Jak a proč vzniká akné?

Akné je jednou z nejčastějších kožních chorob, která trápí především mladistvé. Vliv na tvorbu akné mají hormonální změny, kdy se tvoří nadměrné množství mazu v mazových žlázkách. Vývod žlázy se v důsledku problémů při akné zacpe, vytvoří se na něm rohovinová zátka, které brání vytékání mazu. Za přispění bakterií vznikne zánět a následně může dojít i k vytvoření hluboké jizvy.

 

Mají akne jen teenageři?

Akné nemusí končit pubertou, může se vyskytovat i v dospělosti. V případě, že akné trvá i v dospělém věku, je potřeba se zamyslet, co je špatně a řešit to. Často stačí udělat si pročišťovací kúru a změnit stravovací návyky.

 

Jak tedy správně ošetřovat akne?

Základním krokem péče o akné je každodenní čištění.

Pokud používáme make-up, je nejprve nutné použít Dvoufázovou odličovací emulzi nebo Hydratační micelární vodu,které odstraní i voděodolnou řasenku.

 

1. krok - Ráno i večer pleť nejprve vyčistíme Čistící pěnou s mořskými řasami na problematickou pleť z řady Aknestop. Ta citlivě odstraní přebytečný kožní maz. Udržuje také dlouhodobě matný vzhled.

 

2. krok - Dočištění se provádí Bylinným tonikem na problematickou pleť. Je bezalkoholové a díky šalvěji, jalovci a tee tree výrazně regukuje aknotické projevy.

 

3. krok - Jako krém aplikujete na den i noc Krém s fytosfingosinem a irisem. Při jeho pravidelném používání se snižuje tvorba kožního mazu a výrazně se omezují projevy akné.

 

 

 

 

 

 

 

Můžeme si pleť ručně čistit sami?

Můžeme, ale provádíme základní čištění doporučenými přípravky, hluboké čištění přenecháme profesionálům. Je totiž dost pravděpodobné, že si bakterie rozneseme rukama po celém obličeji a výsledek celého ošetření bude daleko horší. Navíc hrozí při neodborném zásahu vznik jizev.

 

Jak se zachovat, když cítíme, že se tvoří nový pupínek?

Pro rychlou pomoc používáme Antiakné roll-on. Je dobré ho mít všude s sebou. Vejde se krásně do tašky i kapsy. Jak cítíme, že se klube nový pupínek, ihned přípravek naneseme na problematické místo a několikrát během dne aplikaci opakujeme.

 

Co když se akne vyskytuje i na dekoltu nebo na zádech?

Ideální je použít opět Čistící pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť, dá se nanášet i při sprchování.

 

Musíme nějak měnit svoje stravovací návyky?

Určitě ano, ale to platí při jakémkoliv problému s pletí, nejen u akné. Jedno z pravidel zní ,,pleť je důležité čistit nejen zvenku, ale i zevnitř“ Máme tři možnosti jak čistit

 

1) Přes kůži (to už děláme kosmetickými přípravky)

 

2) Dále přes ledviny a přes močové cesty, tuto cestu řešíme detoxikačními čaji (Lymfodren)

 

3) A nakonec přes střeva, pomocí vhodné nativní, tepelně neupravované stravy (Pohár života)

 

Nativní strava a čaje

 

Takže jsme společně s firmou Dr.Popov vytvořili sérií čajů a nativní stravy. Jeden z čajů se jmenuje Lymfodren, jeho účelem je zlepšit lymfatický systém a pročistit celé tělo.

 

Strava se jmenuje Pohár života. Jedná se o sypkou směs, kde se smíchají čtyři lžičky této směsi s vodou a nejdříve po hodině nebo nejlépe přes noc, kdy výrobek nabobtná ve vodě do něj přidáme jogurt. Je to ideální snídaně, které nejen čistí, ale i zasytí a je vhodná při redukci váhy.

Samozřejmě je nutné se vyhnout tučným výrobkům, konzumovat co nejvíce zeleniny a především dodržovat pitný režim!

 

Seznam prodejen najdete na www.ryor.cz