Vznik pigmentových skvrn


Hyperpigmentace může být vrozená ( např. pihy) nebo i získaná. Získaná pigmentace vzniká na základě různých faktorů, například v důsledku:

 

- hormonálních změn (tedy například těhotenství, užívání antikoncepce)

 

- působením slunečního záření nebo častým opalováním v soláriu.

 

- ale příčinou mohou být různé choroby nebo se může jednat o vrozenou poruchu pigmentace, která se projeví v souvislosti s vyšším věkem, kdy se začínají tvořit takzvané stařecké neboli jaterní skvrny, které vznikají na základě nedostatečné funkce jater

 

Na trhu existuje hned několik metod, jak se skvrnami bojovat. Velmi účinný je laserový zákrok, který je ale pro většinu lidí velmi nákladný. Další možností jsou depigmentační krémy, ovšem ne každý se pohybuje v přijatelné cenové hladině, protože ošetřování pigmentových skvrn je dlouhodobé.

 

Jak takovou pleť pomocí depigmentačního krému RYOR (180 Kč) správně ošetřovat?


Nejprve je nutné pleť správně vyčisti.  Jak jsme už uváděli v jednom z minulých článků, pokud pleť není dobře vyčištěná, aktivní látky se nedostanou přes zanesené póry do pleti. Navíc správné čistění ovlivní až o 40% lepší kvalitu pleti.

Nejprve večer pleť vyčistíme Dvoufázovou odličovací emulzí (108 Kč)nebo mlékem. Tím odstraníme nečistoty rozpustné v tucích. Následuje dočištění pleti tonikem (87 Kč), čímž odstraníme nečistoty rozpustné ve vodě a glycerinu a pleť zároveň hydratujeme. POZOR! Nezapomeňte, že ráno pleť čistíme pouze tonikem.

 

 

Depigmentace


V případě, že chceme se skvrnami bojovat opravdu intenzivně, měli bychom  se zaměřit na dva typy depigmentace.

 

1) Pomocí chemického peelingu, kdy se pleť bude lehce olupovat.

 

2) Pomocí depigmentačního krému, kdy se potlačuje a tlumí enzym, který umožňuje tvorbu nadměrného množství pigmentu.

 

Nejprve na problematická místa aplikujeme Enzymatický peeling z řady Intensive Care, který způsobí, že pleť se bude nepatrně lehce olupovat. Pigmentové skvrny se tedy budou lehce olupovat zvenčí. Pozor, tento krok děláme pouze večer. Pleť, na kterou působí chemický peeling  je logicky citlivější a neměla by se dostat na sluníčko. Naopak přes den je potřeba používat častěji a větší míře i ochranný s vyšším ochranným faktorem krém.

 

Druhým krokem je samotná aplikace Depigmentačního krému (180 Kč).

 

Depigmentační krém naneseme na problematické partie. Ty bývají nejčastěji na místech, kam dopadá nejvíce slunečního záření.  Tedy v oblasti obličeje, dekoltu a na rukou.

 

Depigmetační krém RYOR obsahuje aktivní komplex tlumící aktivitu enzymu, který zajišťuje tvorbu kožního barviva.  Depigmentační krém je testovaný nejen dermatologicky, ale i klinicky, tedy prostřednictvím lékařských pracovišť.

 

 

Na závěr na celou pleť aplikujte vhodný denní nebo noční krém. Na den volíme krém především ochranný, na noc regenerační.

Ideálním ochranným krémem na den je Duo-aktivní krém SPF 15 nebo Trio-aktivní krém SPF 30.


Cílená ochrana pleti

 

 

 

Pamatujte si ale, že při depigmentaci je důležité dodržovat několik zásad:

 

1) Úspěch depigmentace tkví hlavně v pravidelné a intenzivní aplikaci vhodného přípravku, nejlépe 2x denně.

 

2) Pleť depigmentujeme především v zimě, kdy pleť není ovlivňována slunečními paprsky.

 

3) Depigmentovaná pleť by měla být přes léto maximálně chráněna nejlépe přípravky s ochranným faktorem minimálně 30.

 

4) Depigmentovaná pleť by neměla být znovu vystavována slunečnímu záření, nejvhodnější je stav, kde se tento typ pleti sluníčku definitivně vyhne. Pamatujte si, že depigmentační krém řeší následky pigmentace, nikoliv příčinu.

 

Pokud si nejste jisti  vhodnými ošetřením, napište nám do bezplatné online poradny na náš blog www.mujryor.cz a rádi vám s ošetřením poradíme.

 


V každém případě vám držíme palce a budeme se těšit u dalšího článku!