Jak správně aplikovat přípravky řady Aknestop? Řada Aknestop je komplexní řada výrobků, která účinně řeší problém aknózní i mastné pleti. Nejdůležitějším krokem při ošetření pleti je její čištění. V přípravcích jsou využity extrakty ze šalvěje, jalovce, tea tree, ale také extrakty z mořských řas a aktivní látka fytosfingosin, která má antibakteriální a protizánětlivé účinky.

 

NEWSLETTER

Jak správně aplikovat přípravky řady Aknestop?

Řada Aknestop je komplexní řada výrobků, která účinně řeší problém aknózní i mastné pleti. Nejdůležitějším krokem při ošetření pleti je její čištění. V přípravcích jsou využity extrakty ze šalvěje, jalovce, tea tree, ale také extrakty z mořských řas a aktivní látka fytosfingosin, která má antibakteriální a protizánětlivé účinky.

 

Jak a proč vzniká akné?


Akné je jednou z nejčastějších kožních chorob, která trápí především mladistvé. Vliv na tvorbu akné mají hormonální změny, kdy se tvoří nadměrné množství mazu v mazových žlázkách. Vývod žlázy se v důsledku problémů při akné ucpe, vytvoří se na něm rohovinová zátka, která brání vytékání mazu. Za přispění specifických bakterií vznikne zánět a následně může dojít i k vytvoření hluboké jizvy. Ovšem pokud se akné vyskytuje i v dospělosti, je potřeba hledat příčinu i jinde, například mimo jiné i v nevhodném životním stylu.

 

 

 

Jak pleť s akné ošetřovat?

 

 

Čistění pleti

 

Základním a nejdůležitějším krokem u jakéhokoliv typu pleti je její čištění a tedy ani u aknotické a mastné pleti není výjimkou. U tohoto typu pleti provádíme stejné čištění ráno i večer, tedy:

1) Pokud je pleť nalíčená, nejprve provedeme odlíčení pomocí Micelární vody či Dvoufázové odličovací emulze.

2) Pleť vyčistíme Čisticí pěnou na problematickou pleť. Mimochodem tuto pěnu je možné využít i během sprchování při ošetření akné v místě dekoltu či zad.

 

3) Následně pleť dočistíme Bylinným tonikem na problematickou pleť

4) Na závěr aplikujeme vhodné přípravky k dennímu či nočnímu ošetření.

 

 

Čištění pleti

 

 

Denní péče


Na vyčištěnou pleť aplikujeme přípravek Zklidňující sérum na rozšířené póry. Jedná se o lehký přípravek, který bude účinně regulovat množství mazu, stahovat póry a pleť klidnit.

Následně doporučujeme pleť překrýt ještě Ochranným krémem na problematickou pleť, a to především v podzimních a zimních měsících, kdy je pleť nutné chránit před nepřízní počasí, aby nedocházelo k jejímu poškození.

 

Ochranný krém a Zklidňující sérum na rozšířené póry

 

Noční péče


Noční péči volíme dle znečistění pleti a rozsahu akné.

V případě rozsáhlejšího výskytu akné na pleť aplikujeme Krém s fytosfingosinem, který má výrazné antimikrobiální a protizánětlivé účinky. Při pravidelném používání přípravku se snižuje tvorba kožního mazu a výrazně se omezují projevy akné. Je možné, že pleť se začne mírně olupovat.

V případě mastné pleti s pouze lehkým výskytem akne na pleť aplikujte pouze Zklidňující sérum na rozšířené póry

 

Krém s fytosfingosinem a Zklidňující sérum na rozšířené póry

 

Důležité zásady péče o aknotickou a mastnou pokožku


  • pleť musíme vždy ráno i večer kvalitně vyčistit – jedná se o základní krok v boji s problematickou pletí!


  • při péči o aknotickou pokožku vždy nutná důkladnost a pečlivost – první viditelné výsledky se mohou dostavit až po několika týdnech aplikace


  • pokud už máte potřebu pupínky sami ručně čistit a „nípat“, čisté ruce jsou předpokladem, používejte jednorázové ubrousku a každé místo dezinfikujte. V případě nedodržení hygienických pravidel si můžete bakterie roznést po celém obličeji a způsobit tak daleko rozsáhlejší problémy! Mačkání pupínků proto raději přenechte odborníkům.

 

 

Jak na černé tečky?


Při výskytu zanesených pórů neboli komedonů dodržujte stejné ošetření, především se zaměřujte na denní a noční aplikaci Zklidňujícího séra na rozšířené póry. Významným pomocníkem při ošetření je také Gelová maska slupovací. Maska se nanáší 1- 2x týdně rovnoměrně na pleť, ideálně ve dvou tenkých vrstvách za sebou. Masku necháváme 20- 30 minut působit, dokud není zaschlá. Poté masku snadno sloupneme směrem od brady k čelu. Na masce vidíme, že na ni zůstaly nalepeny nečistoty, které byly usazeny v pórech.

Gelová maska slupovací

 

Pokud se tvoří nový pupínek


Jestliže cítíte, že se tvoří nový pupínek, zapomeňte na to, že si ho vymáčknete sami. Mačkáním riskujete rozšíření bakterií po celém obličeji, čímž si způsobíte nemalé problémy. Proto raději „mačkání“ přenechte odborníkům a na tvořící se pupínek naneste co nejdříve Antiakné roll-on na problematickou pleť, který je ideálním a skladným pomocníkem během celého dne – vejde se do tašky, ale i do kapsy. Aplikaci několikrát během dne opakujte. Pokud problém zachytíte včas, pupínek už nevznikne a pokožka se znovu zklidní.

 

Roll-on Aknestop

 

Pravidelná návštěva kosmetického salonu


V případě problematické pleti je ideální návštěva kosmetického salonu alespoň 1x měsíčně, tam se dají tyto problémy velmi šetrně a za přijatelnou cenu řešit.

Seznam kosmetických salonů, kde využívají kosmetiku RYOR najdete ZDE

 

 

 

Čistěte pleť zvenku, ale i zevnitř

 

Čištění pleti je základním krokem v péči o pleť, pokud chcete dosáhnout maximálního efektu v péči o pleť s akné, a to zejména v dospělosti, je potřeba se zaměřit i na pročištění organizmu a lymfatických cest.
Začněte čistit pleť nejen zvenku, ale i zevnitř pomocí čajů (čištění přes ledviny) a nativní stravy (čištění přes střeva).

Ovšem pozor! V prvním týdnu je při čištění možné zhoršení stavu pleti, které je dáno právě intenzivním odplavováním toxických látek z těla. Stav pleti se opět brzy vylepší.

 

 

Čaj Lymfodren


Čaj Lymfodren obsahuje byliny, vhodné pro pročištění lymfatického systému.

Obsažený růžový ibišek podporuje činnost ledvin a odvodňuje organizmus, pampeliška a pýr přispívají ke správnému trávení, měsíček chrání buňky a tkáně před oxidativními vlivy, třapatka podporuje přirozený imunitní systém a přispívá k fyzické pohodě.

 

Lymfodren a Pohár života

 

 

Pohár života

 

Pohár života je vyvážená 100% nativní strava, která dodá organizmu velké množství nezbytných vitaminů a minerálů a přitom ho nezatěžuje konzervanty, stabilizátory či barvivy. Nativní směs, která obsahuje například pšeničné klíčky, ovesné vločky, černou jeřabinu, psyllium, kokosový ořech, pohanku, lněné, dýňové a slunečnicové semeno, je vhodná jako snídaně, přesnídávka i hlavní jídlo.

 

 

Veškeré výrobky najdete na www.ryor.cz