MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Více informací o využití oleje si můžete přečíst ZDE, na to jsem klikla, otevřel se jakýsi blog, ale text o používání arganového oleje jaksi nebyl, jen zelené prázdno, jestli je to vše, co k tomu můžete říct , jste poněkud zklamáním, pí ing. Štěpánkové přeji pečlivější zaměstnance, zdař buh.

Dobrý den,

 

děkujeme za upozornění. Bohužel se nám stala někde chyba na webových stránkách a článek opravdu neexistuje. Už jsme to napravili.

 

S pozdravem, Veronika Čížková

 

Dobry den, je /bude zpet k dispozici Serum na ocni okoli z Luxury Care? Nemohu ho najit ani na eshopu,ani mezi produkty na strankach.

Dekuji.

Dobrý den, Romane,

 

brzy by opět mělo být skladem.

 


S pozdravem, Veronika Čížková

 

Dobry den,

resim nyni problem s pleti a chtela bych prosim poradit kompletni peci od vasi znacky. Plet byla vzdy problematicka, mastna t zona a zaroven velice citliva. Nyni v zime citim paleni i pnuti. Nejakou tu prvni vrasku mam jiz taky. V okoli oci tmave kruhy a vacky. Pokud pouziji vodu tak cela zrudnu. Stav se zhorsil po porodu. Potrebovala bych nejakou hydratacni peci, ktera bude jemna a nebude plet ucpavat a nebudu se po ni lesknout. Jeste jedna proba.. co se tyka PEG v kosmetice jsou opravdu nutnosti ? Dekuji za zodpovezeni meho obsahleho dotazu a preji krasny den.

Alice

Dobrý den Alice,


děkujeme za dotaz a zájem o naše výrobky.


Doporučila bych Vám ošetření přímo na míru Vámi popsaných problémů, určitě je ale v případě citlivé pleti lepší výrobky zkoušet kvůli možnému dráždění - ideálně na vnitřním předloktí ruky, tam se případné podráždění projevuje rychle.


Ohledně oplachování obličeje vodou - zkuste to úplně vynechat a pleť čistit pouze za použití našich výrobků dvoufázové (odličovač + dočitění tonikem). Voda pleť na obličeji vysušuje a dráždí.


K dalšímu dotazu - PEG v některý výrobcích používáme, v některých ne. Určitě nejsou nutností, ale mohou být užitečné. Ale hlavně nejsou škodlivé nebo nebezpečné, to si můžete ověřit i na webových stránkách SCIENTIFIC COMMITTEE ON CONSUMER SAFETY (SCCS), kde můžete nalézt i potvrzující studie. Je to stejné jako například Silikony, na které je vrháno špatné světlo kvůli tomu, že např. ucpávají póry -  přitom vůbec póry neucpávají, vůbec do pokožky nepronikají, ale zůstávají na povrchu, póry se ucpávají v důsledku špatného čištění, a to jak už silikonů nebo např. zbytku potu nebo nečistot ze vzduchu. Ale samozřejmě je existence různých lobby, které ke svému vlastnímu užitku na některé látky vrhají špatné světlo. My chceme jít při výrobě a vývoji co nejvíc přírodní cestou, ale hlavně rozumnou cestou, tak aby naše výrobky byly bezpečné a zároveň účinné. Kdybyste měla víc dotazů tak dejte vědět, vůbec se nebráníme diskuzi a můžeme Vám poslat i nějaké pěkné články od odborníků :)


A nyní přímo k doporučené péči:


Večerní péče:


1) Odličujte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličujeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).


2) Dočistěte pleť pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt (v této fázi odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě, např. pot).


3) Na kruhy pod očima aplikujte Kaviderm krém na redukci kruhů a váčků pod očima.


4) Na noc použijte Konopný korekční krém pro problematickou pleť, my tento krém definujeme jako krém na jakékoliv pupínky, které už nemusí být nutně problémem pouze náctiletých :) Akné a různé druhý pupínků jsou často způsobeny např. hormonálními změnami (např. práve po porodu) a mohou se proto vyskytnout v každém věku a právě pro tyto méně definovatelné problémy s pletí je Konopný korekční krém pro problematickou pleť (nebo také "KKKPPP" jak mu přezdíváme) určen.
Ranní péče:


1) Očistěte a osvěžte po noci pleť pomocí Pleťového tonika Hydroperfekt .


2) Na kruhy pod očima aplikujte Kaviderm krém na redukci kruhů a váčků pod očima.


3) Na den opět použijte Konopný korekční krém pro problematickou pleť (v mrazivém počasí doporučujeme tento krém ještě překrýt ochranným krémem, např. Duo aktivní krém SPF 15)


4) Vyzkoušejte náš Rozjasňující 3v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve těch barevných odstínech.


 

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)

 

Vydržte s používáním alespoň 3-4 týdny. Při péči o problematickou pleť někdy chvíli trvá než se výsledky dostaví.


V případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit. Přeji hezký den, Veronika Čížková

 

dobrý den, ježíšek mi přinese Galvanickou žehličku Biowave,
prosím o radu jaké přípravky, si mám u vás zakoupit ke správném použití.
nemám s tím sebemenší zkušenost.
moc děkuji za jakkékoli rady.

Dobrý den Ivono,


v případě galvanických žehliček obecně platí, že působí na principu polarity + (kladný náboj) a polarity - (záporný náboj).

 

Přípravky pro práci s galvanickou žehličkou jsou následující:


1. ČISTICÍ gel pod galvanickou žehličku obsahuje kromě základních složek extrakt z aloe vera a extrakt z měsíčku lékařského.


2. VYŽIVUJÍCÍ gel pod galvanickou žehličku obsahuje  kromě základních složek kyselinu hyaluronovou, extrakt ze zeleného čaje a hydratační komplex.


Zvlhčující roztok pod galvanickou žehličku obsahuje účinné hydratační složky jako extrakt z aloe vera a další látky podporující hydrataci.


Postup práce:


1. Důkladně vyčistěte pleť pomocí Dvoufázové odličovací emulze nebo Pleťovým mlékem čisticím dle typu pleti a dočistěte tonikem dle typu pleti, doporučuji Pleťové tonikum Hydroperfekt.

 

2. Příprava pleti na ošetření galvanickou žehličkou – dočištění, hydratace pokožky.

Pleť dočistíte Zvlhčujícím roztokem pod galvanickou žehličku.

 

3. Aplikujte 1. Čistící gel pod galvanickou žehličku (-) – následuje práce s galvanickou žehličkou (-), jestliže žehlička přestává souvisle klouzat po pokožce, je nutné přidat na pokožku Zvlhčující roztok pod galvanickou žehličku - kluznost žehličky se zlepší.

 

4. Zvlhčujícím roztokem pod galvanickou žehličku dokonale odstraníte zbytky gelu.

 

5. Nyní na pleť naneste 2. Vyživující gel pod galvanickou žehličku (+) a přepněte žehličku do polohy s plusovou polaritou, kdy zapracujete 2. Vyživující gel pod galvanickou žehličku (+) a zároveň se vytahujete nečistoty, které se uvolnily při 1. kroku.

Jestliže žehlička přestává souvisle klouzat po pokožce, přidejte na pokožku

Zvlhčující roztok pod galvanickou žehličku - kluznost žehličky se zlepší

 

6. Na závěr - po ukončení celého procesu je nutné pleť vyčistit Zvlhčujícím roztokem pod galvanickou žehličku


NEZAPOMEŇTE HLÍDAT, ABY BYL PROPOJEN ELEKTRICKÝ OBVOD PODLE NÁVODU NA PŘÍSTROJI!

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit.
Veronika Čížková

 

Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit jaký krém bych měla používat na zimu? Mám citlivou pleť a rosaceu, používám krémy z Vaší řady pro citlivou pleť a jsem s nimi spokojená. Paní doktorka mi však na zimu a dlouhé pobyty venku v mrazu doporučuje mastné krémy, tak bych potřebovala poradit, který z Vašich výrobků by byl pro mě na zimu vhodný.
Děkuji za odpověď Táňa Živná

Dobrý den Taťáno,

 

na rosaceu úplně mastné krémy nejsou vhodné, ale na zimu a v mrazu je opravdu lepší pleť chránit.

 

Doporoučila bych Vám vyzkoušet Výživný konopný krém s kmenovými buňkami, který na rozdíl od běžné kosmetiky obsahující pouze konopný olej, obsahuje i vzácný kanabidiol (CBD). Ten zajišťuje pokožce významné regenerační účinky a je vhodný pro plet s různými problémy.

 

Kromě toho krém obsahuje kmenové buňky (péče proti vráskám) a arganové máslo - díky obsahu aktivních látek je krém výživný, vysoce ochranný, ale zároveň nezanechává nepříjemný mastný pocit.

 

Přeji hezký den a v případě dotazů se neváhejte na nás obrátit.

 

Veronika Ćížková

 

Dobrý den, jak používat urychlovač růstu vlasů,prosím? UVádí se, že nastříkat na pokožku hlavy, ale to tak úplně nejde, musím stejně na vlasy, děkuji, Kučerová.

Dobrý den,

 

přípravek se musí aplikovat na pokožku hlavy, samozřejmě se přitom zasáhne i do vlasů, které se u pokožky hlavy vyskytují, to není na škodu. Přípavek vlasy nemastí.

 

Poté pokožku hlavy pomocí prstů promasírujte.

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit.

 

Veronika Čížková

 

 

Dobrý den, chtěla bych začít používat vaší kosmetiku, slyším jen chválu od dosavadních zákaznic. Doposud jsem krémy a čistící kosmetiku střídala, co mi padlo zrovna do oka, různé značky. Ale s postupujícím věkem zjišťují, že to není ono. Prosím Vás o radu od čištění pleti, použití krémů a dívala jsem se,že také máte v nabídce dekorativní kosmetiku. Make Up používám a líčím oči. Mám smíšenou pleť. Poslední dobou se mi hodně objevuje akné. Ne ve velkém množství,spíše pupínek vždy stojí za to

Dobrý den,


moc nás těší Váš zájem o naše produkty. Výběr přípravků je velmi individuální a opravdu někdy trvá, než najdeme tu spávnou značku a správný krém :)


Níže Vám rozepíši návod na pravidelné ošetření pleti:


Večerní péče:

1) Odličte pleť pomocí Hydratační micelární vody, která je nemastná a navíc obsahuje i regenerační arginin (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti).

2) Na pleť aplikujte Čisticí pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť, která  díky obsahu mořských řas redukuje a citlivě odstraňuje přebytečný kožní maz, dlouhodobě udržuje matný vzhled a vláčnost pleti. Pěna je vhodná na mytí i jiných aknózních partií těla (záda, ramena, dekolt). Po použití pleť opláchněte vodou.

3) Pleť dočištěte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť.

4) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť, my tento krém definujeme jako krém na jakékoliv pupínky, které už nejsou problémem pouze náctiletých :) Akné a různé druhý pupínků jsou často způsobeny např. hormonálními změnami a mohou se proto vyskytnout v každém věku a právě pro tyto méně definovatelné problémy s pletí je Konopný korekční krém pro problematickou pleť (nebo také "KKKPPP" jak mu přezdíváme) určen.


Ranní péče:

1) Pleť očistěte a osvěžte Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť.

2) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť.


3) Vyzkoušejte náš Rozjasňující 3v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve třech odstínech.Aknestop roll-on - používejte bodově na problematická místa (pupínky).  Klidně používejte již při prvních pocitech, že se tvoří nový pupínek, pokud zasáhnete včas tak se ani neobjeví. Osobně doporučuji nosit v kabelce, hodí ve vždy a všude :)Přeji hezký den a v případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit.S pozdravem, Veronika Čížková

 

Dobrý večer,prosím, jaké je složení novinky Hydroperfect,obsahuje alcohol?Děkuji Vám.Šárka

Dobrý den, Šárko,

 

níže Vám posílám složení. V seznamu ingrediencí je uveden alkohol, ale nemusíte se bát. V tomto případě se jedná o složku parfému (můžete si všimnout, že jsou v pořádí hned u sebe). V tomto případě je alkohol pouze složkou parfému - je ho tam naprosto minimální množství, ale zákon nám stanovuje, že je třeba to na obale uvádět.

 

Není to tedy tak, že by jednou ze složek výrobku byl alkohol, ale alkohol je pouze ve stopovém množství složkou parfému. Na pleť to vliv nemá a Pleťové tonikum Hydroperfekt pleť nevysušuje.

 

Aqua, Propylene Glycol, Glycerin, Sodium Levulinate, Sodium Salicylate, Sodium Anisate, Aloe Barbadensis Extract, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Sodium Benzoate, Lactic Acid, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Alcohol Denat., Parfum, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Linalool

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit.


Veronika Čížková

 

 

 

Dobrý den, chtěla jsem si koupit váš výrobek RYOR Bylinný šampon s panthenolem Hair Care , avšak na blogu si ho uživatelky chválí na mastící se vlasy. Já mám vlasy extrémně suché (a barvené).
Je pro mne tento šampón vhodný ?
Děkuji předem za odpověď.
Jana

Dobrý den, Jano,

 

náš Bylinný šampon s Pantenolem já osobně ráda klasifikuji jako šampon pro všechny. Zní to velmi obecně, ale opravdu ze zkušenosti vím, že vyhovuje vlasům jak suchým tak i s velkým sklonem k maštění.

 

Na suché vlasy, případně i vlasy zničené je velmi vhodný Pivní šampon s keratinem. Keratin velmi pomáhá v péči o namáháné a zničené vlasy. Péči lze doplni i Balzámem na vlasy s keratinem, který se aplikuje na mokré vlasy a poté oplachuje.

 

Nemějte strach z pivní vůně, náš šampon voní příjemnou kořeněnou vůní, která po pivu nevoní :)

 

Používání jakéhokoliv šamponu lze doplnit naším "suchým kondicionérem", který se nanáší na vlhké vlasy po umytí a neoplachuje se - Vlasový keratin sprej. Tento přípravek zlepšuje rozčesávání vlasů, ale také pomáhá s regenerací vlasů.

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit.

 

Veronika Ćížková

 

Dobrý den,
bylo by, prosím možné sdělit složení nočního krému s kaviárem.
Děkuji
Srdečně zdravím
EV

Dobrý den, paní Evo,

 

níže posílám složení Nočního krému s kaviárem, v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

Aqua, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Cetearyl Isononanoate, Ethylhexyl Stearate, Diethylhexyl Carbonate, Glycerin, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Magnesium Sulfate, Propylene Glycol, Caviar Extract, Tocopheryl Acetate, Magnesium Stearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Cera Alba, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Eugenol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool

 

S přáním hezkého dne, Veronika Čížková