je složení výrobku stejné, možná je to způsobeno změnou mé pleti. Přes jaro-léto používám ochranný krém Duo SPF 15. Na noc mažu konopným korekčním krémem pro problematickou pleť, který mi vyhovuje (brada - hormonální změny - akné, nos+čelo rozšířené póry). Stejný dotaz na změnu složení mám k tělovému mléku s amarantovým olejem. Zdá se mi, že už není tolik parfémované. Což kůži jistě víc prospívá, nosu to chybí :-) Vůně jsou hrozně návykové, ale rozum velí ustoupit... Přeji vše a děkuji za odpověď.

Dobrý den, Marcelo,

složení u Pleťového čisticícho mléka pro normální a smíšenou pleť jsme v delší době neměnili. Je možné, že Vaše reakce je způsobená např. hormonálními změnami, případně i ročním obdobím, na jaře a v létě je pokožka vystavovaná spoustě různých nepříznivých vlivů (slunci, pylu, chloru z bazénu) tak je možné, že je Vaše pokožka třeba jen podrážděná. Nebo se také alergie se takto může projevovat i tzv. křížovou reakcí z potravy - člověk požije něco co tělu úplně nesedne a reakce se projeví až "křížem" v souvislosti s použitím nějakého kosmetického přípravku.

 

Alergie v těle se obměňují každého půl roku, je tedy možné i to, že Vám nesedí i některá z látek, které Vám donedávna nevadila.

 

Ideálně můžete třeba dát toto Pleťové mléko stranou a zkuste se k němu vrátit za pár týdnů/měsíců, může se stát, že pak už to bude v pořádku. Každé tělo je specifické a občas nám třeba něco nesedne třeba jen chvilkově :)

 

Můžete zkusit právě Pleťové mléko pro suchou a citlivou pleť, nebo třeba Dvoufázovou odličovací emulzi (i v případě, že nepoužívate make-up), která je výborně snášena i velmi citlivými typy pleti, oba dva výrobky dočistěte tonikem.

 

Konopný korekční krém pro problematickou pleť neboli v našem slangu "KKKPPP" nebo "3K 3P" je výbornou volbou :)

 

Ohledně Tělového mléka s amarantovým olejem máte pravdu, snížili jsme parfemaci o polovinu, a to z toho důvodu, že u citlivějších jedinců mohou parfémy způsobit podráždění. Rádi jdeme cestou příjemné vůně, ale také bereme ohledy na tento fakt a chceme aby naše výrobky byly vhodné i pro "citlivky" :)

 

Pokud máte ráda hezké vůně a relax, tak vyzkoušejte náš Zjemňující cukrový peeling Lemongrass, který za pomoci cukru zbaví pokožku těla odumřelých buněk, olej pokožku promaže a svěží vůně citrónové trávy osvěží a zrelaxuje tělo i mysl. Doporučuji také aplikovat v průběhu dne jen na pokožku rukou při pocitu únavy, promasírovat a opláchnout. Je to báječná vůně, která zrelaxuje, nabudí a provoní nejen Vás, ale i celou koupelnu :)

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat
Veronika Čížková

 

Dobrý den, mohu aplikovat čistící mléko do mokrých rukou ,nanést na plet a následně smýt vodou? Přijde mi aplikace mnohem lepší. Nenaruším ti kvalitní odličování? Děkuji Turnová

Dobrý den,

ano, určitě můžete takto aplikovat, pokud Vám vyhovuje a následně přetřít pleť vhodným tonikem pro dočištění.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den,
můžete prosim poradit co na pigmentové skvrny a suchou pleť se sklonem k akné? Vlastním galvanickou zehlicku, tak klidně krémy které se dají zazehlit.
S pozdravem Lucia

Dobrý den,

Jestliže máte pigmentové skvrny, je třeba dodržovat pravidelnou péči, kdy je potřeba pleť důkladně čistit, aplikovat speciální výrobek dvakrát denně lokálně přímo na pigmentové skvrny a pleť dále chránit přípravky s UV faktorem.

Pro zvýšení účinku při depigmentaci je vhodné jednou týdně používat Enzymatický peeling, který za pomoci ovocných kyselin pomáhá jemně a cíleně odstraňovat zrohovatělou vrstvu pokožky a tím pomáhá při působení Depigmentačního krému.

Večerní péče:

-       Odličte pleť Dvoufázovou odličovací emulzí nebo Pleťovým mlékem čisticím Arnika pro suchou a citlivou pleť

-      Dočistěte pleť tonikem Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť

-      Aplikujte lokálně přímo na pigmentové skvrny Depigmentační krém

-      Použijte noční krém, na noc již není třeba používat krém s ochranným UV faktorem. Doporučuji Konopný výživný krém s kmenovými buňkami.

Ranní péče:

-  Pleť očistěte Pleťovým tonikem pro suchou a citlivou pleť

-  Následně aplikujte přímo na pigmentové skvrny Depigmentační krém.

-  Aplikujte ochranný krém s UV ochrannou – Duo aktivní krém

Bohužel nemáme v nabídce výrobky na akné, které by se daly aplikovat pod galvanickou žehličku.

 

Pod galvanickou žehličku je možné aplikovat tyto výrobky

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den,
chtěla bych poradit jaké produkty v péči o pleť bych měla pořídit svoji dceři, které bude v lednu 10 let. Už nyní se jí na nose a kolem nosu začínají dělat pupínky a jsou vidět i ucpané póry. Představovala bych si nějaký gel nebo pleťovou vodu na čištění a krém, který by nezatížil její pleť. Na tvářích má pleť spíše suchou.
Předem děkuji.
Přeji hezký den.
S. Hrubešová

Dobrý den, paní Hrubešová,

Základní v péči o pleť je čištění. Článek společně s videem, ve kterém jsme se zabývali přímo péčí o aknotickou pleť najdete ZDE. Aby se dcerka pomalu naučila starat o svoji pleť, doporučuji v článku zmíněné tři produkty Čisticí pěnu, Bylinné tonikum a Krém s fytosfingosinem a irisem. Dle potřeby Masku na černé tečky.

Hezký den

 

Lucie Rysková

 

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu. Již několik let používám Váš oční krém Ryor z řady Koenzym Q10 a až donedávna jsem s ním byla velmi spokojená, asi před měsícem mi ale najednou začala dělat po jeho aplikaci problém oční víčka - začala svědit, zarudla a vytvořily se na nich vrásky, asi nějaká alergická reakce, nevím. Chtěla bych proto zkusit změnu - va Vaší nabídce jsem objevila 2 oleje, které by mi s tímto problémem mohly pomoci - olej arganový a olej z černuchy seté - u obou píšete, že pomáhají zklidnit právě zarudlou, svědící a šupinatou pokožkou, tak jsem se chtěla zeptat, který z nich byste mi spíše doporučili (nebo pokud byste mi případně doporučili nějaký Váš jiný produkt).

Moc děkuji za odpověď a přeji krásný den, M. P.

Dobrý den,

Přecitlivělá pleť a oční okolí může být v tomto období z důvodu velkého množství pylů v ovzduší a také intenzity slunce. Na vrásky kolem očí bych Vám doporučila séra s účinnou látkou matrixylem.

Na podrážděnou pleť a pokožku Vám spíš doporučím Konopný výživný gel, který řeší většinu problémů s pletí, dokonce i atopické ekzémy, právě díky obsahu vzácného kanabidiolu.

Hezký den

 

Lucie Rysková

 

Dobrý den,

prosím o radu s výběrem pleťové kosmetiky.
Mám smíšenou pleť (T zóna) a zároveň citlivou, plus alergii na sluníčko. Také začíná ochabovat kůže na krku.

Předem Vám děkuji za radu

Alena

Dobrý den, Aleno,

Základem v péči o pleť je čištění. Večerní čištění by mělo s přihlédnutím na smíšenou pleť vypadat následovně. Pleť vyčistit od make-upu a nečistot, které ulpěly na pleti přes den Dvoufázovou odličovací emulzí a následně dočistit Tonikem. Poté bych Vám doporučila na den používat Konopný výživný krém s kmenovými buňkami, který pleť krásně vyživí a zároveň je vhodný na citlivou pleť, která má občas sklony k vytvoření nějaké neplechy, díky obsahu vzácného kanabidiolu. Na noc pak použijte Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie. Od jara do podzimu, případně i v zimě, pokud jste na sluníčko velmi náchylná, používejte Duo nebo Trio aktivní krém z řady Cílená ochrana pleti, který chrání pleť před nepříznivými vlivy sluníčka.

Na ochablý krk Vám pomůže Zpevňující emulze, která zpevňuje pokožku a zabraňuje jejímu předčasnému ochabování. Samozřejmě používejte krémy na den i noc na krk a dekolt, čímž se také vyživí.

Přeji hodně zdaru

Hezký den

 

Lucie Rysková

 

Dobrý den,

prosím o radu s výběrem pleťové kosmetiky.
Mám smíšenou pleť (T zóna) a zároveň citlivou, plus alergii na sluníčko. Také začíná ochabovat kůže na krku.

Předem Vám děkuji za radu

Alena

Dobrý den, Aleno,

tak to vezmeme po pořádku. Základem správné péče o pleť je čištění. Tedy večer vyčistěte pleť od make-upu a nečistot Dvoufázovou odličovací emulzí a následně dočistěte tonikem.

Na Vaši smíšenou pleť bych Vám doporučila na den Konopný výživný krém s kmenovými buňkami který vyživí pleť a zároveň je vhodný na citlivou pleť. Na noc pak můžete vyzkoušet například Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie.

V létě určitě doporučuji pod krém nanést krém z řady cílené ochrany pleti, který Vás uchrání před negativními vlivy slunečního záření.

Jak čištění, tak krémy používejte na krk a dekolt. Na ochablou kůži navíc použijte Zpevňující emluzi, která postupně zpevňuje ochablou pokožku a zvyšuje její elasticitu.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den, prosím o radu, jaké výrobky zvolit pro péči o mojí pleť. Je mi 43 let a moje pleť je smíšená, mastná T-zóna a sušší tváře. Dosud jsem střídala krémy i make-upy různých značek, s Ryorem zatím zkušenosti nemám. Pokud ošetřím pleť pouze denním krémem pro smíšenou pleť, pleť je bez problémů, pokud však začnu používat make-up (mám již vyzkoušeno více druhů), po 2-3 dnech se mi vždy udělá několik pupínků a to i na tvářích a pleť se stále zhoršuje, takže musím make-up přestat používat. Dále na tvářích mám lehkou kuperózu a již hlubší vrásky okolo očí (také již vyzkoušeno několik očních krému, ale problém - pálení a slzení očí po aplikaci). Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

zásadní v péči o pleť je čištění, tedy bych Vám doporučila následující postup čištění. Večerní odlíčení by se mělo skládat ze dvou částí - odlíčení pleti Dvoufázovou odličovací emulzí, kterou odstraníte make-up a nečistoty ulpělé na pleti po celém dni. Následuje dočištění pleti tonikem. Poté již nanesete krém. Ráno pak stačí obličej přetřít pouze tonikem. Doporučuji nemýt obličej vodou z kohoutku, jelikož obsahuje chlor a ten zbytečně pokožku vysušuje. Zkuste si zvyknout ráno "omýt" obličej pouze tonikem na tamponku. Proti zarudnutí vyzkoušejte výborný výrobek Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám, který Vám pomůže proti kuperóze. Střídat ho můžete s výrobky z konopné řady. Na noc výživnější Konopný výživný krém s kmenovými buňkami, který vyživuje a řeší vrásky a zároveň problémy s pletí a na den lehčí Konopný korekční krém pro problematickou pleť. Obsah vzácného kanabidiolu řeší většinu problému v pleti.

Co se týče dekorativní kosmetiky, v létě můžete vyzkoušet bezvadný Matující krém s pudrovým efektem. Pokud vyžadujete make-up, použijte nejdříve Podkladovou bázi a následně náš make-up, který je velmi lehký a zároveň sjednocuje barevnost pleti. Některé make-upy jsou hutné a zbytečně pleť ucpávají.

Okolí očí ošetřujte Aktivným sérem na oční okolí s Matrixylem výrazně redukuje vrásky. Často bývá problém s pálením kvůli tomu, že uživatelky aplikují krém příliš blízko oka. Správná aplikace je na nadočnicový oblouk a pod oko také na kost, ne blíže.

Ať se Vám daří

Hezký den

Lucie Rysková