MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 


Dobrý den,


prosím o radu. Používám nově (asi 5 dní)
Konopný korekční krém pro problematickou pleť, ale má pleť je po jeho použití zarudlá, suchá a osypaná. Zmizí tato alergická reakce po delším používání, nebo mám krém přestat používat. Denní krém s arganovým olejem byl vpořádku, noční krém se zlatem také.

Děkuji
S pozdravem
Martina

Dobrý den,

pokud máte vyloženě alergickou reakci, že jste osypaná, přestaňte používat. Pokud ne, vydržte alespoň týden.

Z Vašeho popisu mi ale spíše příjde, že je krém na Vás moc suchý, jelikož další uvedené krém Denní s arganovým oleje a Noční krém se zlatem jsou mastnější. Z konopné řady bych Vám více doporučila Konopný výživný krém s kmenovými buňkami. Všechny výrobky z konopné řadě obsahují kanabidiol, velmi vzácnou a hojivou látku, která řeší většinu problémů v pleti, proto se divím, že byste na něj měla vyloženě alergickou reakci. Vyzkoušejte použít Konopný korekční krém pro problematickou pleť a následně na něj nanést noční krém, na který jste zvyklá. Věřím, že se Vám uleví a bude po problému.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, jak postupovat v péči o svoji pleť a jaké přípravky zvolit? Je mi 29 let a mám spíše normální pleť. V některém období spíše mastnější, v některém sušší, občas se mi udělají drobné pupínky. Doposud jsem používala jen noční krém od Garnieru - Sleep miracle. Pleť po něm byla krásně hebká. Ráda bych si již zakoupia ale takovou kosmetiku, která by mi pomohla předcházet vzniku vrásek a pomohla popř. i vyhladit mimické vrásky kolem úst. Mám spoustu vzorečků z lékárny, kde očekávám, že kosmetika vzhledem ke své ceně bude účinná. Slyšela jsem ale také na Vaši kosmetiku, která je cenově dostupnější, velmi dobré ohlasy, proto se obracím s prosbou o radu právě na Vás.

Předem Vám děkuji za odpověď

Aneta

Dobrý den, Aneto,

 

děkujeme za zájem o naše výrobky, pevně věřím, že Vás nezklamou.

 

Doporučila bych Vám Konopný korekční krém pro problematickou pleť - tento přípravek je pro blíže nespecifikované problémy pleti týkající se hlavně mastnější pleti, pleti s výskytem pupínků, či vyrážek. Je to takový krém pro ženy a slečny, které mají pubertu za sebou, ale pleť občas zlobí, ač se vyloženě o aknotické projevy nejedná. V případě těchto problémů se často jedná i o hormonální záležitosti spojené např. s užíváním antikoncepce, vysazením antikoncepce nebo když se prostě jednou za čas "zblázní" pleť :)

 

Tento krém dostatečně hydratuje, pleť nemastí a díky obsahu unikátní látky kanabidiol (CBD) pomáhá řešit zásadní problémy pleti a má velký regenerační potenciál. Je vhodný i pro péči o vrásky, nebo naopak o prevenci.

 

Přímo pro Váš typ pleti bych doporučila následující ošetření:

 

Večerní péče:

1) Odličujte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulzeHydratační micelární vody (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličumeme nečistoty jako např. smog a prachové částice

2) Aplikujte Čistíci pěnu s mořskými řasami, která dočistí zbytky nečistot na pleti a zároveň díky obsahu mořských řas pomáhá vyrovnávat a srovnávat tvorbu mazu. Pěnu smyjte. Můžete používat i na další problematické partie, kde by se mohly vyskytovat pupínky (záda, ramena, dekolt).

2) Dočistěte pleť pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť (v této fázi odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě, např. pot).

3) Pro protivráskovou péči na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem - unikátní aktivní látka Matrixyl vypíná a vyhlazuje vrásky, ceramidy zajišťují vysokou hydrataci a regeneraci pokožky, vitamin E působí antioxidačně, skvalen pokožku zjemňuje, hydratuje a zlepšuje kožní bariéru. Můžete používat jak na oční okolí, lokálně na vrásky, případně preventivně na celý obličej.

4) Aplikujte na noc Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

 

Ranní péče:

1) Očistěte a osvěžte po noci pleť pomocí Bylinného tonika pro normální a smíšenou pleť.

2) Aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem - můžete používat jak na oční okolí, lokálně na vrásky, případně preventivně na celý obličej.

3) Aplikujte na den Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

4) Přes zimu a v mrazech pleť překryjte Duo-aktivním krémem pro větší výživu a ochrannu.

5) Vyzkoušejte náš Rozjasňující 3v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve třech odstínech.

 

Na pupínky také doporučuji mít nablízku Aknestop Roll-on, je o velikosti balzámu na rty a pupínky se díky němu zasušují a mizí :)

 

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)

 

Se všemi těmito výrobky mám velmi osobní zkušenost a věřím, že Vám pomohou :)

 

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat

 

Veronika Čížková

 

Dobrý den trápí mě periorální dermatitida a zajímalo by mě když se vyléčí tak jestlise mohu vrátit k pečující kosmetice a jakou vaši řadu by jste mi nejlépe doporučily aby se už nevratila.Děkuji za odpoved s pozdravem Lucie

Dobrý den,

na periorální dermatitidu bych Vám doporučila náš krém Klidnicí sérum pro intolerantní pokožku , které je přímo na tento problém. Vyzkoušejte sérum a věřím, že se Vaše potíže velmi zmírní. Následně potom můžete používat běžný krém. Dle Vašeho věku bych Vám doporučila Konopný korekční krém pro problematickou pleť, který díky obsaženému, vzácnému kanabidiolu také napomáhá řešit většinu problému v pokožce.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den,
Kosmetiku Ryor používám delší dobu. Je to jedna z mála kosmetik, která mi mi vyhovuje. V současné době používám řadu Arganový olej.
Revitalizační sérum + Noční krém s hedbvábím + Denní krém s kyselinou hyaluronovou.
V prodejně Ryor mi p. prodavačka doporučila Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie.
Jak mohu tyto krémy kombinovat a jakým krém použít na zmírnění tvorby vrásek?
Děkuji.

Dobrý den, paní Evo,

 

děkujeme za přízeň, jsme moc rádi, že Vám naše výrobky vyhovují :)

 

Doporučuji následující ošetření, nezapomínejte ani na čistění:

 

Večerní péče:

1) Odličujte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličumeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

2) Dočistěte pleť pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť (v této fázi odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě, např. pot).

3) Na celý obličej aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou, toto sérum obsahuje vysoké množství kyseliny hyalurnovoé a arganový olej, slouží k dodání hydratace a výživy -> protivráskový efekt.

4) Pro protivráskovou péči na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem - unikátní aktivní látka Matrixyl vypíná a vyhlazuje vrásky, ceramidy zajišťují vysokou hydrataci a regeneraci pokožky, vitamin E působí antioxidačně, skvalen pokožku zjemňuje, hydratuje a zlepšuje kožní bariéru.

5) Lokálně aplikujte na vrásky dvakrát denně ráno a večer Výplň vrásek pro korekci pleti. Tento přípravek pleť vypíná jak okamžitě (efekt vydrží cca 5 hodin) a také na dlouhodobém principu, kdy příkazové látky stimulují tvorbu vlastního tuku a tím vlastně "vyplníme" samotné vrásky.

6) Aplikujte na noc Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie, případně Noční krém s hedvábím.

 

Ranní péče:

1) Očistěte a osvěžte po noci pleť pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť.

2) Na celý obličej aplikujte Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou.

3) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem.

4) Lokálně aplikujte na vrásky Výplň vrásek pro korekci pleti.

5) Na den použijte Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie. Kromě arganového oleje obsahuje i arganové máslo a hlavně kmenové buňky z argánie, které redukují vrásky až o 26 % a přes den pleť chrání proti nepříznivým vnějším vlivům.

 

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)

Případně také můžete péči doplnit Maskou s kyselinou hyaluronovou z naší řady Professional Skin Care, kterou aplikujte 1x týdně na obličej, krk i dekolt, nechte působit 20 min a poté rozestřete do ztracena (tato maska se nemusí smývat vodou).

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat

 

Veronika Čížková

 


Dobrý den,
koupila jsem si Váš Vlasový keratin sprej. Na balení je tak miniaturní popis , že i s lupou jsem měla problém ho přečít. Takže jsem si ho vyhledla na Vašem e-chopu. Je tam ale uvedeno, že se má použít na ručníkem vysušené vlasy, pravděpodobně po umytí. Nemyji si vlasy obden, právě proto, že je mám suché. Potřebuji jim dodat vlhkost a trochu je uhladit. Vlasy si již nebarvím , takže nejsou zatížené chemickými ani rádoby přírodně tvářícími přípravky na barvení vlasů.
Ptám se tedy, zda se může keratin použít i na suché vlasy i když si je neumyji a zda mi častější používání vlasy zbytečně ještě více nevysuší.
S pozdravem Jana Brant

Dobrý den,

výrobek Vlasový keratin sprej se může aplikovat jak na umyté vlasy, kdy navíc zajišťuje funkci kondicionéru, lepší rozčesatelnost a navíc nemusíte vymývat jako kondicionér, ale zároveň také kdykoliv na suché vlasy, kdy je oživí a také regeneruje. Dalo by se říci, čím více budete keratin používat, tím více budou vlasy regenerované :)

Hezký den a mnoho úspěchu.

Lucie Rysková

 

Dobrý den,dlouhá léta používám jako denní krém kvůli mírným žilkám Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám.Chci se zeptat,zda dlouholeté používání nesnižuje jeho účinky.Pleť mám normální,citlivější.Děkuji za odpověď,Dočkalová.

Dobrý den, paní Jitko,

 

můžete být bez obav, dlouhodobým používám se účinek nesnižuje. Naopak v případě tohoto přípravku je pravidelné používání nutností.

 

S pozdravem, Veronika Čížková

 

Dobrý den, nemůžu nikde dohledat k produktům RYOR, proto bych Vár chtěla požádat o zasálání ke zvažovaným výrobkům viz níže.

https://eshop.ryor.cz/x7677/ryor-peeling
https://eshop.ryor.cz/x7671/ryor-hydratacni-maska-s-mineraly
https://eshop.ryor.cz/x8257/enzymaticky-peeling
https://eshop.ryor.cz/x8858/rozjasnujici-make-up-8v1-medium

Případně prosím o doporučení jiného intenzivního hydratačního krému a zaslání jeho složení. děkuji

Dobrý den,

složení posílám níže:

Peeling

Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Polyethylene, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Alcohol, Sodium Cetearyl Sulfate, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Glyceryl Laurate, Lactic Acid

Hydratační maska s minerály
Aqua, Persea Gratissima Oil, Glycerin, Cetearyl Isononanoate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Diethylhexyl Carbonate, Oleyl Erucate, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Plankton Extract, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Panthenol, Aloe Barbadensis Extract, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Lactic Acid, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol
Enzymatický peeling
Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Polyisobutene, Isohexadecane, Glycerin, Sodium Lactate, Glycolic Acid, Sucrose, Urea, Sodium Citrate, Malic Acid, Tartaric Acid, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Diethylhexyl Carbonate, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Sorbitan Palmitate, Sorbitan Oleate, Isopropyl Myristate, Hydrolyzed Xanthomonas Campestris Polysaccharide, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Parfum, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Limonene
Rozjasňující make-up 8v1 medium
Aqua, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77002 (Aluminium Hydroxide), Isopropyl Titanium Triisostearate, Sodium Lauroyl Aspartate, Zinc Chloride, Cyclomethicone, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Dimethicone Crosspolymer, Octyldodecanol, Octyldodecyl Xyloside, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Hydrogenated Polyisobutene, Mica, Tin Oxide, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, CI 77492, Caprylyl Methicone, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Methyl Methacrylate Crosspolymer, CI 77491, CI 77499
Z naší intenzivní řady bych Vám doporučila Hydratační sérum s ceramidy , při pravidelné aplikaci dochází k mimořádné hydrataci a zlepšení ochranné bariéry pokožky nebo lehčí
Kyselinu hyaluronovou v gelu, která zajišťuje intenzivní hydrataci a postupnou redukci vrásek. Pleť je pevná a svěží. Obsahuje 100% nízkomolekulární kyselinu hyaluronovouo. Pro intenzivní hydrataci je vhodné pokožku po vstřebání ošetřit tamponkem s tonikem.
Složení posílám níže:
Hydratační sérum s ceramidy
Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Oryza Sativa Bran Oil Extract, Squalane, Ethylcellulose
Kyselina hyaluronová - gel
Aqua, Sodium Caproyl Prolinate, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Carbomer, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin
V případě dalších dotazů se na nás obraťte.
Hezký den
Lucie Rysková

 

 

Dobrý den,
rada bych se dozvedela presny rozdil ve slozeni techto dvou pripravku:
RYOR Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem (16026)
RYOR Profesionální sérum na oční okolí s Matrixylem (30013)

predem dekuji
Markéta Simonová

Dobrý den,

RYOR Profesionální sérum na oční okolí s Matrixylem (30013) obsahuje oproti RYOR Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem (16026) navíc dvě složky Caprylic/Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract.

Hezký den

Lucie Rysková

 

 

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně pleťové kosmetiky. Zhruba před rokem se mi začaly objevovat na obličeji tmavší skvrny a více se mi zvýrazňují kruhy pod očima, které mám odmala. Zároveň se mi tvoří i tzv.buřtíky na spodním víčku. Mohu nějak nakombinovat vaši kosmetiku , aby se mi tyto příznaky alespoň trochu potlačily? Moc děkuji za Vaši radu a odpověď.
Přeji krásný den
Eva F.

Dobrý den,

určitě ano. Pokud mluvíte o pigmentových skvrnách, jednoduše je postupně odstraníte Depigmentačním krémem, který aplikujete přímo na skvrny. Je potřeba ale postižená místa a nebo celý obličej chránit proti UV filtrům, které by vytvořili další skvrny. Na ochranu doporučuji Duo-aktivní krém SPF 15.

Na kruhy a váčky pod očima Vám pomůže Kaviderm - krém na redukci kruhů a váčků pod očima. Aplikujte ráno a večer jemných vklepáním pod oči. Problémy s pletí se často projevují také kvůli zanesenému organismu. Nejen na dokonalé pročištění lymfatického systému doporučuji čaj Lymfodren.

Hezký den

Lucie Rysková

 

Dobrý den,

ráda bych se poradila, která kosmetika je pro mou pleť nejvhodnější. Trápí mě černé tečky. Mám je téměř všude na obličeji - čelo, líca, ale především pak na nose a bradě. Není to nijak hrozné, ale už bych s tím chtěla jednou pro vždy skoncovat a být si jistá, že pro to dělám maximum. Akné mě trápí jen zřídka. Pleť mám náchylnou k vysychání (hlavně na nosu a bradě).
Odličuji se poctivě každý večer micelární vodou garnier, občas používám peeling a cca 2-3 týdně různé masky na obličej (jílová, slupovací z bílého čaje a bahenní). Jako denní krém pod makeup používám Soft Niveu a na večer olej Tea tree od Sallosu. Běžně nosím také makeup.
Ráda bych si koupila vaše výrobky, jelikož jsem s nimi byla v minulosti spokojená, ale potřebovala bych poradit s výběrem.
Měla bych zájem hlavně o noční krém (který by mi stáhl pory ale zároveň nevysušoval) , odličovací vodu, peeling a případně další výrobky, které by mi mohly s mým problémem pomoci.

Předem Vám velmi děkuji za odpověď
Miriam Vilášková

Dobrý den, Miriam,

děkuji za dotaz. Díky popisu vidím problém černých teček v nedokonalém vyčištění pleti. Perfektní čištění pleti je naprostý základ v péči o pleť, na který se pak nabaluje další péče.

Tedy správné vyčištění pleti by mělo vypadat následovně. Večer byste se měla odlíčit buď Micelární vodou , Dvoufázovou odličovací emulzí nebo mlékem, dle Vaší preference. Tímto krokem odlíčíte make-up a další nečistoty ulpělé na pleti za celý den. Následně ale nesmí chybět dočištění pleti tonikem dle typu pleti, například pro normální a smíšenou pleť. Celé video a článek o čištění pleti máme na našem blogu ZDE.

Následně bych Vám doporučila krém na den Hydratační a na noc Výživný s ceramidy. Jednou týdně použijte Gelovou masku slupovací, která pleť vyčistí, stáhne póry. Pro odstranění odumřelých buněk můžete použít jednou týdně Peeling.

Na den pod make-up doporučuji Podkladovou bázi pod make-up, která vyplňuáje nerovnosti pleti a dodává sametový pocit. Líčení Vám také vydrží déle.

Věřím, že tyto výrobky Vám dopomohou k perfektní pleti.

Krásný den

Lucie Rysková