Dnes vám představíme další kolegyni Veroniku Čížkovou z oddělení zahraničního obchodu. V čem spočívá její práce, co jí na práci nejvíce baví a jaké jsou její oblíbené výrobky? To vše se dozvíte v rozhovoru.

 

 

Jak dlouho pracuješ v Ryoru a na jaké pozici?

 

Do Ryoru jsem nastoupila v květnu 2013, takže to za chvíli bude pět let a působím v oddělení zahraničního obchodu.


Co je náplní tvé práce a jak vypadá tvůj typický den?

 

Hlavní náplní mé práce je péče o naše zahraniční zákazníky a distributory, jsem s nimi v denním kontaktu. Komunikuji s expedicí při odbavování objednávek do zahraničí a připravuji všechny možné podklady a dokumentace, které si buď distributoři, nebo cílové země žádají.


Starám se i o příslušné sociální sítě – Instagram a Facebook, a to buď v angličtině, ruštině nebo nově i ve slovenštině. Komunikuji prostřednictvím sociálních sítí se zákazníky, dále pak prostřednictvím naší online poradny na www.mujryor.cz komunikuji i s českými zákazníky, odpovídám na jejich dotazy a sestavuji pro zákazníky ošetření na míru jejich pleti.


Ve spolupráci s marketingovým oddělením připravuji různé vizuály, prezentace, katalogy, letáky a dále mám také na starosti korektury obalů – tedy kontrolu a úpravu textů na etiketách a krabičkách před odesláním do tisku.


Proč si se rozhodla pro Ryor?

 

V bývalé práci jsem už nebyla úplně spokojená, mrzelo mě, že v ní nemůžu úplně využívat svých znalostí anglického jazyka (který miluju!) a když se vyskytla nabídku z Ryoru tak se ve mně střídalo nadšení a obavy z něčeho úplně nového – kosmetiku jsem znala pouze jako běžný uživatel a obchodní činnosti ani zahraničnímu obchodu jsem se nikdy předtím nevěnovala. Ale nakonec převládla zvědavost a touha začít s něčím novým, zariskovala jsem a dnes jsem šťastná, že jsem do toho šla!


Co tě na práci baví?

 

Na práci mě baví její rozmanitost, nikdy se nenudím, nikdy to pro mě není rutina (ač se z větší části jedná o kancelářskou práci).


Baví mě kontakt se zákazníky – účast na veletrzích, prodejních akcích nebo i „prodejní středy“. Každou středu se s kolegyní střídáme v prodeji a poradenské činnosti pro zákaznice z okolí naší centrály a výrobního areálu v Kyšicích, kde každou středu odpoledne otvíráme improvizovanou prodejnu a zákazníci si k nám mohou přijít nakoupit a poradit se.


Dále mě také moc baví příležitostné provádění po naší fabrice – exkurze výrobou pro obchodní partnery a zákazníky. Baví mě jak je naše výroba krásná, čistá a voňavá. A hlavně úžas návštěvy, která vidí, jak máme celý areál krásný a vše se dělá poctivě.


Baví mě kosmetika, baví mě moje práce, moji šéfové, moji kolegové a baví mě i to, že ač bych někdy kafe potřebovala užívat nitrožilně a vždy to není jen procházka růžovým sadem, tak se vlastně do práce vždy těším J


Co bylo na začátku nejhorší?

 

To množství výrobků a informací, které jsem musela pojmout a naučit se! Když jsem uviděla katalog tak jsem se bála, že to do hlavy nikdy nedostanu – v češtině a ještě v angličtině!


A také to, že jsem neuměla ruštinu, tím pádem i ztížená komunikace s některými zákazníky. A ruština je pro mě vlastně pořád to nejhorší – stále se učím, ale nejde mi to lehce J Ale po těch letech už se s klienty domluvím, ač hrozným způsobem J


Nejoblíbenější produkty?

 

Těch je spousta J


Samoopalovací mléko – a to hlavně v zimním období a hlavně na obličej, aplikuji cca 1x týdně večer před spaním na vyčištění pleť a ráno jsem opálená, zázrak!


Čisticí pěna Aknestop – nepostradatelná pro mojí problematickou pleť

Konopný korekční krém pro problematickou pleť

Vlasový keratin sprej – nejlepší věc pro moje dlouhé a barvené vlasy, které mají tendenci se třepit a lámat

Rozjasňující make-up 8v1 - medium

 

Často se mě kamarádi nebo i klienti ptají „A opravdu ty výrobky používáš?“ a moje odpověď je „ANO!“ – je to vlastně štěstí, že prodávám to, čemu věřím, co mám ráda, co sama používám a za čím si stojím, nevím, jestli takové štěstí mají úplně všichni obchodníci J