MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobry den Mám problem s registráciou. Ked sa chcem zaregistrovať Veľmi sa ospravedlňujeme, ale zvolené užívateľské meno v našom systéme už existuje. Pokiaľ sa jedná o váš účet, ku ktorému ste stratili prístup, použite prosím náš formulár určený o obnovenie strateného hesla. Inak si zvoľte jne užívateľské meno....vypíše mi tieto vety, ked požiadam o obnovenie strateneho hesla, tak mi zase vypíše, že taky registrovany klient neexistuje. Ako mam postupovat? Dakujem Kosťová.

Dobrý den paní Zuzano,

 

spojím se s kolegy ze Slovenska, zjistíme kde je problém a ozveme se Vám co nejdříve. Případně Vás ještě poprosím o zaslání telefonního čísla na cizkova@ryor.cz abychom Vám případně mohli i zavolat.

 

S pozdravem, Veronika Čížková

 

Dobrý den,

ráda vych se zeptala na přesné použití depigmentační kosmetiky. Mám i Váš Enzymatický peeling - chápu tedy správně podle návodu, že se doporučuje používat 1krát týdně, nanést večer, nechat působit 5 minut a poté nanést např. Trio aktivní krém spf 30? Nebo mohu raději depigmentační krém?

Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem Hana C.

Dobrý den,


Enzymatický peeling je pri depigmentaci pouze pomocníkem, který pomáhá při použití Depigmentačního krému. Používá se večer,jednou týdně na 5 minut tak jak uvádíte.


Depigmentace se poté provádí lokální aplikací Depigmentačního krému na problematické partie, a to 2x denně, ráno a večer.


Krém se zvýšeným SPF faktorem je třeba používat na denní ochranu pleti, protože UV záření má tendenci pigmentové skvrtny opět "vytahovat" a pigmentace se vrací.


Ideální ošetření:


Večerní péče

1) Odličte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličumeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt , v tomto kroku pleť dočistíme od látek, které jsou rozpustné ve vodě (např. pot).

3) Aplikujte lokálně na problematické partie Depigmentační krém.

4) Aplikujte noční krém.

Ranní péče:

1) Pleť očistěte a osvěžte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt

2) Aplikujte lokálně na problematické partie Depigmentační krém.

3) Na obličej aplikujte denní krém / Případně přímo Trio-aktivní krém SPF 30

4) Na obličej aplikujte Trio-aktivní krém SPF 30.

5) Vyzkoušejte náš Rozjasňující 3v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve třech odstínech.


Péči doplňte o aplikaci Enzymatického peelingu 1x týdne dle pokynů.

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)

Přeji hezký den a v případě dotazů se neváhejte na nás obrátit.

Veronika Čížková

 

Dobrý den,
Jsem v prvním trimestru těhotenství a trápí mě akné (to mě trápí tedy již po vysazení antikoncepce před otěhotněním). Chci se zeptat, zda je řada aknestop v těhotenství vhodná? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

 

děkujeme za dotaz. Výrobky z řady Aknestop jsou v těhotenství i při kojení vhodné.

 

Z našeho sortimentu v těhotenství nebo při kojení nedoporučujeme pouze naše bylinné čaje.

 

Ve Vašem věku se již zřejmě vyloženě o akné nejedná. Akné a různé druhy pupínků jsou často způsobeny např. hormonálními změnami (právě vysazení antikoncepce nebo těhotenství) a mohou se proto vyskytnout v každém věku a právě pro tyto méně definovatelné problémy s pletí je Konopný korekční krém pro problematickou pleť (nebo také "KKKPPP" jak mu přezdíváme) určen.

 

Doporučila bych Vám následující péči o pleť:

VEČERNÍ PÉČE

1. Odličte pleť pomocí Hydratační micelární vody, která je nemastná a navíc obsahuje i regenerační arginin (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti).

2. Na pleť aplikujte Čisticí pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť, která  díky obsahu mořských řas redukuje a citlivě odstraňuje přebytečný kožní maz, dlouhodobě udržuje matný vzhled a vláčnost pleti. Pěna je vhodná na mytí i jiných aknózních partií těla (záda, ramena, dekolt). Po použití pleť opláchněte vodou.

3. Pleť dočistěte Bylinným tonikem na problematickou pleť z řady Aknestop.

4. Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť-


RANNÍ PÉČE

1. Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikem na problematickou pleť z řady Aknestop.

2. Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

3. Vyzkoušejte náš Rozjasňující 8v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve třech odstínech.


Aknestop roll-on - používejte bodově na problematická místa (pupínky).  Klidně používejte již při prvních pocitech, že se tvoří nový pupínek, pokud zasáhnete včas tak se ani neobjeví. Osobně doporučuji nosit v kabelce, hodí ve vždy a všude :)


U jakékoliv, ale zejména však problematické pleti je třeba klást velký důraz na řádné, důkladné a pravidelné čištění pleti.


Přeji hezký den a v případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit.


 

S pozdravem, Veronika Čížková

 

Dobrý den,
vždy jsem bojovala s akné, ale po vysazení HA a vlivem hormonální nerovnováhy je to poslední tři roky hotová katastrofa. Nyní mám pleť spíše suchou s velkými pupínky. Nyní kojím. Zaujala mě konopná kosmetika. Byla by pro mě vhodná? Konopný korekční krém nebo spíše výživný krém? Moc děkuji, s pozdravem Katka

Dobrý den,

 

ve Vašem věku se již zřejmě vyloženě o akné nejedná. Akné a různé druhy pupínků jsou často způsobeny např. hormonálními změnami (právě vysazení antikoncepce nebo těhotenství) a mohou se proto vyskytnout v každém věku a právě pro tyto méně definovatelné problémy s pletí je Konopný korekční krém pro problematickou pleť (nebo také "KKKPPP" jak mu přezdíváme) určen.

 

Doporučila bych Vám následující péči o pleť:


VEČERNÍ PÉČE

1. Odličte pleť pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti).

2. Na pleť aplikujte Čisticí pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť, která  díky obsahu mořských řas redukuje a citlivě odstraňuje přebytečný kožní maz, dlouhodobě udržuje matný vzhled a vláčnost pleti. Pěna je vhodná na mytí i jiných aknózních partií těla (záda, ramena, dekolt). Po použití pleť opláchněte vodou.

3. Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt , v tomto kroku pleť dočistíme od látek, které jsou rozpustné ve vodě (např. pot).

4. Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

5. Suché části pleti překryjte Konopným výživný krém s kmenovými buňkami.


RANNÍ PÉČE

1. Pleť očistěte a osvěžte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt

2. Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

3. Suché části pleti překryjte Konopným výživný krém s kmenovými buňkami.

4. Vyzkoušejte náš Rozjasňující 8v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve třech odstínech.


Aknestop roll-on - používejte bodově na problematická místa (pupínky).  Klidně používejte již při prvních pocitech, že se tvoří nový pupínek, pokud zasáhnete včas tak se ani neobjeví. Osobně doporučuji nosit v kabelce, hodí ve vždy a všude :)


U jakékoliv, ale zejména však problematické pleti je třeba klást velký důraz na řádné, důkladné a pravidelné čištění pleti.

 


Přeji hezký den a v případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit.


 

S pozdravem, Veronika Čížková

 

Dobry den, byla bych Vam velmi vdecna, pokud byste mi poradili, jakym zpusobem cistit plet rano i vecer a jaky byste mi doporucili produkt. Mam velmi suchou plet, az mi supinkati kolem nosu, ust, brady. Rano cistim miceralni vodou na velmi suchou plet, nelicim se, tudiz odlicovaci mleko nepouzivam, pote nanasim denni krem, mam vice druhu, to se mi osvedcilo je stridat - hydratacni, s vitaminy ci kys. hyaluronovou. Vecer cistim plet opet miceralni vodou na suchou a citlivou plet a nanasim vyzivny nocni krem, vetsinou se vzacnymi oleji. Dvakrat tydne si delam kavovy peeling s olivovym olejem. Muj problem je, ze mam plet stale suchou a bohuzel mam plet pupinkatou, celo, tvare, nejedna se o milie ani o hnisajici akne, pupinky jsou cervene, ale vymackat nejdou, nejsou to ani jiz zminene milie. Myslim, ze plet cistim spatne a pory zanasim. Je to takovy zacarovany kruh, sucha plet a pupinkata. Muzete mi doporucit cisteni pleti ranni i vecerni prosim? Samozrejme vrasky se v mem veku objevuji take, ale nejvice mam tzv. zlostnou vrasku mezi ocima a padajici kuze u koutku ust. Velice Vam dekuji za Vas cas a rady.

Dobrý den Táňo,


při ranní péči vynechte Micelární vodu, ráno je to zbytečné a zbytečně tím pleť zbavujete ochranného filmu, který přes noc vytváří. Ráno stačí pleť očistit pouze tonikem, které ochranný film nenaruší, pouze pleť lehce vyčistí a osvěží.


I když se nelíčíte, tak je třeba večer použít kombinaci micelární vody a tonika. I když se nelíčíte, tak přes den na pleti nasbíráme různé nečistoty, které se musejí dvoufázově vyčistit (prach, smog, pot, mastnota, atd.).

 


Vyzkoušejte i jiný peeling a pouze 1x týdně - doporučuji náš Enzymatický peeling, jedná se o peeling na bázi AHA ovocných kyselin, není tedy třeba pleť manuálně "odrbávat" - tím si akné pouze roznášíte více po pleti a pleť dráždíte. Enzymatický peeling nechte 5 min na pleti působit (nelekejte se začervenání, to ovocené kyseliny pleť obrušují, po cca 20 min se pleť opět zklidní).

 


Olivový olej není na pleť úplně nejvhodnější, existuje spousta druhů olejů a zrovna ten olivový je nejvíc komedogenní (ucpává póry).

 


Popisujete, že Vás trápí i vrásky. V současné chvíli bych se soustředila hlavně na to vrátit pleť do "pohody" a zbavit se pupínků, krémy které Vám doporučím mají též účinek na vrásky, ale speciální protivrásková séra nebo oční krémy bych zatím neřešila, až se pleť zklidní.

 


Večerní péče

1) Odličte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (bude vhodnější nez micelární voda) (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličumeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

2) Na pleť aplikujte Čisticí pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť, která  díky obsahu mořských řas redukuje a citlivě odstraňuje přebytečný kožní maz, dlouhodobě udržuje matný vzhled a vláčnost pleti. Pěna je vhodná na mytí i jiných aknózních partií těla (záda, ramena, dekolt). Po použití pleť opláchněte vodou.

3) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt , v tomto kroku pleť dočistíme od látek, které jsou rozpustné ve vodě (např. pot).

3) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť, my tento krém definujeme jako krém na jakékoliv pupínky, které už nejsou problémem pouze náctiletých :) Pravděpodobně se vyloženě o akné již nejedná. Akné a různé druhý pupínků jsou často způsobeny např. životním stylem, stresem nebo u nás žen hormonálními změnami a mohou se proto vyskytnout v každém věku a právě pro tyto méně definovatelné problémy s pletí je Konopný korekční krém pro problematickou pleť (nebo také "KKKPPP" jak mu přezdíváme) určen.

4) Suché části pleti překryjte Konopným výživný krém s kmenovými buňkami.

Ranní péče:

1) Pleť očistěte a osvěžte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt

2) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť,

3) Suché části pleti překryjte Konopným výživný krém s kmenovými buňkami.

 

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)

Přeji hezký den a v případě dotazů se neváhejte na nás obrátit.

Veronika Čížková

 

Dobrý den,

mám smíšenou pleť a chtěla bych začít používat denní krém s UV filtry. Bohužel je zde napsaná věková hranice 30+. Trochu se bojím začít používat tenhle krém, vzhledem k rozdílu pleti v určitém věku. Máte nějakou jinou alternativu pro můj věk a pleť, nebo se nemusím bát?

Děkuji za informace.

Lucie Krečmerová

Dobrý den,

 

není třeba se bát. Krém používat můžete. Věk se uvádí pouze orientačně (konkrétně z toho důvodu, že koenzym Q10 máme všichni v těle a kolem 30 roku života začíná ubývat je třeba ho doplňovat).

 

Možnou alternativou pro krém s vyšším SPF faktorem může být Duo-aktivní krém SPF 15.

 

Ale opravdu není důvod se bát, pokud Vám Denní krém s UV filtry vyhovuje tak věková hranice 30+ není problém, spíše orientační údaj :)

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Veronika Čížková

 

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je možné v těhotenství používat bylinnou kosmetiku( konkrétně třeba Aknestop, depigmentační krém, enzymatický peeling, kaolinovou masku apod). Předem děkuji!

Dobrý den,

 

v těhotenství a při kojení nedoporučujeme používat naše Bylinné čaje.

 

Principielně je naše kosmetika v těhotenství v pořádku, neproniká do hlubších vstev kůže.

 

Zvážila bych např. používání Enzymatického peelingu, který díky obsahu ovocných AHA kyselin může být intenzivnější a v těhotenství může být pleť citlivější než obvykle. Je tedy třeba výrobek vyzkoušet.

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Veronika Čížková

 

 

Dobry den,
obsahuje vase konopna kosmetika parabeny?
Dekuju

Dobrý den,

 

parabeny v Konopné řadě neobsahují následující výrobky:

 

Konopný výživný gel

Konopný korekční krém pro problematickou pleť

Konopný výživný krém s kmenovými buňkami

Konopný šampon se zklidňující efektem.

 

Parabenů však není třeba se bát. parabeny mají velmi špatnou pověst, ale jsou naprosto legální a pro použití v kosmetice povolené a vhodné.

 

Zejména pro zákazníky s citlivou pletí jsou nenahraditelné a principielně vhodné. Navíc je u parabenů výhoda, že se do výrobků dají použít ve velmi malém množství a zabezpečí aby byl výrobek bezpečný a nezkazil se (právě z toho důvody se do kosmetiky konzervanty používají, jakmile je ve výrobku obsažena voda, tak hrozí riziko kontaminace).

 

Čím menší množství konzervantu můžeme do výrobku umístit, tím více přírodních nebo aktivních látek můžeme do přípravku zahrnout :)

 

Ale opravdu nejde házet všechny látky do jednoho pytle, např. opalovací přípravky se nedají úspěšně konzervovat ničím jiným než parabeny, u těch jsou nenahraditelné.

 

 

 

Co se týká negativní kampaně a toho, že jsou škodlivé - byly vynaloženy miliony na studie a testování parabenů a jsou možná nejvíc testovanou a ověřovanou látkou - dokonce vědkyně, která na prvopočátku na možnou nebezpečnost parabenů upozornila později své názory přehodnotila a uznala, že neměla pravdu.

 

Doporučuji se podívat na rozhovor s Ing. Lenkou Průšovou na DVTV nebo si přečíst tištěný rozhovor ZDE.

 

Tady potom složení některých druhů ovoce nebo zeleniny – parabeny jsou obsaženy např. v borůvkách (methylparaben), dále pak v mrkvi, cibuli, atd.

 

Existují i parabeny, které pro použití v kosmetice nejsou vhodné, ale ty jsou zakázané, nepoužívají se a od těch povolených se naprosto liší.

 

My vždy říkáme, že zákaznicím nic nevnucujeme, ale snažíme se dělat osvětu, protože některým látkám se dost křivdí, je možné, že se jedná o lobby výrobců konzervantů a média se samozřejmě ráda přidají k vytváří děsivých kampaní.

 

Např. v Japonsku výrobky bez parabenů ani vůbec nechtějí, vědí, že je to jeden z nejvhodnějších konzervantů.

 

A vždy hlavně zákaznicím říkáme – vyberte si značku, výrobce, který s vámi bude ochoten diskutovat.

 

Kdybyste měla nějaké další otázky tak nás neváhejte kontaktovat. Přeji krásný den, Veronika Čížková

 

Dobrý den,
můj dotaz - jak komplexně ošetřit pleť a dekolt.
Je mi 54 let, pleť s rozšířenými póry v T zóně, po umytí suchá, stahující, drobné vrásky kolem očí, kontury povadlejší, krk a dekolt též.
Kosmetiku Ryor používám asi 6 let.
Dvoufázová odličovací emulze mi nevyhovuje, pleť byla citlivá, zčervenala.
Na den používám Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami - mořské řasy,
pod make-up Lifting s okamžitým účinkem,
na noc Výživný krém s přírodními oleji, nebo s ceramidy.

Jaké jiné vaše přípravky a jejich kombinaci mi doporučíte?

Děkuji velmi za odpověď a s pozdravem Eva

Dobrý den Evo,


s umývání obličeje vodou opatrně, správně by na pleť voda měla jít naprosto minimálně - jak totiž uvádíte, voda vysušuje a pleť je suchá a stahující.


Doporučila bych Vám následující ošetření pleti:


Večerní péče

1) Vyčistěte pleť pomocí Hydratační micelární vody, která je nemastná a navíc obsahuje i regenerační arginin (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti).

2) Pleť dočistěte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt , v tomto kroku pleť dočistíme od látek, které jsou rozpustné ve vodě (např. pot).

3) Lokálně na rožšířené póry aplikujte Zklidňující sérum na rožšířené póry.

4) Na noc doporučuji výživnější krém s intenzivní péčí proti vráskám, ato buď Aktivující výživný krém s ASC III, který díky obsaženým látkám stimulujte tvorbu a regeneraci vlastního kolagenu v pleti, pleť se stává pružnější a vypnutější / nebo Konopný výživný krém s kmenovými buňkami, který díky obsahu kmenovým buněk pomáhá v boji proti vráskám a zároveň obsahuje vysoce regenerační látku CBD (kanabidiol), která pleť regeneruje a zklidńuje (je vynikající i na citlivou pleť se sklony k svědění, pálení, zarudnutí) - oba tyto krémy se případně dají používat i na denní péči).

Ranní péče:

1) Pleť očistěte a osvěžte pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt

2) Lokálně na rožšířené póry aplikujte Zklidňující sérum na rožšířené póry.

3) Na obličej aplikujte Krém s kyselinou hyaluronovou a mořskými řasami / případně Aktivující výživný krém s ASC III.

4) Vyzkoušejte náš Rozjasňující 3v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve třech odstínech.

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)


Přeji hezký den a v případě dotazů se neváhejte na nás obrátit. Veronika Čížková

 

Dobrý den
chtěla jsem se zeptat zda by jste mi mohla doporučit nějaký Váš výrobek proti padání vlasů.
Děkuji moc
Monika

Dobrý den,

 

doporučuji používat Urychlovač růstu vlasů - díky obsaženým látkám nejen, že urychluje růst vlasů, ale pomáhá proti vypadávání, prodlužuje růstovou fázi vlasů (každý vlas má přirozeně stanovenou dobu růstu a poté vypadává). Někdy se také stává, že na základě např. hormonální nerovnováhy nebo stresu vlasy začnou více padat.

 

Urychlovač růstu vlasů je třeba aplikovat 2x denně (ráno a večer) do pokožky hlavy, ke kořínkům vlasů a poté pokožku hlavy lehce promasírovat konečky prstů.

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Veronika Čížková