MůjRyor.cz Kosmetický blog
NEWSLETTER

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Odpovědi na nejčastější dotazy jsme shrnuli do videí.

Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci? NAPIŠTE NÁM!

 

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

 

komunikace bude osobní
kam vám přijde odpověď
čeho se váš dotaz týká
pro naši lepší představu při doporučení správné péče
bude vám doručen seznam prodejen ve vašem regionu
nepovinný údaj

E-mailová adresa nebude zveřejněna a nebude použita pro další účely. Odesláním formuláře dává účastník v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a od 25.5.2018 dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR ochrana osobních údajů), souhlas se zpracováváním svých osobních údajů uvedených na formuláři pro konkrétní odpověď na svůj dotaz. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Účastník má právo svůj souhlas odvolat, a to e-mailem na adresu mujryor@ryor.cz a dále dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb v platném znění, t.j. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit. Účastník současně prohlašuje, že pro případ uvedení jiné e-mailové adresy než vlastní, disponuje souhlasem dotyčné osoby. Více informaci o tom, jak nakládáme s os obními údaji si můžete přečíst tady.


 

Dobrý den, je mi 34 let, trápí akné, (nejen v obličeji, ale i v dekoltu a na zádech) a už i vrásky. Poprosila bych Vás touto cestou o radu jak se pleť starat a jaké výrobky používat?
Děkuji za pomoc¨
Hana

Dobrý den,

 

 

Níže Vám rozepíši návod na pravidelné ošetření pleti:

 

 

Večerní péče:

1) Odličte pokožku pomocí Dvoufázové odličovací emulze (a to i v případě, že nepoužíváte make-up, přes celý den se nám na obličeji usazují různé nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak aktivní látky z krémů a sér nemají šanci dostat se k pleti), v tomto kroku odličumeme nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice).

2) Na pleť aplikujte Čisticí pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť, která  díky obsahu mořských řas redukuje a citlivě odstraňuje přebytečný kožní maz, dlouhodobě udržuje matný vzhled a vláčnost pleti. Pěna je vhodná na mytí i jiných aknózních partií těla (záda, ramena, dekolt). Po použití pleť opláchněte vodou.

3) Dočistěte pleť pomocí Bylinného tonika na problematickou pleť (v této fázi odličujeme nečistoty rozpustné ve vodě, např. pot).

4) Na celý obličej aplikujte Kyselinou hyalurovnou - gel. Dopřeje pleti vysokou hydrataci a protvráskovou péči.

5) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem.

6) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť, my tento krém definujeme jako krém na jakékoliv pupínky, které už nejsou problémem pouze náctiletých :) Pravděpodobně se vyloženě o akné již nejedná. Akné a různé druhý pupínků jsou často způsobeny např. životním stylem, stresem nebo u nás žen hormonálními změnami a mohou se proto vyskytnout v každém věku a právě pro tyto méně definovatelné problémy s pletí je Konopný korekční krém pro problematickou pleť (nebo také "KKKPPP" jak mu přezdíváme) určen.

 

 

Ranní péče:

1) Pleť očistěte a osvěžte pomocí Bylinného tonika na problematickou pleť.

2) Na celý obličej aplikujte Kyselinou hyalurovnou - gel. Dopřeje pleti vysokou hydrataci a protvráskovou péči.

3) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem.

4) Aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

5) Vyzkoušejte náš Rozjasňující 8v1 Make-up, je lehoučký, neucpává póry, je hydratační, ochranný, nevytváří na pleti masku, ale naopak pleť krásně sjednoducuje. Je k dispozici ve třech odstínech.

 

Nelekejte se většího množství bodů, je to jako s čištěním zubů, jakmile si na tuto "rutinu" zvyknete, bude to automatické :)

 

Přeji hezký den a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat, Veronika Čížková

 

Dobrý den, je mi 45 let. Mám velmi citlivou pleť. Na nosu a bradě mám rhinophymu neboli rosaceu ( růžovku). V zimě se mi zhorší. Moje pleť je po koupání suchá (používám gel s aloe), večer zase mastná. Dříve jsem měla akné. Mám alergii na sluníčko. Moje kůže na těle je suchá, v zimě mi praská kůže na hřbetu rukou. Prosím o radu jakou kosmetiku používat na obličej a tělo.
Dále jsem se chtěla zeptat na kosmetiku pro dcery. Je jím 17 a 19 obě mají problém s akné, černými tečky na nose a jedna má akné i na zádech. Pleť mají normální až mastnou. Děkuji za odpověď. Hanka

Dobrý den, paní Hano,

Dobrý den,

na Váš problém s růžovkou Vám určitě doporučím naše produkty pro podrážděnou pleť. V zimě se problémy s pletí obecně zhoršují (již na podzim) vzhledem k chladnějšímu počasí, atd. Pleť tedy reaguje intenzivněji.

Doporučila bych Vám následující ošetření:

Večer

1) Hydratační micelární voda - odličuje makeup a další nečistoty (používejte i v případě, že se nelíčíte).

2) Pleťové tonikum Hydroperfekt - dočitění, hydratace a osvěžení pleti

3) Klidnící sérum pro intolerantní pleť (používejte lokálně na problematické partie)

4) Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám (používejte lokálně na problematické partie)

5) Výživný konopný krém s kmenovými buňkami (používejte na zbytek obličeje, krk a dekolt)

Ráno

1) Pleťové tonikum Hydroperfekt - pro ranní osvěžení pleti

2) Klidnící sérum pro intolerantní pleť (používejte lokálně na problematické partie)

3) Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám (používejte lokálně na problematické partie)

4) Výživný konopný krém s kmenovými buňkami (používejte na zbytek obličeje, krk a dekolt)

Nelekejte se více kroků. Jsem přesvědčena, že pokud budete dodržovat tento postup, pleť se zlepší, mnohé zákaznice tuto péči velmi kvitují.

Pro dcery bych pak doporučila, pokud mají více mastnou pleť řadu aknestop a to následující péči:

Základem péče o pleť v jakémkoliv věku je její dokonalé čistění, které spočívá ve dvou krocích a pro aknotiky to platí dvojnásob!

Večer by péče měla vypadat následovně:

V prvním kroku odlíčíte pleť pomocí Dvoufázové odličovací emulze, která odstraní make-up.

Aknotickou pleť je potřeba vyčistit Čisticí pěnou s mořskými řasami na problematickou pleť, můžete ji použít ve sprše i na záda, ramena a dekolt. Tu nyní již máte.

Následuje druhý neméně důležitý krok a to dočištění pleti od nečistot, rozpustných ve vodě a to Bylinným tonikem na problematickou pleť.

Nyní je již pleť připravena pro krém. Pokud by nebyla pleť perfektně vyčištěna, bude se zanášet a nebude moci využít všechny aktivní látky z krému.

Pokud máte rozšířené póry, použijte Zklidňující sérum na rozšířené póry, které viditelně póry stahuje. Aplikuje se ráno i večer pod krém a aplikuje se i po hlubokém čištění.

Následně použijte Krém s fytosfingosinem a irisem, který díky obsaženým aktivním látkám při pravidelné aplikace zmírňuje projevy akné, reguluje tvorbu mazu, zmírňuje začervenání a celkově zklidní pleť. Je pro denní i noční použití.

Ráno

Pleť přečistěte Bylinným tonikem na problematickou pleť a následně aplikujte Krém s fytosfingosinem a irisem

Jako akutní pomocník by Vám neměl chybět Antiakné roll-on s irisem, který noste u sebe, pokud ucítíte, že se Vám tvoří pupínek, několikrát denně použijte roll-on a akné se často ani nevytvoří.

 

Jednou týdně aplikujte Masku na černé tečky, pokud jimi trpíte nebo Gelovou masku slupovací na celý obličej.

Myslím, že uvedená péče pro ně bude nejlepší, pokud by náhodou pro starší dceru byl Krém s fytosfingosinem a irisem málo výživný, pak doporučuji vyměnit za Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

Držím palce a budeme rádi za zpětnou vazbu, když nám po měsíci pošlete na ryskova@ryor.cz

Hezký den a krásnou pleť přeje Lucie Rysková

 

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu a doporučení Vašich výrobků na pleť v 50 letech. Je mi zatím 49, používala jsem do teď obyčejné krémy, ale jak se mi kvapem blíží padesát, tak se mi zdá, že moje pleť potřebuje odbornější a kvalitnější péči. Vybrala jsem si Vaši firmu, neb mi přijde velmi kvalitní, cenově dostupná a hlavně česká !!! Požádala bych Vás zda by jste mi poradili jaké Vaše přípravky bych měla požívat. Děkuji moc a přeji krásné dny. Zuzana

Dobrý den, paní Zuzano,

děkujeme za oslovení o stanovení péče.

Velmi důležité je, jakou máte pleť a na základě se stanoví péče a výrobky. Budu tedy předpokládát, že máte normální pleť bez větších problémů, pouze s objevujícími vráskami. Pokud by bylo jinak a Vaše pleť měla nějaký problém, napište mi prosím na email ryskova@ryor.cz a vybereme jinou péči.

Níže tedy posílám péči pro normální pleť ve Vašem věku, která by se pro Vás hodila a řešila již začínající vrásky.

Základem v péči o pleť je v každém věku její dokonalé čištění, které by večer mělo probíhat ve dvou krocích.

1) Odlíčíte pleť pomocí Dvoufázové odličovací emulze, a to i v případě, že nepoužíváte make-up. Přes celý den se na obličeji usazují růžné nečistoty a ty musíme pečlivě odlíčit, jinak by se aktivní látky z krému a sér neměli šanci dostat k pleti. Emulzí odlíčíte všechny nečistoty rozpustné v oleji (např. smog a prachové částice.

2) Nesmí chybět dočištění pleti pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť, které dočistí pleť od nečistot rozpustných ve vodě, například pot.

Nyní je již pleť připravena pro krém nebo sérum.

3) Na protivráskovou péči na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem, což je unikátní aktivní látky, která vypíná a vyhlazuje vrásky. Ceramidy zajišťují vysokou hydrataci a regeneraci pokožky. Vitamin E působí antioxidačně, skvalen pokožku zjemňuje a zlepšuje kožní bariéru.

4) Následně na celý obličej, krk i dekolt použijte Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie, který pleť krásně regeneruje a kmenové buňky působí proti vráskám a to až o 26%

 

Ráno

 

1) Přečistěte a osvěžte pleť pomocí Pleťového tonika pro suchou a citlivou pleť

2) Na oční okolí aplikujte Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem

3) Na celý obličej, krk a dekolt pak opět Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie, přes den pak pleť navíc chrání proti nepříznivým vnějším vlivům.

 

Nelekejte se více kroků, jedná se vlastně pouze o 4 výrobky, ale uvidíte, jak si Vaše pleť bude lebedit :)

 

Hezký den a krásnou pleť přeje Lucie Rysková

 

 

 

 

Dobrý den, paní Michaelo,

určitě, náš Samoopalovací krém můžete používat i v těhotenství.

Zaznamenali jsme, že od nastávajících maminek nám tento dotaz občas přijde, zda neobsahuje obávaný karotenoid, ale ubezpečím Vás, že jej neobsahuje.

Můžete tedy být snědá i v těhotenství :)

Hezký den, pohodové těhotenství a krásnou pleť přeje Lucie Rysková

 

Jsem muž a v zimě, když přijdu ze zimy do tepla zarudnou mě tváře a rozšíří se mě žilky je to velmi nepříjemné, cítím teplo. Stává se to i když je okolo 10 stupňů na nulou, ne jen při mrazu. Děkuji za odpověď Vrba

Dobrý den, pane Vrbo,

přesně pro takovou pleť Vám doporučím náš Krém proti zarudnutí a rozšířeným žilkám , který Vám pomůže.

Jedná se o vysoce účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidňujícím účinkem vhodný pro všechny typy podrážděné pokožky. Působí proti zarudnutí, pleť hydratuje, zklidňuje a vytváří na pokožce ochrannou bariéru.

Extrakty z dubu korkového a mořských řas výrazně snižují zarudnutí pokožky.

Probiotická kultura vytváří ochrannou bariéru zejména u velmi citlivé až atopické pleti.

Komplex vitaminů A, C a E ve formě lipozomu působí antioxidačně, posiluje žilní stěny a předchází jejich praskání

Krém lze aplikovat i v období mrazu.

Tento krém Vám jistě pomůže.

Hezký den a vyřešení problému přeje Lucie Rysková

 

Dobrý den, kdy budete mít v prodeji nějaké novinky? Budete mít něco nového na pánskou pleť v mém věku? Pleť mám lehce mastnější, ale jinak víceméně bezproblémovou, jen drobné vrásky kolem očí, s tím se ale v mém věku už počítá:) děkuji za odpověď, s pozdravem Petr

Dobrý den, pane Petře,

na podzim plánujeme novinky, ze kterých si jistě vyberete. Jsou to výrobky plné super aktivních látek.

Další produkt do vyloženě pánské řady, která je typická svojí parfemací, v tuto chvíli neplánujeme.

Ale pokud nevyžadujete přímo tuto parfemaci, jsou vlastně veškeré naše produkty vhodné i pro muže, pokud se o sebe chtějí starat :)

Na veletrhu v Letňanech, který se bude konat 7.+ 8.9. již novinky budou, pokud budete mít cestu do Prahy, určitě se zastavte, můžete je nakoupit za veletržní ceny ;)

Hezký den a krásnou pleť přeje Lucie Rysková

 

Dobry den.
Rada bych zacala pouzivat Vase pripravky. Pomuzete mi prosim sestavit kompletni radu vyrobku (od cisteni po doplnkovou peci) pro moji plet? Je mi 31 a preventivne bych chtela bojovat s vrasky. Plet mam mastnejsi, sportuji a leskne se mi T-zona obliceje a mam rozsirene pory. Presto mam plet suchou, dehydratovanou s tendenci pnuti pokozky obliceje. Mam alergii na hermanek a fragrance (smesi vuni).
Dekuji za Vasi pomoc a tesim se na kosmetiku Ryor

Dobrý den, Barboro,

děkujeme za dotaz.

Základem péče o pleť v jakémkoliv věku je její dokonalé čistění, které spočívá ve dvou krocích.

Večer by péče měla vypadat následovně:

V prvním kroku odlíčíte pleť pomocí Dvoufázové odličovací emulze, která odstraní make-up a nečistoty ulpělé přes na pletím jako např. smog, které jsou rozpustné v tucích.

Následuje druhý neméně důležitý krok a to dočištění pleti od nečistot, rozpustných ve vodě a to Hydratační pleťové tonikum Hydroperfekt.

Nyní je již pleť připravena pro krém. Pokud by nebyla perfektně vyčištěna, bude se zanášet a nebude moci využít všechny aktivní látky z krému.

Na rozšířené póry doporučuji Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem. Obsažená kyselina hyaluronová dodává pleti potřebnou hydrataci a zároveň viditelně stahuje póry.

Na celý obličej, krk a dekolt pak naneste Konopný výživný krém s kmenovými buňkami. Obsahuje vzácný kanabidiol, který řeší většinu problémů v pleti. Kmenové buňky pak bojují s vráskami.

Ráno pak stačí pouze přečistit pleť Hydratační pleťové tonikum Hydroperfekt.. Takto je pleť připravena pro krém. Na den bych Vám doporučila více hydratační krém Konopný korekční krém pro problematickou pleť.

Pokud byste chtěla pleť jednou týdně ještě více vyčistit, póry stáhne a zmatní pleť Gelová maska slupovací. Po 20 minutách působení sloupnete od brady k čelu v jednolité vrstvě. Pleť bude hebká a jemná.

Díky uvedené péči bude Vaše pleť opět hydratovaná a rozjasněná.

Heřmánek není přítomný v žádném mnou doporučeném přípravku, lehká parfemace je pak ve všechn kromě konopné kosmetiky. Bohužel jste zmínila směs vůní, je potřeba vyzkoušet. Dermatolog by Vás měl otestovat na jednotlivé. Dle informace od naší vývojářky jsou prý dvě kategorie fragrance, na které testují.

Nevím, jak silný alergik jste, ale zmíněná parfemace je opravdu v minimální koncentraci, tedy předpokládám, že by Vám opravdu neměli vadit.

Hezký den a krásnou pleť přeje Lucie Rysková

 

Je mi 76 let, pro den používám denní krém s amarantovým olejem a hedvábím, na noc momentálně extra výživný krém s arganovým olejem pro suchou pleť a občas masku s kyselinou hyaluronovou. Večer pleť vyčistím pleťovým mlékem arnika, potom opláchnu vodou /vím že nemám/ a nakonec pleťovým tonikem, abych trochu smyla event. chlor z vody. Poslední dobou mám pocit /zvláště už odpoledne/ suchosti, napětí, pleť mě svědí a od nosu dolů červená pokožka s pupínky taky svědí. Prosím o radu co bych měla změnit a nebo dělat jinak. Děkuji za odpověď

Dobrý den, paní Průšová,

chválím za bezchybnou péči o Vaši pleť :)

Pleť se může vlivem počasí nebo hormonálních změn měnit a můžeme být překvapení, že to co na pleť fungovalo dříve, nyní již tak nezabírá a je třeba péči trochu změnit.

Doporučila bych Vám na den tedy spíše krém Konopný výživný krém s kmenovými buňkami. Obsažený vzácný kanabidiol řeší problémy v pleti, tedy zmíněné červenání a svědění by mělo ustat. Pokud by na Vás byl krém málo výživný je možné na něj ještě aplikovat Denní krém s amarantovým olejem a hedvábím, který již používáte.

Věřím, že se Vaše obtíže zlepší a budete spokojená.

Hezký den a krásnou pleť přeje Lucie Rysková

 

Dobrý den,
chci se zeptat, kam se podělo vaše Luxusní sérum na oční okolí s Matrixylem z řady Luxury Care. Už ho nemáte v nabídce. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Luxusní sérum na oční okolí s Matrixylem z řady Luxury Care již nevyrábíme. Adekvátní náhradou za něj je z naší řady Intenzivní ošetření pleti Aktivní sérum na oční okolí s Matrixylem , který vzácný Matrixyl také obsahuje.

Prozradím Vám, že plánujeme novinky, ze kterých si také jistě vyberete :)

Hezký den a krásnou pleť přeje Lucie Rysková

 

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li je možné použít Vaše výrobky pod galvanickou žehličku? Mám žehličku od firmy Nu-skin a tam jsou tři programy, které je třeba absolvovat. První fáze je tato - Před-ošetřující gel váže nečistoty; vyhlazuje a uvolňuje póry a umožňuje jim dýchat; rozpouští a zkapalňuje přebytečnou mastnotu na obličeji (jsou zde záporné náboje)
druhá fáze je tato - Ošetřující gel odstraňuje nečistoty, s nimiž bojovala před-ošetřující fáze, a dodává pleti technologii ageLOCTM, která se zaměřuje na základní zdroje stárnutí, a tím uchovává mladý vzhled pleti a minimalizuje stárnoucí vzhled. (zde je gel pozitivně nabitý)
A třetí fáze je na pět minut, kdy se zažehluje krém proti vráskám.

Vždy jsem používala kosmetiku Ryor, proto bych se chtěla poradit, jestli je možné i nyní výrobky od Vás na žehlení použít a zda-li byste mi neporadili, který produkt by se měl pro danou fázi použít.
Předem moc děkuji za Vaši odpověď a přeji krásný den Lenka

Dobrý den, paní Lenko,

jsem ráda, že jste oslovila nás i co se týče přípravků pod galvanickou žehličku. Máme kompletní řadu pod galvanickou žehličku.

 

Ošetření galvanickou žehličkou (iontoforéza) vyžaduje specifické přípravky na ošetření. Nelze používat běžné funkční přípravky, ale pouze přípravky – speciální gely, které mají příslušný elektrický náboj a zaručují určitou, přesně zadanou funkci.

Princip použití gelů:

1. Krok – 1. ČISTÍCÍ GEL POD GALVANICKOU ŽEHLIČKU

Na pleť aplikujte 1. Čisticí gel, který má záporný náboj. Polarita aktivní elektrody žehličky je rovněž záporná. Dva stejné elektrické náboje se odpuzují a důsledkem těchto sil dochází k tomu, že gel č.1 je vtlačován do kůže, kde svým působením uvolňuje nečistoty. Pleť při aplikaci gelu č.1, musí být zvlhčována přípravkem Zvlhčující roztok pod galvanickou žehličku, aby nezůstala suchá. Na závěr aplikace gelu č.1 je nutné pleť vyčistit a osvěžit Zvlhčujícím roztokem.

1. Čisticí gel pod galvanickou žehličku obsahuje kromě základních složek extrakt z aloe vera a extrakt z měsíčku lékařského.

2. Krok – 2. VYŽIVUJÍCÍ GEL POD GALVANICKOU ŽEHLIČKU

Jako druhý krok na pleť aplikujte 2. Vyživující gel, který má kladný náboj a v této aplikační fázi je nutné přepnout polaritu aktivní elektrody žehličky na kladnou. Dva stejné elektrické náboje se odpuzují. 2. Vyživující gel je vtlačován do kůže. V této fázi je zároveň 1. Čisticí gel s uvolněnými nečistotami „vytažen“ z hloubky pórů- Aby se zvýšila kluznost žehličky na pleti, je nutné pleť zvlhčit opět přípravkem Zvlhčující roztok pod galvanickou žehličku. Žehlička nesmí být používána na sucho. Na závěr aplikace vyživujícího gelu č.2 je pleť vyčištěna a osvěžena Zvlhčujícím roztokem pod galvanickou žehličku.

2. Vyživující gel pod galvanickou žehličku obsahuje kromě základních složek kyselinu hyaluronovou, extrak ze zeleného čaje a hydratační komplex obsahující glycerin, ureu, mléčnany a kyselinu mléčnou, inositol, sodium PCA a fruktózu.

Zvlhčující roztok pod galvanickou žehličku obsahuje účinné hydratační složky jako extrakt z aloe vera a komplex látek – glycerin, ureu, mléčnany a další látky podporující hydrataci.

Před samotným použití galvanické žehličky je nezbytně nutné důkladně vyčistit pleť pomocí Dvoufázové odličovací emulze a dočistěte tonikem dle typu pleti. Doporučuji Hydratační pleťové tonikum Hydroperfekt.

Výhody přípravků RYOR pod galvanickou žehličku

· Gely jsou plněny do hygienických 50 ml dávkovačů

· Jestliže jsou použity 4ml od každého přípravu – tedy gelu č.1 a gelu č.2 (stejné množství jako 1 ampule) vystačí jedno balení obou přípravků na 12 kompletních ošetření.

· Cena jednoho ošetření za použití obou typů gelů je cca do 70 Kč.

Věřím, že budete spokojená.

Hezký den a krásnou pleť přeje Lucie Rysková